لطفا امتیاز بدهید

سقف کشسان یکی از مدرن ترین و زیباترین سقف های کاذب به شمار می آید. این نوع سقف به دلیل مزایای بالایی که دارد توانسته است جایگاه خاصی را در طراحی مکانهای مختلف به خود اختصاص دهد. به نوعی می توان گفت سقف های کشسان یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین نمونه های مورد استفاده در سراسر دنیا محسوب می شوند.

سقف زیبای کشسان

سقف های زیبای کشسان

لطفا امتیاز بدهید

آشنایی با مزایا و قابلیت های سقف کشسان

بهتر است بدانید سقف پوششی کشسان مزایای بسیاری دارد که باعث استفاده بیشتر از آن جهت دکوراسیون داخلی می شود. از آنجا که این مدل سقف ها قابلیت بالایی در چاپ دارند، تنوعی از طرحها را در اختیار سلیقه‌های مختلف قرار می دهند. چاپ طرح دلخواه و متنوع، ضد رطوبت بودن، مقاومت در برابر آتش‌سوزی، نصب سریع و راحت، استحکام بالا و مقاومت در برابر ریزش، عایق صدا، تمیزی و پاکیزگی همیشگی، چاپ طرح دلخواه و متنوع، زیبا سازی محیط و حالت آینه‌ای از جمله این مزایا هستند که در ادامه نگاهی مختصر به برخی از آن ها خواهیم داشت. در واقع سقهای کشسان نوع پیشرفته تری از آسمان مجازی است که بیشتر برای برطرف کردن عیب آسمان مجازی تولید شده. پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با آسمان مجازی از مقاله آسمان مجازی ،خلق تصاویری رویایی در سقف شما را مشاهده کنید.

سقف مات کشسان

سقف مات کشسان

چاپ طرح دلخواه و متنوع

همانطور که می دانید وجود تنوع رنگی باعث می شود دکوراسیون منزل را با توجه به سلیقه خود طراحی کنید. از آنجا که سقف کاذب کشسان قابلیت چاپ بسیار بالایی دارد، به راحتی می توان بر روی آن طرح های مختلفی را چاپ کرد. با استفاده از این خاصیت به راحتی می توانید هماهنگی لازم را بین لوازم و تم فضا ایجاد کنید.

چاپ طرح های دلخواه بر روی سقف

چاپ طرح های دلخواه بر روی سقف

چاپ طر ح های دلخواه بر روی سقف

چاپ طر ح های دلخواه بر روی سقف

ضد رطوبت

این سقف ها را می توانید در محیط های مرطوبی همچون حمام و سرویسهای بهداشتی، سالنهای ماساژ و استخرها استفاده کنید. جنس این نوع سقف هاPVC است و از خاصیت ضد رطوبتی برخوردار هستند. جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت ناشی از نشت لوله نیز از دیگر خصوصیات بارز این سقف ها به شمار می آیند.

خاصیت ضد رطوبت سقف های کشسان

خاصیت ضد رطوبت سقف های کشسان

خاصیت ضد رطوبت برای سرویس بهداشتی

خاصیت ضد رطوبت برای سرویس بهداشتی

مقاومت در برابر آتش ‌سوزی

این سقف ها کاملا نسوز هستند و در برابر آتش شعله‌ور نمی‌شوند. همچنین این سقف ها به طور قابل توجهی از گسترش و پیشروی آتش جلوگیری می کنند زیرا متریال ها به کار برده شده در آن ها در برابر اشتعال مقاوم هستند.

سقف های براق کشسان

سقف های براق کشسان

نصب سریع و راحت سقف کشسان

این نوع سقف ها با سرعت بسیار بالایی و در کمترین زمان ممکن نصب می شوند، از اینرو با انتخاب آن ها به نوعی می توان در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کرد. در واقع سقف های کاذب کشسان به زیرسازی نیازی ندارند بنابراین در مدت زمان کمی آماده می شوند.

نصب سقفهای کشسان

نصب سقفهای کشسان

استحکام بالا و مقاومت در برابر ریزش

یکی از مزایای استفاده از سقف های کشسان استحکام بسیار بالای آن ها است. در واقع خاصیت انعطاف پذیری و ایمنی این سقف ها از بروز خطرات احتمالی ناشی از زلزله و ریزش مصالح جلوگیری می کند. بهتر است بدانید برخی از انواع سقف های کشسان در هر مترمربع از قابلیت تحمل وزن تا ۲۰۰ کیلوگرم برخوردار هستند.

سقف های رنگی برای پذیرایی

سقف های رنگی برای پذیرایی

عایق صدا

انتخاب سقف های کشسان بهترین گزینه جهت استفاده در اتاق خواب، سالنهای ضبط صدا و سالن های کنفرانس به شمار می آید. در واقع این نوع سقف ها عایق بسیار مناسبی برای صدا هستند. با انتخاب این سقف ها به راحتی می توانید ساعاتی آرام بخش را در محیط مورد نظر خود ایجاد کنید.

