دکوراسیون سبز و 20 ایده جذاب طراحی با رنگ سبز

1/5 امتیاز از (1 رای )

دکوراسیون سبز، یک انتخاب رویایی برای آنهایی است که علاوه بر منحصر به فرد بودن، به دنبال فراهم آوردن تازگی و آرامش در محیط هستند. این رنگ زیبا به طور قطع یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود. البته طیف های خاصی از سبز می توانند برای استفاده در محیط های اداری نیز مناسب و شیک باشند. در ادامه می خواهیم به بررسی ترکیب انواع رنگ در دکوراسیون که قابلیت ست شدن با رنگ سبز را دارند مورد بررسی قرار دهیم و مکمل رنگ سبز در دکوراسیون، دکوراسیون سبز و قرمز، انواع رنگ سبز در دکور داخلی و جواب به این سوال که ترکیب رنگی سبز با چه رنگ هایی برای منزل مناسب تر است؟ را پاسخ دهیم.

ترکیب دکوراسیون سبز

1/5 امتیاز از (1 رای )

روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیون

از نظر روانشناسی رنگ سبز می تواند موجب بروز احساس امنیت و هارمونی و تعادل شود. می توان گفت این رنگ آشناترین رنگ به چشم انسان است. البته طیف رنگی سبز گستره است و هر کدام دارای تاثیر روانشناسی ویژه خود است. این رنگ در دکوراسیون به دلیل خنثی بودن گزینه خوبی است که باعث ایجاد حس آرامش و تعادل می شود. از این رنگ می توان در همه جای خانه بهره برد. استفاده از رنگ سبز حتی در فضاهای ادارای ،مراکز بهداشتی درمانی و اتاق عمل ، کتابخانه ها و حتی سالن های زیبایی و بوتیک ها هم کاربرد دارد.

ترکیب رنگی قهوه ایی و سبز

ترکیب رنگی قهوه ایی و سبز

انواع رنگ سبز در دکور داخلی

رنگ سبز طیف های گوناگونی دارد که هر کدام جلوه ای منحصر به فرد برای بیننده به وجود می آورند.

  • طیف های روشن رنگ سبز که معمولا در دکوراسیون های رسمی مورد استقبال قرار نمی گیرند.
  • طیف های سبز بسیار پر رنگ که در کنار سفید، مشکی، طلایی و نقره ای، فضایی بسیار شیک ایجاد نمایند.

انواع رنگ سبز در دکور داخلی

انواع رنگ سبز در دکور داخلی

ترکیب رنگی زرد طوسی و سبز در پذیرایی

ترکیب رنگی زرد طوسی و سبز در پذیرایی

دکوراسیون رنگ سبز برای چه قسمت هایی از خانه مناسب است؟

رنگ سبز به دلیل داشتن گرما و انرژی برای قسمت های مختلف خانه مثل نشیمن و پذیرایی ،اتاق خواب ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب است. حتی اگر امکان انجام تغییرات در فضای داخلی خود را ندارید می توانید با افزودن گل و گیاه به فضای خود این رنگ معجزه گر در دکوراسیون خود وارد کنید.

طراحی دکوراسیون با رنگ سبز وطوسی

طراحی دکوراسیون با رنگ سبز وطوسی

دکوراسیون سبز و سفید در پذیرایی

دکوراسیون سبز و سفید در پذیرایی

رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق نشیمن و سالن پذیرایی

رنگ سبز و پالت رنگی گوناگون آن را می توان به روش های مختلف در دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی و نشیمن استفاده کرد. اگر در نظر دارید از رنگ سبز به عنوان تنها رنگ برجسته و شاخص در دکوراسیون استفاده کنید، بهتر است از آن در کنار یک رنگ خنثی مثل سفید، کرم  یا خاکستری بهره ببرید. در این صورت رنگ سبز به خوبی خود را نشان می دهد. استفاده از رنگ سبز را می توانید برای المان های اصلی دکوراسیون مثل مبلمان و دیوار و پرده یا به صورت جزئی در کوسن های مبلمان یا اکسسوری ها استفاده کنید.

رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق نشیمن و سالن پذیرایی

رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق نشیمن و سالن پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

رنگ سبر مناسب برای اتاق خواب

رنگ سبز در انواع مختلعف  تیره و روشن موجود است که رنگ روشن مثل سبز زیتونی و سبز چمنی برای اتاق خواب مناسب تر است. اگر احساس می کنید رنگ سبز دارای انرزی زیادی است و شما در اتاق خواب به دنبال محیطی آرام هستید به این معنا نیست که نمی توانید از این طیف رنگی استفاده کنید. اگر به صورت هوشمندانه از رنگ سبز استفاده کنید می توانید دکوراسیونی خاص و زیبا و در عین حال آرامش بخش داشته باشید. برای این کار می توانید طیف رنگی خنثی را در دکوراسیون اتاق خواب خود به عنوان رنگ غالب استفاده کنید و از طیف رنگی سبز در پرده ها ، تخت خواب ، فرش یا مبلمان به صورت جزئی بهره ببرید.

استفاده از دکوراسیون سبز در اتاق خواب

استفاده از دکوراسیون سبز در اتاق خواب

رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه و فضای ناهار خوری

رنگ سبز جزء رنگ هایی است که علاوه بر آرامش بخش بودن می تواند در افزایش اشتها تاثیرگذار باشد. بنابراین این رنگ در کنار ترکیب رنگهایی مثل قرمز و نارنجی می تواند انتخاب خوبی برای آشپزخانه و سالن پذیرایی باشد. استفاده از تناژ رنگی مختلف رنگ سبز نیز در دکوراسیون آشپزخانه فوق العاده است. می توانید انواع طیف رنگی سبز را در کنار هم به کار ببرید.مثلا رنگ سبر تیره را برای کابینت استفاده کنید و در المانه ای دیگر فضا مثل فرش یا دیوار ها از رنگ سبز روشن استفاده کنید.

ترکیب رنگ سبز و کابینت طرح چوب در آشپزخانه

ترکیب رنگ سبز و کابینت طرح چوب در آشپزخانه

آشپزخانه با کابینت سبز پسته ایی

آشپزخانه با کابینت سبز پسته ایی

اگر کابینت های طرح چوب هم دارید استفاده از رنگ سبز در کنار آن فوق العاده است. در نهایت اگر امکان تغییر در المان های اصلی آشپزخانه را ندارید می توانید از این رنگ در لوازم داخلی آشسپزخانه مثل صندلی و میز ناهار خوری ، لوازم تزئینی و دیوارکوب ها و یا از برچسب برای هود و یا یخچال و …  استفاده کنید. ایجاد فضای سبز در آشپزخانه نیز پیشنهادی فوق العاده برای ایجاد دکوراسیون سبز و فضای با نشاط و پر انرژی برای خانم خانه که بیشتر وقت خود را در این فضا می گذراند می باشد.

طراحی فضای ناهارخوری با رنگ سبز

طراحی فضای ناهارخوری با رنگ سبز

مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

به لحاظ رنگ شناسی، رنگ قرمز و سبز مکمل رنگی یکدیگر هستند. ترکیب این دو رنگ، البته در طیف مناسب، می تواند منظره ای چشم نواز به وجود آورد.

ترکیب رنگ سبز و قرمز مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

ترکیب رنگ سبز و قرمز مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

ترکیب رنگی قهوه ایی و سبز

ترکیب رنگی قهوه ایی و سبز

ترکیب رنگی سبز با چه رنگ هایی برای منزل مناسب تر است؟

شاید استفاده از دکوراسیون سبز و قرمز برای محیط خانه، به مذاق برخی خوش نیاید و ترجیح دهند رنگ سبز را در ترکیب هایی رسمی تر به کار ببرند. در این گونه موارد استفاده از ترکیب سبز و سفید یا سبز و طوسی، طرفداران بیشتری دارد. اما برای ایجاد تعادل دمایی و توازن در محیط، بهتر است یک رنگ گرم نیز در کنار این دو مورد استفاده قرار گیرد.برای آشنایی با ترکیب رنگی گرم در دکوراسیون می توانید از صفحه آن دیدن کنید. در ادامه ترکیب رنگی های محبوب با رنگ سبز می پردازیم.

