اتاق خواب عروس یکی از قسمت های مهم خانه برای افرادی که تازه ازدواج کرده اند می باشد و دکوراسیون آن نیز بسیار مهم و اساسی است.اما با اصول و رعایت بسیاری از نکات می توانید دکوراسیون اتاق خواب عروس خود را به زیبایی طراحی کنید. ما در اینجا به برخی از نکات اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس می پردازیم که اگر شما به آنها توجه کنید می توانید یک اتاق خواب شیک و زیبا طراحی کنید.

اتاق خواب عروس بسیار شیک و زیبا

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون داخلی کلیک نمایید.

از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس عبارتند از

به کارگیری رنگ های روشن و آرامش بخش

بهتر است برای دل باز بودن و حس آرامش داشتن در فضای اتاق برای دکوراسیون و رنگ دیوار های خود از رنگ هایی که حس آرامش را به شما می دهند استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ آبی و ترکیب آن با سفید و همچنین رنگ صورتی و… از رنگ های پرطرفدار برای اتاق خواب می باشند و اکثر افراد برای دکوراسیون اتاق خواب عروس خود به این رنگ ها روی می آورند. پس استفاده از رنگ های مناسب در دکوراسیون اتاق خواب یکی از اصلی ترین نکاتی است که به زیبایی اتاق خواب شما کمک می کند.

به کار گیری رنگ های روشن و آرامش بخش

نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس

سعی کنید نورپردازی داخلی اتاق خواب خود را طوری طراحی کنید تا به زیبایی اتاق خواب شما کمک کند و روشنایی زیادی در اتاق خواب ایجاد شود. زیرا هر اتاق خواب به میزان کافی به نور نیاز دارد. اگر اتاق خواب عروس کوچک باشد بهتر است از چراغ آویز ها و یا لوستر ها برای روشنایی استفاده کنید. اما اگر اتاق خواب بزرگ بود می توانید در کنار لبه ی تخت خود نیز از چراغ های متفاوتی با توجه به سلیقه ی خود استفاده کنید. نور های رشته ایی نیز یکی دیگر از روش هایی است که می توان با آویزان کردن آن ها به قسمت های مختلف به روشنایی اتاق خواب عروس کمک کرد.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب عروس

همانطور که می دانید نورپردازی اتاق عروس یک امری مهم می باشد پس شما می توانید علاوه بر موارد گفته شده برای رمانتیک کردن اتاق عروس از شمع ها نیز برای روشنایی کمک بگیرید.

تزیین اتاق خواب عروس با شمع

تزئین اتاق خواب عروس

تزئین دکوراسیون اتاق خواب عروس با توجه به سلیقه ی افراد متفاوت است. اما بهتر است هنگامی که می خواهید اتاق خواب عروس را تزئین کنید بهتر است از برگ ها و همچنین گل های خشک استفاده کنید و اگر می خواهید یک فضای رمانتیک ایجاد شود شمع های متفاوتی را در بالای تخت خواب به کار ببرید. همچنین توجه کنید وسایل زیادی را داخل اتاق خواب عروس قرار ندهید زیرا باعث شلوغی می شود و زیبایی اتاق خواب شما کمتر به چشم می خورد.

استفاده از گل برای تزیین اتاق خواب عروس

دیگران مطالعه کردند: طراحی دکوراسیون اتاق کودک به صورت حرفه ای و زیبا

قرار دادن تخت در جای مناسب و انتخاب پرده ی مناسب با اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب عروس قرار دادن جای تخت خواب بسیار مهم می باشد زیرا هنگامی که تخت خواب را در جای مناسب خود قرار دهید به راحتی می توانید وسایل خود را بچینید. اگر اتاق خواب شما کوچک است بهتر است تخت خواب را در گوشه و یا کنج اتاق خواب قرار دهید تا فضای بیشتری برای سایر وسایل داشته باشید و اگر اتاق خواب شما بزرگ است بهترین مکان برای قرار دادن تخت خواب شما در وسط اتاق خواب می باشد.

جایگذاری تخت عروس در اتاق

قرار دادن تخت در جای مناسب

بعد از تخت خواب پرده یکی دیگر از مواردی است که در زیبایی اتاق خواب شما تاثیر می گذارد اما مهم تر از همه انتخاب نوع و رنگ پرده بسیار مهم است. سعی کنید پرده هایی با رنگ ملایم برای دکوراسیون اتاق خواب عروس استفاده کنید و همچنین بهتر است رنگ پرده های شما با رنگ فرش  و روتختی شما همخوانی داشته باشد تا زیبایی اتاق خواب شما دو برابر شود.

رنگ پرده در اتاق خواب عروس

رنگ پرده اتاق خواب عروس

استفاده از وسایل تزئینی و  استفاده از گل ها و گیاهان

برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب عروس می توان از وسایل تزئینی زیادی استفاده کرد و با توجه به سلیقه ی خود آنها را در اتاق خواب جاسازی کرد. مثلا استفاده از تابلو در زیبایی اتاق خواب تاثیر دارد. شما می توانید قاب عکس دو نفره ی خود را بالای تخت خود روی دیوار نصب کنید و همچنین می توانید از قاب عکس های پایه دار روی میز خود استفاده کنید.

استفاده از قاب عکس در دکوراسیون

  گل و گیاه و قرار دادن گلدان های گل داخل اتاق خواب حسی سرشار از شادابی و آرامش را به شما منتقل می کند. گل ها علاوه بر زیبایی خاصی که به فضای اتاق خواب می بخشند همچنین در پاکسازی هوای اتاق شما نیز بسیار موثر می باشد و مفید می باشند. اگر اتاق خواب عروس کوچک باشد می توانید از گلدان های دیواری استفاده کنید تا فضای زیادی را اشغال نکنند ولی اگر دارای یک اتاق خواب بزرگ می باشید می توانید با توجه به سلیقه ی خود از گلدان های متفاوتی در قسمت های مختلف اتاق خواب استفاده کنید و به اتاق خواب خود زیبایی خاصی ببخشید.

استفاده از گل و گلدان در اتاق خواب

مرتب و تمیز نگه داشتن اتاق خواب عروس

بهتر است برای زیباتر نشان دادن اتاق خواب خود همیشه آن را تمیز و مرتب نگهداری کنید و وسایل خود را همیشه بعد از استفاده در جای خود قرار دهید. زیرا هنگامی که اتاق خواب شما شلوغ و نامرتب باشد از زیبایی آن کاسته می شود. مخصوصا اتاق خواب های کوچک هنگامی که شلوغ و نامرتب باشند موجب بی نظمی اتاق خواب می شود و وسایل اتاق خواب شما اصلا به چشم نمی آید.

مرتب وتمی نگه داشتن اتاق خواب عروس

مرتب بودن اتاق خواب عروس

انتخاب یک روتختی مناسب

سعی کنید رنگ روتختی خود را با رنگ پرده های خود همانند یک دیگر خریداری کنید تا زیبایی اتاق خواب عروس خود را دو برابر کنید. انتخاب یک رو تختی با کیفیت و خوش رنگ هم می تواند در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب عروس موثر باشد علاوه بر زیبایی روتختی به جنس آن نیز توجه کنید خریداری یک رو تختی نرم و با لطافت هنگام خوابیدن روی تخت می تواند احساس خوب و راحتی را به شما ببخشد.

انتخاب رو تختی مناسب برا اتاق خواب عروس

انتخاب رو تختی مناسب

موارد ذکر شده از اصلی ترین نکات اصول طراحی اتاق خواب عروس می باشند که با در نظر گرفتن آنها می توانید یک اتاق خواب عروس زیبا طراحی کنید.