عایق صدا بودن سقفهای کشسان

عایق صدا بودن سقفهای کشسان

تمیزی و پاکیزگی همیشگی

نظافت سقف های کشسان نسبت به سقف های قدیمی و سنتی بسیار ساده و آسان است. با انتخاب این نوع پوشش ها می توان از ایجاد گرد و غبار در پشت سقف جلوگیری کرد. همچنین در ساخت این سقف ها از ترکیبات حاوی زینک اکساید استفاده می شود که مانع از ایجاد و تکثیر قارچ و باکتری می شود. هم چنین سقف های کشسان در محیط مورد نظر گرد و غبار تولید نمی کنند.

تمیزی و پاکیزگی سقف ها

تمیزی و پاکیزگی سقف ها

مقاومت در برابر سرما و گرما

 این نوع سقف ها مقاومت بسیار بالایی در مقابل سرما و گرما دارند. در واقع سقف کاذب کشسان قادر است تا دمای ۴۰- و ۵۰+ را به خوبی تحمل کند.

مقاومت در برابر سرما و گرما

مقاومت در برابر سرما و گرما

پیشنهاد می دهیم این مطلب را مشاهده کنید : انواع مدل کناف سقف جدید و شگفت انگیز

نگاهی بر معایب استفاده از سقف کشسان

بهتر است بدانید معایب این نوع سقف ها در برابر مزایای بالای آن بسیار ناچیز است. یکی از معایب این سقف ها این است که در مقابل اجسام نوک تیز مقاومت بسیار کمی دارند، از اینرو باید از برخورد اجسام نوک تیز با آن ها جلوگیری کنید. همچنین اگر بر روی پارچه های این سقف ها تصاویری چاپ شود از خاصیت کشسانی آن ها به مقدار کمی کاسته می شود.

سقف های کاذب برای اتاق خواب

سقف های کاذب برای اتاق خواب

مدل های زیبا برای سقف کاذب

مدل های زیبا برای سقف کاذب

آشنایی با انواع سقف کشسان براساس انواع پوشش های قابل استفاده

بهتر است بدانید سقف کاذب کشسان براساس انواع پوشش ها دارای انواع متفاوتی هستند. این انواع مختلف عبارتند از: سقف های کشسان براق، مات، جیر، نورگذر، ساتین. بهتر است به صورت مختصر با برخی از این انواع آشنا شوید.

سقف های کاذب رنگی

سقف های کاذب رنگی

سقف های براق :

این نوع سقف دارای قدرت بالای انعکاس است و بیشترین میزان نور را از خود عبور می دهد. این نوع پوشش قادر است سقفهاى صاف، حجم‌دار و شیب دار را به بهترین شکل بسازد، زیرا دارای خاصیت انعکاسی و منعطف بودن است. این مدل سقف های کشسان بر روی قاب های آلومینیومی قابل نصب هستند. همچنین یکی از برتری های این سقف، کاهش تعداد منابع نور و در نتیجه کاهش مصرف انرژی است.

براق بودن سقف های کاذب کشسانی

براق بودن سقف های کاذب کشسانی

براق بودن و انعکاس دهنده نور بوسیله سقف های کشسانی

براق بودن و انعکاس دهنده نور بوسیله سقف های کشسانی

سقف های کششی مات:

این نوع سقف ها از نوع پی وی سی هستند که بهترین پس زمینه براى چیدمان منزل به شمار می آیند. این مدل سقف ها به دلیل مات بودن قادر به انعکاس نور نیستند. همچنین سقف های کششی دارای توزیع نور کاملا یکنواخت و از تنوع رنگ بسیار بالایی برخوردار هستند.

سقف های مات

سقف های مات

سقف جیر کشسان:

با استفاده از این مدل سقف کاذب کشسان به راحتی می توانید محیطی مجلل و گرم را برای خود به ارمغان آورید. با استفاده از انواع نورپردازی‌ ها بر روی این سقف ها می توانید زیبایی سقف های خود را دو چندان کنید.

مات بودن رنگ سقف کاذب

مات بودن رنگ سقف کاذب

سقفهای کششی پرینتی:

بهتر است بدانید مدل های پرینتی یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین سقف های کشسانی است. این نوع سقف ها را به راحتی می توان با استفاده از نوعی جوهر مخصوص و به وسیله اشعه فرا بنفش بر روی پوشش های کشسان msc ایجاد کرد. با استفاده از این ویژگی امکان چاپ تصاویر تمام رنگی با کیفیت بالا بر روی تمامی پوشش­ها وجود دارد.

سقف پرینتی کشسان

سقف پرینتی کشسان

سقف های پرینتی کاذب

سقف های پرینتی کاذب