بازسازی ساختمان تهران2024-04-17T08:16:32+03:30

بارسازی ساختمان تهران

A BEAUTIFUL APPEARANCE

بازسازی ساختمان راه حلی برای نوسازی ساختمان های قدیمی است. بالا رفتن هزینه ساخت و ساز ساختمان ها و افزایش قیمت زمین در شهر های بزرگ مثل تهران ، اصفهان ، مشهد و…باعث شده است تا اغلب افراد مایل به نوسازی ساختمان های خود باشند. معماران و طراحان با نوسازی، به رفع نواقص و افزایش طول عمر ساختمان های قدیمی و آسیب دیده می پردازند. شما می توانید با کمترین هزینه، خانه ای زیبا با ظاهری شیک داشته باشید.

المان میان متن

بازسازی ساختمان در شهر تهران

افزایش ناگهانی قیمت مصالح ساختمانی و پیرو آن قیمت ساختمان های نوساز در شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد، اصفهان و … باعث شده است تا بسیاری از مردم قادر به خرید خانه مورد نظر خود نباشند. در چنین وضعیتی بهترین راه حل برای داشتن خانه ای زیبا و مناسب، مرمت خانه های قدیمی است.

بازسازی ساختمان تهران

بازسازی ساختمان تهران

بازسازی ساختمان تهران نسبت به خرید خانه نوساز به صرفه تر است. در واقع شما می توانید با خرید خانه ای قدیمی و سپردن آن به شرکت های بازسازی، صاحب خانه ای لوکس و زیبا شوید. شرکت ما به صورت تخصصی و با توجه به بودجه مورد نظر شما بازسازی منزل یا هر نوع ساختمانی را به بهترین نحو انجام می دهد. کافی است تا از خدمات ارائه شده استفاده کنید تا شما هم به همین نتیجه رسیده و خانه معمار را به دوستان و آشنایانتان معرفی کنید.

المان میان متن

 باهم پروژه بازسازی ساختمان که توسط خانه معمار انجام شده رو می بینیم به همراه 13عکس جذاب قبل و بعد از بازسازی که شما را شگفت زده می کند!

بازسازی خانه قدیمی و تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان و تبدیل آن به یک خانه شیک و امروزی نیاز به یک تیم با تجربه و ماهر دارد که هم در زمینه طراحی نقشه ساختمان و هم در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی آگاهی داشته باشد. تیم خانه معمار این افتخار را دارد که باسالها تجربه با شما باشد تا از اشتباهات و صدمات مالی و کیفی که زمان بازسازی خانه قدیمی ممکن است پیش بیاد جلو گیری کند.

از دکوراسیون خونه قدیمیت خسته شدی؟

تو این فکری که اونو با یک خونه جدید و مدرن عوض کنی؟

اما دوست نداری از محله و دوستای بیست سالت دل بکنی؟

دغدغه های خیلی از کسانی که تو خونه ای قدیمی زندگی می کنن اینهاس!!!

اگر تا پایان با ما همراه باشید حتما نظرتون عوض می شه و از فکر تعویض خونه خودتون منصرف می شید.

بازسازی ساختمان قدیمی آشپزخانه راهروبازسازی ساختمان قدیمی 5 نقشه ساختمان 

بازساری خانه قدیمی 20 سال ساخت، به تیم خانه معمار واگذار گردید که نقشه ساختمان مربوط به سال های قبل بود و از کیفیت طراحی مطلوبی برخوردار نبود. همانطور که می دانید برای داشتن یک دکوراسیون داخلی مطلوب، اولین گام داشتن یک نقشه ساختمان با کیفیت است. ما در اینجا نیاز به یک سری تغییرات در نقشه ساختمان داشتیم تا به دکوراسیون مطلوب خود برسیم. سازه ساختمان از مهمترین عوامل موثر در باسازی خانه قدیمی است. از اقبال خوب کارفرما سازه این ساختمان اسکلت بتن بود که دست طراح ما را برای طراحی یک ساختمان ایده آل باز می گذاشت. در ادامه به تغییر دکوراسیون داخلی پرداختم تا فضاها با بهترین کیفیت برای کارفرما ایجاد شود.به شما پیشنهاد می کنم از مقاله بازسازی دکوراسیون داخلی به سبک حرفه ای و مدرن هم دیدن کنید تا با اصول آن بیشتر آشنا شوید.

