خانه » 40 طرح شیک و بی نظیر نمای کلاسیک ساختمان 2020

40 طرح شیک و بی نظیر نمای کلاسیک ساختمان 2020

نمای کلاسیک یا رومی یکی از دوست داشتنی ترین انواع نمای ساختمان محسوب می شود. گستره ی نمای کلاسیک به وسعت دنیاست و می توان گفت در همه جای دنیا علاقمندان خاص خود رادارد.تقارن از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک به حساب می آید.نمای کلاسیک از اصالت زیادی برخوردار است; تا جایی که در دنیای مدرن، کشورهایی مثل آمریکا ساختمان های اداری خود را به سبک کلاسیک می سازند.

نمای کلاسیک شیک و بی نظیر

نمای ساختمان یکی از قسمت های ساختمان است که همواره هم صاحبان و هم طراحان ساختمان به دنبال بهترین و جدیدترین و درعین حال زیباترین ها هستند. اگر شما هم جزء این افراد هستید بازدید از این مقاله را به شما پیشنهاد می کنم!!! در اینجا شیک ترین و زیباترین نمای کلاسیک را مشاهده می کنید

هنگامی که در یک شهر رانندگی می کنید یا در خیابانها قدم می زنید به وضوح می بیند، فضایی که در آن در حال زندگی هستید تا چه مقدار گرفتار نابه سامانی و هرج و مرج می باشد.
نابه سامانی که هبچ قانون و قاعده ایی ندارد !!!
استفاده از مصالح های متفاوت و نا به جا ،فرمهای ناهماهنگ و ساختمان های ریز و درشت ، نهاز و نخیزهای نامناسب ، نورافشانی های نا مناسب و … که همگی آنها باعث ایجاد نا هماهنگی و یک کالبد بی کیفیت شده.

به نظر شما اشکال کار کجاست؟

مالکان ساختمان،نظام حاکم برساخت و ساز،عدم تعالی فرهنگی ، شاید نبودن معماران کارآمد، نظام آموزشی به نظر شما کدامیک می تواند عامل این نابه سامانی باشد؟
درسته هر کدام از این عوامل می توانند
عاملی برای این نا به سامانی باشند;برای بدست آوردن یک نمای ساختمان با کیفیت و پر محتوا عوامل و مسائل فراوانی موثرند.وضعیت اقتصادی و نبودن یک طرح مدون برای نظم و هماهنگی بین ارکان و اجزاء این مقوله نیز در افزودن نا بسامانی کالبد شهری نقش به سزایی داشته است.

اما!!

یک مهندس آرشیتکت به مثابه فردی متفکر و صاحب فکر نسبت به وضعیت موجود پروژه توانایی آن را دارد که مسببات به وجود آوردن مکانی با کیفیت را برای ساکنان شهری پدید آورد.
متاسفانه امروزه خیلی ها توقع دارند کار نمای ساختمان خودشان را شخصا انجام دهند;در صورتی که حتی کوچکترین ابزار و مهارتی در انجام کار ندارند.

طراحی نمای کلاسیک ساختمان

نمای کلاسیک چیست؟

نماهایی که اکنون ما آن را نمای کلاسیک می خوانیم شباهت و نمونه برداری از مصالح، دیتیلها و مدل ساختمانهای مربوط به زمان کلاسیک روم و یونان قدیم یا مربوط به زمان معماری سبک نئوکلاسیک می باشد.در این الگو در گوشه ها و لبه های آن تندیس هایی به روش رومی قابل رویت است.در کل دیزاین این نمونه بناها قانون و قواعد خاصی ملموس نیست ; فقط به سلیقه و درخواست کارفرما و سازنده آن وابسته است.

ترکیب فرهنگ های متفاوت در جهان امروزی، دیدگان هنر مشاهده گرایی را به سمت نمای رومی امروزی سوق می دهد.هر سبک معماری در طراحی نما نشانگر عقیده ها و باورهای ذهنی ساکنین آن دیار محسوب می شود.معماران ساختمانی با ترکیب ایده ها و استفاده از به روزترین نمونه های موجود در جهان سعی می کنند; تا نمای شیک و زیبا و همچنین متنوع را طراحی و ارائه کنند.

تنوع خواهی در دنیای امروزی باعث گردیده تا با سرعت هر چه زیادتر از جذابیت نماها پس از مدت کوتاهی کاسته شود; ولی نمای کلاسیک از اصالت و ریشه قوی تری بهره می برد. به همین خاطر است که در این عصر تمایل به سمت نمای کلاسیک بیشتر شده است.
از طرف دیگر نمای کلاسیک حس ابهت و عظمت را برای ساکنین خود به ارمغان می آورد و به مالکین، حس لاکچری را القاء می کند.

یک نکته مهم!!

در کشور ما یک عامل مهم دیگری باعث گسترش این سبک نما گردیده.این عامل وجود مصالح در دسترس است.

مصالح متداول نمای کلاسیک

نمای کلاسیک بر اساس پوشش قسمت یا بخش زیادی از سنگهای  آهکی نما سازی می شود .یکی از عوامل گسترش نمای کلاسیک ساختمان مسکونی در دسترس بودن معادن فراوان سنگ در نقاط مختلف کشور می باشد.از جمله مصالح مورد استفاده در نمای رومی جدید، سنگ تراورتن است.

اما چرا سنگ تراورتن؟

سنگ تراورتن دارای یه سری ویژگی هاست که تمایل به استفاده از آن بیشتر می شود از جمله:

 •  فرم پذیری آن که باعث سهولت در کار می شود.
 •  انطباق چسبندگی با مصالح زیرین آن که بسیار مناسب است.

 سنگ تراورتن عباس آباد یا محمود آباد که به لحاظ یک دستی و سفید بودن دارای کیفیتی مناسبی است; کاربرد بیشتری دارد.

اما

در بعضی از پروژه ها نیز برای پایین آوردن هزینه ها از سنگ تراورتن بژ استفاده می کنند; و تقریبا تا 50 در صد از هزینه ها ی مصالح صرفه جویی می شود.

نمای کلاسیک رومی در ایران

طراحی نمای رومی در کشور ما به مرور زمان دچار تحولاتی شده که اصالت واقعی خود را از دست داده; یکی از مواردی که باید به عنوان یک فاجعه در معماری سبک کلاسیک نام برد; استفاده از مصالح کامپوزیت است که در مواردی شاهد آن هستیم .
چیزی که معماری کلاسیک یا رومی را به یک سبک بی عیب و پر شکوه تبدیل می کند; رعایت اصول معماری بی نظیری است که در طراحی به چشم می خورد. پس ما برای داشتن یک سبک کلاسیک نمی توانیم یک طراحی مدرن را با استفاده ار مصالح سنگ تبدیل به یک سبک کلاسیک کنیم و یا یک طراحی کلاسیک را با استفاده ار مصالح نوین به یک طرح مدرن تبدیل کنیم.

زیباترین طرح های نمای کلاسیک را برای شما آماده کردیم مشاهده کنید.

نمای کلاسیک نمایی بی نظیر

نمای فوق العاده زیبا و با شکوه

نمایی خاص و بی نظیر

نمای ساختمان شیک و فوق العاده

نمای سنگ

نمای ساختمانبا نورپردازی بی نظیر

نما ساختمان زیبا و با شکوه

نما ساختمان یک طبقه

نمای ساختمان ساده و زیبا

نمای ساختمان با سنگ سفید

نمای کلاسیک در نمای ساختمان

نمای کلاسیک

نمای کلاسیک یا نمای رومی

نمای کلاسیک در نمای ساختمان

نمای کلاسیک یا رومی

طراحی نمای کلاسیک نمونه کار 599.01|خانه معمار

طراحی نما نمونه 15-01 |خانه معمار

نمای کلاسیک

دوست داریی نمایی خاص و بی نظیر برای ساختمانت طراحی کنی؟کلیک کن از دیدن طرح های ما شگفت زده میشی!!!! << نمای ساختمان >>

نمای سنگی ساختمان

نمای ساختمان شیک

نما ساختمان نمایی شیک و زیبا

نمایی با شکوه با سردر و ستون های زیبا

نمای ساختمان یک طبقه

نمای ساختمان دو طبقه

نما ساختمان شیک و بی نظیر

نمای آپارتمان به سبک رومی

نمای ساختمان به رنگ سفید

نما ساختمان خیلی باشکوه

نمای کلاسیک رو نمی پسندی و به دنبال نمای مدرن برای ساختمانت هستی؟مقاله زیر را مشاهده کن!!!

40 طرح جذاب و فوق العاده نمای مدرن 2020

4 Comments

 1. احمد نوامبر 5, 2019 در 11:32 ق.ظ

  سلام سایت خوبی دارید .طرح های کلاسیک قشنگی هستن.اگر سفارش طراحی نما داشته باشیم چند روزه تحویل می دهید؟

  • ابوالفضل مجاهدی نوامبر 11, 2019 در 10:33 ق.ظ

   سلام منون از شما.
   زمان تحویل سفارشات معمولا به حجم سفارشات قبل از شما بستگی داره .اما ما تمام تلاش خود را انجام میدیم که در کمترین زمان ممکن سفارشات خود را تحویل بدیم.

 2. صالح ژانویه 24, 2020 در 9:11 ب.ظ

  نماها خیلی خوبه منتظر کار های جدید هستیم

ثبت ديدگاه