5/5 امتیاز از (1 رای )

چگونه یک اتاق خواب رویایی به سبک بوهو بسازیم؟ آیا چیزی شگفت ‌انگیز تر و  بهشتی ‌تر از غرق شدن در رختخواب در پایان روز وجود دارد؟ احتمالاً فعالیت دیگری به این اندازه لذت بخش پیدا نخواهید کرد؛ اما اتاق خواب شما چیزی فرا تر از مکانی برای خوابیدن است. در حالت ایده‌آل، این مکان باید خلوت شخصی و پناهگاه آرامش ‌بخش شما باشد. هیچ چیز مانند دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو، آن آرامش را به شما نمی دهد.

در چیدن دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو معمولاً از اکثر وسیله هایی که تاکنون از آن ها استفاده نمی کردید، می توانید استفاده کنید. تمام آن وسایل را باید به طرز هنرمندانه ای در گوشه و کنار اتاق بگنجانید. این سبک دکوراسیون برای افرادی که سلیقه ای برخلاف عرف جامعه دارند بسیار پیشنهاد می شود. در ادامه به معرفی بیشتر نحوه دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو می پردازیم.

دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو

دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو

سبک بوهو چیست؟

بوهو که ریشه محکمی در بوهمای اروپای شرقی دارد، بار ها و بار ها بازتفسیر شده است. پس از تجربه یک تجدید حیات عظیم در دهه ‌های 60 و 70 و به دنبال آن مدتی از مد افتادن در دهه ‌های 80 و 90، بوهو اخیراً بازگشتی تماشایی داشته است. به نظر می رسد این بار، بوهو آمده است که بماند. بوهو سبکی است که هرکسی می تواند در دکوراسیون داخلی خانه خود از آن استفاده کند. دکوراسیون اتاق‌خواب‌ به سبک بوهو آنچنان شلوغ نیست و آرامش زیادی را به اهالی خانه منتقل می کند.

سبک بوهو چیست؟

سبک بوهو چیست؟

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو

برای دستیابی به حال و هوای بوهو در خانه باید روی سه چیز تمرکز کنید: رنگ ها، مبلمان و دکوراسیون.

  • رنگ ها

در حالی که هیچ محدودیتی در دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو وجود ندارد. باید تا حد امکان از رنگ های بیشتری استفاده کنید. رنگ های خاصی مانند رنگ های متالیک و خاکی محبوب تر هستند.

رنگ های سبز و قهوه ای تیره را به عنوان رنگ های پایه در نظر بگیرید، سپس با بنفش پر جنب و جوش، نارنجی شعله ور و آبی آسمانی به تزئین بیشتر اتاق بپردازید. نحوه ترکیب رنگ ها چیزی است که این سبک را متمایز می کند.

رنگها در دکوراسیون به سبک بوهو

رنگها در دکوراسیون به سبک بوهو

  • مبلمان بوهو

یکی از بارز ترین ویژگی ‌های سبک بوهو در طراحی داخلی، حس پذیرا بودن آن است. هر زمان که وارد یک اتاق با دکوراسیون بوهو می شوید، احساس خوشایندی به شما دست می دهد. هر مبلمان باید منحصر به فرد باشد و پیامی را منتقل کند.

با کاناپه ها و صندلی های مناسب، می توانید یک دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو را متناسب با نیاز های خود ایجاد کنید. بالش‌ های کف به ایجاد فضایی دلپذیر برای نشستن کمک می‌ کنند. فضای بوهو باید حس گرما و صمیمیت را برانگیزد؛ پس می توانید مبلمان سلطنتی را فراموش کنید.

مبلمان در اتاق خواب بوهو

مبلمان در اتاق خواب بوهو

  • دکور بوهو

بوهو نقطه مقابل سادگی است. راز ترکیب و تطبیق وسایل تزئینی در یک محیط بوهو، آزمایش کردن است. همچنین، کتان و سیزال پارچه های ارگانیکی هستند که با شنل و ابریشم ترکیب می شوند. بالش‌ ها، پرده‌ ها و فرش ‌ها همگی با هم جلوه زیبایی به اتاق می دهند تا یک پاتوق دنج ایجاد کنند.

دکور بوهو

دکور بوهو

چند ایده برای دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو

در هر طراحی اضافه کردت کمی چاشنی خلافیت می تولاند به فضا روح و انرژی بیشتری بدهد. در سبک بوهو دست شما برای استفاده از کارهای خلاقانه باز است و می توانید هر آنجه دوست دارید را در طراحی استفاده کنید و آنها را به بهترین نحو ممکن در کنار هم چیدمان کنید. در ادامه با چند ایده جهت بهتر شدن دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو با شما خواهیم بود.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون اتاق خواب بوهو

گیاهان و تزئینات دیواری به دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو اصالت می بخشد. چوبی که از سقف آویزان شده است، زمینه ای را تشکیل می دهد که گیاهان و چراغ ها از آن آویزان شوند. شما می توانید از رنگ سبز جنگلی در ترکیب با فیروزه ای و دیوار های سفید برای دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو استفاده کنید.

استفاده از گیاهان در سبک بوهو

استفاده از گیاهان در سبک بوهو

استفاده از عکس ها و صنایع دستی سفرهای قبلی

اتاق خواب های بوهو بهترین مکان برای نمایش سفر های اخیر هستند. شما می توانید عکس هایی که از سفر های اخیر خود دارید یا سوغاتی ها و صنایع دستی آن منطقه را در اتاقتان قرار دهید و زیبایی بی نظیری را به آن ببخشید. در عین حال، می توانید فرهنگ خاورمیانه را به تصویر بکشید و فضایی پر جنب و جوش و غیرمتعارف ایجاد ‌کنید.

استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون به سبک بوهو

استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون به سبک بوهو

استفاده از رنگ تیره در دیوار اتاق 

از دیوار هایی با رنگ تیره در دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو استفاده کنید. دیوار آبی تیره، سرمه ای و مشکی، اتاق را مطول می کند تا بزرگ تر به نظر برسد. در این حالت، شما باید لوازم و وسایل را با رنگ ملایم انتخاب کنید تا توجه را برانگیزاند. به عنوان مثال از تخت سفید، کتابخانه صورتی ملایم و صندلی های کرم استفاده کنید. همچنین با این چیدمان فرش اتاق شما باید یک رنگ ملایم و آرامش بخش داشته باشد.

رنگ خاکستری هنوز یکی از محبوب ترین و همه کاره ترین رنگ های خنثی برای اطراف اتاق خواب است. خاکستری حتی در یک فضای شلوغ باز هم محبوبیت خود را حفظ می کند.

استفاده از رنگ تیره در دیوار اتاق خواب بوهو

استفاده از رنگ تیره در دیوار اتاق خواب بوهو

استفاده از لوازم قدیمی

دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو به راحتی می تواند با قطعات قدیمی چیدمان شود. حتی برای اینکه حس قدیمی بودن را به اتاق وارد کنید می توانید از تخت فلزی استفاده کنید. برای اینکه به اتاقتان حس خانه های روستایی زیبا را بدهید از تکه های چوب در سقف استفاده کنید یا با پارچه و رنگ، بافت زیبایی را در سقف ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق خواب بوهو

دکوراسیون اتاق خواب بوهو

کلام آخر

اگر کودک یا نوجوان در خانه دارید، بهتر است اتاق خواب او را به سبک مدرن بوهو بچینید. اتاق خواب های بوهو از نظر جنسیت خنثی هستند. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، با دیوار های سفید شروع کنید.

استفاده از گیاهان در اتاق خواب

استفاده از گیاهان در اتاق خواب

اگر می‌خواهید دکور بوهو را به اتاق خواب خود اضافه کنید، اما نمی‌ خواهید کل محوطه را متحول کنید، بهتر است فقط یک دیوار را تزئین کنید. می توانید یک دیوار گالری ایجاد کنید که در آن بتوانید عکس های مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید. گزینه دیگر این است که نور های زیادی را در قسمت بالای دیوار بوهو قرار دهید.

نکته مهم در مورد دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو این است که وقتی می خواهید یک سبک بوهو ایجاد کنید، نگران زحمت و هزینه آن نباشید. نه سخت است و نه گران. شما می توانید برای اتاق خواب خود، تزئینات دیواری درست کنید. با ملحفه‌ های سفید و بالش‌ هایی با رنگ ‌های زنده می توانید یک اتاق آرامش بخش با هنر دست خود به وجود آورید.

اتاق خواب بوهو

اتاق خواب بوهو