اما ابتدا کمی از وضع موجود بگوییم.

نقشه ساختمان 

این پروژه بازسازی خانه قدیمی دارای سه خوابه بود که درهای تمامی خوابها در یک هال نشیمن بزرگ باز می شد. درهای مفتوحه در فضای هال و نشیمن امکان مبله کردن فضا را از بین برده بود.

پروژه آقای مجاهدی قبل از بازسازی نقشه ساختمان 

پلان ساختمان دارای چارچوب و فرم مطلوبی نبود و کلیه فضاها از ناهماهنگی غیرقابل تحملی برخوردار بود. پله های اجرا شده در ساختمان فضای پذیرایی و آشپزخانه را چند تکه کرده بود.

قبل از بازسازی ساختمان نقشه ساختمان 

نقشه ساختمان و بازسازی خانه قدیمی به بهترین و باکیفیت ترین شکل ممکن

آشپزخانه در این پروژه بازسازی خانه قدیمی از اختلاف سطح نامطلوبی برخوردار بود و با توجه به اینکه فضای زیادی از ساختمان را به خود اختصاص داده بود عملا دو تکه شده بود.

بازسازی ساختمان قدیمی 5 نقشه ساختمان 

فرایند بازسازی خانه قدیمی

در ابتدا پلان و نقشه های پروژه مورد بررسی قرار گرفت و پس از تجزیه و تحلیل فضاها، پروسه طراحی ساختمان و به سازی پروژه کلید خورد. اسکلت ساختمان مورد بررسی قرار گرفت و برداشت وضع موجود به اتمام رسید. در اولین مرحله اسکیس های اولیه، توسط تیم خانه معمار طراحی گردید و در نهایت نقشه ها و راهکارهای مطلوب طرح جهت بازسازی خانه قدیمی به تصویب کارفرما رسید .

اسکیس دستی پروژه مجاهدی فرایند بازسازی خانه قدیمی

مراحل بازسازی خانه 

برای شروع عملیات لازم بود پارتیشن های برخی از فضا ها حذف یا جا به جا شد. در اولین قدم، مصلحت کارفرما را مد نظر قرار دادیم و سعی کردیم تا جای ممکن از اجزاء اجرا شده به نحوی استفاده نماییم که کمترین تخریب و احداث را در بر داشته باشیم. اجزاء بخش هایی که قابل استفاده بوده را نگه داشتیم و از فضاهای موجود نهایت استفاده گردید. اما یک مشکل!! اختلاف سطوح، فضای پذیرایی و آشپزخانه را دو تکه نموده بود. برای گستردگی فضا نیاز بود تا عناصر اضافی مثل پله ها را حذف نمائیم. مشکل بعدی ما! پاسیوها و نورگیرها کیفیت فضائی داخلی ساختمان را کاملا تحت تاثیر خود قرار داده بود. لذا نیاز بود. بعضی از آنها را اصلاح و برخی از پاسیو ها را حذف نمائیم .

قبل از بازسازی پروژه مراحل بازسازی خانه 

فضای نشیمن پروژه بازسازی خانه قدیمی  

همانطور که می دانید هال نشیمن محل گرم و دنج خانواده و محلی برای تماشای تلوزیون و گپ و گفت خودمانی است. مبلمان نشیمن می بایست بدون مزاحمت و قطع مسیر عبور صورت پذیرد. ما در این پروژه بازسازی خانه ویلایی قدیمی، این امکان را برای فضای نشیمن فراهم نمودیم.   

                                                            قبل                                                                          بعد 

دکوراسیون قبل و بعد از بازسازی فضای نشیمن پروژه بازسازی خانه قدیمی  

آشپزخانه

آشپزخانه دکوراتیوترین قسمت یک ساختمان محسوب می شود و معمولا پر عملکردترین بخش یک فضا است. به همین خاطر بخش عمده آشپزخانه که در زاویه دید مخاطب قرار می گیرد را می بایست به طریقی طراحی نموده که موجب آشفتگی بصری نشود. لذا در مراحل بازسازی خانه، بخشی از آشپزخانه که در دید بود را با کابینت های سوپری پوشش دادیم و قسمت عملکردی آشپزخانه را در بخش غیر قابل دیدتر قرار دادیم.

