2/5 امتیاز از (1 رای )

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی خانه، طراحی آن است. دکوراسیون، طراحی و چیدمان خانه های کوچک 40 متری به خلاقیت و ظرافت خاصی نیاز داردد تا ضمن حفظ کارایی و زیبایی، فضایی دلنشین و کاربردی را به ارمغان بیاورد. برای این که بتوانید طراحی داخلی خانه 40 متری را به نحو احسن انجام دهید، نکات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. در این مقاله قصد داریم برخی از این نکات را نام ببریم و درمورد آن ها توضیح دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره دکوراسیون داخلی به سایت خانه معمار مراجعه نمایید.

ده گام طراحی داخلی خانه 40 متری

طراحی داخل خانه 40 متری

در طراحی فضاهای کوچک باید به نکات زیادی دقت کنید.

گام 1: اندازه‌ گیری فضا

ابتدا اتاق خود را به طور دقیق اندازه ‌گیری کنید و نتایج را روی کاغذ یادداشت نمایید. سپس اشکال بریده ‌شده‌ ی اندازه‌ مبلمان خود را روی کاغذ قرار دهید تا جایگاه ایده ‌آل آن‌ ها با در نظر گرفتن مسیر رفت و آمد در اتاق، مشخص شود.

گام 2: شناسایی بهترین نور طبیعی

قبل از تصمیم ‌گیری در مورد محل قرار گیری نور مصنوعی، ابتدا بهترین منبع نور طبیعی اتاق را که می ‌تواند از طریق در یا پنجره تأمین شود، شناسایی کنید.

گام 3: محور الهام ‌بخش طراحی

در طراحی داخلی خانه 40 متری همیشه انتخاب اشیاء، مبلمان و یا حتی کفپوش به عنوان محور اصلی طراحی داخلی، ایده‌ خوبی به نظر می ‌رسد. اقلامی که انتخاب می ‌کنید، به طور ایده ‌آل باید با سبکی که الهام‌ بخش انتخاب دکور شماست، همخوانی داشته باشند.

گام 4: انتخاب رنگ

در مرحله‌ بعد رنگ ‌هایی را که می‌ خواهید در اتاق استفاده کنید، انتخاب نمایید. به طور کلی بهتر است انتخاب خود را به سه رنگ محدود کنید و سپس با استفاده از سایه ‌های مختلف آن‌ ها و تطبیق ‌شان با یکدیگر، به ترکیب دلخواه برسید.

گام 5: تخته‌ کلید رنگ

برای اینکه بتوانید خود را در فضای داخلی آینده‌ اتاق تصور کنید، مجموعه ‌ای از تکه‌ پارچه ‌ها و وسایل با رنگ ‌های انتخابی خود تهیه کنید. به خاطر داشته باشید که برای ایجاد فضایی هماهنگ، مبلمان، پرده ‌ها، دیوار ها، کف و در ها نیز باید در نظر گرفته شوند. برای این که بتوانید در مورد چیدمان کلی بهتر فکر کنید، چند عکس از اتاق خود بگیرید. به این ترتیب می ‌توانید تجسم کنید که رنگ ‌ها و سایه ‌ها چگونه در فضا به نظر می ‌رسند.

رنگ ها

رنگ ها تاثیر زیادی بر محیط خواهند گذاشت.

گام 6: آغاز کار با دیوار ها

گام بعدی در طراحی داخلی خانه 40 متری ، طراحی دیوار ها است. دیوار های شما، چه رنگ ‌آمیزی شوند و چه کاغذ دیواری برایشان انتخاب کنید، قطعا منبع اصلی رنگ در اتاق خواهند بود. مگر اینکه آن ‌ها را با رنگ‌ های خنثی رها کنید تا رنگ ‌های به ‌کار رفته در سایر بخش ‌ها، بیشتر جلب توجه کنند. اگر می‌ خواهید اتاق بزرگ ‌تر به نظر برسد، رنگ‌ های روشن یا شفاف را انتخاب کنید.

