1/5 امتیاز از (1 رای )

گرچه اهمیت دادن به نظر کودک جزو مهم ترین اصول تربیتی بوده و به افزایش حس استقلال و قدرت انتخاب فرزندتان کمک می کند، اما در طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر و دکوراسیون اتاق پسر استاندارد ها و اصولی وجود دارند که فراتر از هماهنگی با سلیقه هستند رعایت آن ها اثر خود را پس از اتمام کار به وضوح نمایان خواهند کرد. فضایی که کودک در آن بزرگ می شود و رشد می کند، روی خصلت های روحی و روانی آینده او تاثیر شگرفی خواهند گذاشت. 

دکوراسیون شیک برای اتاق خواب دختر

دکوراسیون شیک برای اتاق خواب دختر

1/5 امتیاز از (1 رای )

طرح ها، رنگ ها و متریال به کار رفته در جای جای این فضا، خواه نا خواه روی حالات روحی افراد تاثیر خواهد گذاشت. اصول طراحی  دکوراسیون داخلی، متشکل از اصول روانشناسی، معماری، هنری، و حتی مهندسی هستند. بنابراین نمی توان نتیجه ای که از کار نهایی یک  طراح به دست می آید را با هر نوع سلیقه به خرج دادنی مقایسه کرد. اما در صورتی که همچنان تصور می کنید، بهترین انتخاب برای چیدمان فرزندتان صرفا توجه به خواست و سلیقه ی کودک و اندکی از تجارب گذشته خودتان در مورد نحوه قرار گیری وسایل است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکور اتاق دخترانه با تم صورتی

دکور اتاق دخترانه با تم صورتی

طراحی اصولی دکوراسیون اتاق کودک دختر

وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون به میان می آید، اغلب چیزی که ذهن را به خود مشغول می کند، جنبه بصری و زیبایی شناختی آن است. البته که این یکی از مهم ترین جنبه های طراحی دکوراسیون است. به هر حال هماهنگی، هارمونی و تضاد طرح و رنگ به کار رفته در جای جای یک اتاق، نکته اولی است که افراد متوجه آن می شوند. اما اصول و استاندارد های طراحی دکوراسیون تنها به جنبه بصری آن ختم نمی شوند.

دکوراسیون اتاق کودک دختر

دکوراسیون اتاق کودک دختر

به طور کلی عواملی که در طراحی اصولی دکوراسیون اتاق کودک در نظر گرفته می شوند از این قرار هستند:

  • چیدمان و رعایت فواصل بین المان ها با توجه به سایز اتاق
  • ترکیبات رنگی
  • سازگاری بین طرح و متریال به کار رفته در اتاق
ترکیب رنگ سفید و صورتی در دکوراسیون دخترانه

ترکیب رنگ سفید و صورتی در دکوراسیون دخترانه

رعایت فواصل بین المان ها در دکوراسیون اتاق دختر

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که در بعضی اتاق ها، علیرغم فضای بزرگ آن ها، دسترسی به محل ها و اشیاء مورد نیاز برایتان به شکل غیر منتظره ای آسان است. یا در اتاق های کوچکی قرار گرفته اید که علیرغم مساحت کوچکشان، بسیار دلباز و بزرگ به نظر می رسند. همه این موارد رد پای یک طراحی دکوراسیون اصولی است که توانسته با استفاده و ترکیب المان های مناسب، بیشترین ظرفیت فضا را در اختیار کاربر قرار دهد.

رعایت فواصل بین المان ها در دکوراسیون اتاق دختر

رعایت فواصل بین المان ها در دکوراسیون اتاق دختر

 ترکیب رنگ استاندارد در دکور اتاق دخترانه

مبحث انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی جایی است که هنر و علم روانشناسی با هم در می آمیزند. در طراحی دکوراسیون، باید برای المان های اصلی اتاق یک ترکیب رنگی متناسب ارائه گردد. این ترکیب رنگی می تواند در کاغذ دیواری، میز، پرده، تخت و کمد و حتی المان های کوچک اتاق خود را به نمایش بگذارد. تناسب شکل و رنگ و همچنین سازگاری ترکیب رنگی مورد استفاده با کاربری فضا، مبحث مهمی است که در طراحی باید در نظر گرفته شود. برای آشنایی با بهترین ترکیب رنگ در اتاق خواب دختران پیشنهاد می کنم از مقاله شیک ترین ترکیب رنگ اتاق خواب دخترانه هم دیدن کنید.

رنگ اتاق، تاثیر زیادی روی دمای ظاهری و اتمسفر آن اتاق دارد. این رنگ ممکن است رنگ یکدست و ساده دیوار ها باشد، یا رنگ به کار رفته در طرح های کارتونی و انیمیشنی روی پرده ها. در هر صورت برای اینکه اتمسفری ایمن و در عین حال شاد برای کودک فراهم شود، نیاز است که با توجه به ویژگی های روحی او، از ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون اتاق استفاده شود. همچنین تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق دختر و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بسیار زیاد می باشد و در روحیه کودکان تاثیر بسزایی دارد.

 ترکیب رنگ استاندارد در دکوراسیون اتاق کودک دختر

ترکیب رنگ استاندارد در دکوراسیون اتاق کودک دختر

انتخاب متریال مناسب در طراحی اتاق کودک دختر

انتخاب متریال، از عوامل مهم دیگری است که در دکوراسیون اهمیت دارد. متریال می تواند به نوعی پیوند زننده رنگ و شکل باشد. برای انتخاب متریال مناسب، علاوه بر دانش هنری، به دانش مهندسی نیز نیاز هست. در نهایت یک طراح خبره بهترین کسی است که می تواند با کنار هم قرار دادن تمامی این عناصر، ترکیبی چشم نواز پدید آورد.

انتخاب متریال مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب متریال مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

دکور دخترانه در خانه های کوچک

این روز ها سایز خانه ها روز به روز کم تر و کم تر می شود. از طرفی حتی ممکن است خانه به طور کلی سایز معقولی داشته باشد، اما اتاق های آن کوچک باشند. به هر حال ایراداتی در ساخت سازه ها وجود دارد که در برخی خانه ها مجبور به دست و پنجه نرم کردن با آن ها هستیم. اما نکته چالش برانگیز این است که چگونه از این فضای کم نهایت بهره وری را داشته باشیم. اگر کودک در اتاق خود برای بازی یا فعالیت های لازمش فضای کافی نداشته باشد، در اتاق خود نخواهد ماند. این موضوع شاید چندان پر اهمیت به نظر نرسد. اما در طولانی مدت آثار نامطلوبی در برخواهد داشت.

یک طراحی اصولی در چیدمان دکوراسیون می تواند، با استفاده بهینه از کوچک ترین فضاها، اتاق را از آن چه که هست بزرگتر نشان دهد. بنابراین موثر ترین راه چاره در اتاق های کوچک، طراحی مناسب دکوراسیون آن هاست. پس اگر نگران کوچکی خانه تان هستید، یا فکر می کنید اتاق فرزندتان به اندازه کافی فضا ندارد، به طور قطع، به یک چیدمان اصولی و استاندارد نیاز دارید. می توانید از مقاله بهترین چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کوچک هم دیدن کنید و با اصول چیدمان در اتاق اتاق خواب های کوچک آشنا شوید.

دکوراسیون اتاق کوچک دختر در خانه های کوچک

دکوراسیون اتاق کوچک دختر در خانه های کوچک

ایده های خلاقانه طراحی دکوراسیون اتاق دختر با وسایل ساده

از آنجا که دختران توجه زیادی به اطراف خود دارند می توان با ایده های خلاقانه و وسایل ساده دکوراسیونی شیک و زیبا را ایجاد کرد. در ادامه به چند ایده که می توند به زیبایی دکوراسیون اتاق دخترانه کمک کمک کند می پردازیم.

استفاده از شلف دیواری و باکس ها

برای استفاده از تزیینات در دکوراسیون اتاق کوک دخترانه می توان باکس ها و یا شلف های دیواری را در اتاق نصب کرد و از وسایلی مثل گلدان ها و  وسایل دکوری یا عروسکهای مرد علاقه فرزندان برای تزیین استفاده کرد.

