• تصویر اسلایدر

طراحی نمای ساختمان شیک

 • به دنبال یک طراح خوب برای نمای ساختمان هستی؟

 • دوست داری ساختمانتون در شهر جزء بهترین ها باشه ؟

 • می خوای نمای ساختمان شیک و جدید و به روز باشه؟

ما روشی را آماده کردیم که در هر جای ایران که باشید به راحتی بتوانید صاحب یک نمای ساختمان شیک و منحصر به فرد باشید

شما نیاز به جلسه حضوری ندارید

 در هر جای ایران که باشید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید

درخواست مشاوره رایگان نما
نمای مدرن خانه معمار

نمای مدرن

نمای مدرن در نظام بصری و فضای شهری از قوانین و قوائد خود استفاده می کند;استفاده از ریتم های عمودی و افقی و زاویه دار و همچنین مصالح نوین و تکنولوژی های جدید بر جذابیت و پویایی این سبک می افزاید.

طراحی نمای کلاسیک

نمای کلاسیک

نمای کلاسیک یا نمای رومی یکی از دوست داشتنی ترین نمای ساختمان در ایران محسوب می شود;تقارن یکی از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک به حساب می آید.نمای کلاسیک از اصالت زیادی برخوردار است.

نمای ساختمان سه خواب

نمای نئو کلاسیک

نمای نئوکلاسیک از معماری روم باستان و یونان و از سبک معماری رنسانس و همچنین باروک ایده می گیرد;نمای نئوکلاسیک به نوعی سبک مدرنی است که همانند پوسته و لایه ایی بر معماری و نمای کلاسیک کشیده شده .

نمای ساختمان پروژه اراک بعد از طراحینمای ساختمان پروژه اراک
 • نام کارفرما : سید ایمان رحمانی
 • محل پروژه : اراک
 • طراح: مهندس ابوالفضل مجاهدی
 • سبک طراحی : کلاسیک 
 • توسط : خانه معمار 
مراحل طراحی نما به قرار زیر می باشد :
پیش پرداخت
تصویر برداری از پروژه
ارسال عکس ساختمان و فایل نقشه
طراحی ابتدایی
ارسال طرح اولیه
ویرایش نقشه مطابق نظر شما
تسویه و تحویل نهایی
درخواست طراحی نما

بیش از 100 مدل انواع عکس نمای ساختمان شیک و لوکس

 طراحی نمای ساختمان نمونه کار 687

ترکیب نمای مدرن روی پوسته کلاسیک از جمله مشخصه این سبک نماست .استفاده ار نمای سنگ تراوورتن عباس آباد و بهره گیری از ریتم های عمودی دید بصری فوق العاده ایی را به این ساختمان افزوده است.

طراحی نمای ساختمان نمونه کار964

ایجاد حیاط خلوت و عقب نشینی در ضلع شمالی پلان فوق با بهره گیری ار نهاز و نخیز، این ساختان را فوق العاده زیبا کرده ;همچنین نرده های فرفرژه حس ترانس پرنتی را از داخل به بیرو ن و بیرون به داخل القا می کند.

طراحی نمای کلاسیک ساختمان

نمای کلاسیک مربوط به خانه ویلایی دوبلکس است و متریال به کار رفته در این نمای ساختمان از سنگ سفید عباس آباد می باشد .
طراحی نما به بهترین شکل انجام شده و جلوه خاصی به ساختمان داده است.

طراحی نما نمونه کار amodi 567.01 |خانه معمار

نمای خارجی این نقشه اتوکد معماری با سنگهای یکدست سفید کار شده و در زمینی به مساحت 300 متر مربع طراحی شده و دارای دو طبقه می باشد .جزییات بیشتر درباره این پروژه در در سایت خانه معمار مشاهده کنید.

طراحی نما نمونه کار amodi 586.01 |خانه معمار

نمای این نقشه اتوکد ساختمان تلفیقی از سنگ و آجر است; تلفیق سنگ و آجر در کنار هم زیبایی چشم نوازی ایجاد کرده . پیش آمدگی ها و فرورفتگی ها در سطح نمای ساختمان  زیبایی این ساختمان را دو چندان کرده و نمای زیبایی را به وجود آورده.

طراحی نما نمونه کار 598.01|خانه معمار

این نمای مدرن جزء زیباترین نماها است;ریتم های افقی و عمودی به همراه متریال های مختلف از جنس سنگ و آجر که در آن بکار رفته ویو فوق العاده ای به آن داده; و چشم هر بیننده ای را تسخیر خود می کند.
پلان و نمای ساختمان را کلیک کنید تا جرئیات بیشتر درباره محصول را ببینید.

طراحی نما نمونه کار 559.01|خانه معمار

این نما مربوط به نقشه ویلایی دو طبقه است که در زمینی به مساحت 25×16 طراحی شده.
پروژه این نمای زیبا به همراه دکوراسیون ارائه شده .

طراحی نما نمونه کار 631 خانه معمار

نمای ساختمان نشان دهنده هویت یک ساختمان بوده و اگر طراحی زیبایی داشته باشد; چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.این نما مربوط به نقشه ساختمان یک طبقه است که به ریبایی به بنا هویت داده.

طراحی نما نمونه کار937

نمای بیرونی را می بینید که در سایت پلان در زمینی با موقعیت عالی واقع شده است.این نقشه ویلایی یک طبقه که به صورت باغ شهری طراحی شده دارای طراحی فضای لندسکیپ نیر هست .

طراحی نمای ساختمان نمونه کار 614

نمای ساختمانی با طراحی دوبلکس در زمینی به مساحت 440 متری به همراه فایل کامل نقشه معماری و نمای ساختمان می باشد.نقشه ساختمان دوبلکس را در سایت ما می توانید مشاهده کنید.

طراحی نما نمونه کار amodi 541.01 |خانه معمار

این نمای نقشه معماری منزل در زمینی به طول 24 و عرض 10.5 طراحی شده; پکیج این محصول به صورت کامل است; یعنی علاوه بر نما و نقشه های معماری دکوراسیون هم به همراه آن ارائه شده .پیشنهاد می کنم از این محصول دیدن کنید.

طراحی نما نمونه کار amodi 478.01 |خانه معمار

نمای ساختمان به صورت مدرن طراحی شده و متریال به کار برده شده در آن سنگ سفید عباس آباد است;یک ساختمان دوبلکس دو طبقه است که جهت دانلود پلان مسکونی اتوکد مربوط به این نما می توانید کلیک کنید.

طراحی نما نمونه کار 499.01|خانه معمار

نمای ساختمان به صورت کلاسیک اجرا شده و بسیار چشم نواز می باشد.مصالح به کار رفته در این نما از سنگ تراورتن است.جهت دانلود فایل اتوکد پلان مسکونی اینجا کلیک کنید.

طراحی نما نمونه کار 450.01|خانه معمار

نمای جنوبی ساختمان از چهار ستون سنگی برخوردار است و ستونها هویت به ساختمان بخشیده اند.فلاور باکس های کنار پله برای سرسبزی ورودی و داشتن حس و حال بهتر هنگام ورود تعبیه گردید.

طراحی نما نمونه 14-01 |خانه معمار

نمای ساختمان به صورت مدرن اجرا شده و جنس نما از سنگ تراورتن می باشد که به زیبایی طراحی شده.پلان مسکونی اتوکد در زمینی به مساحت 350 مترمربع که توسط تیم خانه معمار آماده شده است.

طراحی نما نمونه 14-01 |خانه معمار

نما مربوط به یک ساختمان سه طبقه است که توسط خانه معمار طراحی شده و استفاده از سنگ سفید عباس آباد زیبایی این نما را دو چندان کرده.جهت دانلود پلان معماری می توانید کلیک کنید.

طراحی نما نمونه کار 593.01|خانه معمار

نمای این خانه دوبلکس سه خوابه که خدمت شما عزیزان ارائه گردیده به صورت مدرن طراحی شده;دارای دو طبقه می باشد. طراحی این خانه دوبلکس سه خواب با وجود محدودیت زمین، بسیار شیک و زیباست.

طراحی نما نمونه کار amodi 522.01 |خانه معمار

این نمای ساختمان مربوط به نقشه پلان آپارتمانی 5 طبقه در زمینی به مساخت 546 مترمربع است;استفاده از دو ترکیب رنگ در این نما بسیارزیباست و بر جذابیت این نما افزوده است.

طراحی نما نمونه کار 471.01 |خانه معمار

نما مربوط به ساختمانی دو طبقه است که در زمینی به ابعاد 30×11 که توسط تیم خانه معمار طراحی گردیده.جنس آن از سنگ ساب صفر عباس آباد می باشد. 

