دکور تلویزیون دیواری یکی از مهم ترین و موثرترین فاکتورها و عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. امروزه معماران و طراحان داخلی نگاه ویژه ای را به فضای تی وی دارند، زیرا تاثیر بسیار زیادی در افزایش زیبایی بصری فضای منزل دارد. به نوعی می توان گفت میز تلویزیون یکی از ملزومات اصلی و اساسی در هر خانه ای به شمار می آید.اگر در ادامه با ما همراه باشید به چگونگی داشتن یک دکورتلویزیون دیواری جذاب را به شما می گوییم.

دکور تلویزیون دیواری با استفاده از رنگ تیره

دکور تلویزیون دیواری با ام دی اف تیره

چگونه دکور تلویزیون دیواری خود را جذاب تر کنیم؟

همانطور که می دانید تلویزیون معمولا در اتاق پذیرایی و در مرکز هر خانه قرار دارد، از اینرو انتخاب نما و رنگ مناسب برای زمینه پشت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع دکور تلویزیون دیواری را باید با توجه و مهارت خاصی انجام داد، زیرا این فضا اولین چیزی است که در ورود به فضای منزل توجه هر ببینده ای را به خود جلب می کند. توجه به یکسری نکات همچون دکور پشت تلویزیون با چوب، به کار بردن سنگ های تزیینی در دیوار پشت تلویزیون، طراحی دکور تلویزیون دیواری با ام دی اف، دکور تلویزیون دیواری با تم خاکی، طراحی پشت ال سی دی با کاغذ دیواری و استفاده از رنگ آمیزی به شما کمک می کند تا فضایی زیبا و بی نظیر در نقطه کانونی منزل خود ایجاد کنید.

چگونه دکور تلویزیون دیواری خود را جذاب تر کنیم؟

چگونه دکور تلویزیون دیواری خود را جذاب تر کنیم؟

دکور پشت تلویزیون با چوب

بهتر است بدانید یکی از راه کارها و ترفندهای جالب برای دیوار پشت تلویزیون به کارگیری چوب در این قسمت از فضای خانه است. با انتخاب این روش فضای پشت تلویزیون را می توان از حالت سادگی و یکنواختی درآورد و به نوعی به فضای شما روح و جان تازه ای می بخشد. همچنین با استفاده از چوب می توان از شلوغی بیش از اندازه در این فضا جلوگیری کرد. لازم به ذکر است که در این نوع طراحی باید رنگ چوب با دکوراسیون خانه هماهنگی و تناسب لازم را داشته باشد. همچنین استفاده از فرم ها و طرح های ساده از دیگر نکات مهم در طراحی دیوار پشت تلویزیون با استفاده از چوب است. در واقع در این نوع طراحی برای زیبایی بیشتر باید طرح های ساده را انتخاب کنید.

دکور پشت تلویزیون با چوب

دکور پشت تلویزیون با چوب

استفاده از چوب و طراحی پشت تلویزیون

استفاده از چوب و طراحی پشت تلویزیون

به کار بردن سنگ های تزیینی در دیوار پشت تلویزیون

 از دیگر ایده های جالب و کاربردی می توان به استفاده از سنگ های تزیینی در دیوار پشت تلویزیون اشاره کرد. این ایده، جلوه خاص و بی نظیری را به فضای خانه شما می بخشد. برای هر چه زیباتر شدن فضای مورد نظر می توانید از سنگ های تزیینی همراه با نورپردازی اصولی و مناسب استفاده کنید. در این نوع طراحی باید نوع سنگ و رنگ آن با سبک دکوراسیون شما هماهنگی لازم را داشته باشد.

به کار بردن سنگ های تزیینی در دیوار پشت تلویزیون

به کار بردن سنگ های تزیینی در دیوار پشت تلویزیون

دیگران مشاهده کردند: بهترین و مناسب ترین مبل مخصوص جلو تلویزیون کدام است؟

طراحی دکور تلویزیون دیواری با ام دی اف

 بهتر است بدانید این نوع طراحی امروزه به طور گسترده ای در بین افراد رواج پیدا کرده است. در واقع توسط ام دی اف به راحتی می توان هر چیزی را که در ذهن خود دارید به مرحله اجرا برسانید.یکی از ایده های جذاب در این روش ایجاد کردن قفسه هایی شیک در کنار میز تلویزیون جهت چیدمان اشیاء با ارزش است. همچنین از دیگر ایده های خلاقانه که می توان از آن بهره برد طراحی یک کتابخانه مدرن در کنار میز تلویزیون می باشد.

طراحی دکور تلویزیون دیواری با ام دی اف

طراحی دکور تلویزیون دیواری با ام دی اف

طراحی پشت ال سی دی با کاغذ دیواری

 از دیگر ایده هایی که می توان با استفاده از آن دکوراسیون منزل خود را عوض کرد، استفاده از کاغذ دیواری در پشت تلویزیون است. در واقع این تغییر را می توان در کمترین زمان ممکن و با یک قیمت مناسب انجام داد. در این نوع طراحی باید به رنگ و مدل کاغذ دیواری توجه زیادی داشته باشید. در صورتی که کاغذ دیواری را به صورت اصولی نصب کنید، فضای اطراف تلویزیون از زیبایی بی نظیر و فوق العاده ای بهره مند می شود.

طراحی پشت ال سی دی با کاغذ دیواری

طراحی پشت ال سی دی با کاغذ دیواری

 دکور تلویزیون دیواری با تم خاکی

یکی از ایده های مناسب و ایده آل جهت دکوراسیون تلویزیون‌های دیواری استفاده از رنگ هایی با تم قهوه‌ ای است. بهتر است بدانید این نوع رنگ پردازی هارمونی رنگ محیط با هر تمی را به بهترین شکل حفظ می کند. همچنین برای ایجاد یک جلوه زیبا و منحصر بفرد می توان از این نوع رنگ پردازی همراه با نورپردازی استفاده کرد.

 دکور تلویزیون دیواری با تم خاکی

دکور تلویزیون دیواری با تم خاکی

استفاده از رنگ آمیزی

یکی از ایده های جذاب و زیبا جهت برجسته سازی دیوار پشت تلویزیون استفاده از رنگ آمیزی است. در واقع برای خلق کردن فضایی منحصر بفرد و زیبا می توان از یک رنگ خاص و جذاب در این فضا استفاده کرد. لازم به ذکر است برای یک دکوراسیون زیبا و خاص باید رنگ دیوار پشت تلویزیون با دیگر نقاط خانه تفاوت داشته باشد. این ترفند به نوعی موجب برجسته شدن فضای دیوار پشت تلویزیون می شود.

در این نوع طراحی بهتر است جهت رنگ آمیزی دیوار از رنگ های گرم و جذاب استفاده کنید. از آنجا که این نقطه از خانه به عنوان یک نقطه کانونی محسوب می شود، برای متمایز کردن دیوار پشت ال سی دی می توان رنگ های متضاد با تلویزیون را انتخاب کرد. با توجه به اینکه امروزه بیشتر تلویزیون ها دارای رنگ مشکی هستند، بهتر است از رنگ های بسیار تیره برای رنگ آمیزی این قسمت از فضای خانه استفاده نکنید.

استفاده از رنگ آمیزی

استفاده از رنگ آمیزی

آشنایی با دکور تلویزیون دیواری به سبک امروزی

بهتر است بدانید دکوراسیون تلویزیون دیواری به سبک امروزی بیشتر شبیه قاب هایی است که در تصویر قرار دارند. در این نوع طراحی می توان از تلویزیون به شکل یک قاب استفاده کرد. یک ایده مناسب و جذاب برای این طراحی داخلی، استفاده کردن از قاب هایی است که تناژ رنگی آن ها با رنگ محیط و میز ست شده است. همچنین در این نوع دکوراسیون می توان از هر وسیله تزیینی بهره مند شد.تنها با استفاده از تلویزیون های دیواری می توان این نوع دکوراسیون را اجرا کرد. در واقع بدون هیچ هزینه ای و تنها با نصب تلویزیون بر روی دیوار می توان به راحتی یک قاب عکس متحرک در فضای داخلی خانه خود به وجود آورد. همچنین در این نوع طراحی برای زیباتر شدن فضای پشت تلویزیون می توانید از یک شلف ساده و زیبا همراه با تعدادی اشیاء دکوراتیو، گلدان و مجسمه استفاده کنید.

آشنایی با دکور تلویزیون دیواری به سبک امروزی

طراحی شلف در کنار میز تلویزیون