دکوراسیون سالن پذیرایی

 ENJOY THE DIFFERENC

سالن پذیرایی مهمترین بخش خانه محسوب می شود و در فرهنگ ما ایرانیان که اهمیت ویژه ایی به مهمان می دهیم از حساسیت بیشتری برخوردار است. برای داشتن یک چیدمان اصولی و بی نظیر برای دکوراسیون پذیرایی لزوما نیاز به هزینه زیاد و خریدن لوکس ترین لوازم دکوری نیست. در ادامه خانه معمار اصولی را بیان می کند که با رعایت آن دکوراسیونی بی نظیر خواهید داشت.

با استفاده از چند نکته ساده می توانید یک چیدمان اصولی و زیبا برای دکوراسیون پذیرایی خود داشته باشید.داشتن گرانترین و لوکس ترین مبلمان و وسایل دکوری بدون توجه به نکات مهم طراحی، فضای شما را آشفته و درهم و برهم نشان می دهد که علاوه بر نداشتن هارمونی و زیبایی بصری، روح و روان شما را هم آشفته می کند. چرا که هر کدام از وسایل اطراف شما فرکانسی تولید می کند که در صورت آشفتگی، فرکانس های منفی تولید کرده و روح و روان شما را به هم می ریزند.

دکور سالن پذیرایی 1)ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون پذیرایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون داخلی کلیک نمایید.

1)ایجاد نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون پذیرایی

اولین نکته ایی که در طراحی دکوراسیون پذیرایی باید به آن توجه کرد، ایجاد نقطه کانونی در سالن پذیرایی است. یکی المان های سالن پذیرایی را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کرده و بقیه اجزای دکوراسیون را بر مبنای آن چیدمان کنید. نقطه کانونی می تواند پرده سالن پذیرایی، فرش، شومینه، مبل ،لوستر یا یک سمت از دیوار سالن پذیرایی با طراحی خاص باشد.

شومینه نقطه کانونی دکور پذیرایی 1)ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون پذیرایی

1)ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون پذیرایی فرش در دکوراسیون

2)رنگ دیوار پذیرایی

رنگ کردن دیوار به خانه روج و طراوت می بخشد. البته لازم نیست برای بزرگ تر نشان دادن سالن پذیرایی از رنگ سفید استفاده کنید. رنگهای همه پسند انتخاب کنید. رنگهای روشنی مثل یاسی، صورتی روشن، سبز روشن و حتی پتینه های با تم رنگی روشن نیز می تواند فضای شما را بزرگتر نشان دهد و همچنین فضای شاد و سر زنده ایی هم برای پذیرایی از مهمانان ایجاد کند.

رنگ دیوار سالن پذیرایی 2)رنگ دیوار پذیرایی و ست کردن این دو باهم

3)انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون سالن پذیرایی

در مورد فرش چند نکته را رعایت کنید.

  • اگر فرش شما نکته کانونی دکوراسیون پذیرایی نیست سعی کنید فرش را از رنگهای خنثی و روشن انتخاب کنید.
  • انتخاب فرش های شلوغ و پر نقش نگار برخلاف تصور همه، انتخاب مناسبی نیست و جلوه خوبی در دکوراسیون ندارد. مگر اینگه فرش شما نقطه کانونی دکوراسیون پذیرایی باشد.
  • فرش را کوچکتر از اندازه سالن پذیرایی خود انتخاب کنید. لبه های فرش باید 13 تا 45 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
  • مبلها را به گونه ایی روی فرش قرار دهید که پایه های جلویی مبل و مبلها تا نیمه روی فرش قرار بگیرد.

فرش مناسب برای پذیرایی 3)انتخاب فرش مناسب و انتخاتب فرش با رنگ مناسب

طراحی دکور سالن پذیرایی 3)انتخاب فرش مناسب

دیگران مطالعه کردند: طراحی دکوراسیون اتاق خواب به صورت تخصصی

4)نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون پذیرایی

نورپردازی فضای پذیرایی در زیباتر کردن هر چه بیشتر دکوراسیون شما تاثیر گذار است. سعی کنید برای نورپردازی سالن پذیرایی از ترکیب رنگ نور سفید و زرد استفاده کنید. لامپ های کم مصرف صورتی و نارنجی روح بخش و رنگ آبی آرامش بخش سالن شماست. می توانید پشت سقف کاذب ها یا بالای میز کانتر آشپزخانه از این لامپ ها استفاده کنید. نورپردازی با آباژورها برای مهممانی شب جلوه سالن شما را چندین برابر می کند. اگر خانه شما شمالی است و در روز هم با مشکل کمبود نور مواجه هستید از نور مستقیم لوستر ها در مهمانی روز استفاده کنید.

