5/5 امتیاز از (1 رای )

میز ناهار خوری امروزه یکی از ارکان ضروری و مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می آید. برای داشتن دکوراسیونی زیبا و فوق العاده انتخاب بهترین نحوه چیدمان این نوع میز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

میز غذا خوری به سبک مدرن

5/5 امتیاز از (1 رای )

آشنایی با نکات و ایده های جالب جهت چیدمان میز ناهار خوری

چیدمان میز ناهار خوری را باید با دقت و توجه بالایی انجام دهید. در واقع میزهای ناهار خوری نقش بسیار مهمی را در طراحی داخلی دکوراسیون ایفا می کنند، به گونه ای که یکی از نقاط کانونی خانه محسوب می شوند. آشنایی با چند ایده جذاب و کاربردی به شما کمک می کند تا این فضا از خانه خود را به بهترین شکل طراحی کنید، از اینرو به صورت مختصر با برخی از این فاکتورها و ایده ها آشنا خواهیم شد.

آشنایی با نکات و ایده های جالب جهت چیدمان میز ناهار خوری

قرار دادن میز ناهار خوری در نزدیکی آشپزخانه

 بهتر است بدانید محل قرار دادن این نوع میز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهترین فضا برای میزهای غذا خوری مکانی در نزدیکی آشپزخانه می باشد. در واقع رعایت این نکته مزایای زیادی را به دنبال دارد. برای مثال خانم خانه جهت چیدمان غذا مسافت زیادی را طی نمی کند، از اینرو غذای مهمانان سرد نخواهد شد. همچنین قرار گرفتن میز در نزدیکی آشپزخانه به نوعی موجب می شود خانم خانه جهت چیدمان غذا از جلوی مهمان ها و از فضای پذیرایی یا فضای تلویزیون عبور نکند.

قرار دادن میز ناهار خوری در نزدیکی آشپزخانه

نورپردازی میز غذاخوری

 از دیگر ایده های مهم جهت چیدمان این نوع میزها توجه به نور پردازی فضای آن است. این فضا را باید به گونه ای نورپردازی کرد که افراد به راحتی بتوانند غذاها را ببینند و فضای میز کم نور نباشد. همچنین نورپردازی را باید به گونه ای انجام داد که تمرکز افراد به روی میز و غذاها باشد. برای اجرای این ایده می توان از یک لوستر یا آویز برجسته در بالای میز استفاده کرد. لازم به ذکر است نورپردازی باید مطابق با اندازه فضا انجام شود.

نورپردازی میز غذاخوری

انتخاب شکل میزهای غذاخوری

 از دیگر نکاتی که در چیدمان میزهای ناهار خوری باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، انتخاب میزهایی با شکل متناسب با فضا است. برای فضاهای مربع شکل بهتر است از میزهای دایره ای شکل و یا مربعی استفاده شود. همچنین بهترین نوع میزهای غذاخوری برای فضاهای مستطیل شکل میزهای با شکل مستطیل است.

انتخاب شکل میزهای غذاخوری

انتخاب میز ناهار خوری با ابعاد متناسب

 در موقع خرید این نوع میزها باید به شکل و اندازه اتاق توجه و دقت لازم را داشته باشید، زیرا میز ناهارخوری به نوعی مرکز توجه اتاق ناهارخوری به شمار می آید. لازم است در موقع خرید تنها به زبیایی توجه نداشته باشید و اندازه میز را براساس فاکتورهایی همچون تعداد نفرات و فضای موجود تعیین کنید.

انتخاب میز ناهار خوری با ابعاد متناسب

آشنایی با انواع و سبک های مختلف میز ناهار خوری

بهتر است بدانید امروزه انواع مختلفی از میزهای ناهار خوری طراحی و به بازار روانه می گردند. میزهای ناهار خوری براساس جنس و نوع متریال به کار رفته در آن ها دارای انواع مختلفی هستند، از اینرو به صورت مختصر با هر کدام از این انواع مختلف آشنا خواهیم شد.

میزهای ناهار خوری مینمالیسیتی

 بهتر است بدانید این نوع میز ناهارخوری بهترین گزینه برای مکان هایی با متراژ پایین به شمار می آیند. در واقع این میزهای ناهار خوری در دسته مبلمان راحتی قرار گرفته اند. این نوع میزها به گونه ای طراحی شده اند که صندلی ها فضای کمی از محیط را اشغال کنند.

میزهای ناهار خوری مینمالیسیتی

میزهای ناهارخوری تاشو

از دیگر انواع میز ناهار خوری می توان به مدل های تاشو اشاره کرد. با توجه به اینکه امروزه بسیاری از افراد در منازل کوچک زندگی می کنند، انتخاب این مدل ها یک گزینه مناسب و ایده آل برای آن ها محسوب می شود. جنس این نوع میزهای غذا خوری معمولا از جنس چوب بوده و دارای ظاهری بسیار زیبا و منحصر بفرد هستند. استفاده از این مدل بسیار راحت و ساده است، به گونه ای که بعد از هر بار استفاده می توان آن را جمع و در گوشه ای از منزل خود قرار داد.

میزتاشو برای گوشه آشپزخانه

میزهای ناهار خوری استیل 

بهتر است بدانید این مدل میزهای ناهار خوری گزینه مناسبی برای دکوراسیون های لوکس و کلاسیک محسوب می شوند. در ساختار این نوع میزهای ناهار خوری از متریال های مختلفی همچون استیل، شیشه و چوب استفاده شده است. این نوع مدل ها فضایی زیبا و بی نظیر در دکوراسیون داخلی شما ایجاد می کنند، زیرا در ساخت و طراحی آن ها  ظرافت بالایی وجود دارد. بهتر است بدانید نام دیگر این مدل های میزناهارخوری، سلطنتی است. لازم به ذکر است که این مدل ها برای منازل با متراژ پایین گزینه مناسبی نیست.

میزهای ناهار خوری استیل 

میزهای ناهار خوری فلزی

 یکی از ویژگی ها و خصوصیات بارز این نوع میزها دوام بسیار بالای آن ها است. این میزها یک گزینه بسیار مناسب جهت دکوراسیون های مدرن محسوب می شوند. میزهای ناهار خوری فلزی از نظر کاربردی عملکرد بسیار بالایی دارند. لازم به ذکر است که این نوع میزها را علاوه بر آشپزخانه به راحتی می توان در حیاط و بالکن ها استفاده کرد.

میزهای ناهار خوری فلزی

میز ناهارخوری جاساز شده در اپن آشپزخانه

 میز ناهار خوری اپن آشپزخانه یکی از میزهای زیبا و بسیار کاربردی است. شکل و نوع میز را می توان متناسب با فضا و سلیقه خود انتخاب کرد. لازم به ذکر است که میزهای ناهارخوری جاساز شده در اپن آشپزخانه فضای کمی از محیط را به خود اختصاص می دهند. 

میز ناهارخوری جاساز شده در اپن آشپزخانه

میزهای ناهار خوری چوبی

 انتخاب این مدل میزها برای کسانی که متریال غالب در دکوراسیون آن ها چوب باشد بهترین گزینه به شمار می آید. رنگ این مدل ها را می توان متناسب با فضای خانه خود انتخاب کرد. همچنین از دیگر نکاتی که قبل از خرید این مبل ها باید به آن توجه لازم شود ابعاد و اندازه آن ها است. در واقع باید سعی کنید میزهای ناهار خوری چوبی را متناسب با فضای اطراف خود انتخاب کنید.

میزهای ناهار خوری چوبی

میز ناهار خوری کلاسیک

 استفاده از این نوع میزها جلوه و ارزش خاصی را به فضای مورد نظر می بخشد. در این نوع سبک طرح و جنس میز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این سبک طراحی میز بسیار ظریف است و جنس میز معمولا از نوعی چوب تراشیده می باشد. در ترکیب رنگ میز ناهارخوری کلاسیک معمولا از رنگ های طلایی همراه با رنگ سفید و کرم استفاده می شود. بهتر است بدانید یکی از ویژگی های بارز این سبک میزهای ناهار خوری، براق بودن آن است که جلوه بسیار زیبایی را به فضا می بخشد.

میز ناهار خوری کلاسیک