آژانس خلاقیت خانه معمار
آژانس خلاقیت خانه معمار

نکات مهم برای مصاحبه شغلی شما و توجه به آن ها، به شما کمک خواهند کرد تا یک مصاحبه شغلی موفق و رضایت بخش داشته باشید. با توجه به این نکات، شما قادر خواهید بود شانس قبولی خود در یک مصاحبه شغلی را افزایش دهید. درخواست برای استخدام ذیل عنوان مشاغل مختلف نیازمند حرفه و سابقه تخصصی نیز می باشد، اما رعایت برخی نکات عمومی لازمه هر مصاحبه شغلی خوب است.

مصاحبه شغلی را می توان مهم ترین و اساسی ترین گام برای استخدام شدن در جایی یا عقد یک قرارداد همکاری دانست. در فرآیند مصاحبه شغلی، فرد متقاضی آن شغل یا جایگاه، به نوعی اعتبارسنجی می شود. در واقع شما قرار است در طی یک مصاحبه شغلی، به مصاحبه کننده ثابت کنید که از ویژگی های لازم برای آن شغل یا جایگاه شغلی برخوردار هستید. حتی بهتر، نشان بدهید که شما شاید یکی از بهترین گزینه های موجود برای استخدام کننده باشید.

رزومه قوی

مهمترین عاملی که شما را بر اساس آن قضاوت خواهند کرد، برخوردار بودن از یک رزومه قوی است. رزومه شامل مختصری از فعالیت های گذشته شما، سوابق کاری و حرفه ای، مدارک و گواهینامه های معتبر و موارد این چنینی است. رزومه در عناوین و اشکال مختلفی مثل cv، statement of purpose و غیره قابل ارائه است. اما ارائه یک رزومه صحیح و غنی، لازمه موفق شدن در هر مصاحبه ای است.

چرا باید من را استخدام کنید؟!

مبنای اصلی یک مصاحبه شغلی برای فرد متقاضی، ارائه پاسخی قانع کننده به این سوال است؛ چرا باید من را استخدام کنید؟!

اگر شما بتوانید دلایل کافی را مبنی بر استخدام و انتصاب خود به جایگاه مذکور اعلام کنید، درنتیجه موفق خواهید شد. یکی از علت های استخدام، تخصص حرفه ای شما در آن زمینه است. از دیگر مواردی که باید ذکر شود، ویژگی های بخصوص شماست. به عنوان مثال شما فردی شاداب و علاقمند به این کار هستید و به همین جهت می توانید عملکردی پر بازده را از خود به نمایش بگذارید.

این ویژگی ها می تواند شانس شما را در مصاحبه شغلی افزایش دهد: اشتیاق در انجام کار گروهی، توانایی حل مسائل و مشکلات بوجود آمده، فراگیری سریع، تسلط به مهارت های مختلف و موارد این چنینی. هر یک از این موارد، به مصاحبه کننده نشان می دهد که شما نه تنها فردی مسلط به زمینه کاری خود هستید، بلکه فعال در سایر زمینه ها نیز می باشید و پیشنهادات متنوع تری را به وی ارائه می کنید.

چرا من این شغل را دوست دارم؟

برای بسیاری از متقاضیان شغل های مختلف، استخدام تنها به منزله یک رابطه درآمدی ساده است. اما برای مصاحبه کننده ها اینطور نیست. اگر می خواهید یک مصاحبه شغلی موفق داشته باشید، باید بتوانید نشان دهید که این کار را دوست دارید. درواقع تنها به علت منبعی برای کسب درآمد به یک شغل نگاه نمی کنید و آن کار را دوست می دارید. بیان چنین علاقه ای را اصطلاحا statement of purpose می نامند. Sop اهمیت بسیاری دارد و می تواند به صورت کتبی تحویل گردد یا اینکه شفاهی بیان شود

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *