آشپزخانه کثیف ،فضای مورد علاقه کدبانوهای تمیز و منظم

5/5 امتیاز از (1 رای )

 آشپزخانه کثیف، فضایی است با عملکردی متفاوت از آشپزخانه سرد، برای پخت و پز غذاهای سرخ کردنی و بو دار. امروزه با تغییر در فرهنگ و همچنین سبک طراحی آشپزخانه، وجود آن در خانه لازم است. در ادامه ما به دلایل طراحی دکوراسیون آشپزخانه دو بخشی پرداخته و حداقل ابعاد آشپزخانه کثیف و بهترین مکان برای در نظر گرفتن آشپزخانه گرم و همچنین چیدمان وسایل در آشپزخانه سرد و گرم را توضیح می دهیم پس با ما همراه باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه آشپزخانه کثیف چیست؟

5/5 امتیاز از (1 رای )

آشپزخانه کثیف چیست؟

آشپزخانه کثیف یا به عبارتی مطبخ در واقع بخشی از آشپزخانه است که در سبک طراحی جدید وجود آن ضروری است. در این فضا تجهیزات کامل برای پخت و پز و شستشوی راحت وجود دارد. وجود آشپزخانه گرم باعث می شود هیچ بی نظمی و کثیفی در فضای قابل دید آشپزخانه صورت نگیرد و هیچ بوی نا مطبوع و دودی در فضا پخش نشود.

آشپزخانه کثیف چیست؟ و دارای چه مزایب و معایبی است؟

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی به گونه ایی است که حریمی بین آشپزخانه و فضای پذیرایی وجود ندارد و در واقع فضای آشپزخانه جزیی از فضای پذیرایی محسوب می شود. و یا فضای جدا کننده این دو بخش اپن آشپزخانه است که در این صورت هم حرمی بین این دو فضا وجود ندارد. این تغییر در فرهنگ و طراحی داخلی ساختمان باعث شده که نیاز به طراحی فضایی به عنوان آشپزخانه کثیف وجود داشته باشد.

میز اپن آشپزخانه آشپزخانه کثیف چیست؟

میز جزیره ایی در دکوراسیون داخلی اشپزخانه آشپزخانه کثیف چیست؟

دلایل طراحی آشپزخانه دو قسمتی

دود و بوی نامطبوع

شاید برای شما هم پیش آمده باشد، برای مهمانی به جایی رفتید به محض ورود اولین چیزی که احساس می کنید، بوی نا مطبوعی است که از طبخ غذا در کل فضای خانه پیچیده است. با وجود تلنولوژی های جدید باز هم طبخ غذا در آشپزخانه و تولید بوی نامطبوع در فضای خانه آزار دهنده است. طبخ غذا در محیط آشپزخانه کثیف از پیچیدن بوی غذا در کل فضای خانه جلوگیری می کند.

دلایل طراحی آشپزخانه دو قسمتی دود و بوی نامطبوع

به هم ریختگی و بی نظمی در آشپزخانه

به هم ریختگی و بی نظمی در هر فضایی باعث ایجاد انرژی های منفی در فضا می شود. آشپزی و انجام فعالیت باعث بی نظمی و به هم ریختگی زیادی در فضای آشپزخانه می شود. اگر فضای آشپزخانه کثیف وجود نداشته باشد، به هم ریختگی آشپزخانه می تواند انرژی منفی را به همه فضا و اعضای خانواده منتقل کند.

کابینت آشپزخانه با رنگ روشن به هم ریختگی و بی نظمی در آشپزخانه

سخت بودن فعالیت در آشپزهای امروزی در حضور مهمان

در آشپزخانه های امروزی که حریم بین پذیرایی و آشپزخانه، یک اپن و یا یک آشپزخانه جزیره ایی می باشد. در صورت حضور مهمان در خانه، کار کردن در آشپزخانه برای کدبانوی خانه بسیار سخت می شود. وجود مطبخ کمک می کند، خانم خانه و یا مستخدم، بدون مزاحمت به طبغ غذا و انجام فعالبت مشغول باشد.

طراحی دکور آشپزخانه سخت بودن فعالیت در آشپزهای امروزی در حضور مهمان

پیشنهاد می کنم برای دیدن  جدیدترین و مدرن ترین مدل کابینت آشپزخانه 2020 همین الان کلیک کنید!!!

حداقل ابعاد آشپزخانه کثیف

حداقل ابعاد برای آشپزخانه ایده ال به طور معمول ۱۵ تا ۲۰ متر مربع است. به این فضا، ریزفضا هایی به عنوان مکمل افزوده می شود. یکی از این ریزفضاها آشپزخانه گرم است که می تواند داری حداقل ابعاد 6 متر مربع باشد. که در همجواری آشپزخانه طراحی می شود.

حداقل ابعاد آشپزخانه کثیف و شکل طراحی آن

مکان مناسب آشپزخانه کثیف کجاست؟

پلان آشپزخانه کثیف در گذشته در فضای آزاد و یا در گوشه حیاط و یا در زیر پله طراحی می شد و فضایی کاملا جدا از آشپزخانه بود. اما امروزه  آشپزخانه تمیز و کثیف در امتداد و یا در همجواری یکدیگر طراحی می شود. بهترین مکان آشپزخانه کثیف، قرار گیری آن در همجواری آشپزخانه و در فضایی در راستای کابینت های آشپزخانه است.

مکان مناسب آشپزخانه کثیف کجاست؟ و در کدام قسمت از خانه باید قرار بگیرد

در صورت قرار گیری آشپزخانه کثیف در پشت آشپزخانه سرد، به مرور زمان کارایی خود را از دست داده، و به فضایی بلا استفاده و مکانی برای پنهان کردن ظروف و وسایل به درد نخور تبدیل می شود.

مکان مناسب آشپزخانه کثیف کجاست؟ چیدمان دکور آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

در آشپزخانه کثیف به طور معمول سینک و گاز طراحی می شود که سینک، معمولا دو لگنه انتخاب می شود که برای شستشو راحتر است. کابینت این فضا کابینت های کابردی است و ساده تر از آشپزخانه اصلی طراحی می شود. میز کار کاربری هم جهت آماده سازی غذا می توان در این فضا قرار داد. فریزی هم برای فریزکردن مواد در طول سال در نظر می گیرند.

کابینت آشپزخانه ممبران چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

در آشپزخانه تمیز که در معرض دید افراد قرار دارد، کابینت های زییا و شیک طراحی می شود. گاز به صورت رو میزی و فر تو کار در نظر گرفته می شود و یخچال های شیک و دو قلو، در این فضا قرار می گیرد. چیدمان این فضا باید با دکوراسیون داخلی شما هماهنگ باشد و فقط برای پخت و پز ها ی سر دستی از این بخش آشپزخانه استفاده می شود و هیچ گونه ریخت و پاش و بی نظمی در فضای قابل دید آشپزخانه انجام نمی شود.

دکوراسیون داخلی با کابینت رنگ روشن چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

کابینت با رنگ تیره و یک تکه چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

کابینت ساده و زیبا در دکوراسیون داخلی چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

کابینت با رنگ قهوه ایی چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

کابینت با طراحی تا سقف چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
0 پرسش و پاسخ
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات