چیدمان تابلو2021-08-17T09:22:34+04:30

چیدمان تابلو

 ENJOY THE DIFFERENC

تابلو یکی از اکسسوری‌های مهم در چیدمان قسمت مختلف خانه به خصوص سالن پذیرایی است. چرا که وسایل دکوراتیو و تزیینی به خصوص تابلوهای زیبای هنری می تواند جلوه دکوراسیون شما را دو چندان کنند. پذیرایی اولین جایی است که مهمان‌هایتان در خانه با آن روبرو می‌شوند بنابراین چیدمان درست و اصولی آن می تواند جلوه، زیبایی و حس خوب این بخش از خانه می‌تواند در زیبا نشان دادن منزلتان بسیار موثر باشد. 

چیدمان تابلو اتاق کودک
چیدمان تابلو چند تکه
چیدمان قاب عکس
المان میان متن

در چیدمان تابلو برای پذیرایی نیاز است به این نکات توجه داشته باشید. سبک دکوراسیون پذیرایی، توجه به ارتفاع دیوار در هنگام چیدمان تابلو، مکان نصب تابلو در پذیرایی، اندازه مناسب تابلو در پذیرایی، اندازه مناسب تابلو دکوراتیو، توجه به رنگ و طرح دکوراسیون ، توجه به ترکیب رنگ های مختلف در تابلوهای فانتزی مدرن، خرید تابلو چند تکه مدرن و نصب خلاقانه تابلوهای کوچک برای شرح این موارد با ما همراه باشید.

چیدمان تابلوی پذیرایی

چیدمان تابلوی پذیرایی

معیار انتخاب تابلوهای زیبا برای اتاق پذیرایی

تابلوها را می‌توان یکی از عناصر تکمیل کنندۀ دکوراسیون خانه به شمار آورد. که توجه به رنگ، طرح و سایز یک تابلو در هنگام خرید از مواردی است که نباید آن را دست کم بگیرید. هماهنگی میان رنگ و مدل تابلوها با زمینۀ رنگی به کار رفته در چیدمان باعث ایجاد کنتراست و هماهنگی تمامی عناصر با هم می‌شود.

معیار انتخاب تابلوهای زیبا برای اتاق پذیرایی

تابلو سه تکه سبک مدرن

با هم چند نکتۀ اساسی که در چیدمان تابلو برای پذیرایی که باید در نظر داشته باشیم را مرور می‌کنیم.

1)سبک دکوراسیون پذیرایی

اولین و مهترین نکته در زمان خرید تابلو برای پذیرایی توجه به سبک طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی است. زمانی که برای تهیه تابلو مراجعه می کنید با انبوهی از تابلو های دکوراتیو و تابلو های فانتزی مدرن، تابلوهای چند تله مدرن و … مواجه می شوید که هر کدام به تنهایی می تواند شما را وسوسه برای خریدن آنها کند. اما زیباترین و جدیدترین مدل تابلو دیواری، در یک سبک کلاسیک و مجلل هیچ زیبایی و جلوه ایی ندارد و حتی می تواند دکوراسیون شما را زشت تر هم نشان دهد. پس حتما به سبک دکوراسیون خود توجه داشته باشید و تابلویی متناسب با سبک دکوراسیون جود را انتخاب کنید.

انتخاب تابلو با توجه به سبک 1)سبک دکوراسیون پذیرایی

انتخاب تابلو پذیرایی با توجه به سبک

طراحی دیوار پشت مبلمان در اتاق پذیرایی

طراحی دیوار پشت مبلمان در اتاق پذیرایی

2)توجه به ارتفاع دیوار در هنگام چیدمان تابلو پذیرایی

اگر دیوار منزلتان بلند نیست و می‌خواهید آن را بلندتر نشان دهید حتما هنگام خرید تابلو برای پذیرایی به عمودی بودن تابلو دقت کنید. تابلوهای عمودی دیوار را بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌دهند. درمورد دیوارهای افقی بهتر است از تابلوهای افقی استفاده شود. البته!! ارتفاع نصب تابلو هم خیلی مهم است. تابلو نبابد در ارتفاع خیلی بالا نصب شود. به طور معمول بهتر است در ارتفاعی نصب شود که افراد با قد معمولی به راحتی بتوانند آن را مشاهده کنند.

توجه به ارتفاع دیوار در هنگام چیدمان تابلو پذیرایی

توجه به ارتفاع دیوار در هنگام چیدمان تابلو پذیرایی

نصب تابلو به صورت افقی

نصب تابلو به صورت افقی

3)مکان نصب تابلو در پذیرایی

هنگام خرید تابلو برای پذیرایی به جایی که می خواهید آن را نصب کنید. فکر کنید. بهتر است تابلوهای بزرگ را بر روی دیوارهای اصلی پذیرایی نصب کنیم. زیرا جلوۀ زیبایی به محیط می‌دهند. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که دیوار پشت کاناپه معمولا بهترین مکان برای نصب تابلو است. اما باید در نظر داشته باشید که طول تابلوها باید به صورتی باشد که از طول کاناپه بیشتر نباشد. تابلوهای کوچک‌تر را گاهی به جای نصب بر روی دیوار می‌توان بر روی میز و یا شلف قرار داد. استفاده از تابلوها بدین صورت فضای خلاقانه‌تری را ایجاد می‌کند.

