دکوراسیون داروخانه باید توسط طراحان حرفه ای انجام شود. داروخانه یکی از مکان های مهم و ضروری به حساب می آید. به عبارت دیگر تعداد مراجعه کنندگان به داروخانه بسیار زیاد است. دکوراسیون داخلی یک داروخانه باید حس و حال آرامش بخشی به مراجعه کنندگان القا کند. از طرفی طراحی دکوراسیون داخلی جذاب کارایی کارکنان را افزایش خواهد داد. کارکنان داروخانه با توجه به حجم شغلی زیاد دیرتر خسته می شوند. در اینجا قصد داریم برخی نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه را برای شما بازگو کنیم و المانهای تاثیرگذار بر هزینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه و المان های مهم طراحی را می بینید.

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

داروخانه مکانی است که بدون شک تمام انسان ها به آن مراجعه می کنند، زیرا تمام مردم نیاز ضروری به دارو و وسایل بهداشتی دارند. در اینجا این سوال پیش می آید که با ورود به داروخانه چه چیزی بیشتر نظر مراجعه کنندگان را به خود جلب می کند؟ تمیز بودن فضای داروخانه؟ رفتار پرسنل با مراجعه کنندگان؟ شلوغی زیاد داروخانه؟ در جواب این سوال باید به شما بگوییم که دکوراسیون داخلی یک داروخانه نقش اساسی در جذب مراجعه کنندگان دارد. طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید به گونه ای باشد که حس تمیزی، تهویه و چیدمان صحیح داروها را به مراجعه کنندگان القا کند. طراحی داخلی داروخانه باید حس خرید را در مراجعه کنندگان ترغیب کند. امروزه از طرح های مختلفی برای طراحی داروخانه استفاده می کنند.

دکوراسیون داروخانه سفید: یکی از نکات بسیار مهم طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه انتخاب رنگ می باشد. رایج ترین رنگ مورد استفاده در طراحی داروخانه رنگ سفید است. استفاده از رنگ سفید سبب ایجاد آرامش و سکوت خاصی به فضا خواهد شد.

دکوراسیون داروخانه سفید

دکوراسیون داخلی سفید داروخانه

دکوراسیون داروخانه ام دی اف: امروزه از مصالح و متریال مختلف در طراحی داروخانه استفاده می شود. بسیاری از طراحان برای افزایش جذابیت داروخانه از ام دی اف استفاده می کنند.

استفاده از ام دی اف در پیشخوان

استفاده از ام دی اف در پیشخوان

دکوراسیون داروخانه به همراه قفسه بندی: در اکثر داروخانه ها علاوه بر دارو و لوازم پزشکی، لوازم آرایشی و لوازم بهداشتی به مراجعه کنندگان عرضه می شوند. طراحان برای نظم و انضباط بیشتر داروخانه از قفسه استفاده می کنند.

قفسه بندی در طراحی دکور داروخانه

قفسه بندی در طراحی دکور داروخانه

نکات مهم طراحی دکور داخلی داروخانه

یکی از نکات بسیار مهم طراحی داخلی داروخانه دور کردن داروها و لوازم پزشکی از دسترس مراجعه کنندگان است. دارو و لوازم پزشکی باید توسط متخصصان به مراجعه کنندگان عرضه شود. همچنین قسمت داروها باید از قسمت لوازم آرایشی و بهداشتی جدا باشد. کانتر برای دورکردن دارو و لوازم پزشکی از دسترس بیماران کاربرد دارد.

دیگران مطالعه کردند :دکوراسیون آرایشگاه مردانه

رعایت کردن این نکته و مجزا کرن قسمت کانتر از قسمت تحویل دارو مزایای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت. جدا کردن کانتر ورودی از بخش تحویل دارو سبب ارتباط بهتر کارمندان با مشتریان خواهد شد. همچنین این امر اشتباهات و حواس پرتی نسخه خوانی را به شدت کاهش می دهد. از طرفی داروها بدون تاخیر و به صورت صحیح تر در اختیار بیماران قرار می گیرد. این امر مانع از خستگی و اتلاف وقت کارکنان و مراجعه کنندگان می شود.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داروخانه

نکات مهم در طراحی داخلی داروخانه

هزینه طراحی دکور داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون داروخانه بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود. یکی از پارامترهای مهم متراژ و نوع متریال بکار رفته در آن است. هر چقدر متراژ داروخانه بیشتر باشد به مواد و مصالح بیشتری نیاز خواهید داشت. استفاده از متریال با کیفیت هزینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه را افزایش خواهد داد. از طرفی استفاده از مواد مرغوب طول عمر و دوام دکوراسیون داخلی را افزایش می دهد. از مصالح مختلف مورد استفاده در دکوراسیون داروخانه می توان به چوب، ام دی اف، شیشه و … اشاره کرد. توصیه می شود براساس بودجه ای که دارید، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. با صرف هزینه مناسب و دکوراسیون بسیار جذاب قطعا به سود بهتری دست پیدا خواهید کرد.

