دکوراسیون مدرن ،طراحی منزل به سبک ساده و امروزی

لطفا امتیاز بدهید

دکوراسیون مدرن، اگرچه ممکن است با سبک همیشگی دکوراسیون خانه های ایرانی جور در نیاید. اما به دلیل راحتی و آسایشی که ایجاد می کند،کم کم در بین ایرانیان نیز جای خود را پیدا کرده است. در دکوراسیون مدرن، تمرکز روی ایجاد فضایی راحت، مملو از آرامش، پر نور و خلوت است. به گونه ای که رنگ عناصر، طرح آن ها و نور پردازی محل، همگی نوید دهنده فضایی با ویژگی های ذکر شده خواهند بود. در ادامه درباره ویژگی های دکوراسیون سبک مدرن، رنگ دکوراسیون مدرن و طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن صحبت می شود. پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون مدرن ویژگی های دکوراسیون مدرن

لطفا امتیاز بدهید

ویژگی های دکوراسیون مدرن

اصلی ترین فاکتوری که در تمامی دکور های مدرن اشتراک دارد. فضایی مینیمال و به دور از زرق و برق و شلوغی است. در دکوراسیون مدرن خبری از طرح های ریز روی اشیاء تزئینی، فرش های ایرانی پر از طرح و رنگ، قاب عکس مناظر با رنگ های متنوع و وسایل مشابه نیست. حتی اشیاء تزئینی به کار برده شده در دکوراسیون مدرن، همچون شمع، تابلو، آباژور، گلدان و چیز های مشابه، دارای رنگ هایی یک دست و ساده هستند. طرح های موجود روی وسایل، اغلب به صورت تکرار شونده بوده و با تنها یک یا دو رنگ کشیده شده اند.

ویژگی های دکوراسیون سبک مدرن ویژگی های دکوراسیون مدرن و مزایا و معایب آن

رنگ در دکوراسیون مدرن

رنگ های غالب در دکوراسیون مدرن باید از نوع خنثی و سرد باشند. از آن جایی که نور پردازی و روشن بودن فضا نیز در این سبک از طراحی داخلی، اهمیت ویژه ای دارد، رنگ سفید یا طوسی بسیار روشن برای دیوار ها و سقف بهترین گزینه هستند. وجود درب ها و پنجره های بزرگ و حتی الامکان بدون پرده کمک می کند تا نور وارد شده به محیط به حداکثر برسد و به این ترتیب از سردی و بی روحی فضا جلوگیری می شود. راه دیگری که برای کاهش خنثی بودن رنگ سفید در سبک مدرن استفاده می شود، استفاده از المان های رنگی اما کوچک در بخش های مختلف اتاق هاست.

رنگ در دکوراسیون مدرن و ست کردن آن اب رنگ های روشن و تیره

در سبک مدرن، اثاثیه نیز باید در ساده ترین و راحت ترین شکل خود موجود باشند:

  • مبل ها
  • میز
  • تخت خواب
  • کمد

و هر آن چه که در خانه به کار برده می شود، خطوطی غالبا صاف یا منحنی های بدون آلایش در دکوراسیون مدرن دارند.

دکوراسیون فوق العاده رنگ در دکوراسیون مدرن

دیگران نیز مطالعه کردند: 18 سبک برتر و شگفت انگیز دکوراسیون داخلی منزل

طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن دکوراسیون مدرن

طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن

در طراحی خانه، اتاق پذیرایی یا نشیمن بیش از سایر بخش ها اهمیت دارد. زیرا فضایی است که افراد عمده زمان خود را در آن می گذرانند. طراحی این بخش از خانه به سبک مدرن می تواند، راحتی و آسایش افراد را تضمین کند. در دکوراسیون مدرن، از مبل های پایه بلند استیل استفاده نمی شوند. مبل های به کار برده شده باید از نوع راحتی، و یا به شکل کاناپه باشند.

طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن با رنگ ها و طرح های امروزی و مدرن

استفاده از یک یا دو پاف نیز در فضای این نوع دکوراسیون رایج است. میز جلوی مبل ها، اغلب از جنس هایی به غیر از شیشه است! به علاوه خبری از بوفه هایی پر از ظروف پر زرق و برق و اشیاء گران قیمت نیست. اتاق ناهار خوری را می توان با قرار دادن یک میز ساده در کنار پنجره ای بزرگ تزئین نمود. خلوتی خانه از ویژگی های بارز دکوراسیون مدرن است. اما اگر می خواهید این خلوتی آزار دهنده نباشد. استفاده از دراور های کوچک در اطراف این اتاق و تزئین آن ها با گلدان و شمع گزینه خوبی خواهد بود.

دکور شیک پذیرایی طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن

دکوراسیون مدرن ساختمان طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن

در اتاق خواب، یک تخت کم ارتفاع، با روتختی یا پتوی ساده، دیواری که ترجیحا از آینه پوشانده شده و میز آرایشی که تا حد امکان وسایل آرایشی و اشیا ریز، درون آن قرار بگیرند، ترکیب مناسبی را به وجود می آورد. برای ایجاد فضایی به سبک مدرن، می توانید از مشاوران طراحی و متخصصان در این زمینه کمک بگیرید، تا کوچک ترین جزئیات نیز به شکلی اصولی و شیک طراحی شوند. تیم خانه معمار متشکل از افرادی خبره و مجرب آماده است تا شما را در زمینه طراحی دکوراسیون مدرن یاری رساند.

اتاق خواب زیبا ویژگی های یک تخت خواب ایده آل چیست؟ انتخاب نوع تخت با توجه به نیاز طراحی بخش های مختلف خانه به سبک مدرن

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
0 پرسش و پاسخ
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات