5/5 امتیاز از (1 رای )

رنگ آمیزی ساختمان بهترین انتخاب برای تغییر حال و هوای خانه است. رنگ های ساختمانی جدید با تنوع، کارایی و ویژگی های مختلف در بازار موجود است. رنگ بر زیبایی خانه و روحیه ساکنان منزل تاثیر زیادی می گذارد. در سال های اخیر روش های مدرن و جدید رنگ آمیزی در بین ایرانی ها رایج شده است. استفاده از روش های فانتزی در رنگ آمیزی سقف و دیوار های ساختمان پرطرفدار شده است.

رنگ آمیزی ساختمان انواع رنگ آمیزی ساختمان به سبک مدرن

5/5 امتیاز از (1 رای )

انواع رنگ آمیزی ساختمان به سبک مدرن

همانطور که گفتیم امروزه روش های مختلفی برای رنگ آمیزی منازل وجود دارد. افراد هر خانه با توجه به سلیقه خود سعی می کنند بهترین رنگ را برای دیوارهای خانه خود انتخاب کنند. در ادامه شما را با بعضی از این روش های مدرن رنگ آمیزی ساختمان آشنا می کنیم.همچنین از انواع رنگها و مصالح نوین حتی در نمای بیرونی ساختمان و دیوارهای بیرونی ساختمان نیز کاربرد دارد.به عنوان مثال کنتیکس به نوعی رنگ محسوب می شود و در نمای بیرونی ساختمان نیز کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر می توانید از مقاله طراحی نمای کنیتکس ساختمان در خانه معمار دیدن کنید.

رنگ کردن دیوار به سبک کاغذ دیواری انواع رنگ آمیزی ساختمان به سبک مدرن

روش Color Wash

در این روش جدید، بافت نیز هم زمان با رنگ آمیزی به وجود می آید. برای این نوع رنگ آمیزی از یک برس با رنگ های مختلف استفاده می شود که رنگ را به صورت نامنظم بر روی دیوار پخش می کند. کم و زیاد شدن و همچنین ترکیب رنگ ها را می توانید به دلخواه خود تغییر دهید.

رنگ آمیزی متالیک ساختمان

رنگ آمیزی متالیک برای مکان های مدرن و لوکس بسیار ایده آل است. در این نوع رنگ آمیزی بر روی دیوار ها، ظاهری فلز مانند به وجود می آید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که همه دیوار ها را این گونه رنگ آمیزی نکنید تا جلوه خود را از دست ندهند.

رنگ آمیزی ساختمان رنگ آمیزی متالیک ساختمان

تکنیک رنگ آمیزی پاششی

روش پاششی و رقیق کردن رنگ با آب، از نمونه های جدید رنگ آمیزی دیوار های منازل خصوصا دیوارهای اتاق پذیرایی است. در این روش دیوار رنگ شده شبیه سنگ مرمر می شود. بعضی اوقات این روش را روی بوم نقاشی انجام می دهند و پس از اینکه خشک می شود، روی دیوار مورد نظر می چسبانند. در این حالت این طرح شبیه کاغذ دیواری می شود.

رنگ آمیزی ساختمان تکنیک رنگ آمیزی پاششی

برای مشاهده ایده های جذاب و خلاقانه طراحی دیوار کلیک کنید!

طرح رنگ سایه روشن

رنگ سایه روشن یک روش کاملا مدرن برای رنگ آمیزی ساختمان و تغییر فضای خانه است. در این نوع رنگ آمیزی روی دیوارها طیف رنگی به وجود می آید، به گونه ای که از پایین به بالا از شدت تیرگی رنگ کم می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید که بین طیف رنگ ها بدون مرز باشد و یا اینکه مرز مشخصی داشته باشند.

رنگ آمیزی ساختمان به سبک مدرن طرح رنگ سایه روشن

رنگ آمیزی دیوارها با اکلیل

روش رنگ آمیزی با اکلیل یک روش مدرن است و اگر شما از این روش استفاده کنید دیوارهای خانه تان را زیبا و درخشان می کنید. با این روش تغییر فوق العاده شیکی در دکوراسیون منزل خود به خصوص سالن پذیرایی به وجود می آورید. این کار اکلیل های مخصوص به خود را دارد که می توانید از رنگ فروشی ها تهیه کنید.

استفاده ار اکلیل در رنگ دیوار رنگ آمیزی دیوارها با اکلیل

رنگ آمیزی با روش بلکا

رنگ بلکا نیز از جمله روش های جدید رنگ آمیزی ساختمان است. در ساخت این رنگ از الیاف سلولزی استفاده می شود که حالتی مشابه کاغذ دیواری دارد.

طراحی دیوار با بلکا رنگ آمیزی با روش بلکا

روش بافت دار کردن

روش بافت دار کردن به مدل های مختلف قابل انجام است. برای این نوع رنگ از ترکیب پودر مل، روغن الیف، آب و رنگ روغنی ساختمان استفاده می شود تا یک خمیر نسبتا شل بدست بیاید تا با آن دیوارها را بافت دار کنند.

بافت دار کردن دیوار روش بافت دار کردن

روش بافت دار کردن طراحی دیوار به صورت بافت دار