اصول فروش نقشه در خانه معمار

    نقشه ی زیبا و با کیفیت طراحی کنید،و با یک بار بارگذاری در سایت،خیال خود را بابت کسب درآمد جاری تا مدت های طولانی راحت کنید.این مدل تجاری ساده،امتیازی است که خانه معمار جهت کسب درآمد به فروشندگان خود می دهد.
یک نکته کلیدی و مهم در افزایش فروش؛

    چنانچه خواستارید به مرور زمان نقشه های شما از فروش تصاعدی نیز برخوردارشود،راهنمای کامل، دقیق و خوانایی را ضمیمه ی آن کنید،خریداران را به خوبی پشتیبانی نموده و درصورت نیاز،دراسرع وقت نسخه های اصلاح شده را در اختیار ایشان قرار دهید.

    ضمن قدردانی از شما کاربر عزیز بابت انتخاب خانه معمار برای فروش نقشه ها و فایل های خود،شما را به مطالعه مجموعه ای از اصول و ضوابط فروشندگان دعوت می کنیم؛

 • فروشنده تعهد می دهد تمامی اصول مندرج جهت فروش نقشه ها و فایل های خود را در خانه معمار بپذیرد،لذا،امضای این قرارداد به معنی پذیرش کامل قوانین از سوی فروشنده بوده و در صورتی که خلاف اصول هرگونه فعالیتی انجام دهد،خانه معمار می تواند از فرد خاطی شکایت و نسبت به ایجاد خسارات مادی و معنوی وارده،درخواست غرامت نماید.
 • در خانه معمار نقشه هایی تأیید می شوند که خود شخص آن را طراحی کرده باشد. (ویژه ی مهندسان معمار که پروانه اشتغال دارند)
 • در صورتی که فروشنده‌،نقشه ها و فایل های خود را،فقط در خانه معمار عرضه کند به ازای فروش هر نقشه ۸۰ درصد مبلغ فروش به وی،و۲0درصد باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به خانه معمار تعلق می‌گیرد.اما اگر فروشنده بخواهد علاوه بر سایت خانه معمار یا سایت شخصی خود،نقشه یا نقشه هایی را در سایر مارکت ها یا سایت ها نیز به فروش برساند،حتی اگر آن نقشه در خانه معمار توسط ایشان عرضه نشده باشد،۳۰درصد از سهم مشارکت فروش کلیه نقشه ها و فایل های وی کسر و سهم فروشنده از هر فروش ۵۰درصد خواهد بود.
  • تبصره: چنانچه فروشنده،عرضه نقشه در سایر مارکت ها را اعلام نکند و پس از گذشت مدتی این موضوع برای مدیران خانه معمار روشن شود خانه معمار حق دارد کلیه پرداخت های انجام شده به فروشنده را اصلاح و مابه التفاوت مبالغ واریزی بر مبنای سهم مشارکت ۸۰% را از موجودی باقیمانده فروشنده کسر کند،یا در صورت نبود موجودی کافی در حساب کاربری فروشنده،نسبت به دریافت مابه التفاوت به صورت نقدی و یا اعتباری اقدام نماید و حق هرگونه اعتراض نسبت به این موضوع از فروشنده خاطی سلب خواهدشد.
 • کمترین میزان مبلغ تسویه حساب با فروشندگان ۱۵۰٫۰۰۰ تومان و مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان می باشد.
  • تبصره:تنها درآمد فروش نقشه، قابل برداشت است و فروشندگان نمی توانند با شارژ کیف پول خود،موجودی حساب را افزایش داده ویا درخواست برداشت وجه ارسال کنند.مبالغ شارژ شده به این منظور به هیچ وجه قابل برگشت نیست و فروشندگان عزیز می توانند با اعتبار غیرنقدی خود از مارکت خرید کنند.
  • تبصره: در صورتی که فروشنده قصد داشته باشد همکاری خود را با خانه معمارپایان دهد می بایست کلیه ضوابط و اصول مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کند و تسویه حساب نهایی با فروشنده،تابع قوانین مربوطه خواهد بود.
