طراحی نمای ساختمان

A BEAUTIFUL APPEARANCE

طراحی نمای ساختمان ترکیب توان مهندسی فن آوری های نوین، تجربه، هنر، خلاقیت و استفاده از عناصر بصری و دیداری در کنار یکدیگر است. در این مطالب به شناخت انواع سبکهای نمای مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک می پردازیم؛ اینکه کدامیک بهتر و ارزانتر است. مصالح نما، بایدها و نبایدهایی که به خسارت منجر می شود. نمای ساده و شیک، نمای رومی، نمای ایرانی، نقش تراس در نما را مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی نمای ساختمان مدرن با ترکیب سنگ سفید و ترموود

طراحی نمای مدرن ساختمان

طراحی نمای مدرن در نظام بصری و فضای شهری از قوانین و قوائد خود بهره می برد. استفاده از ریتم های عمودی، افقی و زاویه دار و همچنین مصالح نوین و تکنولوژی های جدید بر جذابیت و پویایی نمای مدرن می افزاید.

طراحی نمای کلاسیک دوطبقه تراس دار روی زیر زمین با سنگ تراورتن

طراحی نمای کلاسیک ساختمان

طراحی نمای کلاسیک یا نمای رومی یکی از دوست داشتنی ترین نمای ساختمان در ایران محسوب می شود. تقارن یکی از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک به حساب می آید. نمای کلاسیک از اصالت زیادی برخوردار است.

طراحی نمای ساختمان نئو کلاسیک نمای سنگ حیاط

طراحی نمای نئوکلاسیک ساختمان

طراحی نمای نئوکلاسیک از معماری روم باستان و یونان و از سبک معماری رنسانس و همچنین باروک ایده می گیرد. نمای نئوکلاسیک به نوعی سبک مدرنی است که همانند پوسته و لایه ایی بر معماری و نمای کلاسیک کشیده شده .

 نمای ساختمان

نمای ساختمان دانشی به روز و همیشه در حال متحول شدن است. در این حوزه‌ی چالش برانگیز و جذاب با ابهامات و سوالات بسیار زیادی در خصوص نما روبرو می‌شویم که جواب آن بسیار سخت و دشوار است. ولی در بین همه این سوالات جواب دادن  به این سوالها از همه دشوارتر است؛ “کدام سبک و مصالح مناسب نما  برای من مناسب تر است ؟”در این مقاله قصد داریم با بررسی انواع نما ها در ایران، سبکهای مختلف، مصالح رایج و همچنین نمونه قبل و بعد پروژه های انجام شده بپردازیم. همچنین ما اقدامی فراهم نموده ایم تا بتوانید با تماس با مشاورین خانه معمار از خدمات مشاوره رایگان استفاده نمایید.

نمای کلاسیک دو طبقه با سنگ

نمای دو طبقه با سنگ تراورتن عباس آباد طراحی شده که در طبقه همکف ایوان و در طبقه دوم تراس دار میباشد

طراحی نما

یک طراح نما با بهره گیری از علوم زیباشناسی سعی بر آن دارد با استفاده از مصالح متنوع به ساختمان شما غنا و زیبایی بخشد. طراحی نما هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گذاری هوشمندانه است. با طراحی نما می توان در هزینه های ساخت سیاستگذاری کرد. طراحی نمای ساختمان باعث جلوگیری هزینه های مجدد در اشتاباهات انسانی شده و به شما حق انتخاب می دهد. همچنین موجب می شود قبل از ساخت، شخصیت ساختمان خود را ببینید و هوشمندانه انتخاب کنید. با انجام سفارش طراحی نمای ساختمان و طراحی نمای ساختمان دیگر به استادکاران ماهر نیاز ندارید و می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید؛ از طرفی یک رفرنس برای قرارداد و تحویل پروژه برای شما می باشد.

طراحی نما و اهمیت آن در مدیریت هزینه ساخت

طراحی نمای مدرن بهتر است یا کلاسیک ؟

فارغ از رعایت اصول حاکم بر شهرسازی ایران نمی توان به طور قطع گفت که نمای کلاسیک بهتر است یا مدرن. برای پاسخ به این سوال لازم است از خواسته ها و نیاز کارفرما آگاه بود. اینکه مالک ساختمان در پی شکوه سنت گرایانه است یا نگاه نوگرایانه دارد. در کدام اقلیم و فرهنگ زندگی می‌کند. آیا ماندگاری و دوام مصالح در اولویت اول اوست یا صرفاً زیبایی و تنوع را مدنظر دارد. در این صورت می توان از بین انواع سبک مختلف نما ، بهترین سبک را به کارفرما پیشنهاد داد.

خلاقانه ترین طرح‌های نما، در قالب سبک‌های مدرن، قابل مشاهده است. قاب بندی و ترکیب صفحات در هم فرو رفته، بهره‌گیری از رنگ‌ نمای ساختمان  و متریال‌های متضاد، شفافیت در پنجره‌ها و جداره‌های نورگذر عریض از شاخصه های مهم این سبک طراحی می‌باشد. ولی در نمای کلاسیک تعادل استفاده ازستون‌های بلند و برافراشته، ابزارها و نقوش برجسته، قوس‌ها و المان‌های باشکوه، پنجره‌های تفکیک شده، القای حس شکوه و بزرگی قابل مشاهده است.

به طور کلی توان گفت مصالح نمای کلاسیک ماندگارتر اما هزینه آن بیشتر است. در نمای کلاسیک پنجره‌های عریض نداریم و فرم در این نوع سبک، از تقارن تبعیت می‌کند. قوس‌ها، ایوان‌ها ستون‌های برافراشته، تاج، مجسمه های باشکوه در این سبک نما استفاده می‌شود و به شکوه آن می افزاید. در یک کلام نمای کلاسیک همچون یک کت و شلوار است که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. تا جایی که در دنیای مدرن مثل آمریکا، کاخ سفید به سبک کلاسیک ساخته شده است.

نمای مدرن ترکیبی از آجر، سنگ، چوب، شیشه و فلز است. در ابتدا خیلی زیبا به نظر می‌رسد ولی با مرور زمان دچار رنگ باختگی و فرسایش می‌شود. درب و پنجره‌ ساختمان در  این سبک عریض و قدی می‌باشد و مصالح آن نسبت به سبک کلاسیک ارزان‌تر است.

3.7/5 امتیاز از (39 رای )
تفاوت نمای کلاسیک با مدرن

طراحی نمای کلاسیک با نئوکلاسیک چه فرقی دارند؟

مصالح مورد استفاده در نمای نئوکلاسیک معمولا همانند نمای کلاسیک بوده و معمولا از یک نوع مصالح به صورت یکدست استفاده می شود. مهمترین تفاوت این دو نما در رعایت اصل تقارن است. نمای کلاسیک از اصل تقارن پیروی می کند اما نمای نئو کلاسیک همانند نمای مدرن از اصل تعال بهره می برد. در نمای کلاسیک اگر روبروی ساختمان خود بایستید و نمای ساختمان را به دو بخش سمت راست و چپ تقسیم کنید، هر دو سمت مشابه بوده یعنی متقارن وجود دارد. در نمای نئوکلاسیک، طرفین کاملا متقارن نیست اما از لحاظ وزنی و ترکیب احجام متعادل است. در واقع نمای نئوکلاسیک به شکلی ترکیب سبک مدرن با کلاسیک است.

تفاوت نمای کلاسیک با نئوکلاسیک

نمای کلاسیک برگرفته از روم باستان میباشد ولی نمای نئوکلاسیک ترکیبی از نمای مدرن با کلاسیک است

3.7/5 امتیاز از (39 رای )

نمای رومی ساده و شیک

سادگی در نمای رومی بستگی به میزان ابزارهای استفاده شده در طراحی دارد. در نمای رومی اغلب از نمای سیمانی به صورت ماستیک کاری استفاده می شود. در عین حال مصالحی همچون سنگ نیز کاربرد فراوانی دارد. انتخاب مصالح سنگ یا مصالح سیمان بیشتر تحت تاثیر ارتفاع ساختمان و یا اقلیمی که این ساختمان احداث شده قرار دارد.

نما رومی با سنگ سفید

نما رومی با نمای کلاسیک به هم نزدیک هستند

برای داشتن یک نمای رومی ساده در عین حال زیبا و کم هزینه، کافی ست تا ابزارهای مورد استفاده را تاحدی کم کنید. ولی باید دقت داشنه باشید که نمی توان ابزار را از نمای رومی به این نیت که که می خواهیم آن را ساده کنیم حذف کنیم. حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این هست که اطراف پنجره ها و لبه ها را که باید روی آن تاکید داشته باشیم، با ابزار رومی مزیین نماییم.

ارزانترین مصالح و شیک ترین نما کدام است ؟

برای انتخاب نمای ارزان و شیک می‌بایست عواملی که در هزینه تمام شده نمای ساختمان موثر است را مورد بررسی قرار داد. اجرای یک نمای شیک و زیبا به سه اقدام اساسی نیاز دارد. اول یک طراحی عالی و خوب دوم انتخاب یک مجری دقیق و در نهایت خرید مصالح.

مصالح نمای ساختمان نقش زیادی در هزینه تمام شده ساختمان دارد. امروزه ما شاهد تنوعی از تکنولوژی‌های نوین هستیم، که هر روز با تولدشان معماران را شوکه می‌کنند. مصالحی که با هدف سرعت بیشتر اجرا و پایین آوردن قیمت سعی دارند سهم بیشتری از بازار را نصیب خود گردانند. اینکه کدام یک از آنها برای ما مناسب‌تر است جای بررسی دارد.

رایج‌ترین مصالحی که امروز برای نمای ساختمان از آن استفاده می‌شود نمای سنگی و نمای آجری هستند. البته فلز، شیشه، ترموود، آلوبان کامپوزیت، بتن اکسپوز، سمنت برد و مصالح نوینی مثل مونولیت، جی اف آر سی جای خود را در این عرصه باز کردند.

