کاغذدیواری بهتر است یا رنگ ؟
سوال است که در ذهن همه ما وجود دارد و افرادی که قصد خرید کاغذ دیواری دارند می پرسند .

شاید شما هم از آن دسته افراد هستید که همچنین سوالی برایتان پیش آمده باشد.
از این رو توضیح کوتاهی درباره این موضوع از نظر خودمان می دهیم.

دلایل برتری کاغذ دیواری 

اولین دلیل

اولین دلیل اینکه رنگ های ساختمانی نمی توانند زیبایی طرح و نقوش کاغذدیواری را به نمایش بگذارند .
نقاشان ساختمان هر چقدر هم که ماهر باشند ایجاد چنین طرح هایی روی دیوار غیرممکن است.

کاغذدیواری بهتر است یا رنگ؟

دومین دلیل برتری کاغذدیواری

دومین دلیل مزیت کاغذدیواری به رنگ وجود تنوع و طرح های بیشتر نسبت به رنگ است.کاغذ دیواری این قابلیت را دارد که بتوانید یک دیوار را طرح دار کنید و دیگری را ساده بگذارید.می توانید کل اتاق را کاغذ دیواری کنید و یا حتی از کاغذ دیواری به عنوان قاب روی دیوار استفاده کنید و بقیه را رنگ بزنید.

از برتری های دیگر کاغذ دیواری استفاده همزمان از دو رنگ متضاد یا هماهنگ هم است. در رنگ آمیزی این کار جالب نمی شود. اصولا برای رنگ آمیزی یک اتاق استفاده از رنگ یکنواخت و ثابت کار را زیباتر نشان می دهد.

کاغذ دیواری

 

 

کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟

 

سومین دلیل

سومین دلیل برتری کاغذ دیواری دوام آن نسبت به رنگ است.شما اگر از یک کاغذ دیواری خوب و قابل شستشو استفاده کنید سالها برایتان ماندگار است . تمیز کردن کاغذ به راحتی انجام می شود و بدون تغییر رنگ و زیبایی آن مانند روز اول باقی می ماند. رنگ با گذشت چند سال تغییر رنگ داده و مثل کاغذدیواری تمیز نمی شود و مانند روز اول باقی نمی ماند.

کاغذدیواری یا رنگ

کاغذدیواری

آخرین دلیل برتری کاغذدیواری

در پایان برتری کاغذدیواری ویژگی بی بو بودن را نسبت به رنگ روغن دارد . همه ما بوی رنگ را حداقل یکبار در هنگام رنگ زدن استنشاق کرده ایم .می دانیم که چه بوی آزاردهنده ای است و برای سلامتی ضرر دارد . در صورت استفاده از رنگ های پلاستیکی که بر پایه ی آب می باشند نیز عمر کارمان پایین می آید. چسباندن کاغذدیواری استاندارد هیچ بویی ندارد و امروزه از انواع سازگار با محیط آن هم در بازار موجود است.

نگارنده:تیم خانه معمار