طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، از اینرو به هر اندازه که  این کار زیباتر و کاربردی تر انجام شود توجه مشتریان بسیاری را به خود جلب می کند. با توجه به اینکه آتلیه عکاسی محل ثبت بهترین خاطرات زندگی افراد است، بنابراین باید سعی نمود محیطی دلنشین و زیبا را برای آن ها خلق کرد. توجه به زمینه‌ ها و تم های زیبا و جدید به ایجاد محیطی زیباتر کمک می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

برای مشاهده ایده های جذاب برای طراحی آتلیه عکاسی ما همراه باشید.

بهترین ایده ها جهت طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

از آنجا که دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی دارای نقش بسیار مهمی در جذب است، از اینرو لازم است فضای داخلی آتلیه عکس به صورت کاملا حرفه ای و مدرن طراحی شود. بنابراین بد نیست با ایده هایی خلاقانه و جذاب جهت طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی آشنا شوید.

نوآوری و خلاقیت

یکی از نکات کلیدی و مهم جهت طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی نوآوری و خلاقیت است. در واقع این هدف را می توان با استفاده از پوسترهای دیواری بزرگ و زیبا به راحتی اجرا کرد. همچنین از دیگر روش های خلاقانه برای انجام این هدف استفاده از تابلو متناسب و ایده آل می باشد. لازم به ذکر است که در آتلیه‌های عکاسی مدلینگ و یا اسپرت از این نوع تابلوها بیشتر استفاده می شود.

نوآوری و خلاقیت در دکوراسیون عکاسی

نورپردازی

به جرات می توان گفت نورپردازی یکی از نکات مهم و کلیدی در طراحی داخلی آتلیه به شمار می آید. یکی از مهارت های مهم و هنر هر عکاسی انتخاب درست و اصولی جهت نورپردازی فضا است. بهتر است نور فضای مورد نظر به صورت هماهنگ و متعادل باشد. یکی از روش های اصولی استفاده از نور طبیعی خورشید و زاویه تابش آن است زیرا عکاس با استفاده از این نور به راحتی می تواند در طول روز از نورها و سایه ‌های متفاوت استفاده کند.

یکی دیگر از نکات مهم استفاده از لامپ های کم مصرف و هالوژن های آفتابی است. در واقع با این روش عکاس به راحتی می تواند نور مناسبی را در محیط آتلیه ایجاد کند. لازم به ذکر است که نور آتلیه نباید بیش از حد کم و یا زیاد باشد چرا که بر روی کیفیت عکس ها تاثیر منفی می گذارد.

نورپردازی آتلیه عکاسی

هارمونی رنگ ها

هماهنگی رنگ ها یکی دیگر از نکات مهم و کلیدی جهت طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی به شمار می آید. بهتر است هارمونی ر نگ ها را بعنوان یکی از اصول اولیه کار قرار داد. در طراحی فضای داخلی آتلیه باید سعی کنید بین دیوارها، کل فضای آتلیه و رنگ وسایل یک هماهنگی خاص و مناسب را به وجود آورید. استفاده از رنگ های تند در دکوراسیون آتلیه توصیه نمی شود; چرا که استفاده از این نوع رنگ ها موجب دلگیر شدن فضا خواهد شد. همچنین استفاده از رنگ های مشکی به دلیل اینکه بازتاب نور را به کمترین مقدار خود می رساند به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

لازم است بدانید که تنها با استفاده از یک نور ملایم به راحتی می توانید نمونه عکس های خود را در آتلیه به بهترین شکل به نمایش بگذارید. در واقع استفاده از نور ملایم از بازتاب نور به نوعی جلوگیری می کند.

هارمونی و هماهنگی رنگها در طراحی

تزیین دیوارها و تاثیر آن بر دکور آتلیه عکاسی

از دیگر ایده های خلاقانه و زیبا جهت طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی تزیین دیوارهای آن است. از اینرو جهت تزیین دیوارهای داخلی آتلیه می توان از یکسری تابلوهای هنری استفاده کرد. همچنین می توان از عکس های مشتریان جهت تزیین دیوارهای آتلیه بهره برد. چرا که با این کار از یک طرف می توان فضای زیبایی را خلق و از طرف دیگر مشتریان جدید را با شیوه عکس برداری و سبک کار خود آشنا کرد.

تزیین دیوار آتلیه عکاسی

به کار بردن تجهیزات و لوازم مناسب

به کار بردن وسایل و تجهیزات مناسب، پایه و اساس دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی محسوب می شود. در واقع استفاده از تجهیزات مناسب و ایده آل مهم ترین بخش طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی می باشد. از اینرو باید سعی کرد با توجه به فضای آتلیه تجهیزات و وسایل مورد نیاز را برای آن تهیه نمود. برای انجام این کار باید با توجه به مساحت آتلیه وسایل مناسب را به کار برد. همچنین وسایل و تجهیزاتی را که دارای یک تم رنگی هستند انتخاب و خریداری کنید.

استفاده از لوازم و تجهیزات پیشرفته

 دکور آتلیه عکاسی و نحوه چیدمان 

از دیگر نکات مهم رعایت نظم در چیدمان وسایل آتلیه است. بیشتر طراحان معتقد هستند برای ایجاد یک فضای دلنشین و زیبا می توان از یک مبل سه نفره زیبا و شیک همراه با صندلی‌های تک با رنگ مکمل استفاده کرد. برای انجام این کار بهتر است مبل هایی را که با سبک کلی دکوراسیون داخلی آتلیه هماهنگ است، انتخاب کرد. برای مثال در صورتی که دکوراسیون آتلیه شما دارای سبک کلاسیک است، بهتر است از مبل‌های کلاسیک و مدرن استفاده کنید.

چیدمان دکور داخلی عکاسی

استفاده از سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب

از دیگر نکات مهمی که در طراحی داخلی آتلیه باید با دقت خاصی مورد توجه قرار گیرد، استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب است. در واقع تحمل یک فضای گرم یا سرد در بسیاری از موارد مشتریان را کلافه می کند و در نتیجه باعث عدم رضایت آن ها می شود. همچنین گرم بودن محیط آتلیه باعث عرق کردن مشتری و برق زدن پوست او می شود که این کار به نوعی کیفیت کار را پایین می آورد.

ایده های جذاب  طراحی دکوراسیون داخلی را در خانه معمار مشاهده کنید.

طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک

جهت طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی کودک در کنار رعایت اصول اولیه باید سعی کرد محیط را به شکل خلاقانه ای برای کودکان جذاب نمود. از آنجا که نمی توان کودکان را به گرفتن ژست های خاص مجبور کرد از اینرو عکاسان باید سعی کنند آن ها را با خود هماهنگ کنند. به جرات می توان گفت نورپردازی آتلیه کودک دارای نقش بسیار مهمی در جلب توجه کودکان است. در واقع بچه ها به نور واکنش ‌های بسیار جالبی را نشان می دهند. همچنین استفاده از اسباب بازی های کودکانه، رنگ های روشن و وسایل فانتزی توجه بچه ها را به بهترین شکل به خود جلب می کنند؛ از اینرو به راحتی می توانید عکس‌هایی خلاق و زیبا را از کودکان بگیرید.

استفاده از رنگهای شاد در آتلیه کودک

دکوراسیون شاد برای عکاسی از کودک

طراحی آتلیه کودک