طی سالها کار و تلاش در زمینه طراحی نمای ساختمان به این تجربه  رسیدم که مصالح مصرفی نمای بیرونی ساختمان در اولویت آخر نما قرار دارد. به طور مثال مصالحی که یک کوزه گر حرفه ای و غیر حرفه ای مصرف می کند یکی ست اما این کجا و آن کجا. یک هنرمند از خاک آثاری می سازد که تو آن را در ویترین خانه ات قرار می دهی و از آن لذت می بری ولی دیگری خیر !

در مورد نمای ساختمان نیز این طراحی است که حرف اول را می زند. شما می توانید از مصالح کاهگل، آجر، سرامیک، سیمان و یا سنگ های ارزان قیمت نیز در نمای خارجی خود استفاده کنید اما با یک طراحی حرفه ایی، نمایی بی نظیر داشته باشید. بنابراین طراحی و چگونگی ترکیب مصالح است که بهترین نتیجه را از لحاظ بصری در پی دارد نه استفاده ار مصالح گران قیمت.

اولویت دوم، استفاده از استادکاران و کارگران ماهر است. البته اگر قبل از اجرای ساختمان یک طراحی عالی داشته باشید می توانید از استاد کاران با قیمت پایین تر هم استفاده کنید. اگر طراحی نداشته باشید مجبورید از گرانترین مجریان استفاده کنید.

نتیجه اینکه اگر به دنبال یک نمای ارزان، شیک و زیبا هستید؛ ابتدا باید یک پلن و برنامه برای اجرای آن داشته باشید. در این صورت است که می توانید یک نمای شیک و زیبا و در عین حال ارزان داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات جامع تردر خصوص انواع مصالح نمای ساختمان می توانید مقالات زیر را هم مطالعه فرمایید .

 خسارتهایی که کارفرما در صورت عدم توجه به طراحی نما  متحمل می شود چیست ؟

ما روزانه شاهد افرادی هستیم که اصلا به موضوع نما توجه نکرده و فکر می کنند که طراحی نما هزینه است. در صورتی که طراحی نما سرمایه گذاری هوشمندانه است. افراد باهوش و ثروتمند علاوه بر
اینکه از زیبایی و شخصیت خانه خود لذت می برند، در هزینه های خود نیز صرفه جویی می کنند و این همان رازی هست که در سرمایه گذاری نهفته است.

درست متوجه شدید! طراحی نمای ساختمان یک سرمایه گذاری هوشمندانه است. طراحی نما به شما حق انتخاب می دهد تا آنچه را که دوست دارید قبل از ساخت  ببینید و بپسندید. سپس آن را اجرا نمایید. این کار موجب می شود که شما در عمل انجام شده قرار نگیرید و با توجه به گرانی مصالح، خسارت دوباره کاری را متحمل نشوید. شما مجبور نیستید برای انجام نمای ساختمان خود گرانترین مجریان را استخدام کنید. وفتی طراحی نما داشته باشید رفرنسی برای تحویل کار دارید و می توانید در قیمت تمام شده نمای ساختمان خود سیاست گذاری کنید. پس حتما به مقوله طراحی، حتی زمانی که در حال تهیه نقشه ساختمان خود هستید توجه ویژه داشته باشید. در این صورت در هزینه های مربوط به تغییر شکل و فرم ساختمان خود متحمل خسارت نمی شوید.

چگونه زیباترین نمای ساختمان داشته باشیم ؟

شاید تصور کنید نمای ساده ساختمان لزوما هزینه کمتری را به همراه دارد و یا طراحی نمای زیبا هزینه زیادتری را به شما تحمیل می کند. مسلم است که اگر بتوان از سادگی به زیبایی رسید فوق العاوه عالی است. اصلا هدف از طراحی نمای ساختمان رسیدن به نمایی زیباست؛ ولی اگر داشتن یک نمای ساده صرفا به خاطر کم کردن هزینه باشد باید عرض کنم که برای داشتن یک نمای ساده، شیک و زیبا لزوما نیاز به هزینه ی زیاد نیست. می توان گفت انجام کار یک نمای ساختمان همانند کار کوزه گری ست. کوزه گر ماهر و غیر ماهر از یک مصالح و به یک اندازه استفاده می کنند.

نما ساختمان ساده و شیک طراحی شده به سبک مدرن

معیار سنجش زیباترین نمای ساختمان چیست؟

زیبایی امری نسبی ست و هرکسی بنا به سلیقه خود می تواند زیبایی را تعریف کند. این متغییر می تواند از یکنواختی در طراحی نما جلو گیری کرده و فضای بصری متفاوتی را ایجاد کند. ولی به طور کلی مفاهیم و الگوها و قالبهایی هستند که یک معمار از آنها استفاده می کند تا عمومیت با دیدن طراحی انجام شده از یک لذت نسبی بهرمند شوند. به طور مثال همه از بوی گل، صدای آب خوششان می آید. معماران در ساختمانهای عمومی باید از الگوها و قالبهای پیروی کنند. در مورد ساختمان های شخصی سلیقه کارفرما از اهمیت ویژه برخوردار است و مهندس معمار سعی می کند با استفاده از تجارب زیبا شناسانه یک اثر هنری زیبا مطابق میل کارفرما طراحی نماید. نتیجه اینکه که زیباترین نمای ساختمان یک حس نسبی هست و برای هر شخص متفاوت است.

نمای یک طبقه به سبک کلاسیک

تاثیر تفاوتها در سطح نما

تفاوت در سطح‌ها در یک نما بایستی مشخص شود. یعنی بین طبقات همکف، سایر طبقات و طبقه انتهایی بایستی یک تفاوت مشخصی وجود داشته باشد. بنابراین نما در حالت کلی ،در حقیقت نظم در این تفاوت‌ها است.

نمای دوطبقه روی پارکینگ

استفاده ار باکس ها و ایجاد اختلاف سطح عامل تاثیرگذار در زیبای نما

اصلی ترین عنصرهای نما

پنجره، در، سطوح و محدوده پایانی سقف اصلی ترین عنصرهای نما هستند. این عناصر در ظاهر، رنگ و مصالح شان با یکدیگر متفاوت اند. این پارامترها معانی مختلفی دارند. نسبت‌های هندسی اثر بزرگی در تناسب جلوه نما دارند. پنجره‌ها را می‌ شود در گروه‌های کوچکتر که شکل خاصی را به وجود می آورند دسته بندی نمود. نماها از نظر مواد سازنده نیز می‌توانند با هم متفاوت باشند. ساختار و مصالح نما در ظاهر، رنگ و زبری نما تاثیر دارند. همچنین منابع بومی‌ نشان دهنده منطقه مربوط به هر نماست.

نمای دوطبقه مدرن باسنگ و چوب

رعایت تناسب هندسی و تناسب رنگی در طراحی این نما

در شهرهای ما اشتراک بین نماها وجود ندارد و فرهنگ مشترکی برای بیان ندارند. همچنین مصالح هماهنگی در آنها به‌کار گرفته‌ نشده است و همینطور سبک مشخصی را دنبال نمی‌کنند.

نمای نئوکلاسیک با متریال سنگ

ایجاد حیاط خلوت و عقب نشینی در ضلع شمالی پلان فوق با بهره گیری ار نهاز و نخیز، این ساختمان را فوق العاده زیبا کرده. همچنین نرده های فرفرژه حس ترانس پرنتی را از داخل به بیرون و بیرون به داخل القا می کند.

 نمای رومی خانه دو طبقه ویلایی دوبلکس همراه با تراس و ایوان

3.7/5 امتیاز از (39 رای )

بررسی انواع نمای ساختمانی

انتخاب نوع نما، بسته به شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه، بودجه سازنده، فرهنگ، تعداد طبقات، همچنین مصالح و نیروی انسانی دم دست و ضوابط حاکم بر شهر کاملاً متفاوت است.

گام اول می‌بایست ضوابط حاکم در طراحی نما در آن منطقه را بررسی نمود. چه بسا دوست داشته باشید که یک ساختمان باشکوه با سبک رومی داشته باشید. ولی آیا ضوابط حاکم بر آن منطقه اجازه انجام آن کار را به شما خواهد داد ؟

ابتدا می‌بایست ضوابط طراحی نما را از کمیته نما که زیر مجموعه شهرداری‌ها می‌باشد استعلام نمود. البته که مناطقی وجود دارند که از این قوانین تبعیت نمی‌کنند. لازم به ذکر است که کنترل و نظارت بر اجرای نما در کلان شهرها بیشتر حائز اهمیت است. نوع مصالح، سبک طراحی، بافت پیرامون آن ساختمان، سطح آسمانه، اشرافیت، هامونی و ترکیب اجزاء نما از موضوعاتی است که در کمیته نما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 طراحی نما دو طبقه شیک و زیبا به سبک کلاسیک ستون دار

به طور کلی انواع  نماهایی که معمول و مرسوم هستند به شرح زیر می باشند .

 • نمای آجری
 • نما با سنگ
 • نمای کامپوزیتی
 • نمای رومی
 • نمای سرامیکی
 • نمای سنتی
 • نمای سیمانی
 • نمای شیشه ای
 • نمای چوبی
 • نمای کنیتکس
 • نمای فلزی
 • نمای کرتین وال
 • نمای بایرامیکس
 • نمای اتیکس
 • نمای مینرال

چند نمونه از عکس نمای ساختمان برای شما قرار داده ایم که میتوانید از آنها بازدید کنید .

نمای ساختمان یک طبقه

طراحی نمای ساختمان یک طبقه  کمی پیچیده تر از نماهای چند طبقه می باشد. چرا که برای طراحی و تنوع در احجام، از محدودیت بیشتری برخوردار هستیم. در صورتی که سبک طراحی نما کلاسیک و یا نئوکلاسیک باشد این محدودیت کمتر و کار راحت تر از سبک طراحی مدرن است. در طراحی نمای یک خانه یک طبقه می بایست از ترکیب ریتم های عمودی و افقی به یک غنای بصری رسید. طراحی نما ساختمان یک طبقه به سبک نئوکلاسیک

نمای ساختمان دو طبقه

نمای ساختمان دو طبقه بیشترین حجم را در شهرهای کوچک و متوسط به خود اختصاص داده است و طراحی آنها نسبت به نمای ساختمان یک طبقه به دلیل داشتن تناسب در حجم و ارتفاع، آسان  تر است. لازم به ذکر است که طراحی نمای ساختمان دو طبقه باید به گونه ایی باشد که از فیس خوبی برخوردار باشد. نهاز و نخیز ها، سطح آسمانه و جزئیات الحاقی در اینگونه نماها به غنای بصری آن می افزاید. در تصویر زیر یک نمای دوطبقه تراس دار را مشاهده می کنید.