 • تسویه حساب با فروشندگان یک بار درهفته،روز سه شنبه انجام می شود.
  • تبصره: درخواست های تسویه حساب می بایست حداقل ۲ روز قبل از روز تسویه حساب ارسال شده باشند.در غیر این صورت تسویه حساب به اولین مرحله تسویه بعد از گذشت این زمان به تأخیرخواهدافتاد.همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و…)،خانه معمار حق دارد تا درخواست های برداشت تایید شده را با یک مرحله تاخیر اجرا نماید.
  • تبصره:واریزمبالغ قید شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می شود و فروشندگان تنها در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز،اعم از کپی کلیه مدارک شناسایی (پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد)،شماره تلفن ثابت وهمراه،شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد را به خانه معمار تحویل داده و هویت ایشان در خانه معمار احرازشده باشد.
  • تبصره: چنانچه زمانی خانه معمار ازروی اطلاعات دریافتی تماس اعم از شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه نتواند به فروشنده دسترسی یابد،مجاز است تأیید هویت فروشنده را به وضعیت تعلیق درآورد که در این وضعیت فروشنده قادر به ثبت درخواست وجه نبوده و در صورت نیاز می بایست کلیه مراحل احرازهویت اعم از امضای قرارداد و ارسال مدارک را مجددا طی و یا نقص آن را برطرف نماید.
 • وجهی که فروشنده در تسویه حساب ها درخواست می کند،محدود نبوده و بنابر شرایط وضعی و توافق شده،فروشنده می تواند وجوه بالای ۱۵۰٫۰۰۰ تومان را به صورت مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان ثبت کند.
  • تبصره: ثبت درخواست وجه،بیش از یک بار،به شکل همزمان وجود ندارد و تا قبل از اینکه هریک از وجوه درخواستی فروشنده،به حساب او واریزشوند،اجازه ندارد دوباره درخواست وجه نماید.
 • فروشنده با پذیرش این توافق نامه خانه معمار را مجاز می داند طبق خطوط مشی بازاریابی،افزایش اعتماد خریداران و درنهایت افزایش فروش نقشه ها،فایل ها ونقشه های فروشندگان را با تخفیف حداکثر 3۵٪ در فستیوال‌ها و پیشنهاد‌های تخفیفی خود عرضه نماید.
  • تبصره: تخفیف ها به صورت کد تخفیف و یا سایر روش‌های تخفیفی روی قیمت اصلی نقشه اعمال می گردد و سهم خانه معمار و سهم فروشنده بر مبنای قیمت نقشه پس از کسر مبلغ تخفیف محاسبه خواهد شد.
 • مدت زمان لازم جهت تأیید نقشه ها و فایل های شما،چنانچه کلیه اطلاعات و قوانین مندرج برای بارگذاری نقشه در خانه معمار را رعایت کرده باشید، درحدود ۷۲ ساعت کاری است.ضمناً در صورت عدم تأیید نقشه،مدیران یا کارشناسان خانه معمار به صورت تیکت این مورد را نیز به اطلاع شما خواهند رساند.
  • تبصره: در صورت بروزهرگونه مشکل فنی یا سایر مشکلات احتمالی دیگر ممکن است تأیید نقشه ها و فایل ها به تأخیر بیفتد که در این صورت فروشنده آزاد است درخواست لغو بررسی را به صورت تیکت برای خانه معمار ارسال،یا تا اتمام مراحل بررسی نقشه توسط کارشناسان خانه معمار صبرکند.
 • سعی کنید در توضیحات نقشه کاملاً صادق باشید چون نسبت به نوشته های خودتان بایستی پاسخگو باشید و به خریداران نیز پشتیبانی دهید
  • تبصره: چنانچه قابلیتی را در توضیحات قید کرده باشید و این قابلیت در نقشه شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در نقشه باشد و خریداران نسبت به این مساله اعتراضی داشته باشند خانه معمار حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ واریز شده به موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هیچگونه اعتراض در این مورد را ندارد.
