2.5/5 امتیاز از (2 رای )

آشپزخانه بکی از مهمترین بخش ها در هر خانه ایی است و کدبانوی خانه همیشه به دنبال بهترین چیدمان و دکوراسیون برای این بخش است. اگر آشپزخانه شما هم دارای پنچره است و به دنبال ایده ایی برای دیزاین آن هستید پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید. در این مقاله با چند ایده برای چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار و دکوراسیون مناسب برای پنجره آشپزخانه با شما خواهیم بود.

ترفند های یک دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار

ترفند های یک دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار

چند ایده برای چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار

طراحی پنجره در آشپزخانه از دیرباز متداول بوده و امروزه نیز با وجود انواع طراحی های مدرن همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین کارایی پنجره استفاده از نور طبیعی ست که با وجود استفاده از انواع منبع نور مصنوعی بهره بردن از نور طبیعی قطعا بهتر و دلپذیرتر است. پنجره می تواند دسترسی به محیط بیرون را بیشتر کرده و شما می توانید از مناظر بیرون لذت ببرید. از طرفی وجود پنجره می تواند گردش هوا را آشپزخانه بهتر کرده و هوای مطبوع تری در آشپزخانه وجود خواهد داشت. اما شاید دیزاین آشپزخانه را برای شما سخت تر کند. باید توجه داشته باشید باید به پنجره نیز به عنوان جزیی از دکوراسیون نگاه کنید و بهترین بهره را در دیزاین آشپزخانه از آن ببرید.در ادامه چند برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ارائه می دهیم.

چند ایده برای چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار

چند ایده برای چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار

 • استفاده از گیاهان در مقابل پنجره

هنگامی که صحبت از پنجره می شود، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، نور خورشید است. نور خورشید برای رشد گیاهان واجب و ضروری است. به همین دلیل است که پیشنهاد می شود، طاقچه ای باریک و زیبا را در مقابل پنجره خود بسازید و با قرار دادن چندین گیاه کوچک و زیبا، علاوه بر زیبایی بیشتر، اکسیژن مورد نیاز خود را نیز تأمین کنید.

استفاده از گیاهان در مقابل پنجره

استفاده از گیاهان در مقابل پنجره

استفاده از گل و گیاه در پنجره آشپزخانه

استفاده از گل و گیاه در پنجره آشپزخانه

 • استفاده از پرده های سفید

برای بررسی یک دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار زیبا، می توانید از پرده های سفید، کلاسیک و جذاب برای پوشاندن پنجره های خود استفاده کنید. امروزه پرده های سفید طرفداران بسیاری در میان مردم ساده پسند پیدا کرده اند؛ زیرا علاوه بر زیبایی و ظاهر کلاسیک خود، به نور اجازه ورود می دهند و فضای آشپزخانه را بسیار زیبا خواهند کرد.

استفاده از پرده های سفید

استفاده از پرده های سفید در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

 • استفاده از قفسه های آویزان در مقابل پنجره

یکی از راه هایی که شما می توانید علاوه بر زیبا جلوه دادن آشپزخانه، فضای در دسترس خود را نیز افزایش دهید، استفاده از قفسه های چوبی در مقابل پنجره های چوبی زیبا است. در صورت استفاده از این قفسه ها، با خلاقیت بالای خود، ظاهری بسیار زیبا را نیز برای منزل خود به ارمغان خواهید آورد.

استفاده از قفسه های آویزان در مقابل پنجره

استفاده از قفسه های آویزان در مقابل پنجره

 • استفاده از شیشه های رنگی

اگر دکوراسیون های فانتزی را می پسندید، لازم است تهیه کابینت های رنگی به همراه شیشه های رنگی برای پنجره آشپزخانه خود را نیز در نظر بگیرید. با این کار، دیگر نیازی به پرده ندارید و می توانید با شیشه های جذاب و رنگی، پنجره های آشپزخانه را تزئین کنید تا نمای آن از همه جای منزل، مشخص باشد.

 • استفاده از کتاب در دکوراسیون آشپزخانه

برای دکور کردن آشپزخانه، ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان برسد کتاب نباشد؛ اما تصور کنید که طاقچه ای چوبی در کنار پنجره خود دارید که با استفاده از انواع کتاب های آشپزی دکور شده است. با این کار، فضایی کلاسیک، زیبا و در عین حال مدرن را به منزل خود اضافه خواهید کرد که نسبت به دکوراسیون های دیگر بسیار متفاوت است.

 • استفاده از پرده های کرکره ای

اولین راه برای دکور کردن پنجره ها در آشپزخانه، استفاده از پرده است؛ اما پرده ها همیشه بهترین روش موجود نیستند. اگر پنجره در بالای سینک باشد، استفاده از پرده های بلند و شلوغ، ایده بدی است. در این صورت، کرکره ها انتخاب مؤثر تر و بهتری خواهند بود.

استقاده از پرده های کرکره ایی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

استقاده از پرده های کرکره ایی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

 • طراحی سینک ظرفشویی در زیر پنجره

یکی از طراحی های مدرن و فوق العاده زیبا طراحی سینک طرفشویی در زیر ینجره است. در صورتی که در خانه ایی ویلایی زندگی می کنید که منظره بیرون فضایی زببا و با نشاط است استفاده طراحی سینک در زیر پنجره می تواند ایده خوبی باشد و شما در حین شستن ظروف می توانید از منظره بیرون نیز لذت ببرید.