نما کلاسیک برای ساختمان دو طبقه نمای دو طبقه تراس دار

نمای بیرونی ساختمان سه طبقه مسکونی

ترکیب مناسب ریتم های عمودی و افقی در نمای بیرونی ساختمان سه طبقه بر غنای بصری ساختمان اثر ویژه ای می گذارد و به آن بنا زیبایی و شکوه بیشتری می دهد. تناسبات و نسبت عرض به ارتفاع در یک نمای سه طبقه، متعادل تر از سایر نماها می باشد. به همین خاطر طراح نما با دست بازتری نسبت به طراحی نمای خانه سه طبقه می پردازد.

نمای بیرونی ساختمان سه طبقه مسکونی

نمای سنگ ساختمان

ترکیب نمای مدرن روی پوسته کلاسیک از جمله مشخصه این سبک نماست. استفاده از نمای سنگ تراوورتن عباس آباد و بهره گیری از ریتم های عمودی دید بصری فوق العاده ایی را به این ساختمان افزوده است.

نمای خانه یک طبقه شمالی با سنگ

نمای بیرونی ساختمان یک طبقه ایرانی

جدیدا نماهای ایرانی از استقبال ویژه برخوردار است. بهره گیری صحیح از مصالح آجر، کاشی کاری در نما همچنین اجرای زیبای طرح های آجر کاری فخر مدین همچنین ترکیب سنگ و آجر، تجربه یک حس خودمتنی را به فضا اضافه کرده و احساس آرامش را یه کاربران انتقال می دهد.

 نمای بیرونی ساختمان یک طبقه ایرانی با آجر

3.7/5 امتیاز از (39 رای )

نمای ساختمان دو طبقه ساده ایرانی

مصالح نمای ساختمان دوطبقه نیز همانند ساختمان یک طبقه می باشد. امروزه ما شاهد هستیم که در ساختمانهای بلند مرتبه از این سبک استفاده می شود و واقعا زیباست.

نمای بیرونی ساختمان دو طبقه ساده ایرانی با آجر

نمای آپارتمان

نمای آپارتمان ترکیبی از سنگ و آجر  در این نما بسیار زیباست و بر جذابیت این نما افزوده است.

طراحی نما آپارتمان به سبک مدرن

طراحی نما ویلا

طراحی نما ویلا یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین عوامل در جلوه ظاهری و همچنین استحکام سازه یک ویلا به شمار می رود. با انتخاب متریال متناسب با طراحی سایر قسمت ها و استفاده از یک طراحی مهندسی شده و اصولی، می توانید ظاهر ویلای خود را چندین برابر زیبا تر کنید. طراحی نمای بیرونی یک ساختمان به اندازه طراحی داخلی اهمیت دارد و شما می توانید در ادامه با عوامل تاثیرگذار بر طراحی نما ویلا آشنا شوید.

نمای ساختمان دو طبقه تراس دار

در طبقه دوم  ساختمان های دوطبقه شمالی یا جنوبی معمولا فضایی را در طبقه دوم جهت خشک کردن لباس و استفاده از منظر طراحی می شود که می تواند به صورت سرپوشیده یا آزاد باشد تا این فضا را به مکانی آرامبخش تبدیل کند. در ساختمانهای دوطبقه از اهمیت فراوانی برخوردار است. به این فضا تراس هوسینگ نیز می گویند. تراسها می توانند زیبایی خاصی از بیرون به ساختمان و از داخل به منظر داشته باشد.

 نمای بیرونی ساختمان یک طبقه شمالی

نمای ساختمان ویلایی همکف

نمای ساختمان در یک ساختمان یک طبقه نیز نمای ساختمان ویلایی همک هم گفته می شود. البته می توان به نمای ساختمان ویلایی همکف به ساختمانهای یک تا سه طبقه ویلایی گفت که  یک یا چند واحد مستقل یا غیر مستقل رو در خود جای داده اند . و کارفرما قصد دارد فقط طبقه همکف این ساختمان را نما نماید .

طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی

نمای رومی فوق العاده زیبا

نمای کلاسیک مربوط به خانه ویلایی دوبلکس است و متریال به کار رفته در این نمای ساختمان از سنگ سفید عباس آباد می باشد. طراحی نما به بهترین شکل انجام شده و جلوه خاصی به ساختمان داده است.

نمای ساختمان ویلایی یک طبقه روی زیر زمین سبک مدرن

نمای ساختمان ویلایی

نمای این نقشه ساختمان ویلایی تلفیقی از سنگ و آجر است. تلفیق سنگ و آجر در کنار هم زیبایی چشم نوازی ایجاد کرده. پیش آمدگی ها و فرورفتگی ها در سطح نمای ساختمان زیبایی این ساختمان را دو چندان کرده و نمای زیبایی را به وجود آورده.

طراحی نمای ساختمان ویلایی سبک مدرن ترکیب سنگ و آجر

نمای خانه دو طبقه مدرن روی پارکینگ در زمین جنوبی

نمای ساختمان ویلایی یک طبقه به سبک نئوکلاسیک

نما با سنگ تراورتن به سبک نئوکلاسیک

این نمای مدرن یکی از انواع نمای ساختمان ویلایی و جزء زیباترین نماها است. ریتم های افقی و عمودی به همراه متریال های مختلف از جنس سنگ و آجر که در آن بکار رفته ویو فوق العاده ای به آن داده.

این نما مربوط به نقشه ویلایی دو طبقه است که در زمینی به مساحت 25×16 طراحی شده. پروژه این نمای زیبا به همراه دکوراسیون ارائه شده .

نمای ساختمان یک طبقه مدرن با تلفیق آجر و سنگ

نمای مدرن یک طبقه با ترکیب آجر و سنگ

نمای ساختمان نشان دهنده هویت یک ساختمان بوده و اگر طراحی زیبایی داشته باشد، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این نما مربوط به نقشه ساختمان یک طبقه است که به زیبایی به بنا هویت داده.

طراحی نمای باغ ویلا با سقف شیروانی

نمای ویلایی مدرن با سیمان و رنگ مناسب باغ ویلا و باغ شهری

نمای یک باغ ویلای شیک

نمای بیرونی را می بینید که در زمینی با موقعیت عالی واقع شده است. این نقشه ویلا در یک طبقه که به صورت باغ شهری طراحی شده دارای طراحی فضای لندسکیپ نیر هست.

طراحی نمای کلاسیک دو طبقه با سنگ همراه با ستون

نما کلاسیک و استفاده از چهار ستون به صورت قرینه که ابهت و شکوه خاصی به نما بخشیده است

نمای جلو ساختمان با طراحی دوبلکس در زمینی به مساحت 440 متری به همراه فایل کامل نقشه معماری و نمای ساختمان می باشد. نقشه ساختمان دوبلکس را در سایت ما می توانید مشاهده کنید.

طراحی نمای ساختمان دو طبقه روی زیرزمین نئوکلاسیک

این نمای نقشه معماری منزل در زمینی به طول 24 و عرض 10.5 طراحی شده. پکیج این محصول به صورت کامل است. یعنی علاوه بر نما و نقشه های معماری دکوراسیون هم به همراه آن ارائه شده.

نمای سنگی ساختمان دوبلکس تراس دار سبک نئوکلاسیک

نمای ساختمان به صورت کلاسیک اجرا شده و بسیار چشم نواز می باشد. مصالح به کار رفته در این نما از سنگ تراورتن است. جهت دانلود فایل اتوکد پلان مسکونی اینجا کلیک کنید.

طراحی نمای ساختمان سبک کلاسیک

نمای دوطبقه ستون دار همراه با تراس

نمای جنوبی ساختمان از چهار ستون سنگی برخوردار است و ستونها هویت به ساختمان بخشیده اند. فلاور باکس های کنار پله برای سرسبزی ورودی و داشتن حس و حال بهتر هنگام ورود تعبیه گردید.

نمای ساختمان ویلایی دو طبقه با سنگ تراورتن

نمای ساختمان به صورت مدرن اجرا شده و جنس نما از سنگ تراورتن می باشد که به زیبایی طراحی شده. پلان مسکونی اتوکد در زمینی به مساحت 350 مترمربع که توسط تیم خانه معمار آماده شده است.

طراحی نمای مدرن با آجر شاموتی و سنگ

نمایخانه دو طبقه جنوبی با سنگ و آجر

این نما مربوط به خانه دوبلکس سه خوابه می یاشد که در زمینی به ابعاد 20.5×11 طراحی شده و به سبک مدرن است.

نمای سنگ ساختمان و استفاده از ریتم

نمای خانه نئوکلاسیک یک طبقه روی زیرزمین شمالی

نما مربوط به ساختمانی دو طبقه است که در زمینی به ابعاد 30×11 که توسط تیم خانه معمار طراحی گردیده. جنس آن از سنگ ساب صفر عباس آباد می باشد.

نمای مدرن دو طبقه با سنگ و ترمووود

نمای خانه دوبلکس مدرن

این نما مربوط به معماری ساختمان مسکونی درچهار طبقه به صورت مجتمع مسکونی هفت واحدی طراحی شد. به صورت مدرن و تلفیقی از سنگ عباس آباد و آجر تکنو کار شده که زیبایی ساختمان را دو چندان کرده است.

نما ساختمان مسکونی 5 طبقه با سنگ سفید

نمای آپارتمان جنوبی با سنگ

نمای ساختمان مسکونی 5 طبقه است که جنس آن از سنگ ساب صفر عباس آباد طراحی شده است همچنین این محصول دارای طراحی حیاط نیز می باشد.

نمای دو طبقه جنوبی روی پارکینگ با سنگ

استفاده ار سنگ آنتیک و سنگ سفید عباس آباد

نما مدرن یک طبقه با سنگ آنتیک و آجر قرمز

این نما مربوط به پلان خانه یک طبقه است که تلفیقی از آجر و سنگ آنتیک می باشد. این دو متریال در کنار هم نمایی فوق العاده را به نمایش گذاشته اند و طراحی تابش بند چوبی زیبایی آنرا دوچندان کرد.

