خانه » دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب2021-02-28T15:51:19+03:30

 دکوراسیون اتاق خواب

 ENJOY THE DIFFERENC

اتاق خواب یکی از مهمترین و اصلی ترین قسمت از خانه می باشد. چرا که ما بیشتر از یک سوم وقت خود را در آن می گذرانیم. برای اتاق خواب زیبا حتما باید از یک دکور زیبا با ترکیب رنگ درست استفاده کنید. چیدمان وسایل موجود در اتاق خواب نیز دارای اهمیت ویژه ایی هستند و بسته به سلیقه ما می تواند دارای سبک طراحی مدرن و یا کلاسیک باشد.

المان میان متن

اتاق خواب زیبا، طراحی دکوراسیون خواب زیبا

اگر چیدمان اتاق خواب ما زیبا باشد مطمئنا ما خواب آرامتر و زیباتری را خواهیم داشت. برای داشتن اتاقی زیبا باید دکوراسیون را طوری بچینیم که از نظر اندازه و رنگ وسیله ها با هم هماهنگی داشته باشند. شاید بتوان گفت مهمترین و تاثیرگذارترین نکته ایی که باید در دیزاین خوابها به آن توجه شود این است که طراحی و چیدمان و نور پردازی در آن باید به گونه ایی انجام شود که حس آرامش را برای ما به وجود آورد. چرا که ما بعد از خستگی روزانه به محیطی احتیاج داریم که ریکاوری کنیم و به آرامش برسیم.

ترکیب رنگ سفید و قرمز در دکوراسیون

رنگ اتاق خواب

رنگ یکی از گزینه هایی است که در انتخاب آن باید توجه زیادی داشته باشیم. نباید از رنگ مناسب برای اتاق خوابتان غافل شوید، شاید از نظر شما رنگ اتاق خوابتان چندان مهم نباشد. اما در واقع ترکیب رنگ، بر روی انرژی و روحیه شما تاثیر زیادی دارد. به رنگ دیوارها و رنگ وسایل موجود در دکوراسیون توجه کرده و از رنگ هایی که حس آرامش را منتقل می کند، استفاده کنید. بسته به این که اتاق برای بزرگسالان است یا برای کودکان، می توان از طیف رنگی متفاوتی استفاده کرد. رنگها به دو دسته کلی رنگ های تیره و روشن تقسیم می شوند.

اتاق خواب با رنگ تیره

رنگ تیره در طراحی دکوراسیون خواب بزرگسالان

اگر به سبک های مدرن علاقمند هستید رنگهای تیره بیشتر در این سبک استفاده می شود که با وجود داشتن وپژگی های مثبت دارای یک سری ویژگی های منفی هم هست. اندازه اتاق در انتخاب رنگ مناسب تاثیر زیادی دارد. اگر اتاقتان خیلی کوچک می باشد. سعی کنید از رنگ تیره، استفاده نکنید زیرا باعث می شود فضای شما کوچکتر نشان داده شود.

ترکیب رنگ تیره در دکوراسیون

رنگ روشن در دیزاین اتاق خواب

برخی از طیف رنگهای روشن، بسیار مناسب و آرامش بخش برای اتاقهای خواب است. سعی کنید برای بزرگ نشان دادن فضای خود از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر اتاقتان خیلی بزرگ است. می توانید برای زیبایی بیشتر و نمایان شدن بهتر وسایل و سرویس خوابتان از رنگهای تیره استفاده کنید. 

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی

برای رنگ کردن اتاقهای خواب بزرگ آزاد هستید و دست شما باز می باشد. بسته به نوع سلیقه ی خود می توانید هر رنگ دلخواهی را که می خواهید استفاده کنید. ترکیب رنگهایی مثل آبی – زرد و سبز -زرد ترکیب رنگ های ایدال برای اتاقهای خواب بزرگسالان است.

تخت خواب با ترکیب رنگ زیبا

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون داخلی کلیک نمایید.

تخت خواب و چیدمان وسایل اتاق خواب 

یکی از اصلی ترین وسیله برای زیبایی اتاقهای خوابها ،به خصوص برای تازه عروسان و نوزادان، تخت خواب می باشد. البته هر کسی بسته نیاز و سلیقه ی خود این  وسیله را انتخاب می کند. برخی از افراد به نوع کلاسیک علاقه مند هستند. تخت خواب و سرویس خواب سلطنتی طرفدار زیادی دارد. برخی افراد از سرویس های مدرن استفاده می کنند. تخت خواب زیبا و شیک با رنگ بسیار زیبا

امروزه در بازار مدل های مدرن بسیار زیادی با طرح و رنگهای مختلفی در بازار وجود دارد. پس بهتر است در طراحی و چیدمان و خرید وسایل اتاق خوابتنان خصوصی سازی شود و از وسایلی استفاده کنید که در آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید. انتخاب کمد، پاتختی، آینه و سایر وسایل و دکوراسیون آن نیز بهتر است شخصی‌سازی کنید.

تخت خواب دو نفره

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون اتاق عروس کلیک نمایید.

چند نکته مهم در چیدمان اتاق خواب

توجه به چند نکته مهم می تواند دکوراسیون اتاق شما را بی نقص و زیبا نشان دهد و در عین حال حس آرامش را به شما منتقل کنید. البته توجه داشته باشید نکاتی که عنوان می شود نکاتی کلی درباره همه اتاق خواب ها ست برخی از اتاق خوابها مستر طراحی شده و علاوه بر لوازم معمول در همه اتاق خوابها دارای قسمت های دیگری همچون حمام، اتاق کلوزیت، تجهیزات صوتی تصویری نشیمن و یا حتی اتاق کار نیز می باشد. پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با اتاق خواب مستر حتما مقاله 30 دکوراسیون اتاق مستر با طراحی شیک و خاص را مشاهده کنید.

تخت با رنگ گرم و دلنشین در نظر گرفتن فضای مناسب برای تخت خواب چند نکته مهم در چیدمان اتاق خواب

تفکیک فضای کار از محل خواب

اگر نیاز به ایجاد فضایی برای کار کردن در اتاف خواب خود دارید،سعی کنید در کنار تخت خواب و محل استراحت خود میز کار و میز تحریر قرار ندهید، زیرا فضایی که شما در آن استراحت می کنید و باید دور از محیط کار و استرس برای شما باشد. اگر هم فضای کافی در منزل ندارید و میز کار خود را در آنجا قرار داده اید. حتما بین تخت و میز کار خود یک جداکننده و یا پارتیشن قرار دهید. جزییات بیشتر درباره دکوراسیون اتاق کار را  می توانید در مقاله نکات مهم برای طراحی اتاق کار در منزل مشاهده کنید.

جدا کردن خواب با پارتیشن تفکیک فضای کار از محل خواب

اتاق با طراحی کمد دیواری سرتا سری تفکیک فضای کار از محل خواب

تخت خواب تمام چوب تفکیک فضای کار از محل خواب

در نظر گرفتن فضای مناسب برای تخت خواب

سعی کنید در قسمت بالای تخت خود یعنی همان بالای سر 5 سانتیمتر از دیوار فاصله قرار دهید. با این کار شما هوای آزادتری را دارید و انرژی بیشتری را در زمان به خوابیدن و بیدار شدن در خود ایجاد می کنید.

دکوراسیون اتاق از ام دی اف طرح چوب در نظر گرفتن فضای مناسب برای تخت خواب

اتاق خواب با رنگ روشن در نظر گرفتن فضای مناسب برای تخت خواب

آراستن پنجره های اتاق خواب

توجه به پنجره و آراستن آن می تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را زیباتر کند. از پرده اتاق خواب متناسب با دکوراسیون خود برای پنجره ها استفاده کنید.حتی اگر پنجره اتاق کوچک باشد باز هم به فکر پرده ایی زیبا برای آن باشید.

اتاق خواب رویایی شیک و زیبا آراستن پنجره های اتاق خواب

آراستن پنجره های اتاق خواب شیک و زیبا

ایجاد نظم و کم کردن رخت و پاش و بی نظمی

وجود بی نظمی و وسایل به هم ریخته و نامنظم باعث ایجاد فرکانسهای منفی می شود. سعی کنید وسایل اضافی را از اتاق حذف کنید. به خصوص برای اتاق خواب کودکان می توانید و از جعبه ها و سبد ها برای قرار دادن اسباب بازی و لباس ها استفاده کنید.

اتاق خواب ترکیب رنگ قرمز و سفید ایجاد نظم و کم کردن رخت و پاش و بی نظمی

طراحی فوق العاده در دکوراسیون خواب ایجاد نظم و کم کردن رخت و پاش و بی نظمی

ایجاد یک نقطه کانونی

ایجاد نقطه کانونی در اتاق خواب باعث ایجاد دید بصری زیبا در دکوراسیون می شود. اگر به صورت پراکنده و بدون هدف وسایل خود را چیدمان کنید، وارد شدن به فضا باعث ایجاد حس آشفتگی در بینده می شود. بنابراین یک نقطه را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کرده و کل فضا را بر مبنای آن چیدمان کنید. نقطه کانونی می تواند دیوار پشت تخت خواب و یا لوستر اتاق باشد.

دکوراسیون شیک و زیبای اتاق ایجاد یک نقطه کانونی

اتاق خواب با رنگ متفاوت ایجاد یک نقطه کانونی

در نهایت!!

وقتی کار دیزاین شما به پایان رسید پیشنهاد می کنم از جلوی در اتاق یک نگاه کلی به فضای بیاندازید.

  •  آیا از فضای اتاق راضی هستید؟
  • دکوراسیون شما آرامش لازم را به شما القا می کند؟

دکوراسیون با رنگ متفاوت ایجاد یک نقطه کانونی و دقت در انتخاب رنگ

عکس اتاق خواب ایجاد یک نقطه کانونی و دکوراسیون مناسب

اگر حس کردید از فضا، آرامش لازم را نمی گیرید حتما به فکر خلاقیت در تزئین اتاق خواب باشید. تزیئنات اتاق خواب با وسایل ساده می تواند در ایجاد تغییرات به شما کمک کند.

خواب با طراحی بسار ساده و زیبا ایجاد یک نقطه کانونی دنج و دلچسب

تخت خواب دو نفره ایجاد یک نقطه کانونی دارای ویو مناسب

اتاق خواب دونفره شیک و ساده و دارای ویو بسیار زیبا و تاج تخت قهوه ای رنگ و روتختی سفید با نقش های آبی کاربنی و پارکت کرم رنگ و پرده های سفید فضای بسیار دلچسب و ساده و شیکی بوجود آورده است.

طراحی تخت خواب و میز کار کنار هم ایجاد یک نقطه کانونی

تخت خواب ام دی اف ایجاد یک نقطه کانونی شیک و بروز

تخت خواب ام دی اف  شیک و بروز طراحی اتاق به سبک مدرن بوده و بیشتر دکوراسیون آن با چوب بوده یا به رنگ چوبی است که ترکیب آن با رنگ سفید بسیار شیک و زیبا شده است.

اتاق با طراحی کمد دیواری سرتا سری ایجاد یک نقطه کانونی

دکور اتاق با رنگ روشن ایجاد یک نقطه کانونی ساده و زیبا

دکور زیبا و شیک ایجاد یک نقطه کانونی با ترکیب رنگ های متنوع

دکور زیبا و شیک ایجاد یک نقطه کانونی با ترکیب رنگ های متنوع و زیبا 

تخت زیبا فرفوژه ایجاد یک نقطه کانونی

تخت مناسب اتاق کودک ایجاد یک نقطه کانونی به رنگ سفید

دکوراسیون اتاقها با رنگ سبز ایجاد یک نقطه کانونی

Go to Top