                                                         بعد                                                        قبل

بازسازی خانه قدیمی قبل و بعد از طراحی آشپزخانه

 ایجاد سرخ پزخانه در مراحل بازسازی خانه

سرخ پزخانه یا آشپزخانه کثیف مجذوب ترین فضا برای خانم های خانه دار است. فضایی است برای پخت و پزهای سنگین و سبک و حتی شست و شو خارج از دید مهمان و اعضای خانواده که همیشه مورد توجه خانها قرار می گیرد و قدیمی ها به این فضا مدبخ نیز می گفتند که در این پروژه سعی داشتیم برای طراحی یک فضای سنتی ولی امروزی بین سنت و مدرنیته آشتی برقرار کنیم. بنابراین فضایی را برای سرخ پزخانه در نظر گرفتیم. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره سرخ پزخانه می توانید مقاله آشپزخانه کثیف یا مطبخ و نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آن را مطالعه کنید.

سرخ پزخانه پروژه مجاهدی  ایجاد سرخ پزخانه در مراحل بازسازی خانه

ناهارخوری

ناهارخوری نیز همانند سایر فضای خدماتی از اهمیت فراوانی برخوردار است. معمولا خانمها، بسیار تلاش می کنند تا اعضای خانواده را سر میز ناهار خوری درون آشپزخانه سرویس دهی نمایند. ولی معمولا مورد استقبال قرار نمی گیرد. اما چرا این اتفاق می افتد؟ خانم خانه در طول روز برای تهیه غذا مجبور است تا از اشیاء فراوانی استفاده نماید و به دلیل ذیق وقت، امکان قرار دادن اشیاء در جای خود را ندارد. از آنجا که تمامی اشیاء پیرامون ما تولید فرکانس می نمایند لذا افراد حساس نمی توانند پارازیت های ارسال شده را تحمل نمایند به همین خاطر از فضای آشپزخانه فراری می شود. اما جالب است که این امر برای خانم خانه به دلیل ایجاد این فرایند قابل تحمل است چون ساخته دست اوست. بنابراین! لازم است فضایی برای ناهارخوری در همجواری آشپزخانه تعبیه شود تا فضایی مطلوب و دلنشین برای ساکنین فراهم آورد;که ما این فضا را در طراحی دکوراسیون داخلی این ساختمان ایجاد کردیم.

نهار خوری پروژه بازسازی مجاهدی ناهارخوری

راهرو

راهرو یا به اصطلاح امروزی فیلت ها فضایی برای ارتباط یا اتصال یک فضا به سایر فضا ها می باشد. در این پروژه سعی نمودیم تا حس طولانی بودن راه را در نظر ساکنین کوتاه و قابل تحمل جلوه دهیم به همین خاطر فضای راه رو را با خطوط کروو فرم سیال طراحی شد تا این حس را تضعیف نمائیم. تعدادی ار عکس های بعد از باز سازی ساختمان قدیمی را با هم می بینیم.

بازسازی ساختمان قدیمی آشپزخانه راهرو

بازسازی آشپزخانه با بهترین کیفیت ممکن و بهترین طراحی ممکن با پارکت قهوه ای رنگ و کابینت ست سفید خاکستری بسیار شیک به سبک مدرن طراحی و اجرا توسط تیم خانه معمار.

آشپزخانه پروژه در حال بازسازی طراحی دکوراسیون داحلی

پروژه بازسازی شده از یک خانه قدیمی2 راهرو

طراحی و اجرای نشیمن دارای پارکت قهوه ای رنگ که ست با اپن بوده و مبلمان کرم رنگ که دارای اسکلت چوبی میباشد و فرش فانتزی با ترکیب رنگ کرم و شکلاتی و میز شیشه ای که ترکیب فوق العاده زیبایی را بوجوذ می آورد.

بازسازی خانه قدیمی راهرو

طراحی و اجرای نشیمن به سبک مدرن چیدمان دکوراسیون با مبل چرم و فرش فانتزی به رنگ کرم، سبز، نارنجی و مبلمان به رنگ سفید زرشکی با اسکلت چوبی قهوه ای و مبلمان قهوه ای رنگ که فضای دنج و دلچسبی را ایجاد کرده است.