گام 7: توجه به کفپوش

با استفاده از تکه‌ پارچه‌ ها و متریال ‌های انتخابی خود، ماده ‌ای را که می ‌خواهید برای کفپوش اتاق در نظر بگیرید، انتخاب کنید. سعی کنید رنگی را برای کف انتخاب کنید که تا حدودی با رنگ دیوار ها در تضاد باشد؛ برای مثال دو درجه روشن ‌تر یا تیره ‌تر باشد. همچنین به نحوه‌ انعکاس نور طبیعی روی کف توجه کنید. روکش‌ های لاکی یا مات، جلوه ‌های کاملا متفاوتی ایجاد می ‌کنند. کفپوش همچنین می ‌تواند به عمق بخشیدن به فضا کمک کند؛ برای مثال با استفاده از تخته‌ های بسیار بلند می توانید به طراحی داخلی خانه 40 متری عمق ببخشید.

گام 8: چیدمان مبلمان

پس از اینکه چهره‌ کلی اتاق را طراحی کردید، مبلمان خود را بچینید. برای اینکه ببینید کدام چیدمان بهترین شکل را به اتاق می دهد، از امتحان کردن چیدمان ‌های مختلف دریغ نکنید. با استفاده از اشیاء تزئینی، بدون اینکه فضا را شلوغ کنید و با حفظ تعادل رنگ، چیدمان نهایی را کامل کنید.

گام 9: اولویت با نور مصنوعی

روشنایی نقش بسیار مهمی در شکل ‌دهی به فضا و ایجاد فضایی خاص دارد. با قرار دادن چراغ‌ ها در اطراف اتاق، انواع نورپردازی را آزمایش کنید. از آنجایی که چراغ ‌های آویزه‌ دار به لحاظ بصری اتاق را باریک ‌تر نشان می دهند، استفاده از چراغ ‌های سقفی توکار، گزینه‌ی مناسبی به شمار می ‌رود. این چراغ ‌ها نوری ملایم و هدایت ‌شده ‌تر را تأمین می ‌کنند.

گام 10: سبک شخصی خود را داشته باشید

در طراحی داخلی خانه 40 متری از خلاقیت خود نیز استفاده کنید. با آزمایش کردن و نگاه کردن به اشیاء از زوایای مختلف، ذوق خود را برای آنچه که برای شما مناسب است، پرورش دهید. اینترنت نیز منبعی عالی از نمونه های طراحی داخلی است.

نکات مفید در طراحی داخلی خانه 40 متری

نکات مفید

استفاده از آینه و رنگ های روشن را فراموش نکنید.

  • آینه

یکی از بهترین وسایلی که می توانید در طراحی داخلی خانه 40 متری به کار ببرید، آینه ها هستند. آینه ها یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد توهم فضای بزرگ تر به شمار می روند؛ به خصوص اگر مستقیما مقابل پنجره قرار بگیرند.

  • استفاده از رنگ های روشن

هر چه رنگ دیوار ها تیره ‌تر باشد، به شما نزدیک ‌تر به نظر می‌ رسند. به این دلیل است که بسیاری از افراد رنگ های روشن تر را به رنگ های تیره تر برای دیوار ها ترجیح می دهند.

  • انتخاب مبلمان پایه دار

در صورتی که بتوانید کفپوش را زیر مبلمان خود ببینید، اتاق بزرگ ‌تر احساس می شود؛ بنابراین به جای قطعات حجیم و بزرگ، مبلمان پایه دار انتخاب کنید.

جمع بندی

دکوراسیون و چیدمان خانه ‌های کوچک 40 متری ، نیازمند خلاقیت و ظرافت خاصی است تا ضمن حفظ کارایی و زیبایی، فضایی دلنشین و کاربردی ایجاد کند. برای این که طراحی داخلی خانه 40 متری را به بهترین نحو انجام دهید، می توانید از ایده های زیادی استفاده کنید. برای مثال برخی از روش هایی که ما برای طراحی داخلی خانه 40 متری در این مقاله نام بردیم، شامل استفاده از رنگ های روشن خنثی، مبلمان پایه دار و نورپردازی مناسب می شود.