بازسازی خانه قدیمی و تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان و تبدیل آن به یک خانه شیک و امروزی نیاز به یک تیم با تجربه و ماهر دارد که هم در زمینه طراحی نقشه ساختمان و هم در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی آگاهی داشته باشد . تیم خانه معمار این افتخار را دارد که باسالها تجربه با شما باشد تا از اشتباهات و صدمات مالی و کیفی که زمان باز سازی خانه قدیمی ممکن است پیش بیاد جلو گیری کند.

از دکوراسیون خونه قدیمیت خسته شدی؟

تو این فکری که اونو با یک خونه جدید و مدرن عوض کنی؟

اما دوست نداری از محله و دوستای بیست سالت دل بکنی؟

دغدغه های خیلی از کسانی که تو خونه ای قدیمی زندگی می کنن اینهاس!!!

اگر تا پایان با ما همراه باشید حتما نظرتون عوض می شه و از فکر تعویض خونه خودتون منصرف می شید.

بازسازی ساختمان قدیمی آشپزخانهآشپزخانه خانه قدیمی

در پروژه بازسازی خانه قدیمی و تبدیل آن به خانه ایی امروزی و مدرن با ما همراه باشید.

بازساری خانه قدیمی 20 سال ساخت ، به تیم خانه معمار واگذار گردید که نقشه ساختمان مربوط به سال های قبل بود و از کیفیت طراحی مطلوبی برخوردار نبود.

همانطور که می دانید برای داشتن یک دکوراسیون داخلی مطلوب، اولین گام داشتن یک نقشه ساختمان با کیفیت است.ما در اینجا نیاز به یک سری تغییرات در نقشه ساختمان داشتیم تا به دکوراسیون مطلوب خود برسیم.سازه ساختمان از مهمترین عوامل موثر در باسازی خانه قدیمی است.از اقبال خوب کارفرما سازه این ساختمان اسکلت بتن بود که دست طراح ما را برای طراحی یک ساختمان ایده آل باز می گذاشت.

اما ابتدا کمی از وضع موجود بگوییم.

نقشه ساختمان 

این پروژه بازسازی خانه قدیمی دارای سه خوابه بود که درهای تمامی خوابها در یک هال نشیمن بزرگ باز می شد;درهای مفتوهه در فضای هال و نشیمن امکان مبله کردن فضا را از بین برده بود.

پروژه آقای مجاهدی قبل از بازسازی

پلان ساختمان دارای چارچوب و فرم مطلوبی نبود و کلیه فضاها از ناهماهنگی غیر قابل تحملی برخوردار بود;پله های اجرا شده در ساختمان فضای پذیرایی و آشپزخانه را چند تکه کرده بود .

قبل از بازسازی ساختمان

آشپزخانه در این پروژه بازسازی خانه قدیمی از اختلاف سطح نامطلوبی برخوردار بود و با توجه به اینکه فضای زیادی از ساختمان را به خود اختصاص داده بود عملا دو تکه شده بود.

بازسازی ساختمان قدیمی 5

فرایند بازسازی خانه قدیمی

در ابتدا پلان و نقشه های پروژه مورد بررسی قرار گرفت و پس از تجزیه و تحلیل فضاها ،پروسه طراحی ساختمان و به سازی پروژه کلید خورد .
اسکلت ساختمان مورد بررسی قرار گرفت و برداشت وضع موجود به اتمام رسید .

در اولین مرحله اسکیس های اولیه، توسط تیم خانه معمار طراحی گردید و در نهایت نقشه ها و راهکارهای مطلوب طرح جهت بازسازی خانه قدیمی به تصویب کارفرما رسید .

اسکیس دستی پروژه مجاهدی

مراحل بازسازی خانه 

برای شروع عملیات لازم بود پارتیشن های برخی از فضا ها حذف یا جا به جا شد.در اولین قدم، مصلحت کارفرما را مد نظر قرار دادیم و سعی کردیم تا جای ممکن از اجزاء اجرا شده به نحوی استفاده نماییم که کمترین تخریب و احداث را در بر داشته باشیم. اجزاء بخش هایی که قابل استفاده بوده را نگه داشتیم و از فضاهای موجود نهایت استفاده گردید.

اما یک مشکل !!

اختلاف سطوح، فضای پذیرایی و آشپزخانه را دو تکه نموده بود;برای گستردگی فضا نیاز بود تا عناصر اضافی مثل پله ها را حذف نمائیم.

مشکل بعدی ما !

پاسیوها و نورگیر ها کیفیت فضائی داخلی ساختمان را کاملا تحت تاثیر خود قرار داده بود;لذا نیاز بود،بعضی از آنها را اصلاح و برخی از پاسیو ها را حذف نمائیم .

قبل از بازسازی پروژه

                                                     

فضای نشیمن پروژه بازسازی خانه قدیمی  

همانطور که می دانید هال نشیمن محل گرم و دنج خانواده و محلی برای تماشای تلوزیون و گپ و گفت خودمانی است.مبلمان نشیمن می بایست بدون مزاحمت و قطع مسیر عبور صورت پذیرد. ما در این پروژه بازسازی خانه ویلایی قدیمی، این امکان را برای فضای نشیمن فراهم نمودیم.   

                                                            قبل                                                                          بعد 

دکوراسیون قبل و بعد از بازسازی

آشپزخانه

آشپزخانه دکوراتیوترین قسمت یک ساختمان محسوب می شود و معمولا پر عملکردترین بخش یک فضا است . به همین خاطر بخش عمده آشپزخانه که در زاویه دید مخاطب قرار می گیرد را می بایست به طریقی طراحی نموده که موجب آشفتگی بصری نشود. لذا در مراحل بازسازی خانه ،بخشی از آشپزخانه که در دید بود را با کابینت های سوپری پوشش دادیم و قسمت عملکردی آشپزخانه را در بخش غیر قابل دیدتر قرار دادیم .

                                                         بعد                                                        قبل

بازسازی خانه قدیمی قبل و بعد از طراحی

 ایجاد سرخ پزخانه در مراحل بازسازی خانه

سرخ پزخانه یا آشپزخانه کثیف مجذوب ترین فضا برای خانم های خانه دار است. فضایی است برای پخت و پزهای سنگین و سبک و حتی شست و شو خارج از دید مهمان و اعضای خانواده که همیشه مورد توجه خانها قرار می گیرد و قدیمی ها به این فضا مدبخ نیز می گفتند که در این پروژه سعی داشتیم برای طراحی یک فضای سنتی ولی امروزی بین سنت و مدرنیته آشتی برقرار کنیم.بنابراین فضایی را برای سرخ پزخانه در نظر گرفتیم.

سرخ پزخانه بازسازی ساختمان پروژه مجاهدی

ناهار خوری

ناهارخوری نیز همانند سایر فضای خدماتی از اهمیت فراوانی برخوردار است;معمولا خانمها، بسیار تلاش می کنند تا اعضای خانواده را سر میز ناهار خوری درون آشپزخانه سرویس دهی نمایند; ولی معمولا مورد استقبال قرار نمی گیرد.

اما چرا این اتفاق می افتد؟

خانم خانه در طول روز برای تهیه غذا مجبور است تا از اشیاء فراوانی استفاده نماید و به دلیل ذیق وقت،امکان قرار دادن اشیاء در جای خود را ندارد . از آنجا که تمامی اشیاء پیرامون ما تولید فرکانس می نمایند لذا افراد حساس نمی توانند پارازیت های ارسال شده را تحمل نمایند به همین خاطر از فضای آشپزخانه فراری می شود.اما جالب است که این امر برای خانم خانه به دلیل ایجاد این فرایند قابل تحمل است چون ساخته دست اوست.

بنابراین! 

لازم است فضایی برای ناهارخوری در همجواری آشپزخانه تعبیه شود تا فضایی مطلوب و دلنشین برای ساکنین فراهم آورد;که ما این فضا را در طراحی دکوراسیون داخلی این ساختمان ایجاد کردیم.

نهار خوری پروژه بازسازی مجاهدی

راهرو

راهرو یا به اصطلاح امروزی فیلت ها فضایی برای ارتباط یا اتصال یک فضا به سایر فضا ها می باشد.در این پروژه سعی نمودیم تا حس طولانی بودن راه را در نظر ساکنین کوتاه و قابل تحمل جلوه دهیم به همین خاطر فضای راه رو را با خطوط کروو فرم سیال طراحی شد تا این حس را تضعیف نمائیم .

تعدادی ار عکس های بعد از باز سازی ساختمان قدیمی را با هم می بینیم .

بازسازی ساختمان قدیمی آشپزخانه

آشپزخانه پروژه در حال بازسازی طراحی دکوراسیون داحلی

پروژه بازسازی شده از یک خانه قدیمی2

بازسازی ساختمان قدیمی

پروژه بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان قدیمی