مکان نصب تابلو در پذیرایی

مکان نصب تابلو در پذیرایی

4)اندازه مناسب تابلو دکوراتیو

اگر در دکوراسیون پذیرایی خود وسایل دکوراتیو زیادی ندارید. می توانید یک تابلو بزرگ، برای دیوار مرکزی پذیرایی خود انتخاب کنید. در این صورت تابلو شما به نقطه کانونی و مرکز توجه دکوراسیون شما تبدیل می شود. 

اندازه مناسب تابلو دکوراتیو

اندازه مناسب تابلو دکوراتیو

استفاده از تابلوهای کوچک هم دکوراسیونی شیک و زیبا را خلق می کند. اگر از تعدادی تابلو کوچک که به صورت کنار هم قرار گرفته استفاده کنید. احساس وراد شدن به یک گالری را به بیننده منتقل می کنید.

استفاده ار تابلوهای کوچک در کنار هم

استفاده ار تابلوهای کوچک در کنار هم

چیدمان تابلو برای پذیرایی

چیدمان تابلو برای پذیرایی

5)توجه به رنگ و طرح دکوراسیون هنگام چیدمان تابلو پذیرایی

برای آنکه به یک تعادل و کنتراست مطلوب در چیدمان پذیرایی برسید. باید به هماهنگی فضای داخلی و تابلویی که می‌خواهید استفاده کنید. دقت کنید. فرض کنید یک رنگ خنثی مانند رنگ طوسی را به عنوان پایه در نظر گرفته‌اید. پس هنگام خرید تابلو برای پذیرایی از وجود یک رنگ گرم مانند زرد در تابلو مطمئن شوید. این انتخاب می‌تواند جان تازه‌ایی به پذیرایی منزلتان ببخشد.

اگر این ایده ها رو دوست نداشتید،این مقاله رو حتما ببینید: دکوراسیونی خاص و بی نظیر با تابلو فرش دست بافت و ماشینی

6)توجه به ترکیب رنگ‌های مختلف در تابلوهای فانتزی مدرن

اگر می‌خواهید از تابلوهای روشن و تیره در کنار هم در چیدمانتان استفاده کنید یک نکته را فراموش نکنید. بهتراست تابلوهای تیره‌تر را بالا نصب کنید. زیرا چشم رنگ تیره را زودتر تشخیص می‌دهد و سبب می‌شود توجه به آن بیشتر جلب شود. توجه به مکمل بودن رنگ‌ها با یکدیگر و استفاده از تضاد در چیدمان می‌تواند بسیار خلاقانه و جذاب باشد. برای استفاده از تابلوهای ترکیبی در دکوراسیون خود باید جنس و رنگ قاب تابلوها را یکسان در نظر بگیرید. بهتر است تابلوهای دکوراتیو و یا تابلوهای با مضمون طبیعت زیبا را در محلی نصب کنید که امکان نورپردازی یا نصب پروژکتور را داشته باشد.

توجه به ترکیب رنگ‌های مختلف در تابلوهای فانتزی مدرن

توجه به ترکیب رنگ‌های مختلف در تابلوهای فانتزی مدرن

7)چیدمان تابلو چند تکه مدرن

یکی از جدیدترین تابلوهایی که به وجور برای پذیرایی استفاده می شود. تابلوهای تزیینی چند تکه است. این تابلوها که به صورت سه یا چهارتایی نصب می شوند دارای طرح و نقش هایی مکمل هستند. تابلوهای چندتکه با طرح گل زیبایی خاصی دارد و دکوراسیونی مدرن و بی نظیر را خلق می کنند.

چیدمان تابلو چند تکه مدرن

چیدمان تابلو چند تکه مدرن

8)نصب خلاقانه تابلوهای کوچک

اگر تعداد زیادی تابلو دارید که دارای طرح نقش متعدد و غیر هماهنگ با هم هستند. می توانید یک دیوار را انتخاب کرده و کل دیوار را با تابلوها پر کنید. البته لازم است با فاصله کم آنها را نصب کنید سایز و اندازه و طرح تابلوها مهم نیست.

نصب خلاقانه تابلوهای کوچک

نصب خلاقانه تابلوهای کوچک

توجه به این نکات در زمان خرید تابلو برای پذیرایی می تواند جلوه و زیبایی منزلتان را چند برابر کند.

دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن

چیدمان تابلو پذیرایی

چیدمان تابلو پذیرایی

Go to Top