خانه » نور مخفی کابینت آشپزخانه 20 مدل ساده و زیبا

نور مخفی کابینت آشپزخانه 20 مدل ساده و زیبا

نور مخفی کابینت ایده ای جذاب است که در صورت به کار بردن صحیح، فضای آشپزخانه را چند برابر زیباتر جلوه خواهد داد. نورپردازی های موجود در آشپزخانه می توانند به صورت مخفی (توکار) و روکار نصب گردند. ترکیبی از این دو نوع نورپردازی در فضای آشپزخانه روی ظاهر آشپزخانه تاثیر شگفت انگیزی به وجود می آورد. این نورپردازی ها، علاوه بر ظاهر زیبا، به بهتر دیدن همه بخش های آشپزخانه کمک شایانی می کنند.

نورمخفی کابینت آشپزخانه

اگر در ادامه با ما همراه باشید با نکات مهم درباره نور مخفی کابینت آشنا می شوید

نکاتی درباره نور مخفی کابینت

نور مخفی کابینت انواع بسیار گوناگونی دارد. تقریبا برای تمامی بخش های آشپزخانه، از داخل کابینت ها و کشو ها گرفته تا بخش زیرین جزیره ها می توان نورپردازی جداگانه در نظر گرفت. این نور ها می توانند به صورت خطی، نقطه ای و در انواع رنگ ها به کار برده شوند. در اصل چیزی که یک آشپزخانه را از سایرین متمایز می کند، نوآوری و خلاقیت در استفاده از همین روش هاست.

نورپردازی کابینت آشپزخانه

اما در نورپردازی آشپزخانه نکاتی وجود دارد که رعایت آن ها قطعا نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت. نورپردازی تنها جنبه تزئینی ندارد. بلکه می توان به کمک روش های مناسب در ایجاد نور مخفی کابینت ها، کار در آشپزخانه را ساده تر کرد. استفاده از نور مخفی درون کشوها، کابینت ها و کمد های موجود در آشپزخانه، یافتن اشیاء مورد نیاز را بسیار راحت تر و سریع تر خواهد کرد. نور مورد نظر بهتر است از نوع هوشمند باشد تا با باز و بسته شدن درب کابینت و کشو خاموش و روشن شود. همچنین برای جلوگیری از تابش مستقیم نور به چشم، چراغ ها را در جلوی درب کابینت و کشو نصب کنید.

نور مخفی آشپزخانه

نورپردازی زیر و روی کابینت

نور پردازی بالای کابینت غالبا جنبه تزئینی دارد; در بالای کابینت هم می توان از چراغ های خطی و هم از چراغ های نقطه ای استفاده کرد.
نور های بالای کابینت به علت دشواری در تمیز کردن و وجود لکه های متعدد چربی در فضا، بهتر است به صورت توکار نصب شوند.

نورپرداری تو کار کابینت

اما نور پردازی زیر کابینت، که معمولا بالای کانتر های آشپزخانه واقع می شوند، علاوه بر زیبایی، به دیده شدن و روشنایی هر چه بیشتر فضای کانتر کمک می کند. در فضای زیر کابینت به هیچ وجه نباید از چراغ های روکار استفاده کرد. زیرا امکان پاشیدن مایعات و ترکیدن لامپ ها وجود دارد که بسیار خطر آفرین خواهد بود.

نورپردازی نور مخفی در کابینت آشپزخانه

نورپردازی سایر بخش های آشپزخانه

جاگذاری نور مخفی در هر جای آشپزخانه دیده می شود.

  • بالای گاز
  • زیر و روی جزیره
  • اطراف پنجره
  • روی سقف
  • کف آشپزخانه

این نور مخفی می تواند حاوی چند لامپ سفید یا زرد تزئینی باشد; این نور ها در ترکیب با رنگ متناسب با دکوراسیون، فضا را گرم و پرانرژی می کنند.
بوفه ها و قفسه های حاوی ظروف تزئینی در آشپزخانه همراه با نوری پایین تاب و نه چندان قوی، جلوه آشپزخانه را چند برابر می کند.

نورپردازی در کابینت های دکوری

اما بهتر است برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد فضای آشپزخانه ها در استفاده از این نور ها زیاده روی نکنید. به علاوه برای جلوگیری از این معضل و همچنین مصرف کم تر برق، اطمینان حاصل کنید که لامپ های استفاده شده از نوع کم مصرف و هوشمند باشند.

در ادامه 20 ایده جذاب از نورپرداری فضای آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد.

استفاده از نورهای مخفی در کابینت

نورپردازی در آشپزخانه

نورهای توکار آشپزخانه

نورهای توکار آشپزخانه

نورهای رو کار در آشپزخانه

طراحی نور مخفی آشپزخانه

2 Comments

  1. زهرا مارس 27, 2020 در 10:17 ب.ظ

    چقدر قشنگ بودن نورپردازی ها

ثبت ديدگاه