نورپردازی در دکوراسیون پذیرایی 4)نورپردازی مناسب دکوراسیون پذیرایی

5)مبلمان پذیرایی

در دکوراسیون پذیرایی مهمترین جز آن مبلمان پذیرایی محسوب می شود. مبلمان شما نیاز به مراقبت و نگهداری دارد برای نگهداری و برق انداختن چوب مبلمان و میز ناهار خوری کافی است از مقداری واکس چوب استفاده کنید و اگر در دسترس ندارید از مقداری روغن مایع و پارافین مایع استفاده کرده و با پنبه روی آنها بزنید و حداقل ماهی یکبار مبلمان خود را با بخارشو یا شامپو فرش تمیز کنید.

مبلمان آبی در دکوراسیون 5)مبلمان پذیرایی

در مورد مبلمان به این نکات توجه داشته باشید:

  • چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی را به گونه ایی انجام دهید که در رفت آمدها دچار مشکل نباشید. اوضاع را سرو سامان بدهید و مرتب و منظم باشید.
  • اما یک طزر فکر غلط آیا شما هم فکر می کنید مبلمان هر چه بزرگتر و پر زرق و برق تر باشد زیبا تر است؟ اشتنباه نکنید!! تناسب مبلمان و دکوراسیون شماست که زیبایی را به سالن پذیرایی شما می آورد.
  • اگر مبلمان شما قرار است نقطه کانونی باشد بهتر است یک مبل دو نفره متفاوت ولی متناسب با مبلمان را انتخاب کرده و مبلمان خود را در اطراف آن چیدمان کنید.
  • توجه به رنگ و تناسب با مبلمان را هم فراموش نکنید.

دکوراسیون سفید دکوری جذاب و زیبا 5)مبلمان پذیرایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری کلیک نمایید.

6)در طراحی دکوراسیون پذیرایی دیوارها را فراموش نکنید!!

دیوارهای خالی و بدون هیچ طراحی یا تابلو و لوازم دکوری توی ذوق می زند.طراحی دیوار می تواند شامل رنگ کردن، استفاده ار کاغذ دیواری مناسب، استفاده از لوازم دکوری و شلف های دیواری، تابلو های هنری، آینه و حتی استیکرهای برچسبی می باشد.

توجه داشته باشید!

انتخاب هر اثر هنری مثل آینه، نقاشی یا تابلو، برای دیوار پشت مبلمان باید تناسب وجود داشته باشد. هم از نظر سبک کار و تناسب آن با سبک دکوراسیون و هم از نظر اندازه. برای مثال در مورد انتخاب تابلو برای پذیرایی توجه داشته باشید تابلو با عرض کم انتخاب نکنید. سعی کنید اندازه تابلوی شما دو سوم اندازه مبلمانتان باشد.

استفاده از آینه در دکوراسیون 6)در دکوراسیون پذیرایی دیوارها را فراموش نکنید!!

7)افزودن گل و گیاه به دکوراسیون سالن پذیرایی

یکی از ایده ایی که برای هرچه بهتر شدن دکوراسیون پذیرایی شما کمک می کند، استفاده از گل و گیاه است. گل و گیاه فضای پذیرایی شما را شاداب و با نشاط می کند. از گلدان های گل طبیعی در گوشه کنار دکوراسیون خود استفاده کرده و میزهای خود را با گل بیارایید. اگر در شرایطی هستید که امکان نگهداری از گل و گیاه طبیعی را ندارید، به سراغ گلهای مصنوعی بروید. البته این گلها نیز هر از گاهی نیاز به گردگیری دارند.

استفاده از گل و گیاه در طراحی 7)افزودن گل و گیاه به دکوراسیون پذیرایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلیک نمایید.

8)استفاده از آینه و کنسول در فضای پذیرایی

استفاده از آینه و کنسول برای پذیرایی های بزرگ یک پیشنهاد ویژه است. اگر پذیرایی بزرگی دارید و نمی دانید با فضای خالی خود چیکار کنید می توانید یک آینه و کنسول را به دکوراسیون پذیرایی خود اضافه کنید. برای دکوراسیون و مبلمان کلاسیک استفاده از آینه و کنسول های کلاسیک و برای دکوراسیون مدرن انتخاب سبک های مدرن مناسب تر است.

آینه و کنسول 8)استفاده از آینه و کنسول در فضای پذیرایی