LOOK DIFFERENT

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی شاید به گمان بعضی از افراد هزینه اضافی باشد اما به طور قطع به شما می گوییم که طراحی دکوراسیون داخلی مدیریت هزینه و زمان است. طراحی دکوراسیون داخلی علاوه بر اینکه به ساختمان شما زیبایی می بخشد موجب آرامش و حس مثبت اندیشی به ساکنان خود می شود.

moshen
درخواست طراحی دکوراسیون داخلی

GREEN LIFE

دکور خانه طبیعت

در این ویدیو در مورد طراحی یک خانه دوبلکس صحبت میکنیم.صاحب خانه به فضای سبز علاقه شدید داشت پس ما ایده پروژه رو طبیعت قرار دادیم.از فرم های نرم و سیار که تناسب خاصی با طبیعت پیرامون مون دارد استفاده کردیم.چهار چوب این طراحی ترکیبی از مدرن و سنتی هست.سعی کردیم نحوه ی اجرای ساده و آسان پروژه را در نظر بگیریم.

THE PEAK OF NEWNESS

اصول طراحی دکور

film

NEW START

چطور و از کجا شروع کنم؟

film

دکوراسیون آشپزخانه

طراحی فضای آشپزخانه بسته به شرایط فضا و به تبعیت از طراحی سایر بخش های خانه از دیزان متنوعی برخوردار می باشد.هر کدام از اجزای آشپزخانه از قبیل کابینت ها ،فضای بین کابینت ها حتی تجهیزات آشپزخانه به تنهایی می توانند دنیایی از تنوع و زیبایی را خلق کنند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه مهم ترین نقش در زیبایی یک ساختمان مسکونی دارد; تا جایی که امروزه کابینت سازان بدون طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اقدام به ساخت کابینت نمی کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی دکوراسیون آشپزخانه

پذیرایی شاید مهمترین بخش در هر خانه محسوب می شود. تفکیک فضای پذیرایی به دو بخش عمومی و نیمه عمومی ایده خوبی است که در سبک معماری ما ایرانی ها بسیار مطلوب است.رسیدن به فضای مطلوب در طراحی دکوراسیون پذیرایی مستلزم رعایت نکاتی است. ترکیب رنگ ها ،چیدمان مبلمان ،نور پردازی مناسب ،طراحی کف و دیوارها و سقف هر کدام می تواند نقش به سزایی در طراحی نقشه ساختمان ویلایی و فضا دارد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی نیز همانند آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است ;چیدمان مبلمان ، نحوه نور پردازی ، طراحی کناف، طراحی بدنه سالن ; همچنین کف از جمله ایتم هایی است که در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی به کار می رود.
از آنجا که پذیرایی یک ساختمان جزء فضاهای عمومی ساختمان محسوب می شود; ارزش این را دارد تا در جهت ارتقا کیفیت فضا نیز به این مقوله پرداخته شود.

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی

میز تلوزیون و کمد دیواری یکی از عناطر مهم در زیبایی دکوراسیون پذیرایی محسوب می شود; بنابراین لازم است درانتخاب آن نهایت حساسیت و دقت را داشته باشید. در طراحی میز تلوزیون متریال های مختلفی مانند چوب،فلز ، ام دی اف، شیشه و … استفاده می شود.که بسته به نوع وسایل موجود در منزل متریال مناسب انتخاب می شود.
گذشته از خود میز تلوزیون، طراحی دیوار مربوط به آن هم نقش مهمی در زیبایی فضا دارد و باید از طراحی خوبی برخوردار باشد.

میز تیوی جدیددر دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر ،یک حرفه و یا صنعت در جهان معرفی و شناخته شده .
طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد.

قطعا نیاز است طراحی با توجه به محیط انجام شود. بی شک طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است.

فضای داخلی آن اســـت که به یک ساختمان روح می دهد.

محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجـــام فعالیت­های ما در آنجا دارد; از طرفی دیـــگر بر روی تفکر، احـــوال و خلق و خوی ما تأثیر دارد.هدف از طراحی داخلی، بهتر کردن کارکرد روانی و فیزیکی محیط ،برای راحت­تر کردن زندگی در آنجاست.
فضای داخلی ساختمان ،بدون طراحی داخلی یا اساسا قابل استــــفاده نیست ; یا بهترین و کامل ترین کارآیی را ندارد.

طراحی داخلی ساختمان روی زندگی همه اقشار جامعه تأثیر می گذارد;از این جهت بحث طراحی داخلی، اصلا محصور به قشر ثروتمند و خانه های متمول نیست.
همه اقشار جامعه و طبقات کم ­درآمد هم می توانند طراحی داخلی داشته باشند.

اگر قانع بودن را یکی از اصل جامعه امروزی بدانیم; و بخواهیم شرایط یک زندگی راحت را در فضای 40 یا 60 متری آپارتمان­ ها داشته باشیم; طراحی داخلی یک امر واقعا ضروری است.
طراحی داخلی به ما نشان دهد که در این فضای کوچک با چه وسایلی و چطور باید زندگی کنیم.
طراحی داخلی با ویژگی­ های روحی ـ روانی انسان ارتباط مستقیم دارد.
در طراحی باید برای رسیدن به یک طرح ایده آل، خصوصیات و رفتارهای انسانی در محیط های داخلی زندگی از جمله محیط های عمومی و خصوصی، به دقت مورد توجه قرار بگیرند.

طراح در زمان طراحی فضای داخلی با دو مطلب دست به گریبان است.

1)کاربرد آن محیط

2)تأثیری که قرار است آن محیط روی استفاده­ کننده بگذارد.

طراحی داخلی محدوده وسیعی از اجزا و پارامترها را شامل می شود;این پارامترها شامل نور،فرم، بافت، رنگ، دیوار، سقف، کف، مبلمان و عناصر تزیینی می شود.
این مولفه ها ابزارهای کار طراح هستند که همه بایستی به شکل هماهنگ و مناسب مورد توجه قرار گیرند.

طراحی داخلی که به عنوان واسط بین معماری و طراحی است.به همان مقدار که دارای ابعاد ساختاری ،کاربردی و فنی می­ شود، طراحی تجسمی و جنبه­ های بصری و زیبایی­ شناسانه را نیز در بر دارد. از این­ جهت طراحی داخلی غالبا در زمره هنرهای تجسمی محسوب می شود .جهت موفقیت در طراحی داخلی باید به مقدار زیادی با اصول طراحی و عناصر تجسمی و اصول سواد بصری آشنایی داشت.تا بتوان جدید ترین و به روزترین ایده های دکور داخلی منزل را جهت طراحی پیاده سازی کرد.

سه اصطلاح دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی و معماری داخلی غالبا به اشتباه جای هم استفاده می شود.
این سه عبارت با هم قسمت های مشترکی دارند;و هدف تمام آنها بهتر کردن کیفیت زندگی از راه بهتر کردن محیط است.

معماری داخلی نقش مهمی در وضعیت فضای ساختمان دارد.روش چيدمان و تقسيم بندی کردن فضاها، رنگ و جنس پوشش سطوح (سقف و كف و ديوارها ) ، مبلـمان ،نور پردازی و مجموعه عوامل دیگرتاثیر گذار بر زيبايي و كار آمدی محیط های داخلي هستند.اکنون اثر معماری داخلی روی آرامش ، عملکرد در محیط های اداری و میزان اثر بخشی در محیط های تجاری خیلی مشخص و لازم است.

  1. نور یعنی عاملی که توان دید را به فرد می دهد .
  2. فرم ،توده ی فیزیکی یک شی است که سه بعدی و دارای وزن است.
  3. فضا ، همان محدوده ی در دسترس کاربر می باشد.
  4. بافت ،ویژگی ای از یک شی است که با دیدن یا لمس کردن به چشم می آید.
  5. شکل ، خط بیرونی یک شی را تشکیل می دهد.
  6. رنگ که همان جلوه دیداری فرم است.
  7. حجم ، عنصر مهم طراحی داخلی است که به شکل اجسام توپر یا تو خالی نمایش داده می شود.
  8. اهمیت طراحی فضای داخلی

امروزه بحث طراحی و دکوراسیون داخلی در بین مردم اهمیت ویژه ای پیدا کرده; و در خیلی از مراکز علمی و دانشگاهها در قالب رشته ای جداگانه تدریس می شود.

الگوهای و ایده های متفاوتی از جمله کلاسیک و مدرن ، به وسیله طراحان این رشته استفاده می شود .
معمولا در این زمینه از محدودیت های معماری اثری نیست; و به ایده های بلند پروازانه طراحان می توان تجسم بخشید.
پیشرفت تکنولوژی به سبب آسان شدن برخی موضوعات اجرایی و تاسیساتی ; کارآیی بالا و تنوع در محصولات،زمینه مناسبی را در جامعه به وجود آورده است.
این موضوع طراحی داخلی را بخش جدا نشدنی محیط های معماری محسوب می کند.

در حالت کلی برای گرفتن نتیجه های دلخواه و مناسب در پایان هر کاری; داشتن اطلاعات درست و تجربه های عملی و تئوری در مورد آن موضوع در رسیدن به موفقیت کمک می کند.

در مورد دکوراسیون این اطلاعات را می توان به دو قسمت تقسیم کرد.

1) پوشش های اصلی

شامل فضاهای مثل سقف ،کف، دربها و دیوارها است که موضوع اصلی کار دکوراسیون را شامل می شود.

2) لوازم دکوراسیون

شامل فرش ،تابلو ،مبلمان،کاغذ دیواری ،کابینت ،کمد ، پرده و چیزهای دیگری است; که با هم دکوراسیون ما را تشکیل می دهند.
در سنجش این دو بخش پوشش های اصلی اهمیت بیشتری دارند;زیرا در مقایسه با لوازم دکوراسیون پایدار تر بوده و نقش پس زمینه را در لوازم دکوراسیون اجرا می کنند.
در بخش پوشش های اصلی،دربها و دیوارها جای مهمی دارند; چون مقدار اثرگذاری شان روی لوازم دکوراسیونی داخلی ،خیلی چشمگیرتر است.

علاوه بر اثرگذاری روی لوازم محیط، دیوارها و رنگ آنها در وسعت بخشدن به فضا و نور محیط موثرند.

آسایش

آسایش ساکنان خانه بیشتر از زیبایی در دکوراسیون داخلی اهمیت دارد.
محل زندگی ، استراحت و یا کار در صورتی که شرایط راحت و مناسبی را فراهم ننماید ، دارای فضای کسالت بار و سنگین شده و انسان را از خود دور خواهد نمود .
نقش مهم معماری و تزئین داخلی در واقع به وجود آوردن محیط مناسبی برای زندگی و فعالیت های انسانی است.

سطوح

سطح اصلی اتاق ها از جمله کف ودیوار ها وسقف است; پرده‌ها روکش صندلی و مبل ، سطح پنجره ها و درها هم سطوح کوچکتر را تشکیل می دهند.
نقش ،رنگ و بافت در کوچک یا بزرگ تر جلوه دادن اتاق ها موثر است نقش های نا منظم و رنگهای تند بر سطح های مورد نظر قدرت جلب توجه بیشتری دارد و محیط را کوچکتر و شلوغ نشان می دهد.

ارسی ،تاقچه، هشتی ،رفها، باغچه ها و حوضها تعدادی از عناصر طراحی داخلی در ایران می باشند.
روش معماران ایرانی در گذشته در استفاده از این عناصر، در جهت آن بوده که از جذابیت فرم کم شود و به پرباری فضا اضافه شود. این هندسه همراه با تزئینات می باشد.

رنگ در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ فضا، بستگی زیادی به افرادی دارد که می خواهند در آن فضا زندگی کنند ; بر طبق انتخاب شخصی و سلیقه آنها انجام می شود;رنگ ها دامنه گسترده ای دارند و افراد سلیقه های گوناگون .
در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ممکن است طراح،خودش ترکیب رنگ هایی را به صاحب خانه پیشنهاد دهد;از این گذشته ، ترکیب رنگ ها در جایگاه اول به نوع اتاق هم بستگی دارد; به عنوان مثال اتاق نشیمن، جای پذیرایی است و بایستی از رنگ های آرامش بخش در این مکان استفاده نمود;اتاق خواب یک فضای شخصی و محل خواب و استراحت است ; رنگ آن بایستی برطبق احساسات قلبی صاحب خانه، انتخاب گردد.

ممکن است ترکیب رنگ ها، طبق دیدگاه صاحب خانه نیز باشد; به عنوان مثال افرادی که فعال و پرانرژی هستند، رنگ های روشن را بیشتر ترجیح می دهند.
این در حالیکه است که افرادی که بیشتر در خانه هستند رنگ های نزدیک به تیره را ترجیح می دهند. از رنگ های دیگر هم ممکن است در ترکیب رنگ ها استفاده گردد.

قطعا هر طراح، یک شناخت نسبی از سبک های مختلف در طراحی دارد; تنوع سبک ها در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است.
سبک مدرن و سبک کلاسیک جرء مشهورترین سبک های دکوراسیون داخلی می باشد;از دیگر سبک های می توان به سبک شیکر در طراحی دکوراسیون داخلی نام برد; همچنین سبک دکوراسیون داخلی روستیک;سبک مراکشی ; سبک هندی ; سبک رومی باستانی و دهها سبک دیگر را می توان نام برد.

یک سبک در طراحی وجود دارد که خاص ایران است و شاید بتوان گفت یک سبک بی نظیر در طراحی می باشد. سبک دکوراسیون داخلی ایرانی امروزه دچار تغییرات مدرنی شده که دانستن قوانین مربوط به آن یک نکته مهم است.در این سبک قوانین و نکاتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ،طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی و غیره وجود دارد.

دکوراسیون داخلی مغازه و فضاهای تجاری، به دلیل تاثیر مستقیم روی فروش هر صنفی می تواند پر اهمیت باشد;امروزه طراحی دکوراسیون داخلی مغازه از نیاز های اصلی و اساسی یک فضای فروشگاهی محسوب می شود.

START INNOVATION

بازسازی خانه قدیمی

film
آشپزخانه
میز تلوزیون
هال و پذیرایی
سرویس بهداشتی
اتاق های خواب
خواب کودک
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!