طراحی دکوراسیون داخلی

LOOK DIFFERENT 

هنر سازماندهی فضا با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست و چه نقشی در ساختمان ما دارد؟

 دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر، یک حرفه و یا صنعت در جهان معرفی و شناخته شده است .طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد. قطعا نیاز است طراحی با توجه به محیط پیرامون آن انجام شود. بی شک طراحی کردن دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است.محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجـــام فعالیت­های ما درآن محیط دارد واز طرف دیـــگر بر روی تفکر، احـــوال و خلق و خوی ما تأثیر گذار است.هدف از طراحی داخلی، بهتر کردن کارکرد روانی و فیزیکی محیط، برای راحت­تر کردن زندگی در آنجاست. فضای داخلی ساختمان، بدون طراحی داخلی یا اساسا قابل استــــفاده نیست، یا بهترین و کامل ترین کارآیی را ندارد. فضای داخلی آن اســـت که به یک ساختمان روح می دهد.

 

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک کمی شلوغ تر از مدرن است. دارای دیوارهای گچبری شده و تزئینات شگفت انگیز می باشد. لوسترهای چشمگیر همراه با مبلمان سلطنتی و پرده های فاخر شکوه و جلال خاصی به این سبک می بخشد.

دکوراسیون انتقالی یا نئوکلاسیک یا ترانزیشنال

دکوراسیون نئوکلاسیک

این سبک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است .در این سبک بطور ترکیبی از مبلمان و وسایل و تزیئنات هر دو سبک استفاده می شود. رنگهای غالب در این سبک بیشتر رنگهای مات و خنثی برای دیوارها و مبلمان می باشد.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن پرطرفدار در عین حال ساده و جذاب می باشد. این سبک از خطوط صاف و منظم به همراه رنگ های روشن و تزیینات ساده بهره می گیرد تا حس طراوت و تازگی را در کل فضا به ارمغان آورد.

 دکوراسیون داخلی منزل

 ENJOY THE DIFFERENC

 دکوراسیون داخلی منزل شاید به گمان بعضی از افراد هزینه اضافی باشد اما به طور قطع به شما می گوییم که طراحی برای دکوراسیون داخلی منزل مدیریت هزینه و زمان است و علاوه بر اینکه به ساختمان شما زیبایی می بخشد موجب آرامش و حس مثبت اندیشی به ساکنان خود می شود.

المان میان متن

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

زیبایی یک ساختمان ،نتیجه همکاری و هماهنگی یک گروه از مجریان باتجربه در رشته های مختلف ساختمانی است. هر کدام از عوامل اجرایی داری سبک و سلیقه مختص به خودشان هستند. هماهنگ کردن مجریان ساختمانی که به یک نتیجه خارق العاده منجر گردد ،نیازمند یک طرح و برنامه جامع و دقیق است.

خانه معمار با بهره گیری از مهندسان مجرب و باتجربه این امکان را برای شما عزیزان فراهم نمودند تا قبل از ساخت ، فضای داخلی ساختمان خود را درک نمایید و در هزینه های تمام شده ساختمان خودتان مدیریت نموده و از دوباره کاری های رایج که به هزینه های اضافی منجر می شود رهایی یابید .

المان میان متن

آلبوم طراحی شده دکوراسیون داخلی در خانه معمار شامل تصاویر خروجی از داخل ساختمان  همراه با نقشه های اجرایی است که حتی شما را  از داشتن مجریان حرفه ای بی نیاز می کند 

روند بازسازی خانه ی قدیمی صفر تا صد

video2

نمونه دکوراسیون ساختمان مدرن

ویدئو

اصول طرای دکوراسیون چیست؟

نحوه استفاده از یک دکوراسیون

برای طراحی دکوراسیون چیکار کنیم؟

video1

دکوراسیون داخلی با مفهوم زیبایی رابطه ی مستقیم دارد. نخستین گام برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی، داشتن اطلاعاتی درباره انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی است. در طراحی دکوراسیون داخلی بسته به سلیقه افراد از سبکهای مختلفی استفاده می شود در ادامه به بررسی انواع سبکهای دکوراسیون داخلی مثل سبک کلاسیک، دکوراسیون داخلی مدرن، منیمال، مدیترانه ایی، ساحلی و … و ویژگی های آنها می پردازیم پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی و انواع سبک های طراحی

دکوراسیون داخلی و انواع سبک های طراحی

استفاده از سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون پذیرایی، آشپزخانه و حتی دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر گذار است. واضح است که مفهوم زیبایی بسته به جغرافیا و مکان زندگی امکان دارد متغیر باشد. همین مسئله است که باعث به وجود آمدن انواع مختلف سبک ها، در دکوراسیون داخلی می شود. هر شخصی با توجه به سلیقه خود، باید سبکی را که نزدیک به علایق خود است انتخاب و برای دکوراسیون خود استفاده کند. از آنجا که دکوراسیون پذیرایی از جمله مکان هایی است که به محض ورود به هر خانه ایی جلب توجه می کند معمولا در طراحی همیشه نگاه ویژه ایی به این بخش وجود دارد و پس از انتخاب سبک مناسب برای این بخش بقیه خانه بر مبنای آن چیدمان می شود.

دکوراسیون پذیرایی با مبل راحتی مدل های مختلف میز جلو مبلی اما رایج ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی منزل کدامند؟

سبک مورد علاقه شما چیست؟ این اولین سوال است؟

طراحان از دو سبک متداول دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک بهره می گیرند. در کشور ما، مردم این دو سبک را بیشتر دوست دارند. ولی سبک های دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. برخی از این سبک ها عبارتند از: سبک مینیمال، روستیک، ژاپنی، اسکاندیناوی، معاصر یا کانتمپروری، سبک صنعتی، بوهمی، سنتی ایرانی، فرانسوی، مراکشی، هندی ،انتقالی یا ترنزیشنال، ساحلی، شابی شیک، تلفیقی یا اکلکتیک و سبک شیکر در طراحی دکوراسیون داخلی. در ادامه با پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم شد.

سبک مورد علاقه شما چیست؟ این اولین سوال است؟

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

دیگران مشاهده کردند: طراحی داخلی گل فروشی

اما رایج ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی کدامند؟

دکوراسیون داخلی دارای سبک های مختلفی ست. دوست دارید بدونید بهترین دکوراسیون منزل کدام است؟ در ادامه می خواهیم برترین سبکهای دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم.البته توجه داشته باشید در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک های مختلف همیشه مد نظر داشته باشید طراحی به گونه ایی انجام شود تا بیشترین سازگاری را با محیط زیست داشته باشید. یعنی علاوه بر زیبایی به عوامل مخبر و خطرناک بر محیط زیست هم توجه داشته باشید و سعی کنید از آنها در دکواسیون خود استفاده نکنید. برای آشنایی با راهکارهای داشتن دکوراسیون سازگار با محیط زیست می توانید از مقاله 6 راهکار برای داشتن دکوراسیون سازگار با محیط زیست دیدن کنید.

در ادامه با ما همراه باشید و انواع مختلف سبک های طراحی را مشاهده کنید. ببینید سلیقه شما به کدام سبک نزدیکتر است و کدام را می پسندید؟

1)طراحی داخلی ساختمان به سبک مدرن

یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی،طراحی داخلی مدرن است. این سبک را می توان در طرح های ساده و شیک که دارای ظاهری موقر هستند به خوبی پیدا نمود. در واقع هدف اصلی از این نوع طراحی سادگی در عین زیبایی بی نظیر می باشد. در این نوع طراحی یکسری خطوط مستقیم و مشخص وجود دارد که شامل پالت رنگی ساده نیز هستند.

استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون

استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

بارزترین ویژگی در این سبک

 • حداقل استفاده از رنگ ها و استفاده از احجام ساده و کشیده.
 • رنگ های مورد استفاده بیشتر رنگ های سفید و طوسی و خنثی است.
 • صاف، صیقلی، براق و شفاف بودن ویژگی این سبک است.
 • می توان گفت سادگی بیش از اندازه در وسایل توجه شما را جلب می کند.
 • تمام وسایل موجود در دکوراسیون، از قبیل مبلمان و لوستر و آباژور و … با حداقل تزیینات استفاده می شود.
سبک مدرن در طراحی دکوراسیون منزل

سبک مدرن در طراحی دکوراسیون منزل

2)سبک کلاسیک و تزیینات داخلی ساختمان

سبک کلاسیک یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی بوده که امروزه طرفداران زیادی دارد. بهتر است بدانید که در این نوع سبک بیشتر از رنگ های طلایی، کرم و بژ استفاده می کنند. همه وسایل دکوراتیو، مبلمان و اکسسوری ها بهتر است دارای برجسته و بزرگ باشند. همچنین بد نیست بدانید که مبلمان استفاده شده در این سبک با دقت و ظرافت خاصی حکاکی و جلا خورده هستند.در واقع تزئینات داخلی ساختمان در سبک کلاسیک فوق العاده زیاد و پرزرق و برق است. مبلمان و تزیینات در این سبک دارای نقوش با پیج و خم ظریف است. بنابراین برای جلوه پیدا کردن احتیاج به فضای بزرگ تری وجود دارد. به طور کلی می توان گفت سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک، چندان مناسب نیست.

ویژگی غالب در سبک کلاسیک

 • تقارن مهمترین مسئله در سبک کلاسیک است.
 • نظم
 • ترکیب رنگی خاص
 • وسایل چوبی هم جزء لاینفک این سبک محسوب می شود.
سبک کلاسیک سبکی پرطرفدار

سبک کلاسیک سبکی پرطرفدار

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی پذیرایی کلاسیک

طراحی داخلی پذیرایی کلاسیک

3)سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

این نوع سبک همچون سبک مدرن بر طراحی کاربردی تکیه دارد. در واقع این نوع سبک از هر گونه در هم ریختگی و شلوغی در محیط خانه جلوگیری می کند. یکی از ویژگی های بارز این نوع سبک سادگی در شکل و طراحی اثاثیه است. همچنین این سادگی را می توان در پوشش و دکور ساده دیوارها به خوبی مشاهده نمود. فضای خانه ها در این سبک طراحی باز و مرتب همراه با نور زیاد است. در این سبک، دکوراسیون داخلی پذیرایی، دکوراسیون داخلی آشپزخانه و همه قسمت های خانه بسیار ساده و خالی از زرق و برق است.

دکوراسیون سبک مینیمال

دکوراسیون سبک مینیمال

سبک مینیمال با مبلمان سفید

سبک مینیمال با مبلمان سفید

دکور داخلی با سبک مینیمال

دکور داخلی با سبک مینیمال

تخت خواب زیبا و شیک سفید رنگ

تخت خواب زیبا و شیک سفید رنگ

ویژگی بارز این سبک

 • استفاده از رنگ های خنثی ویژگی این سبک است و رنگ سفید رنگ غالب آن می باشد .
 • هیچ گونه زرق و برقی در وسایل موجود در دکوراسیون دیده نمی شود.
  محیط کاملا ساده و بی آلایش طراحی می شود.

در واقع می توان گفت مینیمال به معنای حذف همه زرق و برق هاست. دیگر اینکه برای خارج شدن محیط از یکنواختی از رنگهای متضاد استفاده می شود. مثل استفاده از رنگ سیاه در کنار رنگ سفید.

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل

4)سبک مدیترانه ای در دکوراسیون داخلی

سبک مدیترانه ای در دکوراسیون داخلی ، بیشتر فضای باز به خصوص، دریا و نور خورشید را تداعی می کند. معمولا طراحان برای تداعی این فضا از رنگ های شاد و از نور استفاده می کنند.

سبک مدیترانه ایی در دکوراسیون

سبک مدیترانه ایی در دکوراسیون

ویژگی بارز در سبک مدیترانه ای

 • خانه ها سرشار از نور طبیعی فراوان هستند.
 • گچ بری در این سبک فراوان به چشم می خورد.
 • رنگ های استفاده شده در فضای مدیترانه ایی می تواند ترکیبی از رنگ های جیغ و خاکی باشد.

5)سبک ساحلی در دیزاین داخلی منزل

سبک دکوراسیون ساحلی همانطور که از اسمش پیداست مربوط به خانه های کنار ساحل و دریا می باشد. اما امروزه استفاده از این سبک در خانه های شهری هم رواج یافته است. در سبک ساحلی بیشتر از اشیائی که مربوط به ساحل و دریا می باشد برای تزئینات داخلی استفاده می شود. رنگهای غالب استفاده شده بیشتر رنگهای آبی و سفید است.حصیرها و مبلمان چوبی و عناصر دریایی در این سبک زیاد استفاده می شود.استفاده از صدفهای دریایی و عروس دریایی و مرجان های خشک شده به همراه اکسسوری های نماد دریا مانند مجسمه مرغ های دریایی ، کشتی می تواند بیشتر حال و هوای دریا را تداعی کند.

