خانه » 5 راز طراحی کافی شاپ خاص و زیبا

5 راز طراحی کافی شاپ خاص و زیبا

طراحی کافی شاپ  نقش مستقیمی در موفقیت آن دارد. این موضوع را صاحبان کافه ها و کافی شاپ ها به خوبی می دانند. بیشتر از یک منوی پر زرق و برق، این طراحی و دکوراسیون است که منجر به ورود مشتریان می شود. پس اگر می خواهید شما هم یک کافی شاپ جدید راه اندازی کنید و یا به فکر تغییراتی هستید که منجر به موفقیت کارتان شود به طراحی آن بیشتر فکر کنید. در ادامه نکات مهم در طراحی کافی شاپ را با هم مرور می کنیم.

طراحی کافی شاپ

کارهای خلاقانه در کافی شاپ مهمترین فاکتور در طراحی

در طراحی کافی شاپ مهمترین نکته ایی که اگر به آن توجه شود می تواند در رونق کسب کار تاثیر فوق العاده داشته باشد; خلاقیت و نو آوری ست. بسیاری از افراد برای قرارهای مختلف محیط کافی شاپ را انتخاب می کنند.چون دوست دارند در محیطی متفاوت از محیط و معماری منزل، اوقات خود را سپری کنند. در کافی شاپ  با طراحی خلاقانه و فانتزی می تواند تجربه و حس شیرینی را برای افراد ایجاد کند و باعث شود افراد تمایل به بازگشت مجدد داشته باشند.
پس کار شما مشخص است

<<توجه ویژه به دیزاین کافی شاپ>>

با رعایت چند نکته اساسی می توانید یک دیزاین ویژه و خاص داشته باشید. اگر در این نکاتی که عنوان می شود مهمترین فاکتور یعنی خلاقیت و نوآوری هم داشته باشید قطع به هدف خود دست پیدا می کنید.

دیزاین کافی شاپ

رازهای طراحی کافی شاپ خاص و زیبا

1)مبلمان در طراحی کافی شاپ

در انتخاب مبلمان و یا صندلی باید توجه داشته باشید که با سبک دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد.

همچنین!

ممکن است بخواهید مشتریان زمان طولانی را در کافی شاپ بگذارنند;در این صورت مبلمانی راحت برایشان تهیه کنید که در طول زمان خسته کننده نباشد. اما اگر کمی سرعت رفت و آمد مشتریان زیاد است، باید از صندلی هایی استفاده کنید که مناسب برای مدت طولانی نشستن نیستند.

مبلمان در دیزاین رستوران و کافی شاپ

بسیاری از صاحبان کافی شاپ ها به این موضوع دقت نمی کنند. مثلا برای محیط دنج صندلی ای استفاده می کنند که مشتریان را خیلی زود خسته می کند. یا برعکس صندلی ها آنقدر راحت هستند که باعث می شود افراد آنقدر طولانی روی آنها بنشینند که جا برای سایر مشتریان خالی نشود. در این شرایط اگر به مشتریان بگویید زودتر از جایشان بلند شوند، بازخورد خوبی نخواهید گرفت.

یک موضوع دیگر توجه به استحکام و طراحی است; با توجه به استفاده مکرر افراد باید مبلمانی انتخاب کنید که استحکام بالایی داشته باشند. اما از جهت طراحی هم این مبلمان باید با دکور همخوانی داشته باشد.

2)استفاده از کف پوش مناسب

استفاده از کفپوش های مناسب با سبک دکوراسیون ،به جذابیت محیط افزوده و به جذب بیشتر مشتری کمک کند.

کف پوس مناسب دردکور کافی شاپ

3)نورپردازی خلاقانه

نورپردازی خوب مرکز توجه هر طراحی محسوب می شود;امادر مورد محیط هایی مثل کافی شاپ اهمیت آن دو چندان می شود.پس لازم است در طراحی کافی شاپ به آن توجه شود.
انجام یک نورپردازی اصولی ، متفاوت و خلاقانه می تواند به خاص و ویژه شدن محیط کافی شاپ کمک کند;که باعث دوست داشتنی شدن فضا برای مشتریان می شود.

نورپردازی خلاقانه در دکوراسیون

نورپردازی خلاقانه در دکور

4)استفاده از عناصر تزینی و دکوری خاص

برای داشتن یک محیط ویژه و خاص یکی از المان هایی که می توان در طراحی کافی شاپ استفاده کرد، عناصر دکوری ست;البته عناصر دکوری هر چه خاص تر و ویژه تر باشد بهتر است;مثل استفاده از لوستر های خاص و یا تابلوها و تصاویر ویژه که به عنوان نمادی از کافی شاپ باشد.
حتی در مورد منو هم ار عناصر تزینی کمک بگیریدتا به عنوان نمادی از شافی شاپ محسوب شود.

مبلمان متناسب با دیزاین کافی شاپ

5)طراحی گوشه های دنج در فضای کافی شاپ

طراحی فضاهای دنج،افراد زیادی را به خود جذب کند;حتما یک گوشه دنج و ویژه برای کافی شاپ طراحی کنید و در آن صندلی و مبلمان راحتی قراردهید.
این مکان ها فضای خوبی برای قرار های دوستانه و خصوصی است.

دکوراسیون خلاقانه کافی شاپ

اگر برای طراحی دکوراسیون منزل یا محل کار خود نیاز به مشاوره دارید همین الان کلیک کنید!!!

پیشنهاد نهایی

بهترین شیوه برای طراحی کافی شاپ و یا دکوراسیون داخلی رستوران، تماس با یک طراح داخلی است. این متخصصین با توجه به محیط و مشتریان دست به انتخاب و طراحی می زنند. باید بدانید هر هزینه ای که بابت طراحی پرداخت می کنید، بزرگترین سرمایه گذاری در کار شما است. پس در آن کوتاهی نکرده و افراد خبره را استخدام نمایید.

طراحی و دیزاین کافی شاپ

توجه داشته باشید

در زمانی که با طراح برای طراحی کافی شاپ جلسه می گذارید به او اطلاعات کافی بدهید. او باید بداند شما به دنبال چه مدل مشتریانی هستید. این موضوع به انتخاب طراح کمک بسیار زیادی خواهد کرد. با توجه به هر نوع مخاطب، دکوری متفاوت استفاده خواهد شد.ممکن است به تناسب مشتریان شما نیاز باشد از یک دکوراسیون کاملا چوبی استفاده شود. برخی افراد کافی شاپ هایی که تم سنتی دارند را می پسندند. برخی دیگر به دنبال یک کافی شاپ با محیطی مدرن هستند. این سلیقه ها بسیار متنوع هستند. اگر نتوانید مطابق نظر مشتری محیط را منطبق کنید قطعا کسب و کارتان شکست خواهد خورد.بر عکس اگر بتوانید دقیقا خواسته های آنها را برطرف کنید، مشتریانی همیشگی و دراز مدت را خواهید داشت. با اینکار باعث خواهید شد تا کافی شاپ تبدیل به پاتوق این افراد شود. محلی که همیشه برای تفریح به آنجا مراجعه می کنند.

استفاده از دکوراسیون چوبی

ثبت ديدگاه