خانه » نورپردازی معجره ایی شگفت انگیز در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان

نورپردازی معجره ایی شگفت انگیز در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان

نورپردازی یکی از تجهیزاتی می باشد که می تواند در زیبایی منزل شما بسیار تاثیر گذار باشد. نورپردازی یک کار نوری می باشد که در یک فضا برای دیده شدن اشیاء انجام می شود. اگر این کار نوری در هر فضایی به درستی انجام شود می تواند زیبایی دو چندانی به آن بدهد. انجام نورپردازی درست در ساختمان ها باعث خواهد شد که هویت جدیدی به آن بدهد. نور یکی از مهم ترین عناصر ها است که بدون آن تمام کار ها و فعالیت ها مختل خواهد شد.

نورپردازی فضای پذیرایی

در ادامه نکاتی درباره نورپردازی در مکان های مختلف را مشاهده می کنید.

انواع نورپردازی شهری

نورپردازی به چهار نوع تقسیم می شود که بهتر است با آن ها آشنا شوید.

  • نور کار: در این نوع خاص، نور به یک قسمت مشخص تابانده می شود و هدف از این نوع نورپردازی انجام دادن یک فعالیت خاص و کاری می باشد.
  • نور محیط: برای محیط هایی مانند سالن یا آشپزخانه یا هر محیط دیگری نور باید به اندازه ای باشد که بتوان اشیا را به خوبی دید.
  • نور متمرکز: این نور به طور عمدی بر قسمت خاص و یا بر روی شی مشخصی مثل تابلوی هنری می تابد.
  • نور زینتی: این نمونه برای زیبا سازی محیط استفاده می شود. از این نور برای زیبایی بخشیدن به مکان مشخصی استفاده می شود. نور های زینتی معمولا در مرکز اصلی محیط قرار می گیرد مثلا استفاده از لوستر ها نمونه ای از نورپردازی زینتی می باشد.

نورپردازی در معماری

استفاده از نورپردازی در مکان های مختلف باعت زیبایی بیشتر این فضا ها می شود ;مکان های متفاوتی از منزل وجود دارد که به نور احتیاج دارند.
شما می توانید با نورپردازی درست و رعایت اصول نورپردازی فضایی خاص و بی نظیر را خلق کنید;البته استفاده غیر اصولی و نابجا از نور می تواند به زیبایی لطمه وارد کند.

نورپردازی فضای بیرونی

نورپردازی شب در نمای ساختمان ، باعث زیبایی دو چندان نما در شب می شود.

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای کلاسیک فوق العاده شیک

در فضایی مثل حیاط، لندسکیپ ها،استفاده از نورپردازی می تواند فضایی بی نظیر را خلق می کند.

نور در محوطه سازی

نورپرداری داخلی ساختمان

نور در دکوراسیون امروزی جایگاه و یژه ایی دارد چرا که  انجام نورپرداری مناسب دکوراسیونی خیره کننده را ایجاد می کند.اما هر مکانی نیاز به اصول طراحی خاصی برای نورپردازی دارد.در ادامه به نکاتی در مورد هر یک از مکانها می پردازیم.

نور در سالن پذیرایی

یکی از مکان های مهم در هر منزلی سالن آن می باشد به همین سبب باید نور از چهار طرف به آن بتابد تا نور لازم و کافی در این مکان وجود داشته باشد.اگر در سالن خود تلوزیون نصب کردید از قرار دادن نور از روبروی تلوزیون خود داری کرده و بهتر است نورپردازی از بالای تلوزیون انجام شود. با انجام نور مخفی  می توانید فضای زیبایی به پشت تلوزیون خود بدهید.

استفاده از نورهای مخفی در سالن

در قسمت ناهار خوری سالن باید نور دقیقا از بالای میز تابانده شود. البته شما می توانید از نور غیر مستقیم نیز استفاده کنید این نمونه نورپردازی باعث آرامش می شود. نمونه ی دیگری از نور برای میز ناهار خوری گذاشتن چراغ و یا شمع می باشد تا زیبایی دکوراسیون قسمت ناهار خوری شما را دو چندان کند.

استفاده ار لوستر با جزییات زیاد

برای دیدن طرح های جذاب سالن پذیرایی این مطلب را مشاده کنید:

20 ایده جذاب دکوراسیون اتاق ناهارخوری

نورپرداری آشپزخانه

برای استفاده درست از نور برای فضای آشپزخانه بهتر است تمرکز نور ،برای قسمت های با فعالیت زیاد باشد;مثلا برای قسمتی های اجاق گاز ،یخچال و کابینت ها باید نور بیشتری استفاده شود.
نورپردازی و ایجاد نورهای مخفی را می توانید در بالا و زیر کابینت ها و هود آشپزخانه انجام دهید ;تا فضای بین کابینتی شما را زیبا تر جلوه دهد.
در داخل کشو ها و کابینت ها هم می توانید ار نور استفاده کنید تا زمان استفاده مشکل نور نداشته باید.اگر در آشپزخانه ویترین شیشه ایی دارید استفاده از نور مخفی درآنها زیبایی ویترین شما را دوچندان می کند.

نور مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

اتاق خواب

اصولا اتاق خواب ها نیاز به نور زیادی ندارند و نور کم، باعث زیبایی و آرامش می شود; هر چقدر نور موجود در اتاق ملایم تر باشد بیشتر مورد پسند افراد خواهد بود.
لامپ ها کوچک و چراغ خواب های زیبا با نور ملایم می توانند بهترین گزینه ها برای اتاق خواب باشند.البته استفاده از نور مخفی، بالای تخت فضایی زیبا را ایجاد می کند.استفاده از نور مخفی بیشتر برای ایجاد فضای دکوراتیو استفاده می شود نه به عنوان روشنایی.

تزیینات اتاق با رنگی بسیار زیبا و دلنشین

طرا حی دیوار استفاده از نور پردازی

حمام

نورپردازی مناسب برای حمام به صورت جانبی می باشد; حمام شما اگر کوچک است یک منبع نور برای آن کافی می باشد. البته شما می توانید برای حمام های بزرگ تر از آینه ها نیز استفاده کنید تا به وسیله ی آنها بتوان نور را به نحو بهتری در فضای حمام پخش کنید.

نور مناسب برای حمام

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

رفتن به بالا