خانه » طراحی زیبای دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

طراحی زیبای دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا دیزاین این بخش از منزل بر روحیه افراد بسیار تاثیرگذار است. از طرفی محل دورهمی خانواده های ایرانی پذیرایی است. بنابراین اکثر خانواده های ایرانی بر طراحی و چیدمان این قسمت از دکوراسیون  خود بسیار حساس هستند. هرچند امروزه طراحی پلان باز باعث شده است که تمام فضای خانه بهم وصل شوند و طراحی اتاق پذیرایی به تنهایی دیگر معنایی ندارد. در ادامه شما را با یکسری نکات طراحی زیباترین دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی آشنا می کنیم. با بهره گیری از این نکات می توانید برترین دکوراسیون را برای پذیرایی منزل خود طراحی کنید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی نکات طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

نکات طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

امروزه معماری اکثر خانه ها اعم از ویلایی و آپارتمان با دیگر منازل سراسر جهان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. به عبارت دیگر با وجود تفاوت در فرهنگ، ملیت و مسافت های طولانی میان ملل مختلف، سبک زندگی تقریبا یکسانی بر همه مردم جهان مسلط شده است. ایرانی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. امروزه پیشرفت تکنولوژی و دسترسی سریع و آسان مردم به اطلاعات باعث شده است مردم جهان بیشتر با یکدیگر هماهنگ و یکرنگ شوند. هماهنگی و یکسانی  را می توان در شکل ظاهری، طرز لباس پوشیدن، آرایش و حتی دکوراسیون منازل مردم آسیا، اروپا و آمریکا مشاهده کرد.

اکثر افراد تمایل دارند ضمن به روز بودن، هویت ایرانی خود را حفظ کنند. این مساله می تواند در نحوه چیدمان وسایل منزل بیشتر خود را نشان دهد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، اتاق پذیرایی یکی از عناصر مهم دکوراسیون منزل به شمار می آید. از آنجاییکه معماری منازل چندان ایرانی نیست، عناصر چیدمان نقش موثری در ایجاد دکوراسیون ایرانی خواهد داشت. برای مشاهده طراح های زیبای دکوراسیون پذیرایی از مقاله آن دیدن کنید.

دکور داخلی ساختمان به سبک ایرانی نکات طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

 سبک طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی را می توان برای هر سبکی مثل مدرن یا کلاسیک استفاده کرد. استفاده از هر کدام از این سبک ها با توجه به سلیقه شخص، مدل وسایل و معماری منزل متفاوت است. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی دچار یکسری تغییرات مدرن شده است. بنابراین طراحان دکوراسیون داخلی باید نکات و قوانینی را رعایت کنند.

دکور پذیرایی شیک و مدرن  سبک طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی باید امروزی و متناسب با نیازهای ساکنان باشد، بنابراین سبک ها و ایده های متفاوتی را می توان در خانه های ایرانی مشاهده کرد. در طراحی سبک مدرن برای اتاق نشیمن و پذیرایی از رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی استفاده می شود. هر چقدر سبک دکوراسیون به سبک مینیمال نزدیک تر شود، تک رنگ هایی از قبیل سبز و آبی در کوسن ها مشاهده می شود. در این سبک از مبلمان با ظاهر و فرم ساده استفاده می شود.

معمولا استفاده از پرده های ساده و رنگ خنثی به همراه آثار هنری، تابلوهای نامنظم، مجسمه ها و دکوری های خاص و مدرن در دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی بسیار قابل رویت است. برای مشاهده اصلاعات بیشتر درباره دکوراسیون مدرن مقاله دکوراسیون مدرن ،طراحی منزل به سبک ساده و امروزی را مشاهده کنید.

سبک مدرن طراحی داخلی پذیرایی  سبک طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

رنگ های به کار رفته در دکوراسیون ایرانی

از ویژگی های مشترک دکوراسیون ایرانی می توان به رنگ های مورد استفاده از قبیل سفید، بژ و کرمی اشاره کرد. این رنگ ها بیشتر در رنگ دیوارها و مبلمان استفاده می شوند. رنگ های طلایی، یشمی، زیتونی، برنزی، صورتی چرک، سبز روشن و قهوه ای از دیگر رنگ های مورد استفاده در مبلمان، لوازم جانبی و تزئینی منازل ایرانی می باشد.

رنگ های به کار رفته در دکوراسیون ایرانی رنگ های به کار رفته در دکوراسیون ایرانی

مبلمان سلطنتی باشکوه زینت دهنده پذیرایی ایرانی

یکی دیگر از ویژگی های دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی مبلمان سلطنتی است. مبلمان سلطنتی از شاخص ترین مبلمان پذرایی است که المان های دیگری مثل بوفه، مبل و کنسول به آن اضافه می شود. اسکلت مبلمان سلطنتی در رنگ های طلایی و قهوه ای در بازار موجود است. تمایل رنگ پارچه مبلمان سلطنتی بیشتر به سمت رنگ های خنثی  است به جرات می توان گفت مبلمان سلطنتی یکی از محبوب ترین سبک مبلمان در ایرانی ها به شمار می آید.

مبل سلطنتی شیک در سبک دکوراسیون کلاسیک مبلمان سلطنتی باشکوه زینت دهنده پذیرایی ایرانی

از معایب مبلمان سلطنتی می توان به جنبه تزیینی و دکوری آن اشاره کرد. به عبارت دیگر این سبک مبلمان راحت نیست. همچنین مبلمان سلطنتی فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند. بنابراین استفاده از این سبک مبلمان مناسب اتاق پذیرایی بزرگ است. وزن مبلمان سلطنتی سنگین می باشد و جابه جا کردن همیشگی آن ها امکان پذیر نیست. بهتر است مبلمان را در جای ثابت منزل قرار دهید. مبلمان سلطنتی بیشتر مناسب دکوراسیون های پرزرق و برق  است. موقع استفاده از این مبلمان باید با رنگ و الگوی پرده، فرش، دیوارها و سایر لوازم جانبی هماهنگی مناسبی را ایجاد کنید.

چیدمان متقارن ویژگی طراحی دکور به سبک ایرانی

از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی چیدمان متقارن مبلمان می باشد. چنین چیدمانی باعث ایجاد فضای رسمی خواهد شد. موقع چیدن لوازم دکوری و تزیینی هم باید تقارن را رعایت کرد. معمولا در طراحی های پلان باز قسمتی از پذیرایی با کمک مبلمان و قسمت دیگر توسط میز و صندلی های ناهار خوری تزیین می شود. برای آشنایی بیشتر با چیدمان مبل می توانید از مقاله چیدمان مبل با روشی اصولی برای داشتن دکوراسیون بی نظیر را مشاهده کنید.

چیدمان متقارن ویژگی طراحی دکور به سبک ایرانی چیدمان متقارن ویژگی طراحی دکور به سبک ایرانی

نورپردازی عامل مهم در دکوراسیون ایرانی

نورپردازی عاملی مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی است اما در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی استفاده از لوستر های بزرگ و باشکوه بسیار مورد استفاده است. زیرا نور و روشنایی پذیرایی بسیار اهمیت دارد.البته توصیه می شود در انتخاب لوستر دقت داشته و لوستر مناسب دکوراسیون پذیرایی خود را انتخاب کنید.

نورپردازی عامل مهم در دکوراسیون ایرانی نورپردازی عامل مهم در دکوراسیون ایرانی

تلویزیون باید در نقطه کانونی پذیرایی قرار بگیرد. به طوری که همه افراد حاضر در سالن پذیرایی به تلویزیون دید داشته باشند. همچنین مبلمان به دلیل بزرگ بودن بهتر است در نقطه کانونی پذیرایی قرار بگیرد. بعد از چیدن مبلمان می توان با انداختن قالیچه ای زیبا در جلوی مبل ها دکوراسیون بسیار زیبایی را خلق کرد. از دیگر نکات طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی استفاده از کاغذ دیواری جدید و زیبا است. قرار دادن عکس های خانوادگی و یا آثار هنری زیبا  هم می تواند در خلق فضایی دلپذیر موثر باشد.

دکور داخلی پذیرایی نورپردازی عامل مهم در دکوراسیون ایرانی

عناصر ثابت اتاق پذیرایی ایرانی

همانطور که گفته شد از آنجا مه طراحی معماری ما در حال حاضر نشاتت گرفته ار معماری ایرانی نیست برای داشتن دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی باید از عناصر موجود در فضا استفاده کرد.در زیر به معرفی عناصری می پردازیم که مختص دکوراسیون ایرانی است.

استفاده از فرش در دکور منزل عناصر ثابت اتاق پذیرایی ایرانی

فرش ایرانی

یکی از عناصر ثابت اتاق پذیرایی ایرانی استفاده از فرش ایرانی است. وجود فرش ایرانی سبب احساس صمیمیت و شکوه خاصی به خانه می شود. فرش ایرانی با هر سبک دکوراسیونی چه مدرن و چه سنتی و هر رنگ و چیدمانی هماهنگ می شود. فرش ایرانی را می توان با هر نوع سبک مبلمان هم استفاده کرد. می توان فرش ایرانی را روی کفپوش یا موکت قرار دهید. همچنین فرش ایرانی را با زوایای مختلفی می توان در اتاق پذیرایی پهن کرد.

فرش ایرانی یکی از عناصر ثابت دکوراسیون ایرانی فرش ایرانی

فرش یکی از عناصر دکوراسیون ایرانی فرش ایرانی

استفاده از گلیم در دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

از دیگر عناصر ثابت اتاق پذیرایی ایرانی گلیم ایرانی است. گلیم ایرانی به دلیل کاربرد زیاد و متنوع در دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی استفاده می شود. گلیم ایرانی را علاوه بر کف اتاق پذیرایی می توان به صورت تابلو استفاده کرد. استفاده از گلیم ایرانی به صورت تابلو نمایی بسیار زیبا و سنتی به اتاق پذیرایی می بخشد.

از دیگر کاربرد های گلیم استفاده به عنوان روکش مبلمان است که البته هزینه تمام شده مبلمان را بسیار بالا می برد اما نتیجه کار طرحی کاملا سنتی و البته ایجاد فضایی فوق العاده گرم و صمیمی است. کوسن های با طرح سنتی هم دکوراسیون را فوق العاده متفاوت می کنند. اما برای انتخاب آنها باید به تناسب با دکوراسیون خود دقت داشته باشید. برای آشنایی با رنگ کوسن مناسب با هر مبلمان، از مقاله آن دیدن کنید.

گلیم سنتی ایرانی استفاده از گلیم در دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

تابلو فرش ایرانی

از دیگر عناصر ثابت اتاق پذیرایی ایرانی تابلو فرش ایرانی است. استفاده از تابلو فرش ایرانی روح ایرانی را در فضای خانه پراکنده می کند. تابلو فرش های ایرانی بسیار متنوع هستند. تابلوهای آیات قرآن، دعا و مینیاتورهای زیبا از رایج ترین تابلو فرش های ایرانی  هستند. قبل از خرید تابلو فرش باید به رنگ، طرح و اندازه آن توجه ویژه داشته باشید. رنگ تابلو فرش باید با فرش کف سالن و سایر عناصر چیدمان هماهنگی داشته باشد. اندازه تابلو فرش باید با سایز اتاق پذیرایی متناسب باشد. لازم به ذکر است که در دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی فضایی برای پهن کردن سفره مهمان در نظر داشته باشید. 

استفاده از تابلو فرش ایرانی تابلو فرش ایرانی

لوازم دکوری شیک استفاده از لوازم دکوری ایرانی

استفاده از لوازم دکوری ایرانی

از دیگر وسایل ایرانی مورد استفاده می توان به انواع ظروف نگارین ایرانی، رومیزی های سنتی، تخت و پشتی سنتی و میز کاشی سنتی ایرانی کوسن های طرح سنتی اشاره کرد. استفاده از این وسایل روح ایرانی را به اتاق پذیرایی اضافه می کنند.کوسن های طرح گلیم و سبک سنتی در طراحی ایرانی جایگاه ویژه ایی دارد اما باید دقت داشته باشید که استفاده از این کوسن ها در صورتی جدابیت دارد که تمام دکوراسیون شما به سبک ایرانی و سنتی چیدمان شده باشد.

تزیین خانه با گلیم دستباف استفاده از لوازم دکوری ایرانی

امروزه تمایل افراد به ترکیب دکوراسیون مدرن با دکوراسیون سنتی است. افراد دوست دارند در دکوراسیون سنتی از الوانهای مدرن نیز بهره ببرند. استفاده از لوازم دکوری مدرن می تواند گزینه خوبی برای آوردن المان های مدرن به دکوراسیون سنتی باشد. پیشنهاد می کنم طرح های جذاب از لوازم دکوری مدرن را مشاهده کنید.

دکوراسیون مدرن ایرانی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

دکور پذیرایی کاملا سنتی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

طراحی دکوراسیون سبک سنتی فوق العاده زیبا و ترکیب رنگ های قهوه ای کم رنگ و پر رنگ و کرم و سفید و مشکی هارمونی زیبایی ایجاد شده که بسیار شیک و سبک ایرانی اصیل میباشد.

دکور داخلی به سبک سنتی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

خانه ایی کاملا سنتی و ایرانی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

دیگران مشاهده کردند: دکوراسیون سنتی و ایده های جذاب دکوراسیون ایرانی

دکورداخلی با طراحی سنتی ایرانی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

طراحی دکوراسیون فوق العاده شیک و سلطنتی با طراحی سه بعدی با چوب و مبلمان سبک سنتی و ایجاد نشیمن فوق العاده زیبا که یک لوستر بزرگ بالای این طراحی و چیدمان زیبا قرار گرفته که زیبایی آن این طراحی زیبا را دوچندان کرده است.

لوازم دکوری در پذیرایی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

مبلمان و فرش در دکور پذیرایی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی زیبا به سبک کلاسیک و طراحی کناف فوق العاده زیبا با نورپردازی عالی و پارکت چوبی رنگ و میزناهار خوری سبک سلطنتی که بسیار شیک و زیبا بوده.

فرش در دکور داخلی استفاده از لوازم دکوری ایرانی

طراحی داخلی پذیرایی استفاده از لوازم دکوری ایرانی شیک و زیبا

ثبت ديدگاه

Go to Top