 نمای ساختمان دو طبقه تمام دوبلکس با سنگ

نمای ساختمانی دو طبقه است که تمام دوبلکس در زمینی به مساحت 240 متر مربع طراحی شده .جهت دانلود پلان معماری مسکونی و مشاهده جزئیات بیشتر به سایت خانه معمار مراجعه کنید.

نما مدرن دو طبقه مدرن شمالی با سنگ تراورتن

ترکیبی از سنگ تراورتن عباس آباد و تریاکی با آجر سنتی

این ساختمان سه طبقه دارای دو نمای مدرن جنوبی و شرقی بوده. این نما به زیبایی با دو متریال از جنس سنگ و آجر طراحی شده. ریتم های افقی و عمودی به نما هویت بخشیده و نمایی بی نظیر را بوجود آورده است.

نما کار ساختمان

پس از اجرای سازه ساختمان و طراحی نما، اولین اقدام استخدام نما کار ماهر است. مجری نمای ساختمان می بایست تحلیل اجرای صحیح نما را داشته باشد. مثال رایج سازندگان این است که می گویند استاد کاد کار ماهر کسی است که دستمزد خودش را در صرفه جویی و روش اجرای نما به کارفرمای خود بر می گرداند. استفاده بهینه از مصالح در برشها، سلیقه و انصاف از جمله نکاتی ست که یک نما کار حرفه ای باید داشته باشد.

قیمت طراحی نما

یکی از با اهمیت ترین دغدغه  مشتریان عزیز، نحوه ارائه و چگونگی خدمات طراحی نما به صورت آنلاین و قیمت خدمات در حوزه نمای ساختمان است. هر شرکت معماری یا طراح نما که در این شغل مشغول به کار می باشد، روش و ملاک عمل های مخصوصی برای سفارش طراحی نمای ساختمان  به خود را دارد و قیمت و خدمات متفاوتی را برای طراحی نمای ساختمان ارائه می نماید.

از نمونه ومدل نمای ساختمان به صورت قبل و بعد توسط خانه معمار طراحی شده دیدن کنید

نمای ساختمان قبل از اجرا
طراحی نمای ساختمان دو طبقه مدرن با آجر و سنگ و ترموود

نام کارفرما : آقای حسن بحری

محل پروژه : بندر لنگه

سبک طراحی : مدرن

پروژه طراحی نما قبل از اجرا
طراحی نما ساختمان دو طبقه شمالی مدرن با سنگ و آجر

نام کارفرما : آقای فروردین

محل پروژه : استان فارس

سبک طراحی : نئوکلاسیک

عکس قبل از طراحی نمای ساختمان
نمای ساختمان دو طبقه کلاسیک

نام کارفرما : خانم سپهر

محل پروژه : تهران

سبک طراحی : نئو کلاسیک

ساختمان دو طبقه قبل از اجرای نما
نمای ساختمان دو طبقه به سبک کلاسیک با استفاده از سنگ