طراحی نما نمونه کار amodi 470.01 |خانه معمار

این نما مربوط به معماری ساختمان مسکونی درچهار طبقه به صورت مجتمع مسکونی هفت واحدی طراحی شد. و به صورت مدرن و تلفیقی از سنگ عباس آباد و آجر تکنو کار شده که زیبایی ساختمان را دو چندان کرده است.

نما 35 نمونه کار 443.01|خانه معمار

نمای ساختمان مسکونی 5 طبقه است که جنس آن از سنگ ساب صفر عباس آباد طراحی شده است همچنین این محصول دارای طراحی حیاط نیز می باشد.

طراحی نما نمونه کار 448.01|خانه معمار

نمای آپارتمان به صورت مدرن طراحی شده.جنس مصالح به کار رفته در نمای ساختمان تلفیقی از سنگهای سفید عباس آباد و آنتیک می باشد.رنگ سفید سنگ عباس آباد در کنار سنگ آنتیک با ایجاد تضاد رنگی نمای ساختمان را برای هر بینده ایی چشم نواز کرده.

طراحی نما نمونه کار 418.01|خانه معمار

این نما مربوط به پلان خانه یک طبقه است که تلفیقی از آجر و سنگ آنتیک می باشد.این دو متریال در کنار هم نمایی فوق العاده را به نمایش گذاشته اند و طراحی تابش بند چوبی زیبایی آنرا دوچندان کرد. 

طراحی نما نمونه 15-01 |خانه معمار

نمای ساختمانی دو طبقه است که تمام دوبلکس در زمینی به مساحت 240 متر مربع طراحی شده;جهت دانلود پلان معماری مسکونی و مشاهده جزئیات بیشتر به سایت خانه معمار مراجعه کنید.

طراحی نما نمونه کار amodi 474.02 |خانه معمار

این ساختمان سه طبقه دارای دو نمای مدرن جنوبی و شرقی بوده;این نما به زیبایی با دو متریال از جنس سنگ و آجر طراحی شده;ریتم های افقی و عمودی به نما هویت بخشیده و نمایی بی نظیر را بوجود آورده است.

طراحی نقشه
دکوراسیون منزل

شیک ترین و جدیدنرین طراحی کلاسیک

نمای ساختمان چیست ؟

آمارها نشان‌ می‌دهد هر سال بیش از5۰‌میلیون نفر به افراد ساکن شهر ،در کشورهای در حال پیشرفت افزوده می‌شود. در کشور ایران هم شهرنشینی در دهه های اخیر با سرعت زیادی گسترش یافته طی گزارشی که پایگاه اطلاع‌رسانی شهرسازی و معماری ،منتشر کرده است ،رشد جمعیت و تمایل مردم به شهرنشینی و زندگی در شهر، درخواست زیاد جهت تهیه مسکن را در پی داشته.این امر به دنبال خودش مشکلات سنگینی در بخش توسعه و گسترش شهری را به وجود آورده است قصور در پاسخگویی به این مشکل، سبب شده وضعیت نامناسبی چون بی‌مسکنی و بد مسکنی برای افراد بسیار زیادی از جامعه به وجود بیاید.

نمای کلاسیک پلان ساختمان دو طبقه

دلایل عمده ناهماهنگی نمای ساختمان‌ها

مسکن یکی از نیازهای ابتدایی انسان ها به حساب می‌ آید. متاسفانه بیشتر مواقع در برنامه‌ریزی‌های ملی به مسکن به عنوان محلی برای آسایش و آرامش افراد توجه نشده.و بیشتر به دید اقتصادی نگاه شده .بعضی از تولیدکنندگان و سازندگان مسکن به علت آنکه دنبال تسریع در فروش و بازگشت سرمایه خود هستند، سعی می کنند بیشتر خود را در محله مسکونی مطرح کنند و نمایشی متمایز از بنای خود ارائه دهند در نتیجه این مسئله باعث ناهماهنگی نمای ساختمان‌ها در سطح شهر می شود.

در مورد تعاونی‌های مسکن هم به علت بودجه اندک سازندگان مسکن و اینکه ساکنان و مالکین در صدد فروش ساختمان نیستند، ساختمان بدون انجام عملیات تکمیلی نظیر نماسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا با کمترین هزینه و بدون طراحی نمای ساختمان ،حجم و کالبد ساختمان رها می‌شود.

نقشه معماری

معنی لغوی نما

در لغتنامه نما به صورت زیر تعریف می شود.

