بازسازی خانه قدیمی که به مساحت 130 متر مربع است . بدلیل فرسودگی و بافت قدیم بودن کارفرما تصمیم به فروش منزل داشت ولی بدلیل هزینه های زیاد خرید منزل و علاقه به مکانی که زندگی می کردند پیشنهاد بازسازی را پذیرفت.

طرح بازسازی خانه قدیمی

طرح بازسازی خانه قدیمی

طرح بازسازی خانه قدیمی

طرح بازسازی خانه قدیمی

شروع به کار نوسازی منزل 

ساختمان قدیمی است و نورگیری کمی دارد به همین دلیل در ابتدای عمل مهترین کار بهبود حس درونی فضا است . با استفاده از مصالح طبیعی چوب که نماد زندگی و حیات است محیط روح می بخشد.برای دستیابی به نور طبیعی روی بازشوها تغیییراتی انجام شد و نور مناسبی فراهم آمد.در طراحی داخلی فضا به نوع بنا توجه شد و وسایل تزیینی و دکوری هماهنگ با اجزاءمحیط و جهت روح بخشی و آرامش دادن انتخاب شده اند.

طرح بازسازی خانه قدیمی

طرح بازسازی خانه قدیمی

چالشهای طراحی بازسازی خانه قدیمی

فرسودگی بنا،نداشتن نور و ضعف پلان از مشکلاتی بود که معمار با آن روبرو بود و همچنین در بازسازی مستهلک بودن منزل و عواملی مثل اجاره ای بودن خانه و کمبود بودجه از دیگر عوامل محدودیت در انجام تغییرات بود و کار را سختتر کرده است.

طرح بازسازی خانه قدیمی

طرح بازسازی خانه قدیمی

 دیوار با متریال چوب

دکوراسیون آشپزخانه

ویژگی منحصر به فرد خانه

استفاده از چوب طبیعی کاج به دلیل خاصیت این چوب و گرمی بخشی آن،هزینه کم و دوام زیاد در دیوارها بکار گرفته شد. در فضاهای زیادی از خانه این چوب بکارگرفته شد که خود از ویژگی های خانه است.چوب کاج رایحه ای خوش در فضای منزل آزاد می کند و حس آرامش و دل گرمی به خانه می دهد.همانطور که از تصاویر پیداست چوب کاج جایگزین دیوارهای کاشی کاری شده شد. انتخاب رنگ مبلمان هم خود دلیلی به ترکیب شدن با این رنگها و افزودن بیشتر حسها است.

پاسیو منزل قدیمی

گوشه دنج خانه و طراحی پاسیو

در طراحی خانه های ایرانی حیاط زیاد مشاهده می شود.در این خانه هم پاسیو به عنوان فضایی مثل حیاط در نظر گرفته شد و حس و حال حیاط های ایرانی را یادآوری می کند و با تلاش روی فضاهایی که بیشتر زندگی در آنها می گذرد سعی شد که کیفیت در آنها ارتقا داده شود.