نام کارفرما : آقای اسماعیلی

محل پروژه : شیراز

سبک طراحی : کلاسیک

 طراحی نمای رومی دو طبقه

نام کارفرما : خانم نوشادی

سبک طراحی : مدرن

نمای دو طبقه مدرن با سنگ و آجر

نام کارفرما : آقای گلزاری
محل پروژه :فارس
سبک طراحی : مدرن

نمای بیرونی خانه دو طبقه با سنگ

نام کارفرما : آقای صالحی
محل پروژه : قم
سبک طراحی : مدرن

طراحی نمای ساختمان دو طبقه

نام کارفرما : آقای ایمان ابراهیمی
محل پروژه : کرمان
سبک طراحی : کلاسیک

نمای رومی دوطبقه با سنگ عباس آباد

نام کارفرما : سید ایمان رحمانی
محل پروژه : اراک
سبک طراحی : کلاسیک

نمای ساختمان دو طبقه مدرن با آجر و سنگ

نام کارفرما : آقای محمد صادق انوری
محل پروژه : استهبان
سبک طراحی : مدرن

نمای دو طبفه مدرن با سنگ و آجر

نام کارفرما : آقای تویه
محل پروژه :
سبک طراحی : مدرن

طراحی نمای ساختمان دو طبقه با سقف شیب دار

نام کارفرما : آقای محمد رضا رضایی
محل پروژه :
سبک طراحی : کلاسیک

نمای آپارتمان به سبک کلاسیک

نام کارفرما : آقای داریوش پریشان
محل پروژه : پارسیان
سبک طراحی : کلاسیک

نمای ساختمان دو طبقه تراس دار کلاسیک با سنگ

نام کارفرما : آقای داریوش پریشان
محل پروژه : پارسیان
سبک طراحی : کلاسیک

 نمای ساختمان دو طبقه مدرن روی زیر زمین با سنگ

نام کارفرما : آقای علی محمدی
محل پروژه : پارسیان
سبک طراحی : مدرن

 طراحی نمای ساختمان دو طبقه مدرن با آجر و سنگ

نام کارفرما : آقای ذاکری
محل پروژه :خراسان
سبک طراحی : مدرن

نمای زیبای دوطبقه شمالی با آجر و سنگ

نمای حیاط یک ساختمان دوطبقه با آجر و سنگ

نام کارفرما : آقای تویه
محل پروژه :
سبک طراحی : مدرن

نمای بیرونی مدرن دو طبقه با سنگ و ترموود

نام کارفرما :آقای کرم ابراهیمی
محل پروژه : شهرستان دیلم
سبک طراحی : کلاسیک

نمای خانه دو طبقه نئو کلاسیک با سنگ بژ

بازسازی نمای ساختمان

نام کارفرما : آقای علیزاده
طراح: مهندس ابوالفضل مجاهدی
سبک طراحی : کلاسیک

 نمای ساختمان سه طبقه

نام کارفرما : آقای علیزاده
محل پروژه : ارومیه
سبک طراحی : کلاسیک

طراحی نمای آپارتمان

نام کارفرما :مرتضی حاتمی
محل پروژه :
سبک طراحی : مدرن

نمای نئوکلاسیک با سنگ تراورتن

نام کارفرما : آقای فصیحیان
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی : نئوکلاسیک

نمای جدید سنگ و آجر

نام کارفرما : آقای پاینده فر
محل پروژه : کرمان
سبک طراحی : مدرن

نمای ساختمان یک طبقه

نام کارفرما : آقای محمد رضا کردی
محل پروژه : زنجان
سبک طراحی : کلاسیک

نمای آپارتمان شمالی

نام کارفرما : آقای زارع
محل پروژه :
سبک طراحی : کلاسیک

نمای ساختمان سنتوری

نام کارفرما : آقای ابراهیمی
محل پروژه :
سبک طراحی : کلاسیک

نمای رومی سبک کلاسیک

نام کارفرما : آقای یزدانی
محل پروژه :کرمان
سبک طراحی : کلاسیک

نمای سرامیک

نام کارفرما : آقایی
محل پروژه :
سبک طراحی : مدرن

طراحی نمای ساختمان تجاری مسکونی

نام کارفرما : آقای مردانی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : مدرن

نمای ایتالیایی ساختمان

نام کارفرما : آقای مردانی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : مدرن

طراحی نمای بیمارستان

نام کارفرما : بیمارستان مطهری
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی : مدرن

نمای ویلا نئوکلاسیک

نام کارفرما :آقای تجلی
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی :نئوکلاسیک

نمای ساختمان تجاری به سبک کلاسیک

نام کارفرما : بیروتی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : کلاسیک

احیا و بازسازی نمای تجاری

نام کارفرما :آقای رحمانیان
محل پروژه : فارس
سبک طراحی :نئوکلاسیک

طراحی نمای درمانی بهداشتی

نام کارفرما : بیمارستان
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی : مدرن

نمای نئوکلاسیک ساختمان

نام کارفرما :آقای بهروزی
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی :کلاسیک

نمای ترکیبی سنگ تراورتن سفید و سیلور

نام کارفرما : آقای جوادی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : مدرن

طراحی نمای رومی ساده

نام کارفرما :آقای فاخر
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : رومی ساده

نما مدرن ویلایی

نام کارفرما : آقای بحری
محل پروژه : پارسیان
سبک طراحی : مدرن

نمای مدرن ساختمان دو طبقه

نام کارفرما :آقای آذری
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی :مدرن

نمای مدرن ساختمان سه طبقه

نام کارفرما : آقای براتی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : مدرن

عکس نمای نئوکلاسیک

نام کارفرما :آقای بابایی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی :نئوکلاسیک

نمای یک طبقه سنگ و آجر

نمای یک طبقه سنگ و آجر

نام کارفرما : آقای فرودی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : مدرن

نما ترکیب سنگ تراورتن قهوه ایی با آجر دستی

نام کارفرما :ابراهیمی
محل پروژه : فارس
سبک طراحی :مدرن

نمای مدرن سنگ آجر ساختمان یک طبقه

نمای مدرن سنگ آجر ساختمان یک طبقه

نام کارفرما :حقایقی
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی : مدرن

نمای ساختمان تجاری اداری

نمای ساختمان تجاری اداری

نام کارفرما : قدسی منش
محل پروژه : فارس
سبک طراحی :مدرن

نام کارفرما :پرهون
محل پروژه : فارس
سبک طراحی : مدرن

نمای مدرن سنگ آجر ساختمان یک طبقه

نام کارفرما : بیمارستان بخش دیالیز
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی :مدرن

نمای جنوبی آپارتمان

نام کارفرما : آقای عظیمی
محل پروژه :اصفهان
سبک طراحی : مدرن

نمای بیرونی رومی

نام کارفرما : آقای رزقی
محل پروژه : جهرم
سبک طراحی : کلاسیک

طرح نمای سنتوری

نام کارفرما :آقای کرم ابراهیمی
محل پروژه : شهرستان دیلم
سبک طراحی : کلاسیک

نمای سقف شیروانی

نام کارفرما : آقای ایوب دشتی
محل پروژه : یزد
سبک طراحی : مدرن