خانه » آشپزخانه کثیف ،فضای مورد علاقه کدبانوهای تمیز و منظم

آشپزخانه کثیف ،فضای مورد علاقه کدبانوهای تمیز و منظم

 آشپزخانه کثیف یا آشپزخانه گرم فضایی است با عملکردی متفاوت از آشپزخانه سرد، برای پخت و پز غذاهای سرخ کردنی و بو دار.در این فضا تجهیزات کامل برای پخت و پز و شستشوی راحت وجود دارد .وجود آشپزخانه گرم باعث می شود هیچ بی نظمی و کثیفی در فضای قابل دید آشپزخانه صورت نگیرد و هیچ بوی نا مطبوع و دودی در فضا پخش نشود.

دکوراسیون آشپزخانه

در ادامه نکات مهم در طراحی آشپزخانه کثیف و طرح های جذاب آن را مشاهده کنید!

آشپزخانه کثیف چیست؟

آشپزخانه کثیف یا به عبارتی مطبخ در واقع بخشی از آشپزخانه است که در سبک طراحی جدید وجود آن ضروری است.امروزه طراحی دکوراسیون داخلی به گونه ایی است که حریمی بین آشپزخانه و فضای پذیرایی وجود ندارد و در واقع فضای آشپزخانه جزیی از فضای پذیرایی محسوب می شود.این تغییر در فرهنگ و طراحی داخلی ساختمان باعث شده که نیاز به طراحی فضایی به عنوان آشپزخانه کثیف وجود داشته باشد.

کابینت با رنگ سفید

دلایل طراحی آشپزخانه دو قسمتی

دود و بوی نا مطبوع

شاید برای شما هم پیش آمده باشد، برای مهمانی به جایی رفتید به محض ورود اولین چیزی که احساس می کنید ;بوی نا مطبوعی است که از طبخ غذا در کل فضای خانه پیچیده است.با وجود تلنولوژی های جدید باز هم طبخ غذا در آشپزخانه و تولید بوی نامطبوع در فضای خانه آزار دهنده است.طبخ غذا در محیط آشپزخانه کثیف از پیچیدن بوی غذا در کل فضای خانه جلوگیری می کند.

آشپزخانه گرم فضایی خارج از دید افراد

به هم ریختگی و بی نظمی در آشپزخانه

به هم ریختگی و بی نظمی در هر فضایی باعث ایجاد انرژی های منفی در فضا می شود .آشپزی و انجام فعالیت باعث بی نظمی و به هم ریختگی زیادی در فضای آشپزخانه می شود.اگر فضای آشپزخانه کثیف وجود نداشته باشد ;به هم ریختگی آشپزخانه می تواند انرژی منفی را به همه فضا و اعضای خانواده منتقل کند.

کابینت آشپزخانه با رنگ روشن

سخت بودن فعالیت در آشپزهای امروزی در حضور مهمان

در آشپزخانه های امروزی که حریم بین پذیرایی و آشپزخانه، یک اپن و یا یک آشپزخانه جزیره ایی می باشد; در صورت حضور مهمان در خانه، کار کردن در آشپزخانه برای کدبانوی خانه بسیار سخت می شود.
وجود مطبخ کمک می کند، خانم خانه و یا مستخدم ،بدون مزاحمت به طبغ غذا و انجام فعالبت مشغول باشد.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

حداقل ابعاد آشپزخانه کثیف

حداقل ابعاد برای آشپزخانه ایده ال به طور معمول ۱۵ تا ۲۰ متر مربع است; به این فضا، ریزفضا هایی به عنوان مکمل افزوده می شود. یکی از این ریزفضا ها آشپزخانه گرم است که می تواند داری حداقل ابعاد 6  متر مربع باشد.که در همجواری آشپزخانه طراحی می شود.

آشپزخانه گرم فضایی برای پخت و پز و سرخ کردن

مکان مناسب آشپزخانه کثیف کجاست؟

پلان آشپزخانه کثیف در گذشته در فضای آزاد و یا در گوشه حیاط و یا در زیر پله طراحی می شد و فضایی کاملا جدا از آشپزخانه بود.اما امروزه پلان آشپزخانه تمیز و کثیف در امتداد و یا در همجواری یکدیگر طراحی می شود.بهترین مکان آشپزخاته کثیف ،قرار گیری آن در همجواری آشپزخانه و در فضایی در راستای کابینت های آشپزخانه است.

طراحی آشپزخانه گرم در همجواری آشپزخانه سرد

در صورت قرار گیری آشپزخانه کثیف در پشت آشپزخانه سرد ،به مرور زمان کارایی خود را از دست داده; و به فضایی بلا استفاده و مکانی برای پنهان کردن ظروف و وسایل به درد نخور تبدیل می شود.

چیدمان آشپزخانه کثیف و تمیز

در آشپزخانه کثیف به طور معمول سینک و گاز طراحی می شود که سینک ،معمولا دو لگنه انتخاب می شود که برای شستشو راحتر است .کابینت این فضا کابینت های کابردی است و ساده تر از آشپزخانه اصلی طراحی می شود.میز کار کاربری هم جهت آماده سازی غذا می توان در این فضا قرار داد.فریزی هم برای فریزکردن مواد در طول سال در نظر می گیرند.

چیدمان دکور آشپزخانه

کابینت آشپزخانه ممبران

در آشپزخانه تمیز که در معرض دید افراد قرار دارد،کابینت های زییا و شیک طراحی می شود; گاز به صورت رو میزی و فر تو کار در نظر گرفته می شود و یجچال های شیک و دو قلو، در این فضا قرار می گیرد.چیدمان این فضا باید با دکوراسیون داخلی شما هماهنگ باشد و فقط برای پخت و پز ها ی سر دستی از این بخش آشپزخانه استفاده می شود و هیچ گونه ریخت و پاش و بی نظمی در فضای قابل دید آشپزخانه انجام نمی شود.

دکوراسیون داخلی با کابینت رنگ روشن

چیدمان دکوراسیون آشپزخانهای مدرنه تمیز

کابینت با رنگ تیره و یک تکه

کابینت با طرح کلاسیک

کابینت ساده و زیبا در دکوراسیون داخلی

میز جزیره ایی در دکوراسیون داخلی اشپزخانه

دکوراسیون داخلی و کابینت

میز اپن آشپزخانه

کابینت با رنگ قهوه ایی

کابینت با طراحی تا سقف

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

رفتن به بالا