فضای نشیمن با ترکیب رنگ سبز

فضای نشیمن با ترکیب رنگ سبز

دکوراسیون سبز و کرم ترکیب رنگی سبز با چه رنگ هایی برای منزل مناسب تر است؟

ترکیب رنگی سبز و سفید محبوب ترین ترکیب رنگی سبز

رنگ سفید از رنگ های پرطرفدار در دکوراسیون است که به دلیل خنثی بودن به راحتی با همه پالت های رنگی ترکیب می شود. استفاده از رنگ سبز در کنار سفید محیط را روشن تر کرده و برای هر مکانی مناسب است. با استفاده از این دو رنگ می توانید فضا را بزرگنر نشان دهید. اگر علاقه مند هستید که رنگ دیگری را در کنار این دو رنگ به کار ببرید رنگ مشکی انتخاب مناسبی است.

ترکیب رنگی سبز و سفید محبوب ترین ترکیب رنگی سبز

ترکیب رنگی سبز و سفید محبوب ترین ترکیب رنگی سبز

دکوراسیون پذیرای با ترکیب رنگی سفید و سبز

دکوراسیون پذیرایی با ترکیب رنگی سفید و سبز

ترکیب رنگی سفید – سبز- مشکی

برای ترکیب سبز و سفید، شیک ترین انتخاب رنگ مشکی است. برخی افراد به استفاده از رنگ مشکی در محیط زندگی روی خوشی نشان نمی دهند. این در حالی است که جدا از اینکه مشکی در کنار سبز و سفید، ترکیبی فوق العاده لوکس و جذاب پدید می آورد، می تواند از سرمای بیش از حد این دو رنگ نیز بکاهد. اگر می خواهید از خطرات مربوط به افسردگی ناشی از رنگ مشکی در امان بمانید، یا دلایلی مشابه برای استفاده نکردن از رنگ سیاه دارید، تنها کافی است بخش های بسیار کوچکی از محیط را با مشکی دکور کنید. شاید حتی استفاده از قاب مشکی برای تابلوهای به کار برده شده در محل کافی باشد. به جز مشکی، رنگ سرمه ای، زرد و طلایی نیز برای قرار گرفتن در کنار سبز مناسب هستند.

ترکیب سبز و سفید در دکوراسیون ترکیب رنگی سبز با چه رنگ هایی برای منزل مناسب تر است؟

ترکیب رنگی سبز و قرمز

در ترکیب سبز و قرمز، رنگ قرمز می تواند سکون سبز را با اندکی تحرک در آمیزد. در عین حال رنگ سبز نیز هیجان بیش از حد قرمز را تعدیل می نماید. استفاده از این دو ترکیب رنگ فضایی شاد و پر انرژی را ایجاد می کند. ترکیب این دو رنگ به  شدت مورد علاقه افراد نوجوان است بنابراین استفاده از این ترکیب برای اتاق نوجوان فوق العاده است. البته باید توجه داشته باشید در ترکیب این دو رنگ ، رنگ غالب باید رنگ سبز باشد و از رنگ قرمز به صورت جزئی استفاده کنید.استفاده از سفید، به عنوان رنگ سوم، گزینه ای مناسب در  کنار این ترکسب است. شاید حتی بهتر باشد که سفید را به عنوان رنگ غالب به کار برد و سبز و قرمز را در اجزایی همچون مبل، تابلو ها و بخش هایی از دیوار نمایان ساخت.