استفاده از سینک در زیر پنجره در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

استفاده از سینک در زیر پنجره در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

طراحی سینک در زیر پنجره

طراحی سینک در زیر پنجره

 • ایده طراحی گاز زیر پنجره 

شاید در نظر گرفتن گاز کنار پنجره از دید خیلی از افراد صحیح نباشد اما در صورت وجود مناظر زیبا در بیرون شما با طراحی گاز در این نقطه می تواند در حین آشپزی نیز لحظات لذت بخی را تجربه کنید.

طراحی گاز در زیر پنجره

طراحی گاز در زیر پنجره

 • قفسه بندی اطراف پنجره

اگر با مشکل کمبود جا در آشپزخانه مواجه هستید می توانید اطراف پنجره را فقسه بندی کنید. و با استفاده از انواع شلف های دیواری فضای پنجره را به محیطی کاربردی و دکوراتیو تبدیل کنید.

قفسه بندی اطراف پنجره

قفسه بندی اطراف پنجره

 • قرار دادن میز نهارخوردی در جلوی پنجره

اگر آشپزخانه شما این فضا رو داره که میز نهار خوری خود را ریر پنجره قرار دهید می تواند فضایی لذت بخش در وقت غذا خوردن برای شما ایجاد کند حتی اگر محیط کوچکی در اختیار دارید می تولانید از نیمکت های تا شو  در این فضا استفاده کنید و فضایی برای صرف صبحانه و نوشیدن چای ایجاد کنید.

قرار دادن میز ناهار خوری در جلو پنجره در آشپزخانه

قرار دادن میز ناهار خوری در جلو پنجره در آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

دکوراسیون مناسب برای پنجره آشپزخانه

 • استفاده از پنجره های بدون قاب

پنجره های بزرگ که به وسیله شیشه های بدون قاب دکور شده اند، می تواند ظاهر بسیار زیبایی را در قسمت بالایی سینک شما ایجاد کند تا هنگام کار کردن در آشپزخانه، احساس تازگی و شادابی پیدا کنید. همچنین ظاهر جذاب و منحصر به فردی را به شما ارائه خواهد کرد.

 • استفاده از پنجره های مدرن

پنجره های مدرن، شیشه های نازک تر و ظاهری صنعتی تر دارند؛ به همین دلیل است که نسبت به پنجره های سنتی، برای آشپزخانه ها مناسب تر هستند.

 • استفاده از پنجره های بزرگ

استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری، می تواند ایده منحصر به فردی برای به وجود آوردن دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار زیبا باشد. اگر پنجره ها در مقابل یک فضای سبز نیز باشند، به راحتی می توانند ظاهر جذابی را به منزل شما ببخشند.

پنجره های سرتاسری

پنجره های سرتاسری

 • استفاده از پنجره های قدیمی

یک راه مؤثر دیگر برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار، استفاده از پنجره های قدیمی به همراه حکاکی های زیبا بر روی آن ها است که حال و هوای فضایی کلاسیک در زمان‌گذشته را به شما عزیزان خواهد بخشید.

چند پیشنهاد برای داشتن آشپرخانه دوست داشتنی تر

استفاده از چراغ های سقفی

یکی از راه های خلاقانه برای برجسته سازی اجزای ساختمان خود، استفاده از چراغ های سقفی است. می توانید تعدادی دیوارکوب را در بالای پنجره ها نصب کنید تا ترکیب نور مصنوعی به همراه نور خورشید، ظاهری دلپذیر را ایجاد کند. همچنین در هنگام شب، تابیدن نور مصنوعی به سیاهی شب نیز می تواند بسیار جذاب باشد.

استفاده از چراغ های سقفی در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از چراغ های سقفی در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون ساده و سفید

اگر فرد وسواسی ای نیستید یا کودک خردسال ندارید، استفاده از دکوراسیون سفید متشکل از پرده های سفید، کابینت های سفید، میز و صندلی های سفید می تواند چیدمان بی نظیری را برای منزل شما به ارمغان بیاورد که هنگام حضور داشتن در آن فضا، احساس آرامش و امنیت بیشتری داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه سفید

دکوراسیون آشپزخانه سفید

افزودن گل و گیاه

افزودن گل و گیاه به فضای آشپزخانه، روحیه شما را بهبود می بخشد و موجب دکوراسیون بی همتایی نیز خواهد شد. توجه به جزئیات در چیدمان قسمت های مختلف منزل، می تواند به زیبایی آن بیفزاید؛ به همین دلیل است که گل و گیاه های کوچک و جذاب می تواند ظاهر منحصر به فردی را به دکوراسیون شما ببخشد.

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون آشپزخانه

نتیجه گیری

از آن جایی که آشپزخانه قلب منزل شما است، لازم است در چیدمان دکوراسیون آن وسواس به خرج دهید تا علاوه بر زیبایی، احساس خوبی را نیز به خود و همراهان خود انتقال دهید. چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار بسیار ساده است. تنها لازم است چندین راهکاری که در بالا ذکر کردیم را به طور دقیق و کامل بررسی کنید.