لطفا امتیاز بدهید

از آن جایی که اغلب مشاغل به صورت دور کاری انجام می شوند و نیازی به حضور فیزیکی انسان ها ندارند؛ لازم است دکوراسیون منزل را زیبا تر، دلپذیر تر و کاربردی تر از سابق طراحی کنید. دیوارکوب دیوار پیش ساخته ای است که به صورت اماده بر روی دیوار نصب می شوددیوارکوب در دکوراسیون داخلی نقش موثری دارد؛ زیرا علاوه بر زیبایی وصف ناپذیری که به فضا می دهد؛ مزایای بسیاری نیز دارد. دیوارکوب ها می توانند در مدل های مختلف و با متریال های متفاوتی ساخته شوند. به عنوان مثال، دیوارکوب های چوبی، سنگی و حتی فلزی موجود است که هر یک ویژگی و کاربرد های خاص خودشان را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد. در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی موارد بیش تری در رابطه با دیوارکوب ها بپردازیم تا انتخاب آن ها برایتان ساده تر گردد.

دیوارکوب در بالای تخت خواب

دیوارکوب در بالای تخت خواب

مزایای استفاده از دیوارکوب ها

  •  نصب ساده: در زمان های گذشته به دلیل کمبود امکانات، نصب دیوارکوب ها بسیار دشوار بود؛ اما امروزه به دلیل افزایش امکانات و تغییر شکل آن ها، به سادگی نصب شده و دردسری را برایتان به وجود نخواهد آورد.
  •  تنوع گسترده: دیوارکوب ها در انواع مختلفی به شما عزیزان عرضه خواهند شد. به همین دلیل است که برای انواع خانه ها در مناطق مختلف، مناسب هستند. به عنوان مثال استفاده از تخته های فیبر با چگالی متوسط می تواند نتیجه شگفت انگیزی در اختیارتان بگذارد؛ زیرا دوام بی نظیری داشته و در مقابل خراش و آسیب دیدگی مقاوم هستند. همچنین اگر در منطقه مرطوبی زندگی می کنید؛ لازم است از پانل های دیواری ام دی اف استفاده کنید تا شاهد نتیجه شگفت انگیزی باشید. در ادامه نیز اگر دوستدار محیط زیست هستید؛ جهت استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون داخلی، انتخاب پانل های سه لایه بسیار عاقلانه است.
  •  محافظت از دیوار: استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون داخلی می تواند موجب حفاظت بیش تر از دیوار ها گردد. با توجه به موادی که در دیوارکوب های خود انتخاب می کنید؛ خواص مختلفی مانند مقاومت در برابر آتش، مقاومت در برابر خوردگی و غیره را دریافت خواهید کرد که هر یک در حفاظت از دیوار های ساختمان نقش موثری دارند. همچنین تمیز کردن دیوارکوب ها نسبت به تمیز کردن دیوار خشک و معمولی بسیار ساده تر است که در نهایت زیبایی بیش تری را نیز در اختیارتان قرار خواهد داد.
  •  زیبایی بیش تر: علاوه بر موارد بالا، با استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون داخلی، می توانید ظاهری زیبا را به فضای منزل خود بدهید. به عنوان مثال با استفاده از دیوارکوب های چوبی، ظاهری سنتی و زیبا را به منزل خود ببخشید. همچنین با انتخاب متریال های دیگر در دیوارکوب، قادر به طراحی فضایی درخشان تر و زیبا تر خواهید بود.
تزیین دیوار پشت میز تلویزیون با دیوارپوش چوبی

تزیین دیوار پشت میز تلویزیون با دیوارپوش چوبی

انواع مختلف دیوارکوب های قابل استفاده در دکوراسیون داخلی منزل

دیوار کوب ها در انواع مختلف و متریال های متفاوت تولید شده. دیوارکوب های چوبی ، دیوارکوب های بتنی ، دیوارکوب های فایبرگلاس، چرمی و MDF از پرکاربرترین انواع دیوارکوب ها هستند.