صورت ظاهری هر چیزی، آنچه که در معرض دید و برابر چشم است; آنچه از بیرون دیده می‌شود; منظره خارجی بنا و عمارت قسمت خارجی ساختمان و نماسا; فن روسازی ساختمان و ساختن نمای عمارت.

نمای مدرن

چگونه به موضوع نمای ساختمان در معماری بیندیشیم؟

اخیرا پس از عنوان شدن مجدد ارزش محیط های عمومی‌ و اهمیت زندگی شهری، نما ارزش دوباره‌ای یافت.در عمل نما ،محیط داخلی ساختمان را از بیرون و محیط خصوصی را از محیط عمومی‌جدا می‌کند. نما از جایگاه فرهنگی سازندگان ساختمان خبر می دهد و نشان دهنده مقدار نظم در فرآیند طراحی ساختمان، تجهیزات و سلیقه تزیین و خانه‌آرایی طراح و مالک است.نما مانند تعریف وضعیت و جایگاه افراد ساکن ساختمان در بین مردم است.

در واقع نما جلوه ساختمان و مهمترین حالت بیانی است که طراح یا مالک ساختمان از خودش در مقابل فضای بیرون ارائه می دهد. در داخل ساختمان نماها بیشتر خصوصی هستند و نماهایی که در سمت کوچه و رو به بافت شهر هستند، عمومی‌ترند.بنابراین نماهای جلو و پشت ساختمان از طرفی نمود اجتماعی دارند و از جهت دیگر وجهه ساکنان را مشخص می کنند.نما در هر ساختمان بایستی نه تنها با فضای عمومی‌ هماهنگی داشته باشد،بلکه بتواند محیط داخلی ساختمان را نیز توصیف کند. 

طراحی دیتیل ساختمان زیبا و چشم نواز

نما دیتیل نمای ساختمان و تاثیر آن بر نمای شهری

نمای هر ساختمان موثر از مجموعه ساختمان های شهری است که در آن قرار گرفته است. نما تاثیرش را در کالبد میدان‌ها و خیابان‌هایی که در آن قرار گرفته است، می‌گذارد.اگر بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمان‌ها، به نمای یک ساختمان توجه شود، هماهنگی کلی نمای شهری نابود می شود.

همچنین

تضاد بین ویژگی شهری و جلوه نما در حالتی می‌تواند خراب شود که ساختمان را بخشی از شهر در نظر بگیریم و پیوند آن با محیط اطراف از چند جهت باشد.نمای بیرونی باید با نماهای اطراف همبستگی داشته باشد ، ولی به همان سان بر حسب ترکیبی از قسمت ها، ابعاد و مصالح به کار رفته یکتایی خاص خود را دارد.

چاره کار چیست؟

در واقع نما یک ظاهر تخت و صاف نیست اما فضای انتقال بین فضای داخل و خارج بوده که با عقب‌نشستگی و بیرون زدگی، فضای تراس و دگر بخش ها با فضای داخل ساختمان مرتبط می‌ شود.به جهت اینکه نمای ساختمان حریم خصوصی ساکنان خود را نگه دارد بایستی نسبت به خیابان بسته‌تر و محفوظ‌تر باشد.

نمای ساختمان سه طبقه بتنی

جایگاه پنجره ها در نما

نمای ساختمان بایستی در صدد ایجاد یک ساختار کلی همگون و مرتب به ‌وسیله متناسب بودن سایبان، پنجره‌ها، بازشوهای در،‌ سازه عمودی و افقی ،محدوده سقف‌ها ، مصالح، رنگ، عناصر تزئینی و… باشد. پنجره‌ها همیشه با عناصر دیگر مثل ‌سطوح باز و بسته، دیوار، تیره و روشن و صاف و ناهموار را تولید می کنند.

جالب اینجاست که

به دلیل تکرار مکرر پنجره ها، در ساختمانها و آپارتمانهای چند طبقه، نظمی زیبا و کامل مشاهده می شود;ولی گاهی به دلیل نور زیاد در طبقات بالاتر کم می شود و این نظم ،ترتیب و ترکیب کمتر می‌ شود.

نمای مدرن

هماهنگی عناصر ساختمان در دیتیل نما

جدا کردن بخش های عمودی و افقی اثر زیادی در نما دارد; هماهنگ کردن عنصرهای ساختمان با ابعاد کلی ساختمان لازم است.