راهرو و طراحی فضای پذیرایی فوق العاده شیک و زیبا به سبک مدرن

طراحی و اجرای زیبای بازسازی خانه قدیمی که توسط تیم خانه معمار انجام شده و دارای پارکت قهوه ا و اپن جزیره ای است، این خانه بسیار شیک و به سبک دکوراسیون مدرن طراحی شده است.

پروژه بازسازی ساختمان راهرو طراحی و اجرا توسط تیم خانه معمار

بازسازی ساختمان قدیمی راهرو با بهترین و باکیفیت ترین طراحی ممکن

دلایل بازسازی ساختمان

دلایل متعددی برای مرمت و بازسازی ساختمان قدیمی وجود دارد. مهم ترین دلیلی که باعث شده است امروزه بیشتر افراد به دنبال تعمیر و بازسازی ساختمان خود باشند، بالا رفتن قیمت خانه های جدید و نوساز است. این مسئله باعث شده است تا مردم با بودجه مورد نظر خود بتوانند خانه های قدیمی خود را به بهترین شکل بازسازی کنند و در آن زندگی کنند.

علاوه بر بالا رفتن قیمت ساختمان های مسکونی، موضوع قدیمی شدن شکل ظاهری خانه و فرسوده شدن متریال های به کار رفته در منزل مانند کاشی، سرامیک، لوله ها، سیم کشی و… باعث شده است تا صاحبان خانه ها به دنبال تعمیر و بازسازی آن ها باشند. این مسئله علاوه بر زیبایی ساختمان، در افزایش امنیت آن خانه نیز تأثیرگذار است. برای مثال سیم کشی های قدیمی در اثر پارگی ممکن است باعث آتش سوزی شوند. همچنین فرسودگی لوله های ساختمانی ممکن است باعث چکه کردن آب در بخش های مختلف خانه شود. با بازسازی کامل ساختمان این مشکلات به طور کامل رفع می شود.

قبل از بازسازی ساختمان نیاز به چه اقداماتی است؟

قبل از شروع پروژه بازسازی ساختمان نیاز است اقداماتی انجام  شود تا روند پروژه به خوبی انجام شود و شما در حین کار دچار مشکل نشوید.

 مرحله تحقیق

اولین مرحله برای شروع بازسازی ساختمان مرحله تحقیق است.در این مرحله شما مشخص می کنید ساختمان ، در چه زمینه هایی نیاز به بازسازی دارد؟ آیا زیر ساخت های ساختمان مثل لوله کشی آب ،گاز کشی یا برق ساختمان نیز به تعویض یا تعمیر نیاز دارد؟ آیا نمای ساختمان نیز نیاز به بازسازی دارد؟

اخذ مجوز

برای انجام برخی از کارهای بازسازی ساختمان نیاز به اخذ مجوز از شهرداری است. شما باید مشخص کنید بازسازی هایی که مد نظر دارید نیاز به مجوز دارد در صورت نیاز باید قبل از شروع پروژه اقدامات لازم را انجام دهید.

جمع آوری ایده ها ، علائق و نیازها درمورد ساختمان

ایده ها و علایق و نکات مهم که دوست دارید در تغییرات نهایی ساختمان گنجانده شود را مشخص کنید. در این مرحله حتی می توانید رنگ مورد علاقه خود را برای هر بخش از ساختمان مشخص کنید تا دید بازتری برای پروژه داشته باشید.

بررسی بازار و آگاهی از قیمت ها

بررسی کلی از قیمت های بازار و مصالح موجود، داشته باشید. این کار به شما کمک می کند زمان انتخاب متریال ها بهتر بتوانید بودجه خود را مدیریت کنید.

مشخص کردن میزان بودجه قبل از شروع به کار

بودجه خود را از ابتدا مشخص کنید. مشخص کردن بودجه به شما کمک می کند از ابتدا پول خود را مدیریت کنید و پروژه را به گونه‌ای جلو ببرید که در میانه راه ، دچار کمبود بودجه نشوید.

استفاده از شرکتهای ساختمانی مشاور

اگر برای انجام پروژه بازسازی خود اقدام به برون سپاری و کمک گرفتن از نظر متخصصین این رشته کنید قطعا روند پروژه بهتر پیش خواهد رفت. حتی در هزینه های بازسازی نیز صرفه جویی خواهید کرد. کارشناسان و متخصصین به دلیل تجربه ای که در این زمینه دارند می توانند بهترین طراحی و خدمات را با توجه به بودجه برای شما انجام دهند.

