>>, دکوراسیون, رنگ, مبلمان, معماری>انتخاب بهترین رنگ و طرح مبلمان

انتخاب بهترین رنگ و طرح مبلمان

اولین مرحله خرید مبلمان،انتخاب سبک آن است و بعد به فکر طرح و رنگ پارچه می رویم.مرحله اول که تصمیم گیری برای انتخاب سبک است،براساس فضا و ابعاد خانه انجام می شود ولی مرحله دوم انتخاب که انتخاب رنگ و طرح پارچه می باشد نیاز به ایجاد هماهنگی بین دکوراسیون خانه دارد و باید از اصول دیگری استفاده کرد.

تعیین رنگ مبلمان

انتخاب رنگهای روشن

ابتدا به سبک مبلمان خود دقت کنید و بعد از شناخت به سراغ انتخاب رنگ و هماهنگی با دکوراسیون بپردازید.اگر مبلمان راحتی دارید کارتان راحتتر است چونکه مبلهای راحتی بدنه های یکدست دارند و انتخاب رنگ آسانتر است.رنگ روشن به خوبی با بدنه سفید چوبی همخوانی دارد اما در مورد بدنه تیره انتخاب رنگ سختتر می شود.

رنگهای تیره

حتما در انتخاب رنگ تیره توجه بیشتری داشته باشید انتخاب این مدل رنگها اول به ابعاد فضا و دیگری میزان نور دریافتی فضا می باشد.اگر سالن منزلتان کوچک و بدون نورگیر است استفاده از این نوع رنگها اصلا توصیه نمی شود.به طور معمول این رنگها برای هارمونی کردن شیوه مبلمان و مانعی در گزینش ایجاد نمی کند ولی مبله کردن شیوه کلاسیک،رنگ بدنه چوب از اهمیت زیادی برخوردار است.

رنگهای خنثی

اگر علاقه ی زیادی به تغییرات هر چند وقت یکبار دارید از سبک پارچه های تک رنگ و خنثی پیشنهاد می شود.رنگهای خنثی همیشه به روز هستند و خیلی دیر قدیمی می شوند.می توان برای شروع تغییرات یک رنگ خاص و جذاب را انتخاب کنید و فقط لوازم و عناصر تزیینی کم هزینه را تعویض کنید.رنگهای خنثی با انواع سبکها هماهنگ شده و این از امتیازات این سبک است.

انتخاب پارچهرنگ دار یا  ساده

همیشه پارچه های ساده در همخوانی با انواع رنگها مشکل کمی دارد.ولی در کل اگر مبلمان کلاسیک با بدنه چوبی دارید پارچه های ساده ایده مناسبی هستند.عالی ترین انتخاب پارچه های ساده و طرحدار کنار هم است و برای مبلمان های کلاسیک استفاده از طرح و بافت ساده بهتر است.

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

There are no products
لیست علاقمندی‌ها 0