 • فروشنده موظف است در انتخاب نام عنوان دقت کافی به عمل آورد و از نام های تکراری جداً پرهیز نماید ،درغیر اینصورت نقشه ارسالی از حالت انتشار خارج می شود و در صورتی که عدم درج نام نقشه،موجب تأیید نقشه دیگری به صورت تکراری در خانه معمار شود،پس از دریافت شکایت از سمت هریک از فروشندگان،نقشه ای در خانه معمار نهایتاً تأیید می شود که نام اصلی را در عنوان درج کرده باشد،و صرفاً زمان ثبت نقشه ها،هیچ حق یا اولویتی در تأیید و انتشار در خانه معمار را برای فروشنده ایجاد نمی کند.
 • اگر نقشه ارسالی شما از سایت های دیگر برداشته،یا نسخه Null شده نقشه،از راه غیرمجاز تهیه شده باشد و پس از بررسی های کارشناسان این خطا محرز شود،نقشه ارسالی شما سریعاٌ حذف و چنانچه نقشه مربوطه فروشی داشته،وجه آن از حساب کاربری فروشنده کسر خواهد شد ونیز فروشنده موظف است سهم مشارکت خانه معمار را نقداً پرداخت کرده یا درصورت بودن موجودی در حساب کاربری،معادل سهم مشارکت از حساب کاربری ایشان برداشت می گردد.
  • تبصره: مسئولیت فروش غیرمجاز نقشه ها و فایل های سایرین،کپی کردن از روی نقشه ها و فایل های دیگران و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده فروشنده نقشه است و خانه معمار هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.
  • تبصره: در صورتی که فروشنده ای نسبت به کپی نقشه خود توسط فروشنده دیگر شکایتی داشته باشد می باید این شکایت را از مراجع قانونی پیگیری نماید و خانه معمار تنها در صورتی می تواند کپی شدن نقشه را تایید کند که به طور واضح و کامل نشان-نام یا هرگونه شناسه هویتی دیگری از نام نویسنده اصلی یا طراح اصلی در نقشه کپی شده نیز وجود داشته باشد.درغیر اینصورت خانه معمار نمی تواند با مشاهده طرح های مشابه یا زمان انتشار هریک از نقشه ها و فایل ها در میان شاکی و متشاکی قضاوتی انجام دهد.هرگونه اقدام از سمت خانه معمار صرفا پس از ارائه حکم توسط مراجع قضایی خواهد بود.
 • ایجاد تصاویر پیش نمایش آنلاین برای نقشه ها هم فروش را و هم حس اعتماد کاربران به شما را افزایش می دهد،این مورد(ایجاد پیشنمایش آنلاین فارسی)برای تمامی نقشه هاالزامی است.   و فروشنده می بایست پیشنمایش آنلاین را به صورت اختصاصی ایجاد کرده باشد؛و مجاز به استفاده از پیشنمایش انلاین سایر فروشندگان و سایت ها نیست.(برای افزونه ها در موارد خاص که دمو صرفا به بخش مدیریتی وردپرس محدود می شود،ارائه تصاویر کامل و ویدئوی آموزشی و کامل از محیط نقشه ها مجاز است(
  • تبصره: کلیه تصاویر و محتوای مورد استفاده در معرفی نقشه ها و فایل ها می باید باتوجه به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده و در صورت عدم رعایت این موارد، مسئولیت هرگونه بروزعواقب احتمالی برعهده فروشنده نقشه است.همچنین در صورت مشاهده مغایرت محتوا با قوانین جمهوری اسلامی ایران،پیش نمایش حذف وفروش نقشه تا رفع مشکل متوقف می شود.
 • در شرایطی که فروشنده نقشه خود را به درستی پشتیبانی نکند (شامل پاسخگویی به تیکت ها،اصلاحیات نقشه ها و فایل های معماری، رفع مشکلاتی همچون تصاویر نامناسب و نامفهوم یا فایل های آپلودی و نقشه های دارای ایراد و…) با تقاضای درخواست وجه وی موافقت نمی شود و در صورت تکرارعدم پشتیبانی مناسب،وجوه حاصل از فروش نقشه از حساب فروشنده کسر می گردد.