سبک ساحلی در دکور داخلی منزل

سبک ساحلی در دکور داخلی منزل

دکور داخلی به سبک ساحلی

دکور داخلی به سبک ساحلی

اما چطور این سبک را بشناسیم؟

شناخت این سبک کار خیلی راحتی است. شما به راحتی با قرار گرفتن در فضا حس و حال ساحل را درک می کنید. ویژگی بارز این سبک استفاده از رنگ ها و المانهایی است که ناخوداگاه شما را به یاد ساحل می اندازد. برای داشتن چنین دکوراسیونی به راحتی می توانید از المانهایی مانند صدف، وسایل حصیری، چوب و…. استفاده کنید.

استفاده از وسایل حصیری در دکور

استفاده از وسایل حصیری در دکور

6)دکوراسیون داخلی به سبک معاصر یا امروزی

سبک دکوراسیون امروزی را نباید با سبک مدرن اشتباه گرفت. سبک دکوراسیون امروزی به نسبت قابلیت انعطاف و تغییر پذیری بیشتری دارد.شما می توانید در سبک امروزی از المان ها و اشیایی که خود مد نظر دارید برای تزیینات دکوراسیون خود استفاده کنید.اما در سبک مدرن حالت رسمی تر و قانون مند تری دارد.در واقع سبک امروزی از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند مگر آنچه مد روز باشد.

ویژگی این سبک

قانون شکنی در این سبک بسیار بارز است. قانون شکنی به این معنا که هیچ المان خاصی در آن مشاهده نمی کنید. ولی در عین حال همه چیز با هارمونی کامل در کنار هم قرار گرفته است.

دکوراسیون سبک امروزی

دکوراسیون سبک امروزی

دکور داخلی سبک امروزی

دکور داخلی سبک امروزی

دکور داخلی پذیرایی با مبلمان روشن

دکور داخلی پذیرایی با مبلمان روشن

سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

 

7)سبک روستیک در طراحی داخلی ساختمان

 سبک روستیک یا روستایی یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی پرطرفدار می باشد. این سبک ریشه در آداب و سنت های کشورهای مختلفی همچون فرانسه، انگلیس، اسکاندیناوی و ایتالیایی دارد. با انتخاب این نوع سبک طراحی به راحتی می توان فضای طبیعی و دوست داشتنی خانه های روستایی را در محیط خود خلق نمود. یکی از ویژگی های بارز این سبک استفاده از مواد و مصالح ارگانیک، ظروف سفالی و عناصر چوبی است. لازم به ذکر است که در این سبک طراحی از پارچه های طرح و نقش دار و رنگ گرمِ مات به طور قابل توجهی استفاده می کنند.

دکوراسیون داخلی سبک روستیک و استفاده از متریال چوب طبیعی

دکوراسیون داخلی سبک روستیک

سبک روستیک یا روستایی در دکور داخلی

سبک روستیک یا روستایی در دکور داخلی

ویژگی بارز در سبک روستیک

 • استفاده از لوازم طبیعی در خانه 
 • استفاده از رنگ های طبیعی موجود در طبیعت
 • استفاده از لوازم  و مبلمان قطور و تک رنگ
سبک روستیک در دکوراسیون داخلی ساختمان

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی ساختمان

8)سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی منزل

در این سبک شما می توانید هر چیزی را که در سبک های دیگر پسندیده اید استفاده کنید. اما نکته مهم این است که این اتفاق باید اصولی باشد و نهایت دقت را داشته باشید که رنگها و بافت با هم هماهنگی داشته باشند. نکته ایی که در این سبک بسیار چشمگیر است این است که در هر گوشه ایی از فضا سبک های مدرن، کلاسیک، روستیک و غیره دیده می شود ولی در کل فضا انسجام و هماهنگی وجود دارد.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

سبک تلفیقی در دکوراسیون

9)سبک انتقالی در دکوراسیون منزل

در سبک انتقالی مانند این است که شما گذر زمان را می بینید. اِلمان های سنتی تا مدرن را به سبک و سیاق متفاوت درگوشه و کنار دکوراسیون خواهید دید. عده ایی سبک انتقالی را با سبک معاصر و یا امروزی یکی می دانند. اما یک ویژگی بارز و تفاوت عمده این سبک این است که یک تعادل خوب بین دو سبک مدرنیته و سنت ایجاد کرده.

سبک انتقالی در دیزاین منزل

سبک انتقالی در دیزاین منزل

10)سبک سنتی غربی

در این سبک ما می توانیم المان های موجود در سبک سنتی را در کنار مبلمان های مجلل به همراه تزیینات بسیار زیاد مشاهده کنیم.

 ویژگی بارز این سبک سنتی غربی 

 •  استفاده از رنگ های پررنگ وچوب های تیره
 •  استفاده از تنوع بافت
 • استفاده ار خطوط منحنی
سبک سنتی غربی در دکور خانه

سبک سنتی غربی در دکور خانه

11)سبک دکوراسیون داخلی خاورمیانه

در میان انواع سبک های دکور داخلی، دکوراسیون سنتی خاورمیانه یکی از منحصر به فردترین دکوراسیون‌ها است و در این سبک به واسطه استفاده از المان های دکوراسیون سنتی ایرانی شباهت زیادی به دکوراسیون سنتی ایرانی دارد.

ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی خاورمیانه

 •  فرش و گلیم ایرانی در آن حرف اول را می‌زند.
 •  رنگ‌های گرم و تند
 •  نقش‌های سنتی و اسلامی

سبک سنتی خاورمیانه در دکور

12)سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

منظور از شرق دور، سرزمین‌هایی مانند چین و ژاپن هستند. در طراحی دکوراسیون این کشور سادگی حرف اول را می زند. زندگی فروتنانه و به دور از تجملات مردمان این سرزمین را به نمایش می گذارد. از ویژگی این سبک استفاده از میز و صندلی های کوتاه و مربع شکل و استفاده ار تشک به جای تخت است.

سبک سنتی شرق دور در دکوراسیون داخلی

13)سبک دکوراسیون فرانسوی

در دکوراسیون فرانسوی بیشتر از رنگ های گرم و ملایم مثل قرمز و زرد و طلایی استفاده می شود. مصالحی که در اینجا استفاده می شود معمولا سنگ و آجر است. دراین سبک بیشتر از ظروف تزیینی چینی و روتختی های ضخیم و سنگین استفاده می شود.

سبک فرانسوی در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک فرانسوی در طراحی دکوراسیون داخلی

14)سبک دکوراسیون بوهمیان

سبک دکوراسیون بوهمیان که برخی آن را کولی وار می نامند، سبکی شلوغ و بدون قانون و البته رنگارنگ است. این سبک اجازه می دهد که افراد بر اساس سلیقه شخصی خود چیدمان منزل را انجام دهند. ویژگی بارز این سبک استفاده از وسایل زیاد و دکوراتیوها در شکل ها و انواع مختلف می باشد. رنگها در این سبک دارای تنوع و جذابیت خاصی هستندکه باعث شادابی و نشاط افراد منزل خواهد شد.

سبک بوهمی در دکور داخلی

تنوعی از رنگ در دکور بوهمی

تنوعی از رنگ در دکور بوهمی

استفاده از دکورهای در سبک بوهمی

استفاده از دکورهای در سبک بوهمی

در این سبک پایبندی خاصی به قوانین وجود نداشته و شما دکور داخلی خود را مطابق با سلیقه خود طراحی می‌کنید.
دکور با سبک بوهمی و استفاده از رنگهای گرم

دکور با سبک بوهمی و استفاده از رنگهای گرم

سبک بوهمیان در طراحی دکور داخلی

سبک بوهمیان در طراحی دکور داخلی

15)سبک شابی شیک در دکوراسیون

سبک شابی شیک از دهه 1980 میلادی رواج یافته است .در آن زمان در اروپا تجمل گرایی و لوکس بودن رواج داشت .سبک شابی شیک سادگی و زیبایی را رواج دارد.این سبکی است با پرده های زیبا و طرحدار که کوسن های رنگی و راه راه و دیوار های با کاغذ های  متنوع و گلدار ، استفاده از وسایل قدیمی و رنگ و رو رفته در این سبک بسیار مشاهده می شود. حتی شما می توانید وسایل نو خریداری شده را با رنگ و سمباده به طرح های قدیمی بدل کنید.

سبک شابی شیک در دکوراسیون

سبک شابی شیک در دکوراسیون داخلی

سبک شابی شیک در دکوراسیون داخلی

دکور با مبلمان سفید و کوسن رنگی

دکور با مبلمان سفید و کوسن رنگی

سبک شبی شیک تقریبا شبیه به سبک بوهمیان است، با این تفاوت که شبی شیک بیشتر زنانه به حساب می‌آید. مبلمان روستایی، پارچه‌های گلدار ظریف، لوسترهای درخشان و… از ویژگی‌های برجسته سبک شابی شیک (Shabby Chic) هستند.

استفاده از سادگی و سایل چوبی در دکور

استفاده از سادگی و سایل چوبی در دکور

سبک دکوراسیون شبی شیک

سبک دکوراسیون شبی شیک

16)سبک دکوراسیون هالیودی

سبک هالیودی جزء سبک هایی است تمایل زیادی به لوکس بودن و باشکوه بودن دارد.

اما ویژگی های این سبک

 • استفاده از مبلمان های باشکوه و وسایل عتیقه و گران قیمت
 • استفاده از رنگ های تیره و خیره کننده مانند بنفش و قرمز و فیروزه ایی
 • استفاده از نورپردازی زیاد
 • استفاده از عکس بازیگران هالیود برای تزیین
سبک هالیوودی در طراحی دکور  

سبک هالیوودی در طراحی دکور

17) سبک دکوراسیون ایران باستان

سبک دکوراسیون داخلی ایران باستان بیشتر نگاه به دوران هخامنشی دارد. این سبک نشان دهنده این موضوع است که دکوراسیون داخلی منزل ایرانی از قدیم الیام بسیار زیبا و فوق العاده بوده.

ویژگی های این سبک

 • استفاده از سنگ مرمر برای دیوارهای داخلی و خارجی، حکاکی‌های هخامنشی
 • استفاده از تندیس‌های هخامنشی و باستانی
 • استفاده ازرنگ‌های خنثی مثل سفید و کرم در کنار رنگ‌های با شکوهی مانند زرشکی و آبی ارغوانی
 • ستون‌های بلند و دربهای سنگین، قاب‌های بلند مرمر بر روی دیوارها، استفاده از سرستون‌های شیر و اسب بالدار
سبک ایرانیان باستان در دکوراسیون داخلی منزل

سبک ایرانیان باستان در دکوراسیون داخلی منزل

18)سبک ایرانی اسلامی یک سبک دکوراسیون داخلی ایرانی سنتی

سبک ایرانی و اسلامی را می توان با نقوش آن شناخت. اما برای داشتن یک دکوراسیون کاملا ایرانی باید به همه اِلمان ها توجه داشته باشید. یک کار فوق العاده که می توان انجام داد طراحی سبک ایرانی اما مدرن است. با استفاده از المان های سنتی ایرانی می توان دکور داخلی بی نظیری را خلق کرد.

این سبک دکوراسیون داخلی سنتی خاص ایران است و شاید بتوان گفت یک سبک بی نظیر در طراحی می باشد. سبک دکوراسیون داخلی ایرانی امروزه دچار تغییرات مدرنی شده که دانستن قوانین مربوط به آن یک نکته مهم است.در این سبک قوانین و نکاتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ،طراحی دکوراسیون پذیرایی و غیره وجود دارد.

دکور سنتی و استفاده از رنگ های گرم در طراحی

دکور سنتی و استفاده از رنگ های گرم در طراحی

سبک ایرانی اسلامی یک سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

سبک ایرانی اسلامی در طراحی دکور داخلی

سبک ایرانی اسلامی یک سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

سبک ایرانی اسلامی یک سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

19)سبک دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی سبکی است که از مصالح و تجهیزات، بدون هیچ گونه پوششی در فضای داخلی ساختمان استفاده می کنید. در این سبک به راحتی از آجر در دکوراسیون استفاده می شود. از قرن بیستم که انقلاب صنعتی در اروپا اتقاق افتاد این سبک برای منازل رواج یافت و به یکی از سبکهای خاص در دکوراسیون داخلی شهرت یافت.

سبک دکوراسیون صنعتی

سبک دکوراسیون صنعتی

استفاده از تجهیزات بدون پوشش در دکوراسیون

استفاده از تجهیزات بدون پوشش در دکوراسیون

استفاده از وسایل تزئینی فلزی

استفاده از وسایل تزئینی فلزی

20)سبک اسکاندیناوی

سبک اسکانیدناوی سبکی ساده و کاربردی است که با استفاده از نور و رنگ آرامش را به فضا می آورد.استفاده از مبلمان ساده با رنگ های روشن ،استفاده از چوب در کف سالن و همچنین به کاربردن قابها و وسایل تزیینی از ویژگی های این سبک است.در واقع می توان گفت سبک مینیمال سبکی ساده شده از سبک اسکاندیناوی است. و ویژگی بارز آن کاربردی بودن و نحوه چیدمان وسایل و تریینات آن است.

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون

مبلمان ساده و کفپوش طرح چوب در دکور

مبلمان ساده و کفپوش طرح چوب در دکور

دکوراسیون با مبلمان گلبهی در سبک آکو آرت

دکوراسیون با مبلمان گلبهی در سبک آکو آرت

فضای ناهار خوری با مبلمان خاص

فضای ناهار خوری با مبلمان خاص

 

21)سبک آرت دکو

سبک آرت دکو همانطور که از نامش پیداست به معنای دکوراسیون هنری است. استفاده از وسایل و تابلوهای هنری و اشکال هندسی در این سبک بسیار مشهود است. به کاربردن تابلوهای گران قیمت،  دکوراتیوهای هنری مثل مجسمه، سفال، لوسترها و آباژورهای خاص و پر زرق و برق به همراه آینه ها ی دکوراتیو به هنری بودن این سبک می افزاید.

سبک آرت دکور

سبک آرت دکور

ترکیب رنک سفید و بنفش در سبک آرت دکور

ترکیب رنک سفید و بنفش در سبک آرت دکور

22)دکوراسیون داخلی سبک شیکر

سبکی که بیشتر به عملکرد وسایل و اثاثه تاکید دارد نه زیبایی محیط.این سبک مناسب آپارتمان های کوچک و افرادی است که تمایلی برای هزینه اضافی برای طراحی دکوراسیون منزل ندارند. مبلمان ها و صندلی ها و وسایل بیشتر جنبه کاربردی دارند. برای مثال استفاده از میزهای تاشو برای آپارتمان های کوچک یا قفسه های مخفی در زیر میزها و … می تواند کاربردی بودن این سبک را به خوبی نشان می دهد. استفاده از وسایل چوبی و سبک که قابلیت جابجایی داشته باشند در این سبک طراحی بسیار مورد توجه قرار دارد.

سبک شیکر در طراحی دکور داخلی

سبک شیکر در طراحی دکور داخلی

دکوراسیون آشپزخانه با میز جزیره مدرن

دکوراسیون آشپزخانه با میز جزیره مدرن

23)سبک هندی

استفاده رنگهای متنوع و شاد در این سبک کاملا مشهود است. دکوراتیوهای چوبی به سبک هندی به همراه رنگهای متنوع مانند قفسه های چوبی، کمد های چوبی می تواند نشاط و شادابی را در این سبک زنده می کند. دست سازه های هندی مانند بشقابهای دیواری، مجسمه ها، ظروف و جعبه های رنگی هم کاربرد زیادی در این سبک دکوراسیون دارند. پارچه های استفاده شده در سبک هندی مانند مبل ها و کوسن ها از جنس های مرغوبی چون ابریشم و مخمل با طرح های پر زرق و برق و شلوغ استفاده می شود. در این سبک به دلیل اعتقادات مردم هند استفاده از عود و شمع هم جنبه اعتقادی و هم جنبه تزئینی دارد.

دکوراسیون داخلی سبک هندی

دکوراسیون داخلی سبک هندی

سبک هندی در دکوراسیون داخلی

سبک هندی در دکوراسیون داخلی

دکور داخلی با سبک هندی

دکور داخلی با سبک هندی

24)سبک ژاپنی در دکور داخلی ساختمان

این نوع سبک طراحی ریشه در فرهنگ مردم آسیایی شرقی دارد و یکی از برترین سبک ها در طراحی داخلی خانه است. لازم به ذکر است که این سبک تاکید بسیاری زیادی بر ارتباط با طبیعت داشته و بر پایه ایجاد هارمونی و تعادل با طبیعت می باشد. در این نوع سبک طراحی به نور توجه بسیار زیادی شده و یک خانه با این سبک باید پر از نور باشد. یکی از ویژگی های این سبک انتخاب گیاهان گلدار، ساده و سبز همراه با رنگ های ملیح است

سبک ژاپنی درطراحی داخلی منزل

سبک ژاپنی درطراحی داخلی منزل

سبک ژاپنی درطراحی داخلی منزل

سبک ژاپنی درطراحی داخلی منزل

25)سبک رترو در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک رترو در واقع سبکی تلفیقی از چند سبک است و محدود به منطقه و زمان خاصی نیست. در واقع در سبک رترو دکوراسیون مدرن با استفاده از لوازم قدیمی است. در این سبک تنوعی از رنگ را مشاهده می کنید . اکسسوری ها نیز متوع و با رنگ های شاد انتخاب می شوند. طراحی داخلی به سبک رترو فضایی شاد و پر انرژي را خلق می کند.

 

برای چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ چکار کنیم ؟

چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ معمولا به صورت طولی است اما چیدمان باید به صورتی باشد که افراد رو بروی همدیگر قرار گیرند.در این صورت افراد به راحتی می توانند با هم گفتگو کنند. در صورتی که فضا زیاد بزرگ باشد و فضای خالی زیادی دارید ما برای شما دو پیشنهاد داریم. 

 • در فضای خالی از یک میز و آینه استفاده کنید.
 • می توانید بین مبل های تک نفره میز بگذارید.
برای چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ چکار کنیم ؟

برای چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ چکار کنیم ؟

 

اشتباهاتی که دکوراسیون شما را نازیبا می کنند

گاهی با وجود همه  زحمات و هزینه هایی که برای دکوراسیون خود انجام می دهید باز هم دکوراسیون برای شما آنچنان دلچسب نیست. شاید علت آن وقع اشتباهاتی در طراحی باشد که به قدری رایج و  متداول است گه گاهی اصلا متوجه آن نمی شوید.

البته اگر کار طراحی دکوراسیون داخلی شما توسط افراد متخصص و حرفه ایی انجام شود احتمال وقوع چنین اشتباهاتی کمتر است. هرچند برخی از اشتباعات در طراحی دکوراسیون ما ایرانی ها به قدری متداول است که گاهی متخصصین هم دچار این اشتباه در طراحی می شوند. پیشنهاد می کنم از مقاله ما در همین زمینه دیدن کنید و با اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی در حال حاضر تبدیل به یک نیاز شده. علاوه بر ذات زیبایی دوست انسان ،داشتن یک دکور با نهایت هارمونی و تناسب از به هم ریختگی روانی انسانها جلوگیری می کند. بنابراین می توان گفت رشته طراحی دکوراسیون داخلی، امروزه به یک رشته تخصصی تبدیل شده. در این ادامه ما می خواهیم قوانین مهم طراحی دکور داخلی را برای شما بیان کنیم. برای شروع یک طراحی حرفه ایی چیکار باید کرد؟ چطور می توایم یک طراحی حرفه ایی داشته باشیم؟ نقطه شروع یک طراحی کجاست؟ چرا طراحی که من انجام دادم زیبا و دلنشین نیست؟ شاید این سوالات برای خیلی از دانشجویان و یا افرادی که تازه شروع به کار در زمینه دکوراسیون داخلی کردند پیش آمده باشد. تیم طراحی خانه  معمار در این آموزش به شما پاسخ می دهد.

 

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

حس زیبا شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه فعال می شود؟

طراحی دکوراسیون داخلی فقط با داشتن دانش در این زمینه امکان پذیر نیست. برای داشتن یک طراحی دکور داخلی به سبک مدرن، طراح باید دارای یک حس زیبایی شناختی قوی باشد. برای شروع لازم است شما حداقل روزی 500 الی 600 عکس مخصوصا در شبکه های اجتماعی مشاهده کنید. مثلا در مورد میز تلویزیون و یا کابینت آشپزخانه سرچ کرده و عکس های مختلفی از این موضوع را مشاهده می کنید. آنها را در کامپیوتر خود ذخیره می کنید. سپس از بین آنها بهترینها را انتخاب کرده و مابقی را حذف می کنید.

دیدن عکس چه کمکی به دیدگاه  شما جهت طراحی دکوراسیون می کند؟

اتفاقی که می افتد این است که شما در روز اول 500 عکس را انتخاب می کنید و ذخیره می کنید.ا ما خیلی جالب است که در روز دوم اگر بخواهید دوباره عکس بگیرید. با وجود زیاد بودن سایت ها نمی توانید 500 عکس را انتخاب و ذخیره کنید. قطعا این تعداد به حدود 300 عکس می رسد و در روز های بعد که بخواهید عکس سرچ کنید این تعداد به 200 عکس می رسد. به مرور زمان تعداد عکس هایی که مورد پسند شما قرار می گیرد و آن را انتخاب و ذخیره می کنید،کم می شود. کم شدن این تعداد عکس هایی که مورد پسند شما قرار می گیرد بی دلیل نیست.

حس زیبا شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه فعال می شود؟

حس زیبا شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه فعال می شود؟

علت کم شدن تعداد عکس انتخابی در نتایج جستجوی ایده جهت دکوراسیون داخلی چیست؟

دلیل کلی این موضوع این است که ناخوداگاه حس زیباشناسی در ذهن شما فعال شده است. شما آن نقشه ها و عکس هایی که در روز اول می پسندیدید امروز دیگر نمی پسندید.این ناخوداگاه باعث می شود که شما بهترین ها را انتخاب کنید .اگر این قضیه به مرور تکرار شود قطعا شما وقتی در سایت های مختلف صبح تا ظهر سرچ می کنید. بیشتر از دو تا عکس را نمی پسندید، چون ناخوداگاه این موضوع بر ذهن شما تاثیر می گذارد و باعث می شود حس زیبا شناسی در ذهن فعال شود. این تمرین ،برای هر طراحی لازم است.

علت کم شدن تعداد عکس انتخابی در نتایج جستجوی ایده جهت دکوراسیون داخلی چیست؟

علت کم شدن تعداد عکس انتخابی در نتایج جستجوی ایده جهت دکوراسیون داخلی چیست؟

مراحل پروسه طراحی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد چگونه است؟

برای شروع یک طراحی دکوراسیون داخلی باید چه مراحلی طی شود؟ ابتدا لازم است شما برداشت میدانی داشته باشید و از تمام شمای داخلی ساختمان و ابعاد و اندازه ها برداشت و عکس تهیه کنید.باید دقت داشته باشید در برداشت اندازه جهت طراحی دکوراسیون ،مجالی برای مصالح رویه دیوارها در نظر بگیرید. همچنین ابعاد خالص و نیاز کارفرما برای میزان کف سازی، یعنی میزانی که کف ساختمان بیاید پایین بیاید و میزان کنافی که از سقف  پایین می آید.  حتما در نظر بگیرید. در نهایت فرایند طراحی را شروع کنید.

مراحل پروسه طراحی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد

مراحل پروسه طراحی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد

شروع فرایند طراحی

مرحله دوم باید پلان ساختمانی را در که در محیط برداشت کردید؛ در نظر بگیرید و به صورت شماتیک و یا بر روی همان نقشه ای که برداشت کردید برای همه دیوارها، راهنما و لژن تعیین کنید و دیوارها را شماره گذاری کنید. به عنوان مثال:دیوار شماره ی 1،دیوار شماره ی 2  الی آخر حالا شما برای همه ی دیوار ها باید طرح داشته باشید. برای پافتن ایده مناسب برای هر کدام از دیوارها باید شروع کنید و در اینترنت و یا کارهایی که دارید سرچ کنید و یک نمونه مناسب پیدا کنید. در ابتدا کار شما یک سرچ کلی زدید؛ ولی در این مرحله لازم است تک تک دیوار هایی را که شماره گذاری کرده اید جستجو کنید تا بادیدن تنوعی از عکسها بتوانید به ایده های نابی دست پیدا کنید.

درمرحله سوم اولین نکته ای که در طراحی باید در نظر بگیرید، این است که بدانید دیواری که می خواهید برای آن طراحی انجام دهید، برای چه کاری مناسب است. به عنوان مثال برای قرار گیری تلویزیون مناسب است یا برای یک کار دکوراتیو ،یا اصلا برای طراحی یک شومینه مناسب است و یا حتی برای یک کمد دیواری و غیره….

ابتدا لازم است جا و مکان یابی المان ها و جزئیات داخل ساختمان را تعیین کنید.سپس برای همه تجهیزات لازم در طراحی، پیش بینی جا و مکان مناسب انجام دهید. جای شومینه، تلویزیون، کار دکوراتیو، جای پرده و پکیج، رادیاتور بخاری و همه آیتم هایی که در ساختمان و پذیرایی شما این ممکن است وجود داشته باشد، را مشخص می کنید. البته به تایید کارفرما نیز می رسانید.

اصول طراحی داخلی شروع فرایند طراحی

اصول طراحی داخلی شروع فرایند طراحی

مکان یابی درست و اصولی در طراحی دکوراسیون داخلی

مکان یابی درست و اصولی در طراحی دکوراسیون داخلی

محل مناسب برای قرارگیری تلویزیون کجاست ؟

شما نمی توانید تلویزیون را هرجایی قرار دهید. نکاتی که در قرار گیری تلویزیون باید مد نظر قرار بگیرید اینها است . تلویزیون نباید پشت به تابش نور باشد. اگر پشت تلویزیون نور باشد،وجود درخشندگی زیاد در اطراف تلویزیون خیرگی نور بوجود می آورد.همچنین جلوی تلویزیون نباید مجاور تابش نور باشد. اگر تلویزیون رو به روی نور باشد باعث می شود که نوری که از بیرون ساطع می شود به تلویزیون برخورد کند و شما تصاویر را خوب درک نکنید. ما یک جبهه مخالف به نور برای جانمایی تلویزیون نیاز داریم.

محل مناسب برای قرارگیری تلویزیون کجاست

محل مناسب برای قرارگیری تلویزیون کجاست

 بهترین مکان یابی تجهیزات آشپزخانه در یک ساختمان کجاست ؟

در آشپزخانه لازم است مکان یابی عناصر و تجهیزات دقیقا مشخص باشد.لازم است بدانید محل قرارگیری سینک ظرفشویی و یا تجهیزات پخت و پز شما در کجا قرار بگیرد. باید در نظر داشته باشید که در آشپزخانه حتما مثلث کار رعایت شود.یعنی محل قرار گیری سینک ظرف شویی و گاز و یخچال به صورتی باشد که کمترین انرژی را از خانم خانه بگیرد. لازم است در طراحی دکور داخلی جاهایی که در دید عمومی واقع شده است ازکابینت های کار استفاده نکنید و کابینت های سوپری در این قسمت طراحی شود. چرا که از لحاظ دیدگاه زیباشناسانه، ارتباط بصری قوی تری بوجود می آورد.در آشپزخانه جز زیبایی کابینت ها ،زیبایی دیگری دیده نمی شود. یعنی کابینت یکی از عناصر زیبایی در آشپزخانه است.

 

 بهترین مکان یابی تجهیزات آشپزخانه

بهترین مکان یابی تجهیزات آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه در قسمت هایی که دید بیشتری وجود دارد بهتر است سوپری در نظر بگیریم و درون سوپری باید یخچال و فر قرار داده شود.سعی کنید در اجرای سوپری ها حتما در یک جاهایی پر و خالی وجود داشته باشد که یک مقدار فرم و شکل شما غیر منتظره و غیر قایل پیش بینی باشد. در قسمت هایی که کمتر درمعرض دید است میز کار در نظر می گیریم و سینک ظرفشوی، پخت و پز و ماشین ظرفشویی و لباس شویی قرار می دهید.باید در کنار سینک ظرفشویی ،ماشین ظرفشویی قرار بگیرد. چون ماشین ظرفشویی و لباس شویی آنچنان ظاهر زیبا و قشنگی ندارند بهتر است در جاهای پنهان آشپزخانه قرار بگیرد.این وسایل می تواند در قسمت سرخ پزخانه یا مطبخ طراحی و جاگذاری شود تا از لحاظ بصری دید بهتری داشته باشد.برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون مطبخ می توانید از مقاله آشپزخانه کثیف ،فضای مورد علاقه کدبانوهای تمیز و منظم هم دیدن کنید.

دو نکته مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه دو مسئله را در نظر بگیرید. نکته اول :  قرار است در آشپزخانه ی شما از چه ابزار ها و تجهیزاتی استفاده شود. دانستن این موضوع به این جهت است که اندازه و عرض و عمق تجهیزات مورد استفاده باید دقیقا مشخص باشد. بنابراین لازم است با کارفرما صحبت شود و امکانات و تجهیزات موجود و لازم سوال شود و در طراحی گنجانده شود.یک سری ابزارهایی هست که در توی کابینت ها استفاده می شود مثلا جا قاشق چنگالی،جای مواد شوینده، جای روغن، جای سطل زباله و غیره که لازم است شما به تایید کارفرما برسانید و بعد در طراحی خود بگنجانید. نکته دوم :یک سری استاندارد هایی وجود دارد که شما باید براساس آن استاندارد ها طراحی کنید. به عنوان مثال باید اندازه و ابعاد هود و یخچال و…. را بدانید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با کابینت های ترکیب تیره و روشن

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با کابینت های ترکیب تیره و روشن

کابینت های ترکب تیره و روشن

کابینت های ترکب تیره و روشن

محل صحیح قرارگیری یخچال در آشپزخانه کجاست ؟

موضوعی که خیلی مهم است اینکه که در محل قرار گیری یخچال حتما عمق کابینتها را بیشتر بگیرید. معمولا ما به وفور دیدیم که یک یخچال ساید را داخل کابینت قرار می دهند. ولی یخچال 10 الی 15 الی 20 سانتی متر از کابینت بیرون می زند و شکلی نازیبا به خود می گیرد .پس با گرفتن عمق بیشتر برای کابینت این مشکل حل می شود ؛البته لازم است به اندازه قطر در یخچال،یخچال از کابینت بیرون باشد.همچنین در پشت یخچال باید مجالی برای عبور هوا و تخلیه ی هوا در نظر گرفته شود.

در مورد تجهیزات پخت و پز در طراحی دکوراسیون داخلی لازم است با کارفرما هماهنگ شود تا بدانیم کارفرما از چه تجهیزاتی استفاده می کند.دانستن این اطلاعات واجب است چرا که ابعاد و اندازه ها در طراحی اهمیت دارد.مثلا درمورد فر تو کار و فر جعبه ایی و یا گاز های صفحه ایی و تو کار ابعاد و اندازه ها متفاوت است. حتی گاهی دانستن مدل تجهیزات نیز مهم است چرا که ممکن است دارای ابعاد و اندازه های مختلفی باشند. پس این نکات را به عنوان الفبای طراحی داخلی برای شروع کار باید در نظر بگیرید. اینها قوانین مهم در طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ایی است.پس از دانستن این نکات به سراغ ادامه پروسه طراحی داخلی ساختمان می رویم.

طراحی دکور داخلی آشپزخانه

طراحی دکور داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی تجهیرات داخل کابینت

دکوراسیون داخلی تجهیرات داخل کابینت

کابینت آشپزخانه ترکیب زرشکی و سفید چطور می توان بدون داشتن آشپزخانه ایی بزرگ، آشپزخانه دلچسب و مورد پسند خانمها داشته باشید؟

کابینت آشپزخانه ترکیب زرشکی و سفید

مراحل 3D MAX  دکوراسیون داخلی چگونه است ؟

بعد از اینکه برای هرکدام از دیوار ها، طراحی در نظر گرفتید و طرح مورد نظر خودتان را پیدا کردید؛ براساس برداشتی که از زمین داشتید، دیوارها را به صورت پلان ترسیم می کنید و طرحی را که برای آن در نظر گرفتید ترسیم می کنید. دقت کنید که ترسیمات هر دیوار را به صورت جداگانه انجام دهید. مثلا در پلان ضلع شماره ی یک و دیوار شماره ی یک را مشخص می کنید. برای تمام دیوارها براساس اصول گفته شده طراحی می کنید. سپس به تایید کارفرما می رسانید.