در صورت کمک گرفتن از شرکتهای ساختمانی برای بازسازی ساختمان همه روند بازسازی توسط خود شرکت انجام می شود و فقط شما باید ایده ها و علایق و نیاز های خود را طی جلسات مشاوره به آنها ارائه دهید و بقیه مراحل را به آنها بسپارید.

قبل از بازسازی ساختمان نیاز به چه اقداماتی است؟

قبل از بازسازی ساختمان نیاز به چه اقداماتی است؟

در بازسازی یا مرمت ساختمان چه خدماتی انجام می شود؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی از مشتریان ایجاد شود این است که شرکت های بازسازی ساختمان چه خدماتی را برای اجرای این کار ارائه می دهند؟ شرکت هایی که عهده دار بازسازی خانه های قدیمی هستند، برای اجرای کار افرادی را برای طراحی و اجرای کار استخدام می کنند تا بتوانند بازسازی را به بهترین نحو و به صورت تخصصی انجام دهند.

نظارت، اجرا، استخدام نیرو، تهیه متریال مورد نیاز، برآورد هزینه و… از مهم ترین کارهایی است که یک شرکت معتبر بازسازی برای مرمت ساختمان انجام می دهد. در کنار این خدمات از سوی شرکت، کارهای زیادی برای مرمت ساختمان های مسکونی و اداری انجام می شود که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • تخریب بخش های مورد نیاز
 • ساخت فضاهای جدید
 • برق کشی ساختمان
 • سیم کشی و تعویض سیم های آسیب دیده
 • لوله کشی و تعویض لوله های فرسوده
 • گچ کاری و کناف سقف
 • رنگ آمیزی فضاهای ساختمان
 • تعویض کاشی و سرامیک های آسیب دیده
 • تعویض کابینت و درب های ساختمان
 • کاغذ دیواری و اجرای پوستر
 • چیدمان لوازم منزل
 • زیباسازی باغچه و حیاط

تمامی این کارها برای بازسازی ساختمان های قدیمی انجام می شود. شما می توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود و نیاز ساختمان، هر یک از خدمات ذکر شده را برای بازسازی منزل خود انجام دهید. کافیست تا آیتم های مورد نیاز برای تعمیرات و بازسازی را با کمک مشاوران ما انتخاب کنید. مجریان مجموعه ما در سریع ترین زمان ممکن بهترین نیروها و بهترین متریال را برای اجرای کار بازسازی به کار می گیرند.

در بازسازی یا مرمت ساختمان چه خدماتی انجام می شود؟

در بازسازی یا مرمت ساختمان چه خدماتی انجام می شود؟

آیا برای بازسازی نیاز است ساختمان تخلیه شود؟

یکی از معضلات همیشگی در زمان بازسازی، مقاومت کارفرما برای تخلیه کامل ساختمان است. پیمانکاران و شرکت های ساختمانی در اکثر پروژه ها با این سوال پرتکرار مواجه هستند که نمی شود بازسازی ، بدون تخلیه ساختمان انجام شود؟

قطعاً این کار امکان پذیر نیست. کار بازسازی ممکن است از چند روز تا چند ماه به طول انجامد. بازسازی ممکن است با تخریب همراه باشد و یا در حین بازسازی آب ، برق یا گاز به طور کامل قطع شود که این موارد می تواند برای افراد و ساکنین آزار دهنده باشد. از طرفی وجود افراد، لوازم و وسایل می تواند دست و پاگیر بوده و روند بازسازی را دچار مشکل کند. بنابراین بهتر است در حین بازسازی ساختمان به طور کامل تخلیه شود تا کار به بهترین نحو انجام شود. البته اگر کار بازسازی خیلی جزئی باشد مثل رنگ آمیزی یا انجام کاغذ دیواری و یا تعویض کابینت در این موارد نیاز به تخلیه ساختمان نیست.

مدت زمان لازم برای بازسازی ساختمان

یکی از دغدغه های افراد زمان بازسازی ساختمان، مدت زمانی است که برای بازسازی لازم است. از آنجا که برای انجام تغییرات اساسی و بازسازی کلی ساختمان نیاز به تخلیه ساختمان می باشد، کارفرما باید از قبل بداند که این مدت زمان چقدر می کشد.

