نمای شیشه ای یا کرتین وال در واقع یک پرده شیشه ای است که فضای داخلی را از فضای بیرونی جدا می کند. پس می توان گفت معنای این نما دیوار پرده ای است. دیوار نوعی جدا کننده و پوشش دهنده محسوب می شود. پرده هم به سبکی و شفافیت دلالت دارد.نمای کرتین وال از کنار هم قرار گرفتن قاب های آلومینیومی و شیشه های مشبک تشکیل شده است. این نما باعث محافظت فضای داخلی از آسیب های خارجی می شود. با پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات کاربرد شیشه در نماهای ساختمان روز به روز افزایش پیدا کرد. این نمای شیشه ای در نیمه دوم قرن بیستم جای خود را در بازار باز کرد. رفته رفته مدل های متنوعی از این نما روانه بازار شد.

نمای شیشه ای

در این مطلب با نمای شیشه ای و ویژگی های آن آشنا می شوید.لطفا با ما همراه شوید.

ویژگی های نمای شیشه ای

سازه این نما تمام آلومینیومی است و به پروفیل های آن لامل می گویند; به این نما، نمای لامل هم گفته می شود.

  • ساختار این نما پروفیل آلومینیومی است که شیشه ها بر آن سوار شده اند.
  • این نما یک نمای کاملا ضد زلزله است.
  • نمای کرتین وال به معماران این اجازه را می دهد که بسیار خلاقانه نما را طراحی کنند.
  • این نما در ایجاد محیطی بسیار روشن و جذاب بسیار تاثیرگذار است.
  • کرتین وال جزء نمای ساختمان نیست. این بدان معنا است که هیچگونه بار مرده ای بر ساختمان ایجاد نمی کند. تنها نیروی وارده بر نما وزن خودش و نیروی بادی است که براساس ارتفاع ساختمان و موقعیت اقلیمی ایجاد می شود. بنابراین نمای شیشه ای این توانایی را دارد که شرایط آب و هوایی و جوی را از ساختمان جدا کند.

 

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای بهینه و اقتصادی

نمای کرتین وال جزء اجزای ساختمان نیست پس می توان آن را با مواد سبک وزن تولید کرد و هزینه های ساختمان را کاهش داد. نمای شیشه ای بسیار مقرون به صرفه تر از سایر نماها است.استفاده از این نما باعث می شود نور آفتاب به طور عمیق تری وارد ساختمان شود. بنابراین نمای شیشه ای علاوه بر زیبایی خاص، باعث مصرف بهینه و کنترل نور می شود. از طرفی شیشه های دو جداره و سه جداره عایق بسیار مناسبی برای صوت و حرارت هستند. عایق کردن ساختمان، ویژگی بارز این نما است. این نما باعث بهینه سازی انتقال نور و دمای محیط می شود.

طراحی زیبا و استاتیک این نما باعث افزایش ضریب استحکام، آب بندی و هوابندی می شود. زیرا طراحی نمای شیشه ایی براساس بحث های مربوط به باد، زلزله و محاسبات استاتیکی انجام می گیرد. برای افزایش کیفیت این نما از اتصالات کلیپسی استفاده می کنند. نمای شیشه ای، امنیت و ایمنی ساختمان را افزایش می دهد.

نمای شیشه ای

سرعت بالای اجرای نمای کراتین وال

سرعت اجرای این نما بسیار بالا است. استفاده از این نما زیبایی و جذابیت خاصی را در شب و روز ایجاد می کند. از دیگر ویژگی های بارز این نما می توان به رنگ های متنوع نما، دارا بودن واشرهای پنهان جهت آب بندی، ایجاد مرز مشخص بین سازه نما و سازه اصلی، فعالیت مستقل هر فریم در برابر زلزله، استفاده از بازشو پنهان در نما و ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از بیرون اشاره کرد.

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

نمای ساختمان

نمای ساختمان

نمای ساختمان

نمای مدرن

نمای مدرن

نمای مدرن

نمای مدرن

نمای مدرن