نمای کلاسیک یا رومی یکی از دوست داشتنی ترین انواع نمای ساختمان محسوب می شود. گستره ی نما به وسعت دنیاست و می توان گفت در همه جای دنیا علاقمندان خاص خود را دارد. تقارن از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک به حساب می آید. نمای کلاسیک از اصالت زیادی برخوردار است. تا جایی که در دنیای مدرن، کشورهایی مثل آمریکا ساختمان های اداری خود را به سبک کلاسیک می سازند.

المان میان متن
نمای کلاسیک شیک و بی نظیر Classic view
المان میان متن

هنگامی که در یک شهر رانندگی می کنید یا در خیابانها قدم می زنید به وضوح می بیند، فضایی که در آن در حال زندگی هستید تا چه مقدار گرفتار نابه سامانی و هرج و مرج می باشد. نابسامانی که هبچ قانون و قاعده ایی ندارد !!! استفاده از مصالح های متفاوت و نا به جا، فرمهای ناهماهنگ و ساختمان های ریز و درشت، نهاز و نخیزهای نامناسب، نورافشانی های نامناسب و … که همگی آنها باعث ایجاد نا هماهنگی و یک کالبد بی کیفیت شده.

طراحی نمای کلاسیک ساختمان

در ادامه زیباترین طرح های نمای کلاسیک را برای شما آماده کردیم مشاهده کنید.

نمای کلاسیک Classic view نمای کلاسیک رومی در ایران

نمای فوق العاده زیبا و با شکوه Classic view نمای کلاسیک رومی در ایران

نمای کلاسیک رومی در ایران

طراحی نمای رومی در کشور ما به مرور زمان دچار تحولاتی شده که اصالت واقعی خود را از دست داده. یکی از مواردی که باید به عنوان یک فاجعه در معماری سبک کلاسیک نام برد. استفاده از مصالح کامپوزیت است که در مواردی شاهد آن هستیم. چیزی که معماری کلاسیک یا رومی را به یک سبک بی عیب و پر شکوه تبدیل می کند. رعایت اصول معماری بی نظیری است که در طراحی به چشم می خورد. پس ما برای داشتن یک سبک کلاسیک نمی توانیم یک طراحی مدرن را با استفاده ار مصالح سنگ تبدیل به یک سبک کلاسیک کنیم و یا یک طراحی کلاسیک را با استفاده ار مصالح نوین به یک طرح مدرن تبدیل کنیم.

نمایی خاص و بی نظیر Classic view نمای کلاسیک رومی در ایران

نمای ساختمان شیک و فوق العاده Classic view نمایی خاص و بی نظیر Classic view نمای کلاسیک رومی در ایران

مصالح متداول نمای کلاسیک

نمای کلاسیک بر اساس پوشش قسمت یا بخش زیادی از سنگهای آهکی نما سازی می شود. یکی از عوامل گسترش نمای کلاسیک ساختمان مسکونی در دسترس بودن معادن فراوان سنگ در نقاط مختلف کشور می باشد. از جمله مصالح مورد استفاده در نمای رومی جدید، سنگ تراورتن است. نمای سنگ تراورتن دارای یه سری ویژگی هاست که تمایل به استفاده از آن بیشتر می شود از جمله:

  •  فرم پذیری آن که باعث سهولت در کار می شود.
  •  انطباق چسبندگی با مصالح زیرین آن که بسیار مناسب است.

نمای سنگ Classic view

نمای ساختمان با نورپردازی بی نظیر Classic view مصالح متداول نمای کلاسیک

 سنگ تراورتن عباس آباد یا محمود آباد که به لحاظ یک دستی و سفید بودن دارای کیفیتی مناسبی است و کاربرد بیشتری دارد. اما در بعضی از پروژه ها نیز برای پایین آوردن هزینه ها از سنگ تراورتن بژ استفاده می کنن و تقریبا تا 50 در صد از هزینه های مصالح صرفه جویی می شود.

نمای ساختمان Classic view مصالح متداول نمای کلاسیک

به نظر شما اشکال کار کجاست؟

مالکان ساختمان، نظام حاکم برساخت و ساز، عدم تعالی فرهنگی، شاید نبودن معماران کارآمد، نظام آموزشی به نظر شما کدامیک می تواند عامل این نابه سامانی باشد؟ درسته هر کدام از این عوامل می توانند عاملی برای این نابسامانی باشند. برای بدست آوردن یک نمای ساختمان با کیفیت و پر محتوا عوامل و مسائل فراوانی موثرند. وضعیت اقتصادی و نبودن یک طرح مدون برای نظم و هماهنگی بین ارکان و اجزاء این مقوله نیز در افزودن نا بسامانی کالبد شهری نقش به سزایی داشته است. 

نما ساختمان یک طبقه Classic view به نظر شما اشکال کار کجاست؟

نمای ساختمان ساده و زیبا به نظر شما اشکال کار کجاست؟

یک مهندس آرشیتکت به مثابه فردی متفکر و صاحب فکر نسبت به وضعیت موجود پروژه توانایی آن را دارد که مسببات به وجود آوردن مکانی با کیفیت را برای ساکنان شهری پدید آورد. متاسفانه امروزه خیلی ها توقع دارند کار نمای ساختمان خودشان را شخصا انجام دهند. در صورتی که حتی کوچکترین ابزار و مهارتی در انجام کار ندارند.

