1/5 امتیاز از (1 رای )

تا حالا پیش اومده نیاز باشه در منزل کار کنید؟ نکات مهم برای طراحی اتاق کار در منزل را می دانید؟می دانید یک اتاق کار کوچک در منزل به چه امکاناتی نیاز دارد؟ بهترین مکان برای اتاق کار را در منزل می دانید؟در این مقاله می آموزیم چطور یک اتاق کار لاکچری و ایده آل بسازیم؟ و چه امکاناتی برای یک اتاق کار لازم است و همچنین استاندارد های استاداردهای تجهیزات اتاق کاررا نیز مرور می کنیم.

دکوراسیون اتاق کار در خانه
1/5 امتیاز از (1 رای )

 اتاق کار در زمان های گذشته در یک گوشه اتاق خواب خلاصه می شد که نیاز به امکانات خاصی نداشت. اما با پیشرفت تکنولوژی اتاق کار شما ملزومات بسیاری مثل رایانه، پرینتر، دستگاه فکس و… نیاز دارد. لازم است طراحی و چیدمان اتاق کار به گونه ایی انجام گردد که دسترسی و استفاده از همه امکانات به راحتی انجام گردد و از طرفی سلامت جسمی و روانی شما نیز به خطر نیفتد.

 چطور یک اتاق کار لاکچری و ایده آل بسازیم؟

برای ایجاد یک فضای ایده ال که بتواند پاسخ گوی نیازهای شما باشد و در عین حال شیک و مدرن و لاکچری باشد باید به این نکات توجه کنید.

اتاق کار در خانه با بهترین طراحی  چطور یک اتاق کار لاکچری و ایده آل بسازیم؟

پیدا کردن فضای مناسب برای محل کار

پیدا کردن فضای مناسبی که قرار است به اتاق کار شما اختصاص یابد به زیربنای ساختمان شما و مقدار محیطی که برای کار نیاز دارید بستگی دارد. بهتر است از فضا هایی که کمترین کارایی رادر منزل شما دارد استفاده کنید. مانند اتاق مھمان، اتاق ناھارخوری  یا اتاق زیر شیروانی و…و یا بخشی ازاتاق خواب خود را به این فضا اختصاص دهید. در صورتی که به یک اتاق کار کامل نیاز دارید بهتر است با صرف هزینه مبلمان را تغییر داده و ست مبلمان اداری را به فضا اضافه کنید.

مکان مناسب اتاق کار در جایی دنج و طراحی بسیار زیبا پیدا کردن فضای مناسب برای محل کار

توجه به امکانات مورد نیاز برای اتاق کار

در یک فضای اداری قطعا به امکاناتی مثل تلفن و برق، همچنین به سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه مناسب نیاز دارید. اگر به نگهداری اسناد و مدارک نیاز دارید باید در مکان مورد نظر این امکان برای نگهداری از اسناد و حفظ امنیت آنها وجود داشته باشد. اگر مراجعه کننده دارید باید امکانات لازم مثل مبلمان و غیره را برایش در نظر بگیرید.

قفسه و شلف دیواری برای اتاق کار در منزل توجه به امکانات مورد نیاز برای اتاق کار

در نظر داشتن راحتی مبلمان

با توجه به زمان زیادی كه در اتاق کار صرف می كنيد، توجه به آسایش و راحتی این مکان بسیار حائز اهمیت است. لازم است مبلمان مناسب که شامل صندلی، ميزھای مناسب برای كارکردن است در نظر گرفته شود. نكته مھم در راحتی مبلمان و فضا، در نظر گرفتن مواردی است که برای سلامت انسانی لازم و ضروری است.

طراحی محل کار مدرن برای کار در منزل در نظر داشتن راحتی مبلمان

استفاده از وسایل موجود و بلا استفاده در منزل

به وسایلی که در منزل وجود دارد توجه كنيد، مبلمان غيرقابل استفاده یا قفسه كتابی که دیگر مورد نیاز فرزندتان نیست. كمد ھا و دكوراسيون ھایی كه نياز ندارید را می توانید به اتاق کار انتقال دهید. در نھایت می توانيد محل كارتان خود را مناسب با كاری كه در آن انجام می دھيد رنگ آمیزی كرده. یا از كاغذ دیواری استفاده كنيد.

طراحی اتاق کار برای کار در منزل استفاده از وسایل موجود و بلا استفاده در منزل

ساده کردن و حذف وسایل اضافی

مبلمان اضافه و وسایل غیر ضروری را از محل کار حذف کنید و آنچه را كه واقعاً به آن نياز دارید و استفاده می كنيد در اتاق قرار دھيد. فضا و مبلمان را با كاری كه قرار است در آن انجام دھيد. ساماندھی كنيد. قفسه كتب و منابع مورد نیاز و نیازمندی های خود را مرتب كنيد. و بر طبق آن سازماندهی کنید. بعد از سازماندهی کلی وسایل و دکوراسیون خانه نیاز است به میز کار و ملزومات آن توجه ویژه داشته باشید و استانداردهای لازم آن را بدانید چرا که بی توجه به آن هم به سلامت شما صدمه وارد می کند و هم بازده کار شما را به حداقل می رساند.

ساده کردن و سارماندهی تجهیزات ساده کردن و حذف وسایل اضافی

استاداردهای تجهیزات اتاق کار

نحوه قرار گیری صحیح رایانه

رایانه از ضروریات مورد استفاده در اتاق کار است. چند نکته در مورد نحوه صحیح قرار گیری آن را در ادامه مشاهده می کنید.

  • نورمناسب

ميز كار، بهتر است نزدیک به پنجره باشد تا از نور طبیعی بهره مناسب را بگیرید. ولی در عین حال نورها نباید خیره کننده باشد که باعث آزار چشم شود

  • نحوه قرار دادن نمایشگر

انعكاس نور، برروی صفحه مانيتور می تواند مزاحم كار خواندن و نوشتن باشد. بنابراین لازم است صفحه نمایشگر شما در جهتی قرار گیرد که انعکاس نور ایجاد مزاحمت نکند. برای رفع این مشکل کافی است زاویه نمایشگر خود را در جهت مناسب تنظیم کنید. نکته دیگر تنظیم ارتفاع مانیتور و چشم شما ست که بهتر است در یک ارتقاع تنظیم شود. به طوریکه در فاصله خیلی بالاتر و یا پایین تر از چشم نباشد.

▪ محل قرار گيری صفحه كليد

طرز نشستن باید طوری باشد كه ساق دستھا براحتی و به طور افقی روی صفحه كليد قراربگيرد. همچنین عرض ميز باید به اندازه ای باشد كه برای قرار گرفتن ساق دستھا حداقل ١٠ سانتيمتر در مقابل صفحه كليد جا وجود داشته باشد.

نحوه قرار گیری صحیح پشت میز نحوه قرار گیری صحیح رایانه

دیگران مشاهده کردند: دکوراسیون اداری چیست و نکات مهم برای طراحی آن

میز کامپیوتر

ارتفاع ميز ثابت مناسب ، باید 72 تا 76 سانتيمتر باشد. ارتفاع ميزھایی كه ارتفاع آنھا قابل تغييراست می تواند بين ۶٨ تا ٧۶ سانتيمتر باشد. نکته دیگر در مورد میزها اینکه، زیر ميز  باید به عمق ۵٨ و عرض حداقل ۶٠ سانتيمتر، جای كافی برای حركت پاھا داشته باشد.

میز کار استاندارد میز کامپیوتر

 صندلی مناسب اتاق کار

ارتفاع صندلی مناسب اتاق کار باید بين ۴٢ تا ۵٣ سانتيمتر قابل تغيير باشد. نشستگاه صندلی باید حالت فنری یا انعطاف پذیر داشته باشد. ارتفاع پشتی، یا تكيه گاه صندلی بھتر است قابل تغيير باشد و از محل نشستگاه صندلی به ارتفاع ۴۵ سانتيمتر، كمر را حفاظت كند. پشتی صندلی باید قابليت خم شدن به طرف جلو و عقب را داشته باشد. ھنگام نشستن ھر دو پا باید روی زمين قرار بگيرد. درغير این صورت از زیرپایی حداقل به عرض ٣۵ سانتيمتر و طول ۴۵ سانتيمتر استفاده شود.

پیشنهاد می کنم مقاله 20 طرح متفاوت مبلمان اداری که می تواند دکوراسیون داخلی شرکت شما را متحول کند، مشاهده کنید.

صندلی استاندارد  صندلی مناسب اتاق کار

طراحی فضا برای کار در منزل  صندلی مناسب اتاق کار