ترکیب قرمز و سبز در دکوراسیون اتاق خواب

ترکیب قرمز و سبز در دکوراسیون اتاق خواب

ترکیب سفید و سبز و قرمز دکوراسیون سبز و قرمز شیک و مدرن

ترکیب رنگ زرد و سبز

این ترکیب رنگی جزء ترکیب رنگهایی ست که اخیرا مورد توجه و استقبال افراد قرار گرقته است. اگر به طبیعت علاقه مند هستید استفاده از این دو ترکیب در دکوراسیون خانه پیشنهاد می شود. رنگ زرد نماد خورشید و رنگ سبز نماد سرسبزی و سرزندگی ست و انرژی زیادی را به محیط می بخشد. استفاده از این دو ترکیب رنگ برای محیط های کم نور و بسته مناسب است چرا هر دو رنگ جزء رنگهایی هستند که نور زیادی را به محیط هدایت می کنند. استفاده از این دو ترکیب رنگ در کنار رنگهایی مثل آبی و قهوه ایی می تواند جذابیت داشته باشد.

دکوراسیون پذیرایی با ترکیب رنگی زرد و سبز

دکوراسیون پذیرایی با ترکیب رنگی زرد و سبز

طراحی خاص با استفاده ترکیب رنگی سبز

طراحی خاص با استفاده ترکیب رنگی سبز

ترکیب رنگ سبز – قهوه ایی – زرد

ترکیب رنگی سبز و قهوه ایی به دلیل آشنا بودن چشم با آن و موجود بودن در طبیعت ترکیبی زیبا و مورد پسند افراد است. با افزودن رنگ زرد به این فضا می توانید دکوراسیون شاداب و دارای گرما و با اصالت داشته باشید.

دکوراسیون با ترکیب رنگی سبز -قهوه ایی - زرد

دکوراسیون با ترکیب رنگی سبز – قهوه ایی – زرد

ترکیب رنگی سبز و طوسی

رنگ طوسی جزء اولین رنگهای خنثی است که طراحان برای استفاده در دکوراسیون انتخاب می کنند.چون این رنگ را به راحتی می توان با تعداد زیادی رنگ ست کرد. ترکیب رنگی طوسی + سبز فضایی آرامش بخش را ایجاد می کند که برای اتاق خواب فوق العاده است.استفاده از این ترکیب در فضای پذیرایی و یا نشیمن نیز فضایی دلتشین با حس دعوت کنندگی بابل را ایجاد می کند.

دکوراسیون پذیرایی با ترکیب رنگ طوسی و سبز

دکوراسیون پذیرایی با ترکیب رنگ طوسی و سبز

دکوراسیون داخلی پذیرایی با رنگ سبز و طوسی

دکوراسیون داخلی پذیرایی با رنگ سبز و طوسی

پیشنهاد می کنم مقاله  دکوراسیون سفید دکوری جذاب و زیبا مورد پسند ما ایرانی ها را هم مشاهده کنید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی انواع رنگ سبز در دکور داخلی

دکور داخلی پذیرایی با ترکیب سفید و سبز انواع رنگ سبز در دکور داخلی

دکوراسیون سبز یکی از زیباترین طرح هایی است که میتوان برای دکوراسیون های سبک مدرن انتخاب کرد در اینجا فرش فانتزی و دیوار، ست رنگ سبز میباشد که با ترکیب رنگ هایی مثل سفید، مشکی و پارکت قهوه ای رنگ چشم انداز فوق العاده زیبایی را ایجاد کرده است.

دکوراسیون داخلی پذیرایی انواع رنگ سبز در دکور داخلی

پیشنهاد می کنم مشاهده کنم: دکوراسیون کرم ،دکوری زیبا برای همه جای خانه

دکور داخلی ساختمان انواع رنگ سبز در دکور داخلی

ترکیب زیبای دیوار سبز و مبلمان رنگ روشن با فرش فانتزی تیره و پارکت قهوه ای رنگ ترکیب بسیار زیبایی است که مناسب دکوراسیون سبک مدرن بوده و بسیار شیک و مدرن میباشد که فضای شادی را به محیط خانه میبخشد.

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
0 پرسش و پاسخ
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات