دکوراسیون مغازه دارای تاثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی فروشگاه است. در طراحی داخلی مغازه باید سعی کرد طراحی را براساس راحتی و آرامش مشتریان و مراجعه کنندگان انجام داد. به نوعی می توان گفت یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت تجاری شکل ظاهری مغازه است. در صورتی که یک مغازه از طراحی زیبا و بی نظیری برخوردار باشد، توجه مشتریان بیشتری به سمت مغازه شما جلب می شود.

دکوراسیون شیک طراحی شده برای مغازه

دکوراسیون شیک طراحی شده برای مغازه

چرا به طراحی و دکوراسیون مغازه نیاز دارید؟

بهتر است بدانید طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه یک نیاز اساسی و مهم هر صاحب مغازه ای محسوب می شود. طراحی داخلی مغازه باعث جذب مشتریان زیادی خواهد شد. همچنین با یک طراحی اصولی و دقیق می توانید به فروش بیشتر و در نتیجه سود بالایی دست پیدا کنید. از طرفی در صورتی که ترکیب بندی اجناس مناسب و ایده آل باشد مشتریان مدت زمان بیشتری در فروشگاه مانده در نتیجه این امر منجر به خرید آن ها خواهد شد.

طراحی زیبای دکور داخل مغازه لباس بچگانه

طراحی زیبای دکور داخل مغازه لباس بچگانه

آشنایی با نکات و فاکتورهای مهم در طراحی و دکوراسیون مغازه

استفاده از یکسری نکات و فاکتورهای اصولی جهت طراحی دکوراسیون مغازه به شما کمک می کند تا فضای مغازه خود را به صورت اصولی و دقیق طراحی کنید. همچنین یک طراحی زیبا و بی نظیر دارای تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتریان است. لازم به ذکر است که برخی از این فاکتورهای تاثیرگذار عبارتند از: طراحی ویترین، طراحی ورودی، محل قرارگیری میز کانتر یا صندوق، طراحی قسمت راست مغازه، طراحی مسیر حرکت مشتری، طراحی مناسب و تنظیم نور در دکوراسیون داخلی مغازه، چیدمان محصولات، محل استراحت همراهان مشتریان. بد نیست با برخی از این فاکتورها  و عوامل  تاثیر گذار به صورت مختصر آشنا شوید.البته علاوه بر طراحی دکوراسیون داخلی مغازه نمای بیرونی مغازه هم می تواند بر جذب مشتری تاثیر فوق العاده هایی داشته باشد برای دیدن طراحی های مختلف نمای ساختمان می توانید از طراحی نمای مغازه و فروشگاههای مختلف با طرح های جدید و زیبا هم دیدن کنید.

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون شیک برای مغازه های مدرن

دکوراسیون شیک برای مغازه های مدرن

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون داخلی کلیک نمایید.

طراحی ویترین مغازه

بهتر است بدانید ویترین یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در جذب مشتریان محسوب می شود. این فاکتور سلیقه و آگاهی مغازه داران را در معرض دید همگان قرار می دهد. در انتخاب ویترین مغازه باید سعی کرد مدل و طرحی متناسب با سلیقه عمومی انتخاب کرد.

طراحی ویترین مغازه

طراحی ویترین مغازه

طراحی ورودی در دکوراسیون مغازه

از آنجا که اولین برخورد مشتری با محیط مغازه ورودی می باشد، باید در طراحی آن دقت و توجه لازم را داشته باشید. برای درهای ورودی مغازه می توان از لامپ های مناسب جهت نور پردازی استفاده کرد. همچنین استفاده از صفحه نمایش nv جهت تبلیغات کار بهترین گزینه مناسب به شمار می آید. در واقع استفاده از رنگ های مناسب در ورودی مغازه در کنار نورپردازی و صفحه نمایش nv قادر است ذهنیتی از گران بودن و با ارزش بودن مغازه در ذهن مشتری ایجاد کند.

طراحی ورودی مغازه

طراحی ورودی مغازه

دیگران مطالعه کردند: طراحی ورودی به صورت کاملا حرفه ای و بی نظیر

محل قرارگیری میز کانتر یا صندوق

در طراحی داخلی مغازه باید به محل قرار گیری میز کانتر توجه لازم را داشته باشید. میز صندوق را باید در میانه مسیر مغازه و در انتهای مسیر حرکت مشتری ها قرار داد. همچنین بهتر است میز کانتر نزدیک درب خروجی قرار داشته باشد، زیرا مشتریان جهت خروج از این فضا عبور می کنند. این میز را می توانید در سمت چپ مغازه قرار دهید، زیرا این کار باعث می شود مشتریان از محصولات سمت چپ نیز دیدن کنند.