مدت زمان برای بازسازی را نمی توان به طور دقیق بیان کرد. این زمان توسط پیمانکاران به صورت برآوردی تخمین زده می شود اما هیج تضمینی وجود ندارد که این مدت زمان تخمینی دقیق باشد. افراد و پیمانکاران باتجربه با در نظر گرفتن همه عوامل معمولا تخمین های نزدیکتر به واقعیتی دارند. اگر بخواهیم بصورت تخمینی بگوییم زمان متوسط بارسازی ساختمان بین 4 تا 8 ماه می باشد. البته این مدت زمان فقط مربوط به مرحله ساخت و ساز نیست. در بازسازی ساختمان 5 مرحله پیش روی شماست که باید این مراحل را یکی پس از دیگری انجام داده تا پروسه بازسازی خود را به اتمام برسانید.

مراحل پیش رو در محاسبه زمان بازسازی ساختمان

برای بازسازی 5 مرحله پیش روی شماست که 3 مرحله آن قبل از بازسازی خانه باید طی شود تا به عملیات اصلی بازسازی برسید. بعد از انجام عملیات هم یک مرحله دیگرباید طی کنید. بازسازی ساختمان شامل مراحل زیر است.

 1. تحقیق
 2. برنامه ریزی
 3. مرحله قبل از ساخت و ساز
 4. مرحله اصلی ساخت و ساز یا همان بازسازی
 5. مرحله تکمیل پرونده

1)مرحله تحقیق

مرحله تحقیق از زمانی آغاز می شود که شما تصمیم به بازسازی خانه خود می گیرید. در این مرحله سوالات، پژوهش ها و اطلاعات لازم ،خواسته های مد نظرتان و …را برای اینکارجمع آوری می کنید.

همچنین باید بدانید که چه مبلغی را می خواهید برای بازسازی منزل خود هزینه کنید. برای اینکه میزان مبلغ مورد نظر را برای بازسای دقیقا مشخص کنید باید سبک مورد نظر خود را برای بازسازی منزل انتخاب کنید.

سبک های مدرن و امروزی نسبت به سبک های کلاسیک ساده تر و هزینه کمتری را برای بازسازی به افراد تحمیل می کنند. برای یافتن سبک وسلیقه مورد نظر خود می توانید از افراد متخصص در این زمینه یا کسانی که قبلا تجربه بازسازی و تعمیرات خانه خود را داشته اند کمک بگیرید. همچنین امروزه سایت های متنوع و شبکه های اجتماعی بستری مناسب را برای الهام گرفتن و یافتن ایده های مناسب برای شما فراهم کرده اند. به این ترتیب در ابتدا شما باید یک سبک طراحی که مورد پسند شما و متناسب با بودجه در نظر گرفته خود می باشد را انتخاب کنید.

مرحله تحقیق و انتخاب سبک را می توانید طی 2 الی 3 هفته به نتیجه برسانید اما اگر وسواس بیشتری به خرج دهید وزمان بیشتری برای طراحی و تعیین سبک خرج کنید ممکن است تا 2 ماه این روند ادامه پیدا کند. هر چه زودتر بتوانید به تصمیم قطعی برسید بازسازی منزل شما هم سریعتر به سرانجام خواهد رسید .

2)مرحله برنامه ریزی

برنامه ریزی برای بازسازی یعنی همه ایده ها و تصمیمات مورد نظر خود را به صورت طرح یا یک نقشه روی کاغذ بیاورید. مرحله برنامه ریزی با توجه به مقیاس پروژه و تعداد دفعات تغییرات در طرح مورد نظرمی تواند بین 2 الی 6 ماه زمان ببرد.

3)مرحله قبل از ساخت و ساز

این مرحله به طور میانگین بین 3 تا 6 ماه ممکن است به طول بیانجامد. در این مرحله عمدتا کار های مربود به اخذ مجوزها انجام می شود. البته همه کار های بازسازی ساختمان نیاز به اخذ مجوز ندارد. کار تهیه جدول زمانبدی ، هماهنگی های لازم با پیمانکار، انتخاب و تهیه متریال و مصالح مورد نیاز انجام می شود.

4)مرحله ساخت و ساز یا همان بازسازی ساختمان

مدت زمان لازم برای مرحله بازسازی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد در ادامه به برخی از این عوامل می پردازیم.

زیربنا ، متراژ بازسازی و حجم پروژه

 قطعا هرچه متراژی که مورد بازسازی قرار می گیرد بیشتر باشد به زمان بیشتری برای اتمام کار نیازاست؛  اما نمی توان  به طور قطع گفت که بازسازی دو ساختمان با سطح بازسازی یکسان به طور مثال 50 متر، همیشه برابر خواهد بود. نکات ریزی وجود دارد که در مدت زمان مورد نیاز برای بازسازی تاثیر گذار است. به عنوان مثال بازسازی 50 متر با یک حجم کار در یک ساختمان بزرگ به زمان کمتری نیاز دارد تا در یک ساختمان ۶۰ متری. چرا که در یک ساختمان ۶۰ متری عواملی مثل دست و پا گیر بودن محیط بر سرعت کار افراد تاثیر می‌گذارد و در نتیجه به زمان بیشتری احتیاج است. افراد حرفه‌ای به این نکات واقف بوده و می‌توانند تخمین بهتر و واقعی‌تری برای زمان بازسازی داشته باشند.

نوع کاربری ساختمان

اگر پروژه مورد بازسازی آپارتمانی باشد شرایط خاصی برای انجام کار وجود دارد. در روزهای تعطیل و یا صبح زود امکان انجام فعالیت های پر سروصدا وجود ندارد. اما در پروژه های اداری شما حتی روز تعطیل هم می توانید کار کنید.

محل و موقعیت پروژه

 محل پروژه اگر در مرکز شهر یا مکان های پر رفت و آمد باشد به زمان بیشتری برای بازساری نیاز دارید؛ چرا که برای حمل و نقل مصالح و لوازم و … زمان زیادی را باید در ترافیک به سر ببرید و یا در ساعاتی از روز امکان عبور و مرور ندارید.

فصل و شرایط آب و هوایی منطقه

در فصولی که احتمال بارندگی زیاد و طولانی وجود دارد یا شرایط آب و هوایی به گونه ای است که دمای هوا فوق العاده پایین است باید در برآورد زمان پایان پروژه این عوامل در نظر گرفته شود. چرا که انجام کارهایی مثل گچ کاری ، رنگ آمیزی و یا سنگ کاری با دمای هوا ارتباط مستقیم دارد.

نظم و انضباط و برنامه ریزی مناسب

در پروسه بازسازی باید برنامه ریری ، نظم و هماهنگی وجود داشته باشد. تا مراحل بازسازی پشت سرهم و به موقع انجام شود. یعنی باید بین همه ی اکیپ های اجرایی ، هماهنگی وجود داشته باشد و هرکدام به موقع برای انجام کارهای مرتبط با خود حاضر باشند تا در روند کار دیگر اکیپ های اجرایی اختلالی وارد نشود.

5)مرحله تکمیل پروه

در مرحله تکمیل پروه در واقع کار اصلی بازسازی به اتمام رسیده. در صورت لزوم ممکن است تعمیرات جزیی و مختصری نیاز باشد. در واقع مرحله تلمیل پروه به این دلیل به جدول زمانی پروژه بازسازی اضافه می شود که در صورت بروز مشکل پیمانکار همچنان متعهد به کار خود باشد . یعنی این زمان مربوط به پذیرش مسئولیت و گارانتی کار پیمانکار است . این مدت 3 ماه یا بیشتر در نظر گرفته می شود.

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی خانه ها طی مراحل متعددی انجام می شود. این کار ممکن است کمی زمان بر باشد. اما اگر با برنامه درست و اصولی انجام شود، طی زمان کوتاهی به اتمام می رسد. دانستن اطلاعاتی در رابطه با مراحل مرمت ساختمان کمک می کند تا بتوانید با آگاهی کامل برای انجام این کار اقدام کنید. مراحل مرمت انواع ساختمان عبارت اند از:

 1. انتخاب مرکز مناسب برای بازسازی: مهم ترین موضوعی که باید در مرمت ساختمان های قدیمی به آن توجه شود، انتخاب بهترین مرکز برای بازسازی است. شما می توانید با مراجعه به مجموعه ای معتبر، تمام کارهای بازسازی مانند انتخاب مجری، خرید لوازم، طراحی و… را به آن ها بسپارید. مجریان ما با توجه به نوع ساختمان، وضعیت آن و اولویت های شما برای بازسازی تمام کارهای این برنامه را انجام می دهند.
 2. برآورد هزینه بازسازی با توجه به وضعیت ساختمان: دومین مرحله برای بازسازی ساختمان، برآورد هزینه است. برآورد هزینه از سوی مجریان و شرکت بازسازی انجام می شود. طراحان و کارشناسان ما در این مجموعه مطابق با مشکلات ساختمان، خدمات مورد نیاز برای مرمت، سن ساختمان و سایر عوامل موجود، به تخمین هزینه مورد نیاز می پردازند.
 3. طراحی فضای داخلی و خارجی ساختمان: سومین مرحله برای بازسازی منازل، طراحی فضای داخلی و خارجی ساختمان مطابق با شرایط موجود و سلیقه شما است. بعد از برآورد هزینه، شما باید طرح مورد نظر خود را برای فضای داخلی و خارجی ساختمان شرح دهید تا طراحان ما بهترین طراحی را با توجه به آنچه که مد نظرتان است، انجام دهند.
 4. تخریب بخش های آسیب دیده مطابق با نقشه: بعد از اتمام طراحی و تهیه متریال، اولین کار برای شروع بازسازی، تخریب بخش های آسیب دیده توسط نیروی کار است. در این مرحله تمام بخش هایی که نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارند، مطابق با طراحی و نقشه از ساختمان حذف می شوند. توجه داشته باشید که تمام تخریب های انجام شده در منزل با نظارت کارشناسان و رعایت اصول ایمنی انجام می شود.
 5. اجرای عملیات بازسازی: اجرای عملیات بازسازی ساختمان با نظارت کارفرما و متخصصان آخرین مرحله برای بازسازی است. در این مرحله تمام کارهای فنی مانند تعویض سیم و کابل، تعویض کابینت، ترمیم درب های آسیب دیده، نقاشی، گچ کاری، طراحی دکوراسیون داخلی، کاغذ دیواری و… توسط نیروهای متخصص در این حوزه از سوی مجموعه ما انجام می شود.

آیا بازسازی مشاعات ضرورت دارد؟

مشاعات هر ساختمان به فضاهایی گفته می شود که برای همه ساکنین مشترک است و همه به یک اندازه حق استفاده از آن را دارند مثل پارکینگ، لابی ، راه پله و …  بازسازی این بخش ها امری لازم و ضروری است. مثلاً اگر خرابی یا نقص یا فرسودگی در راه پله ها وجود داشته باشد ممکن است باعث آسیب به افراد و ساکنین شود و از طرفی بازسازی مشاعات تاثیر زیادی در زیبایی بصری ساختمان دارد. البته از آنجا که مالکیت این بخش‌ها به شخص خاصی بر نمی گردد هزینه بازسازی آنها نیز بین ساکنین به طور مساوی تقسیم می شود.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه نو سازی و بازسازی ساختمان ها به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. اولین موضوع تأثیرگذار در هزینه بازسازی، نوع ساختمان است. برای مثال هزینه بازسازی خانه های مسکونی با ساختمان های اداری متفاوت است. همچنین تمام بخش های یک ساختمان دارای هزینه بازسازی متفاوتی هستند. معمولا هزینه بازسازی آشپزخانه، با حمام یا اتاق خواب متفاوت است. علاوه بر عوامل بالا، سایر فاکتورهای تعیین کننده قیمت بازسازی خانه عبارت اند از:

 • سن بنای ساختمان
 • هدف از بازسازی
 • محل ساخت ساختمان
 • متراژ ساختمان
 • نوع نقشه ساختمان
 • تعداد اتاق خواب، هال، آشپزخانه، حمام و…
 • نوع خدمات برای بازسازی
 • کیفیت متریال

تمام عوامل بالا در تعیین قیمت بازسازی ساختمان تأثیرگذار هستند. به همین دلیل هزینه ثابت و مشخصی برای بازسازی از جانب طراحان و معماران تعیین نمی شود. معمولا ساختمان های قدیمی تر نیاز به ارائه خدمات بیشتری برای بازسازی دارند. به همین دلیل هزینه بیشتری را برای بازسازی نیاز دارند. مجموعه خانه معمار به عنوان یکی از معتبرترین مجموعه ها در حوزه معماری، طراحی، بازسازی و … پس از برآورد هزینه، برای اجرای بازسازی به صورت تخصصی و حرفه ای اقدام خواهد کرد.

عنوان