به عنوان مثال

در ساختمان‌های با عرض کم، ابعاد عرضی غالب خواهد بود;یا در ساختمان‌های مرتفع المان های باریک جلوه بهتری دارند.
در حالت کلی نعل درگاه‌ها و در و پنجره تاثیر ویژه ای در نما دارند;همچنین سایه‌بان‌ها،ناودان‌ها،پیش‌آمدگی‌های سقف و بالکن‌ها سایه‌های دلچسپی را بر روی نما قرار می دهند.

تاثیر تفاوتها در سطح نما 

تفاوت در سطح‌ها در یک نما بایستی مشخص شود;یعنی بین طبقات همکف،سایر طبقات و طبقه انتهایی بایستی یک تفاوت مشخصی وجود داشته باشد.
                                     بنابراین نما در حالت کلی ،در حقیقت نظم در این تفاوت‌ها است.

نمای آپارتمان مسکونی

اصلی ترین عنصرهای نما

پنجره،در،سطوح و محدوده پایانی سقف اصلی ترین عنصرهای نما هستند.این عناصر در ظاهر،رنگ و مصالح شان با یکدیگر متفاوت اند.این پارامترها معانی مختلفی دارند.

نسبت‌های هندسی اثر بزرگی در تناسب جلوه نما دارند.

پنجره‌ها را می‌ شود در گروه‌های کوچکتر که شکل خاصی را به وجود می آورند دسته بندی نمود.

نماها از نظر مواد سازنده نیز می‌توانند با هم متفاوت باشند.

ساختار و مصالح نما در ظاهر، رنگ و زبری نما تاثیر دارند; همچنین منابع بومی‌ نشان دهنده منطقه مربوط به هر نماست.
ترکیب بازشوها مانند ایوان‌ها، پنجره‌ها،درها و همینطور جنس نما در هر زمان تفاوت دارد;یک طراح می‌تواند نما را به والاترین مرحله ترکیب معماری برساند یا اینکه آن را بدون فکر طراحی کند.

مسکونی دوبلکس

تعیین محدوده نما

مشخص کردن محدوده نما ،یکی از عوامل مهم در هستی و وجود هر نما می باشد.

طرح نمایی می‌تواند موفق باشد که به این سوال‌ها پاسخ بدهد.

 • عناصر عمودی یک ساختمان چیست؟
 • خط آسمانه چیست و چگونه مرز ساختمان در آسمان را بایستی طراحی کرد؟
 • چگونه بر لبه های ساختمان تاکید باید کرد ؟
 • لبه های ساختمان چگونه باید باشند؟
 • اگر در همجواری ساختمان مجاوری وجود دارد ارتباط این نما با ساختمان همسایه چگونه باید باشد؟

دانلود معماری مسکونی

حدود افقی ساختمان شامل سه نقطه اتصال است.

 •  نقطه متصل شدن به آسمان (حدود انتهایی ساختمان)
 • محل متصل شدن به زمین(محل قرار گرفتن ساختمان روی زمین)
 • پوشش ساختمان مانند شیروانی و یا بام است .
  نقاط انتهایی ساختمان بایستی شکل اتمام ساختمان را در خود داشته باشد .

طبقه همکف

طبقه همکف ساختمان بایستی اصل نشستن ساختمان بر زمین را به تصویر بکشد; نمای ساختمان مسکونی همکف باید در محدوده قد افراد کشش لازم، روی بیننده ها به وجود بیاورد.

خانه یک طبقه 30×14.5

گوشه های نما

گوشه های نما در حقیقت نقطه تماس دو نمای عمود بر هم است.
حالت عمود برهم،نیم دایره یا سه وجهی را می‌توان در گوشه ها پیاده سازی کرد; و هر یک می‌تواند نتایج گوناگونی را روی نما بگذارد.
در چهارراهها و میادین، هماهنگی گوشه های ساختمانهای چهار طرف آن در نمای شهری تاثیر مطلوبی دارد.

خانه دو طبقه

در پایان

در شهرهای ما اشتراک بین نماها وجود ندارد و فرهنگ مشترکی برای بیان ندارند;همچنین مصالح هماهنگی در آنها به‌کار گرفته‌ نشده است و همینطور سبک مشخصی را دنبال نمی‌کنند.