نمای ساختمان با سنگ سفید به نظر شما اشکال کار کجاست؟

نمای کلاسیک چیست؟

نماهایی که اکنون ما آن را نمای کلاسیک می خوانیم شباهت و نمونه برداری از مصالح، دیتیلها و مدل ساختمانهای مربوط به زمان کلاسیک روم و یونان قدیم یا مربوط به زمان معماری سبک نئوکلاسیک می باشد. در این الگو در گوشه ها و لبه های آن تندیس هایی به روش رومی قابل رویت است. در کل دیزاین این نمونه بناها قانون و قواعد خاصی ملموس نیست فقط به سلیقه و درخواست کارفرما و سازنده آن وابسته است. ترکیب فرهنگ های متفاوت در جهان امروزی، دیدگان هنر مشاهده گرایی را به سمت نمای رومی امروزی سوق می دهد. هر سبک معماری در طراحی نما نشانگر عقیده ها و باورهای ذهنی ساکنین آن دیار محسوب می شود.نمای کلاسیک در ساختمان های ویلایی ، دوبلکس ، یک طبقه و حتی چند طبقه هم کاربرد دارد. نما ویلا کلاسیک یکی از محبوبترین نمای ویلاست.

نمای کلاسیک چیست؟ نمای کلاسیک شیک و زیبا

نمای کلاسیک یا نمای رومی نمای کلاسیک چیست؟ و چه مزایب و معایبی دارد؟

معماران ساختمانی با ترکیب ایده ها و استفاده از بروزترین نمونه های موجود در جهان سعی می کنند تا نمای شیک و زیبا و همچنین متنوع را طراحی و ارائه کنند. تنوع خواهی در دنیای امروزی باعث گردیده تا با سرعت هر چه زیادتر از جذابیت نماها پس از مدت کوتاهی کاسته شود. ولی نمای کلاسیک از اصالت و ریشه قوی تری بهره می برد. به همین خاطر است که در این عصر تمایل به سمت نمای کلاسیک بیشتر شده است. از طرف دیگر نمای کلاسیک حس ابهت و عظمت را برای ساکنین خود به ارمغان می آورد و به مالکین، حس لاکچری را القاء می کند. در کشور ما یک عامل مهم دیگری باعث گسترش این سبک نما گردیده. این عامل وجود مصالح در دسترس است.

نمای کلاسیک در نمای ساختمان نمای کلاسیک چیست؟ و چه سنگ هایی برای کار با این نما مناسب است؟

نمای کلاسیک یا رومی نمای کلاسیک چیست؟ و چه رنگی برای آن مناسب است؟

نمای کلاسیک فوق العاده زیبا با سنگ رومی به رنگ شکلاتی و طراحی تاج به سبک رومی یونانی بسیار شیک و زیبا و سلطنتی و دارای ستون های زیاد که زیبایی خارق العاده ای را ایجاد کرده است.

طراحی نما نمونه کار 599.01|خانه معمار نمای کلاسیک نمای کلاسیک چیست؟

طراحی نما نمونه 15-01 |خانه معمار نمای کلاسیک چیست؟

نمای فوق العاده زیبای سبک نئوکلاسیک که دارای دو طبقه تمام دوبلکس بوده که با نورپردازی حرفه ای روی سنگ نمای سنگ سفید عباس آباد زیبایی فوق العاده ای را ایجاد کرده است.

نمای کلاسیک نمای کلاسیک چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

اگر نماهای کلاسیک را نمی پسندید و به دنبال نمای مدرن هستید می توانید انواع نمای مدرن را هم در خانه معمار مشاهده کنید.

نمای سنگی ساختمان نمای کلاسیک نمای کلاسیک چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

نمای کلاسیک چیست؟ نمای ساختمان شیک

نمای سلطنتی خارق العاده به سبک کلاسیک با سنگ رومی سفید و طراحی دو تاج فوق العاده زیبا به سبک یونانی و همچنین طراحی دور درب و پنجره بسیار زیبا که نمای این سازه ترکیبی با رنگ طلایی سفید میباشد که فوق العاده زیباست.

نمای کلاسیک چیست؟ نما ساختمان نمایی شیک و زیبا

نمایی با شکوه با سردر و ستون های زیبا نمای کلاسیک چیست؟

نمای خارق العاده زیبا و شیک و سلطنتی به سبک کلاسیک با سنگ نمای رومی و چهار ستون جلوی درب ورودی و دارای چهار طرف نما که فوق العاده شیک و زیبا می باشد.

نمای ساختمان یک طبقه نمای کلاسیک چیست؟

نمای کلاسیک چیست؟ نمای ساختمان دو طبقه

طراحی و اجرای نمای فوق العاده زیبا به سبک کلاسیک و با سنگ نمای ترکیبی رومی و سنگ سفید عباس آباد که دارای دوطبقه ی تمام دوبلکس بوده و یک تراس بزرگ برای طبقه دوم  طراحی شده که بسیار شیک و زیباست و دارای یک ویو و چشم انداز مناسب می باشد.

نمای آپارتمان به سبک رومی نمای کلاسیک چیست؟

نما ساختمان خیلی باشکوه نمای کلاسیک چیست؟