  • تبصره:سیستم جامع پشتیبانی توسط تیکت در خانه معمار راه اندازی شده است و پیش از اجرای درخواست های واریز وجه فروشندگان، تیکت های ایشان و کیفیت پاسخ دهی به خریداران مورد ارزیابی قرار می گیرد،اگر فروشنده ای تیکت های باز داشته یا تیکت های پاسخ داده شده و بسته شده از پاسخ مناسبی برخوردار نبوده و نتوانسته باشند رضایت خریداران را کسب کنند، درخواست وجوه ایشان در وضعیت تعلیق باقی خواهد ماند.
  • پاسخگویی به خریداران در سیستم جامع پشتیبانی توسط تیکت خانه معمار الزامی بوده و فروشندگان نمی توانند با استناد به پشتیبانی در سرویس های شخصی خود،تیکت های ارسالی در خانه معمار را بی پاسخ رها کنند.همچنین فروشندگان حق ندارند پاسخگویی به تیکت های دریافتی را مشروط به ثبت مجدد درخواست در سیستم های پشتیبانی مستقل و خارج از خانه معمار نمایند وهرگونه انتقال خریداران به سایت هایی خارج از خانه معمار جهت دریافت خدمات پشتیبانی و بروزرسانی نیز ممنوع است.
 • هر گونه تبلیغ و یا درج لینک به سایت های دیگر در بین توضیحات یک نقشه و تیکت پشتیبانی کاملاٌ ممنوع بوده و موجب حذف آن نقشه از خانه معمار می شود،و نیز در صورت عدم رعایت اصول و تکرار چنین مواردی فروشنده خاطی جریمه نقدی خواهد شد.
 • تمامی فایل ها و جزئیات لازم برای نقشه باید در پکیج خریداری شده موجود باشد،لذا اگر فروشنده‌ برای دریافت فایل ها،کاربران را به صفحه ای دیگر (و شبکه های اجتماعی مانند کانال تلگرام)هدایت کند تخلف محسوب میشود.

قوانین و ضوابط مرتبط با خاتمه همکاری فروشنده با خانه معمار

 • فروشندگان موظف به پشتیبانی از خریداران هستند و اگر در هر زمان تصمیم بگیرند همکاری با خانه معمار را قطع کنند ویا قصد عدم ارائه هریک از نقشه ها و فایل ها در خانه معمار را داشته باشند،می بایست حداقل به مدت ۶ ماه از آخرین فروش هریک از نقشه ها،نسبت به ارائه خدمات پشتیبانی از طریق سیستم تیکت پشتیبانی خانه معمار اقدام نمایند و در حد مطلوب و مطابق با قوانین خانه معمار (پاسخگویی جهت رفع مشکل در حداکثر ۴۸ ساعت کاری پس از ثبت تیکت خریدار)از خریداران قبلی نقشه پشتیبانی کنند.چنانچه این پشتیبانی صورت نگیرد و به شاسیتگی و مطابق با قوانین خانه معمار نباشد، خانه معمار حق دارد از فروشنده شکایت کند و خانه معمار مجاز است نسبت به بازپس گیری وجوه پرداختی به فروشنده از طریق مراجع قضایی اقدام کند.
  • تبصره:ازاعلام درخواست قطع همکاری توسط فروشنده،کل موجودی حساب فروشنده برای مدت حداقل ۶ ماه مسدود می شود و پس از آن اگر فروشنده اصول وضوابط مرتبط با خاتمه همکاری را رعایت کرده باشد،کلیه مبالغ موجود در حساب کاربری به حساب ایشان واریز می گردد.در صورتی‌که فروشنده در ارائه هریک از خدمات به خریداران کوتاهی کند یا خلاف قوانین عمل نماید،خانه معمار حق دارد موجودی حساب فروشنده را تا زمان رفع مشکلات مسدود ساخته و در صورت عدم همکاری مناسب علاوه بر عدم واریز موجودی، نسبت به دریافت خسارت وارده به خانه معمار و خریداران،از فروشنده خسارت نقدی دریافت کند.