نظرات مشتریان ما 

نمای ساختمان یکی از تخصصهای مهم ساختمان است که امروزه توسط مهندسین معمار طراحی می شود .نمای ساختمان شیک و زیبا و کم هزینه خواسته اکثر کسانی هست که در این صنعت مشغول به کار می باشند;چه کسانی که به صورت انبوه اقدام به ساختمان سازی می کنند ;و چه کسانی که برای خود یک ساختمان مسکونی می سازند.قصد داریم اصول کلی طراحی نمای ساختمان را به صورت ساده و شیوا به شما دوستان توضیح دهیم . بعد از این شما نیز می توانید با رعایت اصول کلی و جزیی ، یک طراحی دلچسب برای ساختمان خود داشته باشید .پس با ما باشید با شیک ترین و جدیدترین سبکهای طراحی رومی ، کلاسیک ، مدرن و نئوکلاسیک و…

اشتباهات رایج

مایلم از اشتباهات خود شروع کنم اشتباهاتی که شاید شما هم درگیر آن هستید.زمانی که هنوز مشغول کار حرفه ایی نشده بودم ، یک پروژه 6 واحدی به صورت مشارکتی در دست ساخت داشتیم که با همکاری هم می ساختیم .چون من قدمت بیشتری در ساخت ساختمان داشتم به همین خاطر تصمیمات فنی به من ارجاع داده می شد .یادم هست که برای نمای این آپارتمان من را در یک خودرو گذاشتند و از نمای کل شهر عکس تهیه کردیم.جالب اینجاست که همگی به طرح درب و پنجره ها توجه می کردیم .در آخر هم سخت ترین وپیچیده ترین طرح پنجره را انتخاب کردیم و خوشحال بودیم که نمای ساختمان خودمون را طراحی کردیم .بعد از گذشت سالیان و تحصیل در زمینه معماری امروز به کارهای خودم می خندم .

 نمای ساختمان مسکونی

نمای ساختمان مسکونی از دو عنصر ارکان و اجزاء تشکیل شده که اگر اصول آن را رعایت کنید به راحتی می توانید یک نمای شیک و زیبا داشته باشید .

ارکان نما چیست ؟

ارکان نما تشکیل شده از ریتم عمودی ، ریتم افقی و سطح آسمانه . نمای ایده آل می بایست ترکیبی از ریتم های عمودی و افقی باشد .
دید انسانها بصورت افقی 160 درجه و بصورت عمودی 140 درجه را درک می نماید . پس می بایست عواملی که در این دو جهت برای چشم ،قابل درک است را حفظ کنیم و از عواملی که ذهن و چشم ما آن را نادیده می گیرد اجتناب کنیم .
شما هیچ گاه جزئیات ریز که در سطح بالای بام استفاده شده را درک نخواهید کرد و فقط به صورت یک بافت درک می کنید که می تواند به صورت یک ریتم افقی یا عمودی باشد .

سطح آسمانه نما چیست؟

سطح آسمانه یا سطح بام نیز جزء ارکان یک نما می باشد که یک معمار می بایست با بالا و پائین آوردن سطح آن به نما ساختمان جلوه بصری مطلوب بخشد.

اجزاء نمای ساختمان چیست ؟

اجزاء نمای ساختمان نیز همانند ارکان می بایست در طرح نما لحاظ گردد . طراحی درب و پنجره و تمامی جرئیاتی که در فاصله نزدیک دید انسان قرار می گیرد نیاز به جزئیات بیشتری دارد.زمانی که برای اجرای نمای ساختمان سنگ خود به یک نما کار مراجعه می فرمائید برای بازدید نمونه پروژه های اجرا شده توسط ایشان به نکته هایی توجه دارند که برای شماه قابل درک نیست و چنان از کاری که انجام داده اند تعریف می کنند که شما آن را به آن زیبایی نمی بینید.

درسته این اشتباهی هست که اکثراٌ مرتکب می شوند .

استاد بنا برای اجراهای آینه کاری شده زحمات زیادی کشیده و برایش لذت بخش است ولی شما آن را فقط به صورت یک بافت با یک ریتم درک می کنید.این بر این دلیل است که بنا در فاصله 30 تا 40 سانتی متری سطح نما ، اقدام به اجرای نما نموده و جزئیات برای او قابل درک است ولی شما اینگونه که او می بیند درک نمی کنید.بنابراین استفاده از جزئیات می بایست در دید مستقیم و نزدیک شما واقع باشد;به همین خاطر در ارتفاع دید انسانی می بایست به جزئیات بیشتری بپردازید.