خانه » 6 ایده جذاب و فوق العاده طراحی پاسیو

6 ایده جذاب و فوق العاده طراحی پاسیو

طراحی پاسیو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امروزه بیشتر افراد در آپارتمان ها و مکان هایی زندگی می کنند که فاقد فضای سبز هستند. از اینرو طراحی پاسیو بهترین گزینه جهت جبران فضای سبز است. همچنین با ایده هایی جذاب و فوق العاده به راحتی می توانید محیطی رویایی و زیبا را در ساختمان خود خلق کنید. در طراحی حیاط خلوت و پاسیو باید به یکسری نکات و فاکتورهای مهم توجه کنید تا بتوانید فضایی دلنشین و زیبا را به وجود آورید. از اینرو با برخی از این ایده ها به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

 ایده های مهم و فوق العاده جهت طراحی پاسیو خانگی

همانطور که می دانید پاسیوها امروزه بیشتر شبیه یک گلخانه شده اند که تنها با کمی خلاقیت می توانید آن ها را به صورت اصولی و علمی تغییر دهید.
از اینرو بد نیست با برخی از این ایده ها به صورت مختصر آشنا شوید.

استفاده از پنل های چوبی مشبک در دیوار پاسیو

یکی از ایده های خلاقانه جهت طراحی پاسیو، استفاده از پنل های چوبی مشبک در دیوار پاسیو است.
از این نوع پنلهای چوبی مشبک با طرح های زیبا می توانید در کنار گیاهان آپارتمانی استفاده نمایید;این انتخاب به شما کمک می کند تا در محیط زندگی خود فضای زیبا و بی نظیر را خلق کنید.

استفاده از پنلهای مشبک در طراحی پاسیو

دیوار پوش فلزی

از دیگر ایده های خلاقانه و مدرن، استفاده از دیوار پوش فلزی است. از این نوع دیوار پوش به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیتی می توانید در خانه هایی که به سبک مدرن و معاصر طراحی شده اند، استفاده کنید; در واقع با استفاده از خاصیت انعطاف پذیری فلز می توانید سطوحی مواج را طراحی نمایید.

دیوارپوش فلزی برای دیوار

نصب گلدان های طبقاتی برای تفکیک فضایی در طراحی پاسیو

بهترین ایده جهت جدا کردن فضایی کوچک در پاسیو، استفاده از گلدان های طبقاتی است. این نوع گلدان ها در عین حفظ کردن فاصله بین طبقات، ارتباط بین دو فضا را به خوبی با یکدیگر حفظ می کنند; همچنین استفاده از این گلدان ها، فضایی بی نظیر و زیبا را در طراحی پاسیو خلق می کند.

استفاده از گلدان طبقاتی برای دیوار جدا کننده

طرح و نقش هایی از جنس گل رس

علاوه بر موارد ذکر شده می توانید بخش هایی از دیوار را با طرح و نقش های ساخته شده از گل رس به خوبی پوشش دهید. از اینرو متناسب با سلیقه و همچنین فضای پاسیو، می توانید در کنار دیوار های پوشیده از گیاهان از طرح و نقش هایی از جنس گل رس استفاده کنید.

 پیشنهاد می کنم مشاهده کنید: طراحی محوطه و نقش آن در زیباسازی محیط

استفاده از آبنما در طراحی پاسیو

از دیگر ایده های خلاقانه و مدرن در طراحی پاسیو استفاده از آبنما است.
این ایده یکی از جذاب ترین ایده ها به شمار می آید; چرا که وجود یک آبنما همراه با صدای دلنشین جریان آب، محیطی فوق العاده زیبا را خلق می کند.

آبنما خانگی در پاسیو

آبنما در فضا

30 طرح فوق العاده و بی نظیر آبنمای خانگی را مشاهده کنید.

نورپردازی

نورپردازی به صورت اصولی و صحیح از دیگر ایده های مدرن جهت طراحی پاسیو است; بنابراین این کار باید به گونه ای انجام شود که در کنار ایجاد روشنایی، زیبایی اکسسوری ها و المان های استفاده شده در تاریکی شب به بهترین شکل به نمایش گذاشته شود.

نورپردازی در پاسیو

نورپردازی فضای پاسیو

 

گلخانه در داخل ساختمان

فضای دنج برای دورهمی

پاسیو داخل آپارتمان

طراحی فضای حیاط خلوت

گلخانه در داخل ساختمان

By |2020-03-05T16:28:37+03:305th مارس, 2020|بلاگ, طراحی پاسیو|1 ديدگاه

يك ديدگاه

  1. ابوالفضل مجاهدی مارس 20, 2020 در 8:18 ب.ظ

    سلام. ایده های خیلی خوبی بود ممنون

ثبت ديدگاه