  • تبصره: انجام هرگونه کارها و رفتارهای غیر حرفه ای توسط فروشندگان پس از قطع همکاری با خانه معمار و هرگونه فعالیتی که به نوعی موجب سلب اعتماد کاربران از خانه معمار شود یا ایجاد هرگونه شایعه پراکنی و … جرم تلقی شده و خانه معمار می تواند در صورت مشاهده هریک از این موارد (حتی موارد جزئی) از فروشنده و فرد خاطی شکایت و ادعای خسارت نماید.
 • خانه معمار هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد حوادث ناگهانی و غیرقابل اجتناب مانند بلایای طبیعی،جنگ، شورش،آشوب اجتماعی،انفجار،اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد.با این حال درصورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات مخرب این موارد خواهیم کرد.بروز هر یک از موارد اضطراری،موجب تخطی فروشندگان از شرایط فروش نخواهد شد و تحریم یا عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور برای فروشندگان و خانه معمار خواهد بود.
 • با ارسال درخواست تبدیل عضویت به فروشنده، فروشندگان مواد توافقنامه و ضوابط خانه معمار را پذیرفته است و نیازی به گرفتن امضاء از فروشنده نیست.
 • خانه معمار در برابر حفاظت کامل از اطلاعات شخصی فروشنده مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی،اطلاعات شخص مورد تقاضا را،بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
 • خدمات خانه معمار به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد.ضمناٌ هیچگونه ضمانتی مانند به فروش رفتن نقشه، تبلیغ نقشه در سایر سایت های مرتبط با خانه معمار و یا معرفی نقشه در سایر سایت ها ارائه نمی شود.همه ضمانت های کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای خانه معمار که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند معتبر نبوده و خانه معمار هیچگونه خسارتی بابت عملکرد نقشه ها و فایل های ارائه شده به هر نحو نمی پردازد. خانه معمار تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.
 • سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به فروشنده برای هریک از انواع خدمات و نقشه ها، حداکثر معادل هزینه یک بار خرید نقشه مطابق با قیمت مندرج در خانه معمار بوده و خانه معمار هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.
  • در صورت بروز مشکلات غیرقابل شناسایی یا مشکلات فنی، خانه معمار نهایت سعی خود را برای رفع مشکل در اسرع وقت و درحداقل زمان ممکن انجام خواهد داد.دراین میان چنانچه بخشی از اطلاعات نقشه ها و فایل ها یا فروشندگان در اختیار افراد سودجو قرار گیرد،باتوجه به بروز مشکل خارج از اختیارات خانه معمار ،فروشنده حق اعتراض ندارد و خانه معمار به نمایندگی از فروشندگان نهایت سعی خود را برای بازپس‌گیری حقوق و خسارت احتمالی وارده به فروشندگان را از جانب افراد سودجو انجام خواهدداد. قابل ذکر است در شرایط بروز مشکلات،رفع مشکل و مسدود سازی دسترسی افراد سودجو در صدر اولویت کاری قرار دارد.
 • تغییرات توافقنامه: توافقنامه فروش نقشه در خانه معمار از قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت می کند ، و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه خانه معمار و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، خانه معمار حق تغییرات آتی در توافقنامه را برای خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت خانه معمار در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمناً خانه معمار هیچگونه مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و فروشنده می بایست موارد را هرگاه لازم شود،با مراجعه به وب سایت خانه معمار کنترل و بازبینی نماید.
 • فروشنده ضمن امضای تمام صفحات این قرارداد،مکلف است همواره از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت خانه معمار،تغییرات احتمالی و الحاقیه های آینده را زیرنظر گرفته و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات توافقنامه (حداکثر تا ۲۴ ساعت) درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای خانه معمار ارسال کند،لذا عدم ارسال درخواست پس از ۲۴ ساعت به منزله قبول تمامی مفاد و تغییرات است.
 • حل اختلاف

 1. تمامی ادعاها،ابهامات،اختلافات و یا تفاسیر که در ارتباط با موضوع قرارداد و انجام وظایف مطرح می‌شود،و طرفین نتوانند موضوع را ظرف مدت ۳۰ روز کاری از زمان طرح،حل‌وفصل کنند.