>>>طراحی پارامتریک این کتابخانه خیابانی را از 240 تکه چوب ساخته شده

طراحی پارامتریک این کتابخانه خیابانی را از 240 تکه چوب ساخته شده

[ad_1]

  
     © ولینوئل آلبرت
  

   © ولینوئل آلبرت

پایانین طراحی مرکز شهر استودیو برای یک کتابخانه خیابانی در بلغارستان، که از ابزارهای طراحی پارامتری برای برپایی ساختار چوبی سبک و قابل حمل کاربرد می کند.

این پروژه، یک شهمه طبیعی رازه که در نیمکره گسترش می یابد، بدست گردآور ای از ماژول های چوبی ساخته شده است که فضای همگانی را با گنجه هایی برای اندوخته و به اشتراک گذاشتن کتاب ها فراهم می کنند.

از معماران. "Rapana" نخستین کتابخانه خیابانی در وارنا، بلغارستان است که بدست یک تیم از طراحان و طراحان جوان برپایی شده است.

  
     © ولینوئل آلبرت "title =" © ولینوئل آلبرت
  

   © ولینوئل آلبرت

فرمایشوزه زندگی جوانان کم و بیش کاملا بر پایه مصرف دیجیتالی است و این مایه افت دوست داشتنییت کتاب ها در میان این دودمان می شود. یک تیم از معماران و طراحان (یوزژان تورگایف، بوین سیمونوف، ایبریم اسانوف و ماریا اکسکیووا) تصمیم گرفت تا با برپایی یک کتابخانه خیابانی به طور جزئی به حل این مسئله بپردازد.

  
     © ولینوئل آلبرت "title =" © ولینوئل آلبرت
  

   © ولینوئل آلبرت

وارنا یک شهر واقع در کنار دریا است و بیشتر به نام "پایتخت دریایی بلغارستان" است. این انگیزه بنی این است که شهمه مفهوم گزینش کتابخانه همانند پوسته یک حلزون دریایی است.

  
     © ولینوئل آلبرت "title =" © ولینوئل آلبرت
  

   © ولینوئل آلبرت

طراحی بدست طبیعت و خرده ارگانیک آن الهام شد. نصب و راه اندازی در نظر گرفته شده است
مهمترین جنبه های هویت شهر – دریا و ارزش آن به شهروندان وارنا. ساختار انتزاعی از یک نقطه کانونی جدا می شود و در پایان برپایی یک فضای همگانی و گنجه برای پیمان دادن کتاب در یک نیمه به یک نیمکره گسترش می یابد.

  
     © ولینوئل آلبرت "title =" © ولینوئل آلبرت
  

   © ولینوئل آلبرت

"Rapana" با به کار گیری ابزارهای طراحی پارماری Rhinoceros 3D و Grasshopper طراحی شده است که به معماران اجازه می دهد خرده و دگرگونی‌ها گوناگون را آزمون کنند. با به کار گیری این نرم افزار، تیم بیش از 20 تغییر را آزمایش کرد، شماری از بی گمانت چوبی ستونی و ستانی و پهنا و بلندی آن را تغییر دادند. ما در پایان با طراحی پایانی، متناسب سازی بودجه و مفهوم کتابخانه باز، دسترسی تک‌خاکنون به خوانندگان، فضای نشسته، افزون بر آن یک مرحله کوچک برای هنرمندان خیابانی و نشست‌ها سالن، به پایان رسید.

  
    
  

  
  
    
  

  
  
    
  

  

با به کار گیری ابزارهای Rhinofer 3D، ساخت و ساز به بی گمانتی بخش شد که با به کار گیری یک دستگاه CNC از 125 × 250 سانتی متری ساخته شد. ورق های چوبی کتابخانه خیابانی با به کار گیری 240 تکه چوبی ساخته شده و گنجایش کامل کتابخانه 1500 کتاب است.

  
    
  

  

      

        
        
      

معماران: استودیوی مرکز شهر
معمار در دست گرفتن: یوزجان تورگایف
محل وارنا، بلغارستان
سال: 2017
تصاویر: ولینوئل آلبرت

      

[ad_2]

توسط |1397/11/14 11:11:5814ام بهمن, 1397|دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

There are no products
لیست علاقمندی‌ها 0