لطفا امتیاز بدهید

رنگ دیوار خاکستری از جمله رنگ های خنثی جهت دکوراسیون منزل است. این نوع رنگ امروزه به دلیل داشتن آرامش خاص و ظرافت، یکی از مهم ترین و محبوب ترین رنگ های خنثی به شمار می آید. در واقع رنگ خاکستری نشان دهنده هارمونی بین دو رنگ سیاه و سفید است. استفاده از این رنگ جلوه و نمایی فوق العاده زیبا را به دکوراسیون منزل شما هدیه می کند.

استفاده از نقاشی کودک در چیدمان دکور اتاق

لطفا امتیاز بدهید

تاثیر رنگ دیوار خاکستری در دکوراسیون داخلی

بهتر است بدانید با استفاده از رنگ دیوار خاکستری می توان فضایی ماهرانه و بی نظیر را خلق کنید. از آنجا که این نوع رنگ از ماهیت خنثی برخوردار است، به راحتی می توان آن را با رنگ های دیگر ترکیب کرد. بهتر است بدانید در بافت خاکستری هیچ رنگی به صورت نامطلوب حضور پیدا نمی کند. در واقع خنثی بودن این نوع رنگ امکان ترکیب و تلفیق مناسب با دیگر رنگ ها را به خوبی به وجود می آورد. با یک انتخاب ماهرانه و درست از طیف رنگی خاکستری می توان بهترین طراحی های داخلی دکوراسیون را انجام داد.

تاثیر رنگ دیوار خاکستری در دکوراسیون داخلی

همانطور که می دانید رنگ خاکستری از طیف های مختلفی برخوردار است، بنابراین باید از طیف های متناسب با فضای مورد نظر استفاده کنید. برای مثال انتخاب رنگ خاکستری تیره برای اینکه  فضای اتاق شما درخشش بیشتری داشته باشد، گزینه مناسبی محسوب می شود. همچنین اگر بخواهید اتاق و فضای اطراف شما حس آرام بخشی را القا کند بهتر است رنگ خاکستری روشن را جهت رنگ آمیزی دیوار انتخاب کنید. نکته قابل توجه در طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از رنگ خاکستری این است که می توان از این رنگ همراه با رنگ سفید برای داشتن خانه ای شاد استفاده کرد. در حالت کلی رنگ خاکستری دیوار به بهترین شکل با رنگ های شاد همچون سفید، آبی و سبز متعادل می شود. بنابراین می توان از ترکیب این رنگ های مختلف به صورت ماهرانه استفاده کرد.

استفاده از رنگ خاکستری در دیوار

از رنگ دیوار خاکستری در چه سبک هایی می توان استفاده کرد؟

بهتر است بدانید امروزه از هر رنگی متناسب با یک سبک طراحی استفاده می شود. رنگ خاکستری برای طراحی داخلی مدرن سبک های مختلفی همچون مینیمالیسم، لافت، صنعتی و اسکاندیناوی مناسب و ایده آل است. همچنین استفاده از این نوع رنگ باعث جلوه بیشتر تزئینات می شود. لازم به ذکر است که طبق نظر کارشناسان و طراحان می توان از تن های مختلف این نوع رنگ مانند باروک و سلطنتی در سبک های کلاسیک استفاده کرد. لازم به ذکر است که برای به وجود آوردن یک ظاهر یکپارچه با کل طراحی باید از سایه های متوسط و کم رنگ خاکستری استفاده کنید.

از رنگ دیوار خاکستری در چه سبک هایی می توان استفاده کرد؟

رنگ خاکستری برای دیوار

بهتر است بدانید شناخت نکات مهم و کاربردی در ترکیب رنگ چیدمان به شما کمک می کند تا یک طراحی داخلی زیبا و منحصر بفردی را انجام دهید. رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در روحیه افراد دارند، از اینرو با استفاده از یک ترکیب رنگ ماهرانه در چیدمان منزل می توان به توان روحی افراد کمک بسیار زیادی کرد. در واقع با شناخت رنگ های مکمل و متضاد و اصلی و فرعی می توان یک دکوراسیون داخلی زیبا و بی نظیر را خلق کنید.

از رنگ دیوار خاکستری در چه سبک هایی می توان استفاده کرد؟

از رنگ دیوار خاکستری در چه سبک هایی می توان استفاده کرد؟

در طراحی داخلی دکوراسیون زمانی که از رنگ های خنثی استفاده می کنید، بهتر است آن ها را با چند رنگ شاد ترکیب کنید. همچنین جهت جلوگیری از کلافگی و سردرگمی باید نهایت از ترکیب سه یا چهار رنگ استفاده کرد. از دیگر نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در فضاهای متفاوت خانه می توان طیف های رنگی گوناگونی را به کار برد. در واقع با رعایت این نکات می توانید به دکوراسیون خود انرژی ببخشید و فضاهای متنوع تری داشته باشید. همچنین در صورتی که فضای خانه کوچک است بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید و از رنگ های تیره و تند استفاده نکنید.

آشنایی با نکات مهم و کاربردی در ترکیب رنگ چیدمان

ا

دیگران مشاهده کردند: آشنایی با مهمترین قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی 

استفاده از مبلمان خاکستری در طراحی دکوراسیون داخلی

بعد از انتخاب رنگ دیوار خاکستری می توان از مبلمان خاکستری رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده کرد. برای اینکه بتوانید دکوراسیون اتاق نشیمن خود را به خوبی تکمیل کنید، می توانید مبلمان خود را با فضای موجود هماهنگ کنید. در واقع جهت ایجاد یک فضای زیبا و حرفه ای بهتر است از مبلمان هایی با تونالیته رنگی تیره ‌تر یا روشن ‌‌تر از رنگ دیوارها استفاده کرد.

رنگ مبل خاکستری

استفاده از مبلمان خاکستری در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ خاکستری در آشپزخانه

همانطور که می دانید آشپزخانه قلب هر خانه ایی محسوب می شود، از اینرو باید سعی کرد آن را مطابق با قواعد و اصول دکوراسیون داخلی طراحی کرد. استفاده از رنگ دیوار خاکستری از جمله ایده های مدرن برای طراحی این قسمت از خانه است. در واقع استفاده از این نوع رنگ فضایی زیبا و چشم نواز را خلق می کند. همچنین می توان از این رنگ در قسمت کانتر و جزیره آشپزخانه نیز استفاده کرد. 

استفاده از رنگ خاکستری در آشپزخانه

استفاده از وسایل تزئینی خاکستری رنگ

بهتر است بدانید استفاده از وسایل تزیینی خاکستری رنگ از دیگر نکات کلیدی و مهم برای خلق یک دکوراسیون بی نظیر و زیبا است. یکی از مواردی که دارای نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی است، استفاده از یک آباژور همراه با رنگ نقره ای می باشد. در واقع یک آباژور با طیف رنگی نقره ای و طلایی در کنار رنگ دیوار خاکستری جلوه بسیار زیبایی را به فضای داخلی می بخشد. همچنین انتخاب کوسن هایی با طیف های مختلف رنگ خاکستری از دیگر نکات طلایی در طراحی دکوراسیون داخلی است.برای طراحی داخلی فضای منزل خود می توانید از کوسن هایی با رنگ خاکستری در بافت های مختلف استفاده کنید.

استفاده از کوسن های خاکستری و طلایی

همچنین استفاده از تعدادی تابلو با طیف های مختلف رنگ خاکستری با  پس زمینه سفید بر روی دیوارهای خاکستری رنگ از دیگر نکات مهم و کاربردی در طراحی یک دکوراسیون مدرن و بی نظیر است. انتخاب تعدادی آینه بر روی دیوار و شومینه هایی از جنس سنگ مرمر از دیگر روش های اصولی برای یک طراحی مدرن محسوب می شوند. لازم به ذکر است که برای دیوارهایی با رنگ خاکستری انتخاب سقف سفید بهترین گزینه است. در واقع ترکیب رنگ خاکستری در کنار سقف سفید فضایی شاد و زیبا را خلق می کند. همچنین برای قاب درب و پنجره می توانید از رنگ سفید استفاده کنید.

استفاده از وسایل تزئینی خاکستری رنگ

استفاده از قاب سفید بر روی دیوار خاکستری