خانه » بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان

رنگ در دکوراسیون جزو اولین اصول است. هر طراحی بدون رنگ، خام است. با ترکیب رنگ ها است که یک طرح می تواند نمای واقعی خود را به دست بیاورد. اما انتخاب رنگ چندان کار آسانی نیست. اینکه رنگ های شما در کنار یکدیگر مجموعه ای زیبا به وجود بیاورند نیاز به دانش از رنگ است. اگر آشنایی کافی با این موضوع ندارید و یا به دنبال ایده جدید هستید، با ما در ادامه همراه باشید.

ترکیب رنگ آبی و سفید

ترکیب رنگ های گرم 

رنگ های گرم مناسب کسانی است که می خواهند از ماندن در محیط لذت ببرند. اگر به منازل سنتی سر بزنیم، رنگ در دکوراسیون ، بیشتر انواع رنگ های گرم است. معمولا زمانی که از ترکیب گرم استفاده می شود، المان های به کار رفته در دکور دارای جزئیات و موتیف ها زیاد هستند. به عنوان مثال رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی می تواند ترکیب بسیار زیبایی به وجود بیاورد.

استفاده ار رویه سنتی در دکوراسیون داخلی

رنگ های گرم در دکوراسیون

ترکیب رنگهای گرم در ذدکوراسیون

تضاد رنگ در دکوراسیون

تضاد رنگ یک راه بسیار خوب برای بازی با رنگهاست.

اما!!

باید بدانیم تضاد رنگ در دکوراسیون دقیقا چیست ؟ چطور می توانیم دو رنگ متضاد به دست آوریم؟

انواع تضاد رنگ در دکوراسیون وجود دارد. که در اینجا به آن می پردازیم

  • اولین مورد، تضاد رنگ های مکمل است.
    قطعا لزومی ندارد چندین و چند کتاب تئوری رنگ بخوانیم تا بتوانیم مفهوم رنگ مکمل را بفهمیم;برای اینکه دو رنگ را مکمل بدانیم باید ترکیب آنها رنگی خنثی پدید بیاورد.
    منظور از رنگ خنثی، رنگهای خاکستری، سفید و یا سیاه است;چند رنگ متضاد که بارها ترکیبشان را دیده اید قرمز و سبز، آبی و نارنجی و زرد و بنفش هستند.
  • دومین تضاد رنگ در دکوراسیون ،مربوط به رنگ های سرد و گرم است; این تضاد به جهت اینکه بسیار پرطرفدار است را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.
  • سومین تضاد مربوط به تاریکی و روشنایی رنگ ها است; مشخص ترین نوع این تضاد، ترکیب رنگ سیاه و سفید در کنار یکدیگر است.

حالا می توانیم راحت تر دست به انتخاب بزنیم. اگر دوست دارید کمی علمی طراحی کنید و به سمت ترکیب رنگ متضاد بروید، اکنون دانش آن را دارید. ترکیب های متضاد با توجه به اینکه اثر روانی دارند می توانند انتخاب بسیار خوبی برای دکوراسیون باشند.

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی منزل

ترکیب رنگ های سرد 

ترکیب رنگ در دکوراسیون مدرن بیشتر ترکیب رنگهای سرد است. به عنوان مثال آبی و نقره ای، در کنار هم یک ترکیب کاملا سرد دارند. این سردی منجر به تمایل فرد جهت افزایش تحرک شده و راندمان کاری را افزایش می دهد. به همین دلیل در بسیاری از شرکت های بزرگ، مشاهده می کنیم که این ترکیب برای دکوراسیون استفاده می شود. چرا که کارمندان مایل به جنب و جوش و انجام سریع تر کارها خواهند داشت.

رنگ در دکوراسیون ترکیب رنگ آبی

جهت مشاوره و طراجی دکوراسیون داخلی ساختمان کلیک کنید.

ترکیب رنگ گرم و سرد در دکوراسیون

در طراحی هیچ وقت باید وجود ندارد. شما محدود نیستید فقط از رنگ سرد و یا تنها از رنگ گرم استفاده کنید. گاهی ترکیب دکور با ترکیب سرد و گرم بسیار زیباتر می شود. ترکیب سرد و گرم باعث خواهد شد تا بخش گرم بیشتر به چشم بیاید (گاهی هم بر عکس). به عنوان مثال فرض کنید دیوارهای یک محیط قرمز رنگ هستند و در وسط آن یک تابلوی طوسی قرار دارد. یا بالعکس، دیواری طوسی که در میانه آن یک گلدان قرمز رنگ قرار گرفته باشد.ترکیب های مختلفی می توان برای دکوراسیون استفاده کرد.

ترکیب رنگ سرد و گرم در دگوراسیون

ترکیب رنگ زرد و خاکستری

تاثیر رنگ در دکوراسیون

ترکیب آبی و سفید در پذیرایی

مهم این است بدانیم بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون به صورت کلی وجود ندارد. بلکه بهترین بر اساس سلیقه ما ست که معنا پیدا می کند. برخی افراد در طراحی کمی جسور هستند و به سمت ترکیب های خاص رنگی می روند که کمتر شاهد آن هستیم. برخی دیگر از ترکیب های شناخته شده استفاده می کنند. اینکه کدام ترکیب رنگ بهتر است را احساس شما نشان خواهد داد.

دکور اتاق خواب آبی سفید

دکور اتاق ناهار خوری

دکور داخلی ساختمان

دکور داخلی ساختمان

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

ارسال دیدگاه

avatar