آژانس خلاقیت خانه معمار
آژانس خلاقیت خانه معمار

5 نکته برای یافتن شغل رویایی اتان به شما کمک خواهد کرد تا دید بازتری نسبت به انتخاب شغل بیابید. به این ترتیب شغل و حرفه ای را که متناسب با تخصص، سلایق و تجربه خودتان است را انتخاب کنید. این نکات ممکن است برای افراد مختلف، متفاوت باشد. اما سعی شده است نکاتی عمومی ذکر شود که در اغلب موارد کار گشا می باشند.

چگونه شغل رویایی خود را بیابیم
چگونه شغل رویایی خود را بیابیم

علاقه

مهم ترین معیار انتخاب یک شغل رویایی و درخور، علاقه شماست. مثال های متعددی از افراد در طول تاریخ بوده اند که علی رغم اینکه شغلی متوسط داشته اند، اما چون به شغل های خود علاقمند بوده اند، موفقیت های بزرگی کسب کرده اند. از سوی دیگر خیل عظیمی از افراد وجود دارند که علی رغم عدم علاقه و حتی بعضا تنفر از یک شغل، تن به آن داده اند و در کاری که دوست نداشته اند، دچار روزمرگی شده اند.

علاقه به یک شغل، آن را برای شما رویایی جلوه می دهد. شما می توانید شغلی که علاقمند به  آن هستید را گسترش دهید و در آن پیشرفت کنید. همچنین می توانید در آن روحیه خلاقیت و نوآوری را پرورش دهید. چرا که علاقمند و مشتاق کشف جنبه های جدید آن هستید. علاقه به شغل های مختلف را می توانید با توجه به تست های روانشناسی یا بررسی شرح وظایف یک شغل، متوجه شوید.

تخصص و سابقه

تخصص یکی از مهم ترین عواملی است که به شما کمک می کند تا شغل رویایی اتان را پیدا کنید. در صورت نداشتن تخصص، چه به صورت دانش تئوری و چه سابقه حرفه ای، شما مستلزم خواهید بود زمانی را صرف کسب و تجربه آن حرفه و تخصص کنید. همچنین ممکن است پس از مدتی دریابید که شما برای آن شغل ساخته نشده اید و زمان خود را در یادگیری تخصص آن کار هدر داده باشید.

عرضه و تقاضا

قانون عرضه و تقاضا، یکی از اصول مهم تجارت است. اما این اصل برای انسان ها و حرفه ای که ارائه می کنند، نیز وجود دارد. انجام شغل هایی که خاص نیستند این حس را به شما القا می کند که کار مهمی را انجام نمی دهید. اشتغال در چنین شغل هایی نه تنها به شما حس رضایت نمی دهد، بلکه امنیت شغلی پایینی نیز دارد. چرا که بسیاری از شغل ها، توسط افراد بسیاری قابل انجام است.

اما از سوی دیگر، شغل هایی که عرضه پایینی دارند و توسط افراد کمی قابل انجام هستند، همواره تقاضای مخصوص به خود را دارند. شغل های خاص و حرفه های پرمتقاضی، هم اهمیت بالایی برای خود شغل و فرد شاغل و هم امنیت شغلی بالایی را پیشنهاد می دهند. چرا که در صورت نبود شما، افراد کمتری برای انجام آن شغل وجود دارند. به این ترتیب ارزش کار شما بالاتر خواهد بود.

درخواست استخدام

پس از اینکه شغل رویای خود را یافتید، حال باید آن را به دست بیاورید. شما معمولا برای به دست آوردن یک شغل، باید در یک مصاحبه شغلی شرکت کنید و با سایر افرادی که متقاضی آن موقعیت شغلی هستند، رقابت نمایید. لذا توجه به نکات رزومه نویسی و ارائه ویژگی ها و قابلیت های خود در روز مصاحبه اهمیت بسیاری در موفق شدن در یک مصاحبه شغلی و دست یابی به شغل رویایی اتان دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *