ele1
سفارش طراحی
نمونه کار دکوراسیون
elemanline1png
ele2

گرچه اهمیت دادن به نظر کودک جزو مهم ترین اصول تربیتی بوده و به افزایش حس استقلال و قدرت انتخاب فرزندتان کمک می کند، اما در طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر و دکوراسیون اتاق پسر استاندارد ها و اصولی وجود دارند که فراتر از هماهنگی با سلیقه هستند رعایت آن ها اثر خود را پس از اتمام کار به وضوح نمایان خواهند کرد. فضایی که کودک در آن بزرگ می شود و رشد می کند، روی خصلت های روحی و روانی آینده او تاثیر شگرفی خواهند گذاشت. 

دکوراسیون شیک برای اتاق خواب دختر

دکوراسیون شیک برای اتاق خواب دختر

طرح ها، رنگ ها و متریال به کار رفته در جای جای این فضا، خواه نا خواه روی حالات روحی افراد تاثیر خواهد گذاشت. اصول طراحی دکوراسیون داخلی، متشکل از اصول روانشناسی، معماری، هنری، و حتی مهندسی هستند. بنابراین نمی توان نتیجه ای که از کار نهایی یک  طراح به دست می آید را با هر نوع سلیقه به خرج دادنی مقایسه کرد. اما در صورتی که همچنان تصور می کنید، بهترین انتخاب برای چیدمان فرزندتان صرفا توجه به خواست و سلیقه ی کودک و اندکی از تجارب گذشته خودتان در مورد نحوه قرار گیری وسایل است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکور اتاق دخترانه با تم صورتی

دکور اتاق دخترانه با تم صورتی

المان میان متن

دیگران مطالعه کردند :دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

طراحی اصولی دکوراسیون اتاق کودک دختر

وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون به میان می آید، اغلب چیزی که ذهن را به خود مشغول می کند، جنبه بصری و زیبایی شناختی آن است. البته که این یکی از مهم ترین جنبه های طراحی دکوراسیون است. به هر حال هماهنگی، هارمونی و تضاد طرح و رنگ به کار رفته در جای جای یک اتاق، نکته اولی است که افراد متوجه آن می شوند. اما اصول و استاندارد های طراحی دکوراسیون تنها به جنبه بصری آن ختم نمی شوند.

دکوراسیون اتاق کودک دختر

دکوراسیون اتاق کودک دختر

المان میان متن

به طور کلی عواملی که در طراحی اصولی دکوراسیون اتاق کودک در نظر گرفته می شوند از این قرار هستند:

  • چیدمان و رعایت فواصل بین المان ها با توجه به سایز اتاق
  • ترکیبات رنگی
  • سازگاری بین طرح و متریال به کار رفته در اتاق
ترکیب رنگ سفید و صورتی در دکوراسیون دخترانه

ترکیب رنگ سفید و صورتی در دکوراسیون دخترانه

رعایت فواصل بین المان ها در دکوراسیون اتاق دختر

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که در بعضی اتاق ها، علیرغم فضای بزرگ آن ها، دسترسی به محل ها و اشیاء مورد نیاز برایتان به شکل غیر منتظره ای آسان است. یا در اتاق های کوچکی قرار گرفته اید که علیرغم مساحت کوچکشان، بسیار دلباز و بزرگ به نظر می رسند. همه این موارد رد پای یک طراحی دکوراسیون اصولی است که توانسته با استفاده و ترکیب المان های مناسب، بیشترین ظرفیت فضا را در اختیار کاربر قرار دهد.

رعایت فواصل بین المان ها در دکوراسیون اتاق دختر

رعایت فواصل بین المان ها در دکوراسیون اتاق دختر

 ترکیب رنگ استاندارد در دکوراسیون اتاق کودک دختر

مبحث انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی جایی است که هنر و علم روانشناسی با هم در می آمیزند. در طراحی دکوراسیون، باید برای المان های اصلی اتاق یک ترکیب رنگی متناسب ارائه گردد. این ترکیب رنگی می تواند در کاغذ دیواری، میز، پرده، تخت و کمد و حتی المان های کوچک اتاق خود را به نمایش بگذارد. تناسب شکل و رنگ و همچنین سازگاری ترکیب رنگی مورد استفاده با کاربری فضا، مبحث مهمی است که در طراحی باید در نظر گرفته شود. رنگ اتاق، تاثیر زیادی روی دمای ظاهری و اتمسفر آن اتاق دارد. این رنگ ممکن است رنگ یکدست و ساده دیوار ها باشد، یا رنگ به کار رفته در طرح های کارتونی و انیمیشنی روی پرده ها. در هر صورت برای اینکه اتمسفری ایمن و در عین حال شاد برای کودک فراهم شود، نیاز است که با توجه به ویژگی های روحی او، از ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون اتاق استفاده شود. همچنین تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق دختر و دکوراسیون اتاق پسر بسیار زاید می باشد و در روحیه کودکان تاثیر بسزایی دارد.

 ترکیب رنگ استاندارد در دکوراسیون اتاق کودک دختر

ترکیب رنگ استاندارد در دکوراسیون اتاق کودک دختر

شماره تماس نقشه

انتخاب متریال مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب متریال، از عوامل مهم دیگری است که در دکوراسیون اهمیت دارد. متریال می تواند به نوعی پیوند زننده رنگ و شکل باشد. برای انتخاب متریال مناسب، علاوه بر دانش هنری، به دانش مهندسی نیز نیاز هست. در نهایت یک طراح خبره بهترین کسی است که می تواند با کنار هم قرار دادن تمامی این عناصر، ترکیبی چشم نواز پدید آورد.

انتخاب متریال مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب متریال مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک دختر در خانه های کوچک

این روز ها سایز خانه ها روز به روز کم تر و کم تر می شود. از طرفی حتی ممکن است خانه به طور کلی سایز معقولی داشته باشد، اما اتاق های آن کوچک باشند. به هر حال ایراداتی در ساخت سازه ها وجود دارد که در برخی خانه ها مجبور به دست و پنجه نرم کردن با آن ها هستیم. اما نکته چالش برانگیز این است که چگونه از این فضای کم نهایت بهره وری را داشته باشیم. اگر کودک در اتاق خود برای بازی یا فعالیت های لازمش فضای کافی نداشته باشد، در اتاق خود نخواهد ماند. این موضوع شاید چندان پر اهمیت به نظر نرسد. اما در طولانی مدت آثار نامطلوبی در برخواهد داشت.

یک طراحی اصولی در چیدمان دکوراسیون می تواند، با استفاده بهینه از کوچک ترین فضاها، اتاق را از آن چه که هست بزرگتر نشان دهد. بنابراین موثر ترین راه چاره در اتاق های کوچک، طراحی مناسب دکوراسیون آن هاست. پس اگر نگران کوچکی خانه تان هستید، یا فکر می کنید اتاق فرزندتان به اندازه کافی فضا ندارد، به طور قطع، به یک چیدمان اصولی و استاندارد نیاز دارید. می توانید از مقاله بهترین چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کوچک هم دیدن کنید و با اصول چیدمان در اتاق اتاق خواب های کوچک آشنا شوید.

دکوراسیون اتاق کوچک دختر در خانه های کوچک

دکوراسیون اتاق کوچک دختر در خانه های کوچک

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

کاهش هزینه های مربوط به طراحی و اجرای یک دکوراسیون، نیاز به دانش گسترده ای از متریال های مشابه و جایگزین هایی که برای هر متریال گران قیمت می توان به کار برد، طول عمر و محل کاربرد هر کدام از آن ها دارد. متخصصان طراحی دکوراسیون خانه معمار می توانند بهترین مشاور برای انتخاب این موارد باشند.

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

دیگران مطالعه کردند :طراحی کلینیک

سفارش طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر از خانه معمار

تیم کارشناسان و طراحان ما در خانه معمار، متشکل از متخصصان مجرب در این زمینه بوده و طرح ها و نقشه های مورد نظر شما را به بهترین صورت و در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسانند. برای سهولت کاربران و مشتریان گرامی، امکان ثبت سفارش طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر را به صورت آنلاین فراهم کرده ایم و شما مشتریان گرامی می توانید پس از عضویت در سایت، به ثبت سفارش خود اقدام نمایید.

اگر در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر، همچنان سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره رایگان خانه معمار بهره مند شوید و چنان چه تصمیم خود را برای ثبت سفارش طراحی دکوراسیون گرفته اید، از طریق همین صفحه اقدام فرمایید.

طراحی دکور برای اتاق خواب دختر با تم بنفش

طراحی دکور برای اتاق خواب دختر با تم بنفش