هزینه طراحی داخلی فضای داروخانه

هزینه طراحی داخلی فضای داروخانه

المان های مهم طراحی دکوراسیون داروخانه

نورپردازی: یکی از حقه های طراحان دکوراسیون داخلی نورپردازی است. طراحان با استفاده از نورپردازی می توانند ارگانیک بودن دکوراسیون داروخانه را بیشتر نمایش دهند. نورخورشید فاکتور طبیعی به حساب می‌آید. با توجه به فضای داروخانه می توانید از نور طبیعی استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از نور طبیعی و احداث نورگیر سقف و تعبیه پنجره فضای داروخانه را روشن کنید. چنانچه امکان استفاده از نور طبیعی را ندارید، می توانید از طریق احداث آسمان‌ مجازی و روش های مصنوعی نورپردازی روشنایی داروخانه را فراهم کنید.

نورپردازی مناسب فضا در داروخانه

نورپردازی مناسب فضا در داروخانه

رنگ تم داروخانه: داروخانه به نوعی محیطی جهت بازیافت سلامتی، ترمیم احوالات و ریکاوری به حساب می آید. شما می توانید با استفاده از رنگ های آرام بخش محیطی جذاب و دلنشین را برای مراجعه کنندگان فراهم کنید. رنگ تم داروخانه باید روشن و بازتاب دهنده طراحی داروخانه باشد. شما می توانید با استفاده از رنگ های آبی، سبز، کرم و … کلیت دیزاین داروخانه خود را بسیار جذاب و منحصر به فرد کنید. رنگ تم بر روی تمامی وسایل داخل داروخانه خودنمایی خواهد کرد. به عبارت دیگر رنگ تم داروخانه در افزایش جذب مشتری و بازاریابی تأثیر بسیار زیادی دارد.

دیگران مطالعه کردند :دکوراسیون آرایشگاه زنانه

تم رنگی مناسب برای فضای درمانی

تم رنگی مناسب برای فضای درمانی

قفسه‌بندی: یکی از المان های مهم در دکوراسیون داروخانه قفسه بندی است. امروزه از قفسه های مدرن جهت دیزاین داروخانه استفاده می کنند. استفاده از قفسه بندی سبب نظم و انضباط بیشتر داروخانه خواهد شد. با استفاده از قفسه ها می توانید به راحتی محصولات و داروها را به مراجعه کنندگان ارائه دهید. این امر مانع از ترافیک مشتریان در محیط داروخانه می شود.

پیشخوان فضا مناسب مشتری

پیشخوان فضا مناسب مشتری

اسباب و اثاثیه: امروزه از اسباب و اثاثیه مدرن در داروخانه ها استفاده می کنند. اسباب و اثاث داروخانه نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داروخانه ایفا می کنند. با استفاده از اسباب و اثاثیه مرغوب و با کیفیت می توانید فضای لوکسی را ایجاد کنید.

ایجاد فرصت نشیمن برای مشتریان: یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد فرصت نشیمن برای مراجعه کنندگان است. برای مثال استفاده از دستگاه آبسردکن و نوشابه ساز می‌تواند مشتریان را حتی در مدت زمان کوتاه به دور خود جمع کند. از طرفی این ویژگی القا کننده آسودگی خاطر طراحی و دکوراسیون داروخانه به مراجعه کنندگان است.

طراحی پیشخوان داروخانه: یکی از مهمترین قسمت های داروخانه پیشخوان آن است. پیشخوان یا کانتر قسمت مجزایی از صندوق به حساب می آید. جدا کردن این قسمت ها مانع از اتلاف وقت بیماران برای تحویل دارو خواهد شد. توصیه می شود برای طراحی پیشخوان از رنگ سفید استفاده کنید. طراحی و ارتفاع پیشخوان باید استاندارد باشد. در اینصورت مشتریان ارتباط بهتری با کارکنان برقرار خواهند کرد.

طراحی فضای پیشخوان

طراحی فضای پیشخوان