تزیین دیوار در اتاق خواب

تزیین دیوار در اتاق خواب

دیوارکوب های چوبی

دیوارکوب های چوبی در بخش های مختلف ساختمان مثل دیوار پذیرایی به عنوان پارتیشن جدا کننده فضا و یا دیوار پشت تلویزیون ، در اتاق خواب برای دیوار پشت تخت خو اب ، در طراحی راهروها و از نوع ضد آب آن در دیوار آشپزخانه نیز می توان استفاده کرد. از آنجا که چوب متریالی طبیعی ست زیبایی خاصی به فضا می دهد و از انواع مختلف آن در طراحی مدرن ، سنتی و کلاسیک می توان استفاده کرد.

دیوارپوش چوبی

دیوارپوش چوبی

 انواع دیوارکوب های چوبی

  •  چوب سرو: چشم انسان قرینگی را دوست داشته و آن را بسیار زیبا می داند. مخصوصا اگر با استفاده از چوب زیبای سرو و پوشش شفاف چشم نوازی ساخته شوند. از این رو یکی از طرح های بسیار معروف برای استفاده از دیوارکوب ها، استفاده از چند ضلعی ها می باشد. تقارن میان چند ضلعی ها باید حفظ گردد تا نتیجه بی نظیری را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
دیوار کوب جنس چوب در دکوراسیون

دیوار کوب جنس چوب در دکوراسیون

  •  اش وود یا چوب زبان گنجشک: با استفاده از دیوارکوب های چوبی که از جنس چوب زبانه گنجشک می باشند؛ علاوه بر زیبایی، دوام و ماندگاری را نیز جهت حفظ دیوار ها به دست خواهید آورد. چوب اش وود، آن قدر محکم است که وسایل ورزش بیس بال را با استفاده از آن می سازند.

  •  چوب گردو: انتخاب چوب گردو در ساختار دیوارکوب ها به افراد دارای خانه های کوچک با فضای بسیار محدود توصیه می شود؛ زیرا در کنار ماندگاری، به دیوار عمق بخشیده و فضا را بزرگ تر از آن چه هست؛ جلوه خواهد داد. استفاده از چوب گردو، ظاهری کلاسیک و چشم نواز را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.
دیوارکوب چوب گردو

دیوارکوب چوب گردو

  •  سافت چوب: استفاده از سافت چوب در دکوراسیون دیوارکوب ها چشم نواز خواهد بود که در دو رنگ و در اشکال هندسی مختلف عرضه می شوند. هنگامی که از دو رنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنید؛ در واقع نوعی پیچیدگی خاص را در عین سادگی در طراحی خود به وجود خواهید آورد تا دیدگاه بصری بی نظیری را برای دیوار های منازل خود طراحی کنید. استفاده از این طرح و چوب، مخصوصا در سالن های پذیرایی بسیار زیبا جلوه خواهد کرد و ظاهری مدرن را به دکوراسیون شما خواهد بخشید.

دیوار کوب های بتنی

دیوارکوب های بتنی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و از آنجا که دارای استحکام بالا و قیمت مناسب تری نسبت به دیگر متریال هاست می توان انتخاب مناسبی به خصوص برای دکوراسیون های مدرن و مینیمالیستی باشد.

دیوارکوب های بتنی در دو نوع ساده و سه بعدی (3D) موجود هستند که نوع ساده آن سطحی ساده و صیقلی ایجاد می کند و برای استفاده در پوشش دیوار در دکوراسیون داخلی مناسب است. دیوارکوب های سه بعدی بتنی بیشتر برای نمای ساختمان کاربرد دارد و در دکوراسیون داخلی به صورت ترکیبی  و به عنوان پوشش بخشی از دیوار استفاده می شود.

دیوارکوب ترکیب بتن و چوب در اتاق خواب

استفاده از ترکیب دیوارکوب بتن و چوب در اتاق خواب

مزایای دیوارکوب های بتنی

دیوارکوب های بتنی دارای مقاومت و طول عمر بالایی هستند ، رنگ پذیرند ، در مقابل آب و رطوبی، حرارت و آتش سوزی مقاومند ، نصب سریع و آسانی دارند.

دیوارکوب بتنی

دیوارکوب بتنی

دیوارکوب های فیبرگلاس

دیوارکوب های فایبرگلاس از جمله متریالهای نو ظهور در صنعت ساختمان هستند اما به دلیل داشن ویژگی های منحصر به فرد ، از جایگاه ویژه ایی در بازار برخوردار هستند. این دیوارکوب دوستدار محیط زیست بوده و از مواد طبیعی ساخته می شود.از دیگر ویژگی های دیوارکوب فایبرگلاس می توان به عایق صوتی بودن و مقاومت و دوام بالا اشاره کرد. از این متریال می توان برای تزیین بخش های مختلف ساختمان مثل ورودی ساختمان ، دیوار پذیرایی ، اتاق خواب و حتی آشپزخانه نیز استفاده کرد.

دیوارکوب فایبرگلاس

دیوارکوب فایبرگلاس

دیوارکوب فایبرگلاس

دیوارکوب فایبرگلاس

دیوارکوب های چرمی در دکوراسیون

دیوارکوب های چرمی در واقع جزء دیوارکوب های سه بعدی هستند که استفاده از آنها فضا را فوق العاده لوکس و زیبا می کند. از این مدل دیوارکوب معمولا به صورت سرتاسری استفاده نمی شود و بخشی از فضا که قرار است به عنوان نقطه کانونی تبدیل شود توسط این دیوارکوب پوشش داده می شود. دیوارکوب های چرمی در انواع طرح های نرم ، توپر ، سه بعدی و با طرح ها و رنگ های متنوع در بازار موجود است که در دکوراسیون های مختلف یه سبک مدرن و کلاسیک قابل استفاد ه می باشد.

دیوارکوب های چرمی در دکوراسیون

دیوارکوب های چرمی در دکوراسیون

دیوارکوب سه بعدی چرمی

دیوارکوب سه بعدی چرمی

راهنمای استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون داخلی

1) قاب برای آثار هنری: یکی از راه های بسیار جذاب برای استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون داخلی، طراحی آن ها به صورت قاب برای آثار هنری منزلتان می باشد که ظاهری مدرن، شیک و جذاب را به اتاق پذیرایی شما خواهد بخشید.

2) اشکال هندسی: دیوارکوب های چند ضلعی، مخصوصا مربعی شکل می توانند ظاهری منظم را به دیوار ها ببخشند. از آن جایی که چشم تمام انسان ها نظم و قرینگی را دوست دارد؛ نتیجه بی نظیری را دریافت خواهید کرد.

3) طراحی های مینیمال: امروزه دکوراسیون های منازل به سمت سادگی پیش می روند. در نتیجه استفاده از دیوارکوب های ساده و مینیمال، به همراه یک نور پردازی زیبا می تواند جلوه بصری زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

4) رنگ های خنثی: استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید، خانه های کوچک را بزرگ تر نشان داده و به عمق آن ها می افزاید. اگر قصد دارید دکوراسیونی ساده داشته باشید که خانه کوچک شما را جا دار تر نشان دهد؛ انتخاب دیوارکوب های ساده و تک رنگ، بی نظیر می باشد.

استفاده از دیوارپوش در پشت تخت خواب

دیوارپوب اتاق خواب

نتیجه گیری

در نهایت لازم به ذکر است که استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون داخلی، راهی مطمئن جهت زیبا سازی بیش تر خانه شما می باشد. از آن جایی که در طیف وسیعی از مدل ها و متریال ها ارائه می شوند؛ می توانید با توجه به سلیقه شخصی و منزل خود، بهترین نمونه را با طراحی مورد علاقتان انتخاب کنید. همچنین در کنار زیبایی، به مزایای بی شماری نیز دست پیدا کنید.