خانه » دکوراسیونی خاص و بی نظیر با تابلو فرش دست بافت و ماشینی

دکوراسیونی خاص و بی نظیر با تابلو فرش دست بافت و ماشینی

تابلو فرش یکی از کمیاب ترین و گرانترین وسایل آنتیک موجود در خانه ها می باشد. تابلو فرش در واقع نوعی فرش است که بیشتر به عنوان یک وسیله تزیینی در خانه استفاده می شود که نمای بسیار زیبایی به خانه و دکوراسیون آن می دهد. مدل استفاده این نوع فرش به مانند تابلو می باشد که بر دیوار خانه نصب می شود.

تابلو فرش

تابلو فرش ها دو نوع دارند تابلو فرشهای ماشینی و تابلوهای دست بافت

تابلو فرش ماشینی

تابلو فرشهای ماشینی در کارخانه ها و توسط ماشین ها، تولید و بافته می شوند; مدل ماشینی این تابلو ها به صورت 700 شانه، 1000 شانه و 1200 شانه بافته می شوند.این مدل تابلو فرشها از نظر قیمتی ارزانتر از نوع دست بافت هستند.

تابلوفرشهای دستباف

تابلوهای دستباف توسط افراد هنرمند و دارای مهارت در این هنر بافته می شود; این نوع از تابلو ها علاوه بر ایران، علاقه مندان زیادی در بین اعراب، آمریکایی ها، چینی ها و اروپاییان دارند.زیباترین تابلو فرش ها با بهترین کیفیت و طرح و نقش اصیل ایرانی را می توان در این دسته از تابلو ها مشاهده کرد.

تابلو فرش با طرح گل

از تابلو فرش می توان به عنوان هدیه ای ارزشمند و گرانبها و همچنین ماندگار استفاده کرد. این تابلو می تواند بهترین هدیه باشد زیرا در سالن پذیرایی و در جایی قرار می گیرد که در دید همگان می باشد. شما می توانید طرح مورد نظر خود را به کارخانه ها جهت بافت ماشینی و به افراد بافنده جهت بافت دستی سفارش دهید.

تابلو فرش

روند سفارش این تابلو ها به این گونه می باشد که برای شما عزیزان ارائه می دهیم:

ابتدا مسئولان ثبت سفارش، سفارش مشتریان را برای بافندگان و تولید کنندگان فرستاده و آن ها نیز بافت را به طور کامل و با کیفیت انجام می دهند. بعد از آن هزینه بافت را سفارش دهنده پرداخت و تابلو را درب منزل خود تحویل می گیرند.

داشتن دکوراسیونی شیک و لاکچری آرزوی شماست؟!! فقط کافیست کلیک کنید دکوراسیون داخلی

نقشه تابلو فرش ها

تابلو ها با موضوعات و طرح و نقشه های مختلف ، به بازار عرضه می شود.از نمونه موضوعات این تابلو ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلو با موضوع منظره : در این تابلو ها نمای زیبایی از رودخانه، جنگل، دریا و … استفاده شده است.

تابلو فرش از منظره و طبیعت

  • تابلو فرش چهره : چهره افراد مشهور جهان و یا بر حسب سفارش، چهره خود و دیگران نیز بافته می شود.
  • تابلو حیوانات
  • تابلو گل، تابلو با طرح های ترکیبی،
  • تابلو نقاشی های نقاشان بزرگ و نامی.
  • تابلو با موضوعات قرآنی که در کشور ما طرفداران زیادی دارد.

تابلو ان یکاد

تابلو فرش از سوره های قران

مرکز بافت تابلو فرش

مرکز بافت این تابلو ها از ابتدا در استان آذربایجان شرقی و شهرستان سردرودبود. این شهر در واقع پایتخت این نوع تابلو در جهان می باشد. بیشترین تابلو هایی که در این شهر بافته می شود با موضوع چهره و منظره و همچنین آیات قرآن می باشد و ثبت جهانی هستند. شهر سردرود بسیار در بافت این تابلو ها معروف و مشهور می باشد. شهرت این تابلو ها در این شهر به دلیل استفاده از رنگ های بسیار مختلف و بافت ظریف آن ها می باشد.

تابلو فرش با طرح مینیاتور

خوانندگان این مقالات را مشاهده کردند:

آشپزخانه ایی شیک و لاکچری با کابینت ممبران 2019

10نکته کلیدی در مورد کاغذ دیواری

توانایی و چگونگی بافت تابلو فرش

بافنده کسی است که بتواند با استفاده از مهارت و ابزار موجود برای بافت در زمان مشخص، تابلو فرشی را بدون ایراد و خطا بافته و تحویل دهد.
توانایی های لازم برای اینکه بتوانید بافنده ماهری شوید این است که آموزش های لازم را در کارگاه های مربوطه فرا گیرد ; همچنین ممکن است فرد به صورت تجربی یاد گرفته باشد و در این صورت نیاز به آموزش در کارگاه ندارد.
مراحل بافتن این تابلو ها شامل قیچی زدن، نقشه خوانی، شیرازه دوزی، پود دادن و … می باشد.

تابلوی طبیعت

در قدیم طرح و موضوع این تابلو ها را روی کاغذ می کشیدند و یا با دستگاه های چاپ آن را به صورت شطرنجی چاپ می کردند. طرح مورد نظر به تناسب اندازه ی تابلو چاپ می شد و به این صورت بافنده می تواند از روی طرح نقشه خوانی کند و اقدام به بافت آن کند. امروزه با به روز شدن تکنولوژی و پیشرفت آن و همچنین با استفاده از کامپیوتر و استفاده از تصاویر به صورت بیت، می توان تصاویر مورد نظر برای بافت این تابلو را به نرم افزار های مربوطه داد و طرح را که اصطلاحا به آن نقشه های کامپیوتری می نامند تحویل گرفت.

سازمان های نظارتی

سازمان های متفاوتی وجود دارد که نقش نظارتی و نقش حمایتی از بافنده فرش و این نوع تابلو را دارند .
سازمان تجارت و صنعت و معدن و سازمان ملی فرش ایران دو تا از این سازماه ها هستند.

تابلوی گل بافتی خاطره انگیز

هرسال در شهریور ماه نمایشگاه بین المللی تابلو فرش ماشینی در تهران برگزار می شود;کسانی که علافمند به تولید و یا صادرات در این مورد هستند می تواند محل برای دریافت خدمات باشد.
صادرات این تابلو ها یکی از مهمترین صادرات غیر نفتی ایران می باشد که بازار بسیار خوبی در جهان داراست ;و  پتانسیل خیلی خو بی برای فعالیت در این زمینه وجود دارد.

ثبت ديدگاه