خانه » اتاق خواب ،30 ایده شیک و لاکچری دکوراسیون اتاق خواب 2019

اتاق خواب ،30 ایده شیک و لاکچری دکوراسیون اتاق خواب 2019

اتاق خواب یکی از مهمترین و اصلی ترین قسمت از خانه می باشد;چرا که ما بیشتر از یک سوم وقت خود را در آن می گذرانیم. برای اتاق خواب زیبا حتما باید از یک دکور زیبا با ترکیب رنگ درست استفاده کنید.چیدمان وسایل موجود در اتاق خواب نیز دارای اهمیت ویژه ایی هستند و بسته به سلیقه ما می تواند دارای سبک طراحی مدرن و یا کلاسیک باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

اگه دوست دارید ایده های جذاب و زیبای اتاق خواب رو ببینید با ما همراه باشید!

اتاق خواب زیبا ،خواب زیبا

اگر چیدمان اتاق خواب ما زیبا باشد مطمئنا ما خواب آرامتر و زیباتری را خواهیم داشت; برای داشتن اتاقی  زیبا باید دکوراسیون را طوری بچینیم که از نظر اندازه و رنگ وسیله ها با هم هماهنگی داشته باشند.شاید بتوان گفت مهمترین و تاثیرگذارترین نکته ایی که باید در دیزاین خوابها به آن توجه شود این است که طراحی و چیدمان و نور پردازی در آن باید به گونه ایی انجام شود که حس آرامش را برای ما به وجود آورد; چرا که ما بعد از خستگی روزانه به محیطی احتیاج داریم که ریکاوری کنیم و به آرامش برسیم .

ترکیب رنگ سفید و قرمز در دکوراسیون

رنگ اتاق خواب

رنگ یکی از گزینه هایی است که در انتخاب آن باید توجه زیادی داشته باشیم .نباید از رنگ مناسب برای اتاق خوابتان غافل شوید، شاید از نظر شما رنگ اتاق خوابتان چندان مهم نباشد; اما در واقع رنگ، بر روی انرژی و روحیه شما تاثیر زیادی دارد.به رنگ دیوارها و رنگ وسایل موجود در دکوراسیون توجه کرده و از رنگ هایی که حس آرامش را منتقل می کند، استفاده کنید.

بسته به این که اتاق برای بزرگسالان است یا برای کودکان ،می توان از طیف رنگی متفاوتی استفاده کرد.رنگها به دو دسته کلی رنگ های تیره و روشن تقسیم می شوند.

رنگ تیره در دکوراسیون خواب بزرگسالان

اگر به سبک های مدرن علاقمند هستید رنگهای تیره بیشتر در این سبک استفاده می شود که با وجود داشتن وپژگی های مثبت دارای یک سری ویژگی های منفی هم هست.اندازه اتاق در انتخاب رنگ مناسب تاثیر زیادی دارد، اگر اتاقتان خیلی کوچک می باشد; سعی کنید از رنگ تیره، استفاده نکنید زیرا باعث می شود فضای شما کوچکتر نشان داده شود.

اتاق خواب با رنگ تیره

ترکیب رنگ تیره در دکوراسیون

رنگ روشن در دیزاین اتاق

برخی از طیف رنگهای روشن،بسیار مناسب و آرامش بخش برای اتاقهای خواب است.سعی کنید برای بزرگ نشان دادن فضای خود از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر اتاقتان خیلی بزرگ است، می توانید برای زیبایی بیشتر و نمایان شدن بهتر وسایل و سرویس خوابتان  از رنگهای تیره استفاده کنید . برای رنگ کردن اتاقهای خواب بزرگ آزاد هستید و دست شما باز می باشد. بسته به نوع سلیقه ی خود می توانید هر رنگ دلخواهی را که می خواهید استفاده کنید.
ترکیب رنگهایی مثل آبی – زرد و سبز -زرد ترکیب رنگ های ایدال برای اتاقهای خواب بزرگسالان است.

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی

تخت خواب با ترکیب رنگ زیبا

شما که سلیقه ایی خاص و منحصر به فرد داری پیشنهاد می کنم کلیک کنید!!! دکوراسیون داخلی شیک و بی نظیر با خانه معمار

تخت خواب و چیدمان وسایل اتاق خواب 

یکی از اصلی ترین وسیله برای زیبایی اتاقهای خوابها ،به خصوص برای تازه عروسان و نوزادان، تخت خوابشان می باشد. البته هر کسی بسته نیاز و سلیقه ی خود این  وسیله را انتخاب می کند. برخی از افراد به نوع کلاسیک علاقه مند هستند. تخت خواب و سرویس خواب سلطنتی طرفدار زیادی دارد. برخی افراد از سرویس های مدرن استفاده می کنند، امروزه در بازار مدل های مدرن بسیار زیادی با طرح و رنگهای مختلفی در بازار وجود دارد. پس بهتر است در طراحی و چیدمان و خرید وسایل آتاق خوابتنان خصوصی سازی شود،و از وسایلی استفاده کنیدکه در آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید. انتخاب کمد ، پاتختی ،آینه و سایر وسایل و دکوراسیون آن نیز بهتر است شخصی‌سازی کنید.

تخت خواب زیبا و شیک با رنگ بسیار زیبا

تخت خواب دو نفره

چند نکته مهم در چیدمان اتاق خواب

توجه به چند نکته مهم می تواند دکوراسیون اتاق شما را بی نقص و زیبا نشان دهد و در عین حال حس آرامش را به شما منتقل کنید

ایجاد یک نقطه کانونی 

ایجاد نقطه کانونی در اتاق خواب باعث ایجاد دید بصری زیبا در دکوراسیون می شود.
اگر به صورت پراکنده و بدون هدف وسایل خود را چیدمان کنید، وارد شدن به فضا باعث ایجاد حس آشفتگی در بینده می شود. بنابراین یک نقطه را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کرده و کل فضا را بر مبنای آن چیدمان کنید.
نقطه کانونی می تواند دیوار پشت تخت خواب و یا لوستر اتاق باشد.

ایجاد نظم و کم کردن رخت و پاش و بی نظمی

وجود بی نظمی و وسایل به هم ریخته و نامنظم باعث ایجاد فرکانسهای منفی می شود;سعی کنید وسایل اضافی را از اتاق حذف کنید.
به خصوص برای اتاق خواب کودکان می توانید و از جعبه ها و سبد ها برای قرار دادن اسباب بازی و لباس ها استفاده کنید.

آراستن پنجره های اتاق خواب

توجه به پنجره و آراستن آن می تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را زیباتر کند.از پرده های متناسب با دکوراسیون خود برای پنجره ها استفاده کنید.حتی اگر پنجره اتاق کوچک باشد باز هم به فکر پرده ایی زیبا برای آن باشید.

در نظر گرفتن فضای مناسب برای تخت خواب

سعی کنید در قسمت بالای تخت خود یعنی همان بالای سر 5 سانتیمتر از دیوار فاصله قرار دهید، با این کار شما هوای آزادتری را دارید و انرژی بیشتری را در زمان به خوابیدن و بیدار شدن در خود ایجاد می کنید.

تخت با رنگ گرم و دلنشین

تفکیک فضای کار از محل خواب

اگر نیاز به ایجاد فضایی برای کار کردن در اتاف خواب خود دارید،سعی کنید در کنار تخت خواب و محل استراحت خود میز کار و میز تحریر قرار ندهید، زیرا فضایی که شما در آن استراحت می کنید و باید دور از محیط کار و استرس برای شما باشد. اگر هم فضای کافی در منزل ندارید و میز کار خود را در آنجا قرار داده اید;حتما بین تخت و میز کار خود یک جداکننده و یا پارتیشن قرار دهید.

جدا کردن خواب با پارتیشن

در نهایت!!

وقتی کار دیزاین شما به پایان رسید پیشنهاد می کنم از جلوی در اتاق یک نگاه کلی به فضای بیاندازید.

 آیا از فضای اتاق راضی هستید؟

دکوراسیون شما آرامش لازم را به شما القا می کند؟

اگر حس کردید از فضا، آرامش لازم را نمی گیرید;حتما به فکر خلاقیت در تزئین اتاق خواب باشید.تزیئنات اتاق خواب با وسابل ساده  می تواند در ایجاد تغییرات به شما کمک کند.

اتاق با رنگ روشن

تخت خواب تمام چوب

دکوراسیون اتاق از ام دی اف طرح چوب

اتاق خواب با رنگ روشن

اتاق خواب رویایی

ترکیب رنگ قرمز و سفید

طراحی فوق العاده در دکوراسیون خواب

دکوراسیون شیک و زیبای اتاق

اتاق خواب با رنگ متفاوت

دکوراسیون با رنگ متفاوت

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

رفتن به بالا