5/5 امتیاز از (1 رای )

فرهنگ آپارتمان نشینی و زندگی شهری روز به روز در حال افزایش است و این موضوع باعث شده است تا افراد در محیط های کوچک و جمع و جور تری زندگی کنند، در همین جهت آن ها به دنبال استفاده از حداقل فضا هستند تا بتوانند دکوراسیونی ایده آل و منحصر به فرد را برای خانه های کوچک و نقلی خود به ارمغان بیاورند. اگر شما نیز به دنبال فضاسازی هستید با خانه معمار همراه باشید تا با ترفند هایی که در ادامه در اختیار شما قرار می دهیم، دکوراسیون خانه های کوچک خود را ناب تر از همیشه بچینید. جالب است بدانید که خانه های کوچک توجه به استفاده حداکثری از فضای موجود اهمیت بسیار قابل توجه ای دارد.

دکوراسیون شیک برای خانه های کوچک

5/5 امتیاز از (1 رای )

چه ترفند هایی در دکوراسیون خانه های کوچک وجود دارد؟

شما با استفاده از ایده های ناب و منحصر به فردی که در خرید تجهیزات و همچنین فضاسازی محیط وجود دارد، می توانید دکوراسیون خانه های کوچک خود را به یکی زیباترین و ایده آل ترین دکوراسیون ها تبدیل کنید که حتی زیباتر از خانه های چند صد متری به نظر برسد! در ادامه شما را با چند نمونه از مهم ترین ترفند های موجود در دکوراسیون خانه های آپارتمانی آشنا می کنیم تا بتوانید اطلاعات کامل تری در این خصوص دریافت کنید.

1-به نور های طبیعی و مصنوعی توجه ویژه ای داشته باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید در این موضوع به آن توجه داشته باشید، انتخاب نور طبیعی و یا مصنوعی مناسب با محیط است. جالب است بدانید که محیط های کم نور تر نسبت به محیط های پرنور فضای کوچک تری را به تصویر می کشند. از این رو اگر به دنبال فضاسازی دکوراسیون خانه های کوچک خود هستید می توانید با استفاده از فرایند نور پردازی، آن را کمی بزرگ تر از آن چیزی که است، نشان دهید.

بنابراین لازم است به همه بخش های خانه توجه شود و بهترین نورپردازی برای آن انجام شود. اما دقت داشته باشید که برای خانه های کوچک بهتر است از رنگ های سفید و یا کرم استفاده کنید این رنگها به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می کنند. از چراغ های آویز خیلی بزرگ استفاده نکنید و بجای آن ار هالوژنهای سقفی کمک بگیرید. استفاده از نورپردازی با هالوژن های سقفی امروزه در بین طراحان از محبوبیت زیادی برخوردار است و باعث می شود فضا نور خوبی را دریافت کند.

استفاد از این سبک نورپردازی برای سالن پذیرایی و همچنبن نشیمن مناسب است.این نورپردازی اگر با با چراغ های آویز کوتاه و یا آباژورهای رومیزی و ایستاده استفاده شود فضایی بی نظیر را ایجاد می کند.استفاده از نورپردازی خطی نیز برای فضاهایی مثل آشپزخانه مناسب است. بجای استفاده از تعداد زیادی منبع نوری، از یک نورپردازی خطی با استفاده از آپاژهای خطی در بالای میز ناهار خوری و یا میز کانتر بهره بگیرید.

استفاده از پرده های بلند

2- از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید.

استفاده از رنگ های روشن و شاد می تواند باعث افزایش دید و همچنین بزرگ بودن نما شود. از این رو حتما در دکوراسیون داخلی خانه خود از رنگ های روشن و شاد همچون زرد، آبی، قرمز، نارنجی، سبز، سفید و…. استفاده کنید.اگر می خواهید دکورایونی ویژه داشته باشید به تک تک بخش های خانه خود و رنگ بندی آن توجه کنید.برای انتخاب رنگ مناسب ار همان ابتدای ورودی خانه شروع کنید .

ورودی خانه اولین بخش از خانه است که مهمانان با آن مواجه می شوند پس از همون بدو ورود به فضا توجه داشته باشید و از رنگ های تیره که فضا را بسته و کوچک نشان می دهند استفاده نکنید. البته می توانید از کاغذ دیواری های با رنگ روشن که دارای طرح های ساده هستند هم می توانید استفاده کنید.

از رنگهای روشن و شاد استفاده کنید

3-اگر نیاز به راه پله دارید، از راه پله های گرد استفاده کنید.

اگر در قسمتی از فضای دکوراسیون داخلی منزل خود نیاز  به راه پله دارید، حتما از راه پله های گرد استفاده کنیدظظ در خانه های دوبلکس پله جزء جدانشدنی طراحی است و اگر فضای خانه شما کوچک است استفاده مناسبی از فضا اهمیت بیشتری پیدا می کند چراکه این نوع از راه پله ها در مقایسه با سایر راه پله های موجود در بازار فضای مناسب تری را اشغال می کنند و همچنین زیبایی خاصی را به دکوراسیون خانه های کوچک می بخشند.

4-توصیه می کنیم حتما از رنگ های روشن و قفسه های طبقاتی کتاب استفاده کنید.

از دیگر ترفند های منحصر به فردی که در خانه های کوچک می توانید از آن استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی آن را به طرز بسیار عجیبی زیبا کنید، استفاده از رنگ های روشن برای قفسه های طبقاتی است. اگر به خواندن کتاب، مقاله، مجله و… علاقه مند هستید حتما این عنصر زیبا را در خانه خود نصب و راه اندازی کنید.

استفاده از قفسه کتاب

5-استفاده از میز های دایره ای! جلوه ای زیبا و خاص به فضا می بخشند.

همانند راه پله های گرد اگر نیاز به استفاده از میز ناهارخوری و یا نشیمن دارید، حتما از مدل دایره ای شکل آن استفاده کنید چراکه مدل های دایره ای در مقایسه با سایر مدل ها می توانند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهند که این موضوع خود باعث افزایش فضاسازی محیط خواهد شد.

6- استفاده از مبلمان بزرگ به جای استفاده از تعداد زیادی از مبلمان کوچک!

تا به این جای کار تاکید بسیار زیادی بر استفاده از محصولات کوچک و جمع و جور داشتیم اما نحوه استفاده از مبلمان و چیدمان آن ها کاملا متفاوت است! چراکه استفاده بهینه از مبلمان ها می تواند تاثیر بسیار قابل توجه ای در فضاسازی عناصر داشته باشد.

به عنوان مثال به جای استفاده از چندین مبل تک نفره که در نهایت باعث ایجاد شلوغی و نامنظمی در محیط می شود، می توانید از یک مبل تک نفره به وسعت بیشتری استفاده کنید. این موضوع علاوه بر زیبایی، می تواند فضای محیط را برای شما جذاب تر و ایده آل تر از قبل نشان دهد.

استفاده از مبلمان بزرگ

7-وسایل غیر ضروری را از دسترس خارج کنید!

یکی از مهم ترین نکات و ترفند هایی که در دکوراسیون خانه های کوچک وجود دارد، توجه به عدم استفاده از وسایل غیر ضروری می باشد. استفاده از وسایل غیر ضروری عموما در اتاق ها و خانه های کوچک می تواند باعث شلوغی شود که در این جهت می توانید از قانون 90 – 90 استفاده کنید.

قانون 90-90 این گونه می گوید که اگر از یک وسیله به مدت 90 روز استفاده نکردید و در 90 روز آینده هم قصد استفاده کردن از آن را ندارید، می توانید به صورت کامل آن را برای مدتی از محیط دور کنید.

وسایل اضافی را دور کنید

8- استفاده از پرده های بلند برای خانه های کوچک

از دیگر مهم ترین مواردی که باید در هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی خانه های کوچک به آن توجه داشته باشید، استفاده از پرده های بلند برای خانه هایی است که ارتفاع سقف آن ها بسیار پایین است. پرده های بلند به علاوه ترکیب رنگی بی نظیر همچون رنگ های خنثی می تواند زیبای خیره کننده ای را به محیط ببخشد و فضایی باز تر و زیباتر را در اختیار شما قرار دهد.

به نور های طبیعی و مصنوعی توجه ویژه ای داشته باشید.

سخن آخر و تکمیلی مقاله دکوراسیون خانه های کوچک

در این بخش به معرفی بهترین ترفند ها و نکاتی که می توانید با رعایت نمودن آن ها فضایی باز و منحصر به فرد را تجربه کنید، در اختیار شما قرار دادیم اما آیا به نظر شما 8 ترفندی که از نحوه دکوراسیون خانه های کوچک در اختیار شما قرار دادیم می تواند کاربردی و ایده آل باشد؟ نظر شما در این خصوص چیست؟ چطور می توان از خانه های کوچک بهترین استفاده ممکن را برد؟ آیا از نمونه های فوق، نمونه ای را به عنوان تست بر روی چیدمان و دکوراسیون خانه خود استفاده نموده اید؟می توانید نطرات خود را براب ما کامنت کنید.