محل قرارگیری میز کانتریا صندوق

محل قرارگیری میز کانتریا صندوق

طراحی قسمت راست در دکوراسیون مغازه

بهتر است بدانید قسمت راست مغازه با عنوان دیوار قدرت شناخته شده است. در واقع این قسمت از مغازه در برداشت اول مشتری تاثیر بسیار زیادی دارد. در طراحی مغازه باید سعی کرد اجناس جدید يا خيلی خاص را با دقت خاصی در این قسمت قرار داد.

قسمت راست دکوراسیون مغازه

قسمت راست دکوراسیون مغازه

طراحی مسیر حرکت مشتری

از دیگر نکات مهم و موثر در طراحی داخلی مغازه توجه به حرکت مسیری مشتری است. در طراحی این مسیر باید سعی کنید محصولات به بیشترین حد ممکن در معرض دید مشتریان و مراجعه کنندگان قرار بگیرند. در واقع با طراحی اصولی این قسمت از مغازه به راحتی می توان احتمال خرید را به طور قابل توجهی افزایش داد.

مسیر حرکت مشتری در مغازه

مسیر حرکت مشتری در مغازه

طراحی مناسب و تنظیم نور در دکوراسیون داخلی مغازه 

در طراحی فروشگاه نورپردازی، محل نصب و شکل نصب چراغ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نحوه نورپردازی در مغازه یک امر مهم و اساسی به شمار می آید. بهتر است بدانید یکی از فاکتورهایی که توجه مشتریان را به خوبی جلب می کند، نورپردازی مناسب فروشگاه می باشد؛ از اینرو برای جذب مشتریان بیشتر سعی کنید نورپردازی را با دقت و توجه خاصی انجام دهید. بد نیست بدانید که نور در حالت کلی به دو نوع مصنوعی و طبیعی تقسیم می شود. همچنین نورپردازی دارای دو شکل موضعی و عمومی است. لازم به ذکر است که نورپردازی موضعی نقش مهم تر و پر رنگ تری را فضای فروشگاه ایفا می کند. با استفاده از نورپردازی موضعی به راحتی می توان برای جلب توجه مشتریان محصول یا قسمت خاصی از مغازه را به صورت خاص و منحصر بفرد نورپردازی کرد.

طراحی دکوراسیون مغازه سوپری

طراحی دکوراسیون مغازه سوپری

دیگران مطالعه کردند: طراحی دکوراسیون فروشگاه به صورت تخصصی

تعیین محل استراحت همراهان مشتری ها

در طراحی و دکوراسیون مغازه لازم است مکانی جهت استراحت همراهان مشتری در نظر گرفته شود. همانطور که می دانید امروزه هر مشتری با خود یک همراهی را دارد، از اینرو تا زمانی که مشتری در حال انتخاب محصول است همراه او می تواند در این مکان استراحت کند.

محل استراحت همراهان مشتری

محل استراحت همراهان مشتری

چیدمان محصولات

از دیگر فاکتورهایی که در طراحی داخلی دکوراسیون باید مورد توجه قرار گیرد نحوه چیدمان محصولات است. در چیدمان باید سعی کنید محصولات جذاب تر و پر فروش تر را در معرض دید مشتریان قرار دهید. لازم به ذکر است که دسته بندی اصولی و مناسب محصولات مغازه مزایای زیادی را به دنبال دارد. در واقع دسته بندی اصولی باعث می شود تا مشتری به راحتی و در کمترین زمان ممکن محصول مورد نظر خود را پیدا کند. همچنین این دسته بندی مناسب دارای تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری و فروش بیشتر محصولات است.

چیدمان محصولات و اجناس مغازه

چیدمان محصولات و اجناس مغازه

چیدمان محصولات

چیدمان محصولات

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی مغازه

بهتر است بدانید رنگ دارای تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری تصویر ذهنی مخاطب است. انتخاب یک رنگ مناسب و ایده آل به نوعی باعث آرامش خاطر مشتریان خواهد شد. در طراحی داخلی مغازه لازم است بین دکور، دیوار و مبلمان و … یک تناسب رنگ وجود داشته باشد. در طراحی بهتر است رنگی را که جهت فضای مغازه انتخاب می کنید در کنار محصولات داخل مغازه و رنگ محصولات موجب شلوغی بیش از حد مغازه و فضای مورد نظر نشود.

انتخاب رنگ در دکوراسیون مغازه

انتخاب رنگ در دکوراسیون مغازه

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی مغازه

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی مغازه