شلف دیواری

شلف دیواری

شلفهای خلاقانه در اتاق کودک

شلفهای خلاقانه در اتاق کودک

نورپردازی در دکوراسیون اتاق کودک دختر

یکی از مواردی که می توان فضای اتاق را خاص و بی نظیر کند نورپردازی است. یکی از ایده های خلاقانه استفاده از ریسه های تزیینی است. ریسه ها دارای انواع مختلفی هستند. مثل ریسه های فلکسی ، ریسه های ال ای دی ، و ریسه های اس ام دی که با توجه به نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید. ریسه ها را می توان در دور آینه ها، دیوار بالای تخت خواب یا دور وسایل دکوری مثل گلدان ها یا حتی پرده ها استفاده کرد. پیشنهاد دیگر اینکه نام فرزند خود را با ریسه روی دیوار بنویسید. این کار چون حس مالکیت را به فرزند شما انتقال می دهد برای آنها فوق العاده خوشایند است.

نورپردازی اتاق کودک

نورپردازی اتاق کودک

اویزهای نوری اتاق کودک دختر

اویزهای نوری اتاق کودک دختر

تزیین فضای اتاق با کاغذ رنگی و مقوا

با استفاده از کاغذ رنگی و مقوا می توانید طرح های گل و پروانهیا هر چیزی که فرزندتان می پسند را درست کرده و دیوار اتاق را تزئین کنید .این کار اگر با رنگهای شاد و دخترانه انجام شود فضای اتاق را شاد و پرانرژی می کند.

تزیین فضای اتاق با کاغذ رنگی و مقوا

تزیین فضای اتاق با کاغذ رنگی و مقوا

ایجاد دیوار خلاقیت روی یکی از دیوارهای اتاق کودک دختر

دختران علاقه زیادی به انجام کارهای هنری دارند و از طرفی اگز کارهای آنها در معرض دید قرار گیرد تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس آنها دارد. شما می توانید بخش از دیوار اتاق کودک را با مقوا ، چوب یا موکت بپوشانید و تا فرزندتان کارهای هنری ، نقاشی و یا دست سازه های خود را درآن بچسباند.

ایجاد دیوار خلاقیت روی یکی از دیوارهای اتاق کودک دختر

ایجاد دیوار خلاقیت روی یکی از دیوارهای اتاق کودک دختر

تزیین دیوار اتاق کودک با کاغذ رنگی و مقوا

تزیین دیوار اتاق کودک با کاغذ رنگی و مقوا

از سقف غافل نشوید!

زمان طراحی و تزئین اتاق کودک معمولا سقف را فراموش می کنیم. در صورتی که می تواند برای سقف نیز طراحی های خلاقانه ایی در نظر بگیرد. استفاده از آویزهای عروسکی با طرح و رنگ دخترانه و حتی شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندتان می توانید فضایی خاص را برای دکوراسیون اتاق کودک دختر ایجاد کنید.

استفاده از آویزهای ستاره ای

استفاده از آویزهای ستاره ای

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

کاهش هزینه های مربوط به طراحی و اجرای یک دکوراسیون، نیاز به دانش گسترده ای از متریال های مشابه و جایگزین هایی که برای هر متریال گران قیمت می توان به کار برد، طول عمر و محل کاربرد هر کدام از آن ها دارد. متخصصان طراحی دکوراسیون خانه معمار می توانند بهترین مشاور برای انتخاب این موارد باشند.

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

طراحی دکور برای اتاق خواب دختر با تم بنفش

طراحی دکور برای اتاق خواب دختر با تم بنفش

شماره تماس نقشه

سفارش طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر از خانه معمار

تیم کارشناسان و طراحان ما در خانه معمار، متشکل از متخصصان مجرب در این زمینه بوده و طرح ها و نقشه های مورد نظر شما را به بهترین صورت و در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسانند. برای سهولت کاربران و مشتریان گرامی، امکان ثبت سفارش طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر را به صورت آنلاین فراهم کرده ایم و شما مشتریان گرامی می توانید پس از عضویت در سایت، به ثبت سفارش خود اقدام نمایید.

اگر در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر، همچنان سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره رایگان خانه معمار بهره مند شوید و چنان چه تصمیم خود را برای ثبت سفارش طراحی دکوراسیون گرفته اید، از طریق همین صفحه اقدام فرمایید.