در صورت تایید شدن طرح را ادامه می دهید و در صورت عدم تایید ، دوباره تغییرات را انجام می دهید تا مورد پسند کارفرما قرار بگیرد. ترسیمات خود را برای رندر در 3d،اکسپورت می کنید. حجم پروژه را بالا می برید و در کنار هم تنظیم می کنید . در نهایت نور پردازی می کنید ؛ متریال می دهید ؛ مبلمان می کنید و در آخر پروسه ی رندر را تهیه می کنید.

پروسه طراحی دکوراسیون داخلی در یک نگاه چگونه است ؟

 • بازدید و برداشت از محل 
 • انتخاب طراحی هر دیوار 
 • ترسیم اولیه 
 • مدلینگ کردن پروژه

فرایندی که تا اینجا بیان شد در مورد جداره های ساختمان است. در مورد سقف شما باید وضعیت موجود در سقف را ببینید و تیرهایی که در سقف عبور کرده را مورد بررسی قرار دهید و طرح سقف را به صورت دستی ترسیم کنید. سپس آن را به صورت اتوکدی ترسیم می کنید و برای سه بعدی سازی آماده سازی می کنید. پس چیزهایی که برای مدلیلنگ نیاز است یکی پلانی است که برداشت کردید و سپس طراحی برای تک تک دیوار ها و بعد طراحی سقف است.

دلیل دیدن عکس های زیاد، صرفا به این دلیل است که شما به نوعی تجره کسب کنید. یا به عبارتی از تجربیات دیگران در این زمینه استفاده کنید؛ تا در نهایت کاری با کیفیت انجام دهید. بنابراین اگر عکس دیده نشود و تجربه کافی نداشته باشید. طرحی بدون کیفیت می شود و مورد پسند کارفرما قرار نمی گیرد و زحمات شما به هدر می رود. از طرفی از آنجا که مرحله مدلینگ کردن یا همان تری دی  که با نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی انجام می گیرد. پروسه زمان بری است، بهتر است یک کار بدون نقص انجام شده باشد تا نیاز به دوباره کاری نباشد.

تجربه مهمترین المان در طراحی دکوراسیون داخلی

این آموزش که برای شما عزیزان مهیا شده؛ شروع خوبی برای کسانی که واقعا تجربه ی کافی در زمینه طراحی داخلی منزل ایرانی ندارند. قطعا یک زمان می رسد که شما آنقدر تجربه کسب کردید که خود دکترای معماری و دکوراسیون داخلی بدست می آورید. آنجا دیگر نیازی نیست به دنبال دیدن عکس و غیره باشید. شما با دیدن پروژه برداشتی به راحتی مکان یابی کرده و بهترین مکان ها برای تجهیزات را تشخیص می دهید. می دانید که چگونه و کجا باید تلویزیون قرار دهید و یا فرم ال سی دی چطوری باید باشد و یا جا و مکان کفش کن کجا باشد و ابعاد و اندازه ی کفش کن چه طوری باشد.

طراحی داخی فضای اتاق ناهار خوری

طراحی داخی فضای اتاق ناهار خوری

دکوراسیون داخلی برای پذیرایی

دکوراسیون داخلی برای پذیرایی

دکوراسیون مدرن سالن پذیرایی

دکوراسیون مدرن سالن پذیرایی

دکوراسیون کلاسیک و زیبا با مبلمان زرشکی

دکوراسیون کلاسیک و زیبا با مبلمان زرشکی

دکور داخلی منزل با تم رنگی سفید

دکور داخلی منزل با تم رنگی سفید

دکوراسیون آشپزخانه

طراحی فضای آشپزخانه بسته به شرایط فضا و به تبعیت از طراحی سایر بخش های خانه از دیزان متنوعی برخوردار می باشد. هر کدام از اجزای آشپزخانه از قبیل کابینت ها ،فضای بین کابینت ها حتی تجهیزات آشپزخانه به تنهایی می توانند دنیایی از تنوع و زیبایی را خلق کنند. دکوراسیون داخلی آشپزخانه مهم ترین نقش در زیبایی یک ساختمان مسکونی دارد. تا جایی که امروزه کابینت سازان بدون طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اقدام به ساخت کابینت نمی کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی دکوراسیون آشپزخانه

مطالبی در خصوص دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی نیز همانند دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است. به جرات می توان گفت پذیرایی مهمترین بخش در هر خانه محسوب می شود. تفکیک فضای پذیرایی به دو بخش عمومی و نیمه عمومی ایده خوبی است که در سبک معماری ما ایرانی ها بسیار مطلوب است. رسیدن به فضای مطلوب در طراحی دکوراسیون پذیرایی مستلزم رعایت نکاتی است. ترکیب رنگ ها ،چیدمان مبلمان ،نور پردازی مناسب ،طراحی کف ، طراحی بدنه و دیوارهای سالن، سقف و طراحی کناف ،هر کدام می تواند نقش به سزایی در طراحی داخلی و فضا داشته باشد.قرار دادن وسایل دکوراتیو می تواند فضای شما را فوق العاده تحت تاثیر قرار داهد.البته رعایت تناسب با سبک دکوراسیون شرط اولیه است.مثلا قرار دادن یک میز تلفن سلطنتی در فضا درصورتی که دکوراسیون شما سبک کلاسیک باشد فضا را فوق العاده زیبا می کند.

طراحی دکوراسیون ورودی

طراحی دکوراسیون ورودی

نحوه طراحی میز تلویزیون را بدانیم

میز تلویزیون و کمد دیواری یکی از عناطر مهم در زیبایی دکوراسیون پذیرایی محسوب می شود. بنابراین لازم است درانتخاب آن نهایت حساسیت و دقت را داشته باشید. در طراحی میز تلویزیون متریال های مختلفی مانند چوب،فلز ، ام دی اف، شیشه و … استفاده می شود. که بسته به نوع وسایل موجود در منزل متریال مناسب انتخاب می شود. گذشته از خود میز تلویزیون، طراحی دیوار مربوط به آن هم نقش مهمی در زیبایی فضا دارد و باید از طراحی خوبی برخوردار باشد.

میز تیوی جدید در دکوراسیون داخلی

میز تیوی جدیددر دکوراسیون داخلی