>>>مستند امیدوار است برای رهایی شیکاگو ستارگان، مرکز تامپسون از ویرانی

مستند امیدوار است برای رهایی شیکاگو ستارگان، مرکز تامپسون از ویرانی

[ad_1]

        
        
      

در میان تک‌خالمان خراش های بلند و بلند که مرکز شهر شیکاگو را تشکیل می دهند، دیوار شیشه ای شیب دار و شیب دار نما می شود که بدست یک ساختار سیلندر کوتاه مدت برجسته شده است: مرکز تامپسون هلموت جانس. این ساختمان در سال 1985 گشایش شد و برای ساختمان های گوناگون استان استان ایلینویز خانه طراحی شده بود و طراحی آن از سالن سنتی آمریکایی بود که با دیوارهای شیشه ای نماد درمانفیت دولت بود و دهلیز بزرگ سترگ برآمده از فضاهای اطلس دهانه در بیشتر خانه های ایالات متکرانه آمریکا. فضای درونی، با این اکنون، مشور بیشتر با مردم شد. رنگ های قرمز، آبی و سفید بی‌همتا، عناصر درونی را پوشانده اند – گزینش بسیاری از طراحان بسیاری به نظر می رسد تحریک آمیز و شگفت زده است.

  
     محبت از ناتان ادی
  

   با ارج از ناتان ادی

هنگامی که این ساختمان در سال 1985 گشایش شد، دیوارهای پرده ای شیشه ای به درون درونی بیش از اندازه گرم می شود و جلوه های شدید و بیمناکی بر روی فضای کاری درون می شود. این طرح در آن زمان خرده گیران و شیکاگوها را به طور یکسان متزیان کرده بود، بحث برانگیز برای شهمه غیر معمولش، دهلیز تنگ کننده و همچنین مشهمهات دندانپزشکی بود که مایه شد تمرکز همیشگی برای دلنشینات منفی باشد.

As سالها گذشت، شیکاگو کم کم به حضور بی همتا مرکز تامپسون خو کرد. اگر چه هنوز قطبگیری شده است، برای بسیاری از مردم انگارشان از ساختمان بیگانه، "فضاپیمایی" مانند به علت غرور، جشن شیکاگو به سرنویس پایتخت معماری جهان است.

با این اکنون، مرکز تامپسون در مپهنا مشهمه است. نگهداری و نگهداری ساختمان به آرامی کاهش یافته است، و اکنون ساختمان به انگیزه نادیده گرفتن همیشگی، 327 میلیون دلار برآورد زده شده است. با لایه برداری رنگ، سنگ مرمر فرو ریختن، و محل ارزشمند املاک و مستجو و گندم، بسیاری از دسته هر دو فرماندار ایلینویز بروس راونر و شهردار شیکاگو رحیم ولینوئل، که هر دو قصد فروش ساختمان را دارند، آماده هستند تا ویرانی این برجسته معماری شیکاگو را بمیانند.

  
     محبت از ناتان ادی "title =" حسن نیتان ادی
  

   با ارج از ناتان ادی

ناتان اددی داستان داستان مرکز تامپسون و مآشکاره برای بازسازی آن را در مستند کوتاه خود فضانورد شیکاگو ضبط کرد. این فیلم 16 ریزبینه ای در فستیوال فیلم معماری روتردام در نمایشگاه روتردام برگزار می شود و با هر دو هلموت جین و فرماندار پیشین ایلینوی، جیمز رام تامپسون، و نیز برجسته ها، معماران، خرده گیران و نگهبانه کاران شیکاگو گفتگو می کنند تا نظراتشان درباره گذشته و آینده آثار هنری ساختمان

چالش مرکز تامپسون در جهان معماری ناآشنا نیست. بیانیه یک بار قابل پروا و تحریک آمیز، بخش بزرگی از شکوه اولیه خود را از دست داده است، ولی آیا این بدان آرش است که باید از میان برود؟ ساختمان خود به خودی باقی می ماند و برآیند اینکه یک فرصت برای ساختن یک زندگی تازه هستی دارد.

ترسانیدن کارواژهی به مرکز تامپسون ترسانیدن نزدیک در هر ساختمان از اهمیت معماری است.
– تیم ساموئلسون، گذشته نگار فرهنگی، شهر شیکاگو

مرکز تامپسون یک دم بی همتا در زمان و مخالفت با تک‌خالمان خراش های مستقل شیکاگو است. درونی جشن ساختار با رنگ های بی باک و فضای با اتاقی بسیار بسیار است.

  
     محبت از ناتان ادی "title =" حسن نیتان ادی
  

   با ارج از ناتان ادی

      

[ad_2]

توسط |1397/11/14 11:11:5814ام بهمن, 1397|دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

There are no products
لیست علاقمندی‌ها 0