چیدمان مبل ال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا این نوع چیدمان از جمله مسائل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. همچنین امروزه یکی از بهترین گزینه‌ های دکوراسیون مدرن و معاصر مدل مبل ال است. در ادامه با نحوه چیدمان مبل ال و ایده های جالب جهت چیدمان مبل ال آشنا می شوید.

بهترین چیدمان مبل ال برای دکوراسیون شما

بهترین چیدمان مبل ال برای دکوراسیون شما

آشنایی با نحوه چیدمان مبل L

بهتر است بدانید مبل L را به راحتی می توان هم در نشیمن های کوچک و هم در فضای های وسیع به کار برد. به نوعی می توان گفت امروزه چیدمان منزل با این نوع مبل به یک دغدغه برای بیشتر خانواده ها بعد از خرید تبدیل شده است، از اینرو باید سعی کرد آن را متناسب با فضای خانه خود طراحی کرد. در واقع یکی از رایج ترین و مرسوم ترین طراحی ها جهت پذیرایی خانه های امروزی چیدمان مبل ال شکل است، از اینرو به صورت مختصر با برخی چیدمان این نوع مبل آشنا خواهیم شد. شناخت این نوع چیدمان ها به شما کمک می کند تا متناسب با فضای خانه خود یکی از مدل های این نوع چیدمان را انتخاب کنید.

قرار دادن مبل ال کنار دیوار: در این نوع طراحی می توانید یکی از دیوارهای فضای خانه را به جای استفاده از گوشه اتاق انتخاب کنید. در واقع این نوع چیدمان بیشتر برای فضاهای کوچک پرکاربرد و قابل استفاده است. لازم به ذکر است که دیوار روبروی تلویزیون، شومینه و یا هر نقطه کانونی اتاق می تواند بهترین گزینه جهت چیدمان این نوع مبل به شمار می آیند.

قرار دادن مبل ال کنار دیوار

قرار دادن مبل ال کنار دیوار

قرار دادن مبل ال در گوشه اتاق: قرار دادن مبل L را در گوشه اتاق مزیت های بسیاری را به دنبال دارد. در واقع این نوع طراحی از یک طرف باعث می شود فضای خانه شما مورد استفاده بهینه قرار گیرد و از طرف دیگر به راحتی می توانید یک فضای دنج و راحت را در فضای اطراف خود خلق کنید.می توانید از مقاله چیدمان مبل راحتی با سبک مدرن و شیک هم دیدن کنید.

قرار دادن مبل ال در گوشه اتاق

قرار دادن مبل ال در گوشه اتاق

ترکیب کردن مبلمان ال و کاناپه: از دیگر ایده هایی که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی به کار برد ترکیب کردن مبلمان L و کاناپه است. قبل از قرار دادن مبل ها باید بر روی نقطه کانونی اتاق نشیمن توجه و دقت لازم را داشته باشید. در صورتی که نقطه کانونی منزل شما شومینه و تابلو نقاشی باشد بهتر است کاناپه و مبل ال را رو به روی یکدیگر قرار دهید. همچنین در صورتی که نقطه کانونی فضای خانه شما تلویزیون باشد، بهتر است کاناپه و مبلمان را به گونه ای قرار دهید که همه افراد به راحتی و در کنار یکدیگر بتوانند تلویزیون را تماشا کنند.

ترکیب کردن مبلمان ال و کاناپه

ترکیب کردن مبلمان ال و کاناپه

قرار دادن مبل ال در وسط اتاق: با قرار دادن مبل L در وسط اتاق و فضای نشیمن خود می توانید ظاهری زیبا و دلنشین را در منزل خود خلق کنید. به نوعی می توان گفت این نوع چیدمان برای فضاهای بزرگ گزینه مناسبی محسوب می شود. در واقع در فضاهای بزرگ می توان با استفاده از مبل ال فضای اتاق را بخش بندی کرد.

قرار دادن مبل ال در وسط اتاق

قرار دادن مبل ال در وسط اتاق

چیدمان مبل ال راحتی به شکل U: بهتر است بدانید برخی از مبل های ال دارای ساختاری هستند که به راحتی از یکدیگر جدا می شوند، از اینرو می توان از چیدمان های مختلف جهت طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده کرد. از جمله چیدمان های زیبا و منحصر بفرد مبل ال چیدمان آن به شکل u است که دارای تاثیر بسیار زیبایی در طراحی زیبا و مدرن است. در واقع با استفاده از چیدمان u شکل به راحتی می توان فضای مورد نظر خود را تفکیک کرد. همچنین برای جلوه بیشتر مبلمان می توانید از نور طبیعی و مصنوعی به بهترین شکل استفاده کنید.

چیدمان مبل ال راحتی به شکل U

چیدمان مبل ال راحتی به شکل U

آشنایی با ایده های جالب جهت چیدمان مبل ال

با چند ایده جالب و ساده می توان چیدمان مبل را به بهترین شکل در فضای خانه خود طراحی کرد. برخی از این ایده های جالب برای چیدمان مبل ال به صورت مختصر با آن ها آشنا خواهیم شد عبارتند از: استفاده از ترکیب رنگ های جذاب، استفاده از اکسسوری های جذاب و شناسایی نقطه کانونی.

استفاده از ترکیب رنگ های جذاب: یکی از ایده های جالب برای اینکه محیط را از حالت یکنواختی در آورید، استفاده از رنگ ها است. با توجه به اینکه مبل های L دارای ساختاری ساده هستند با استفاده از ترکیب رنگ ها به راحتی می توان فضایی زیبا را خلق کرد. برای یک طراحی حرفه ای و ماهرانه انتخاب تعداد  اکسسوری با رنگ های مکمل و یا متضاد با مبل ها بهترین گزینه پیشنهادی است.

استفاده از ترکیب رنگ های جذاب

استفاده از ترکیب رنگ های جذاب

استفاده از اکسسوری های جذاب: مبل ال از جمله مبل هایی است که جهت استفاده با وسایل تزیینی انعطاف پذیرایی بسیار بالایی دارد. در طراحی دکوراسیون داخلی زیبا و بی نظیر می توان این نوع مبل را با اکسسوری های مدرن همچون کنسول، قفسه های تزئینی، میز وسط و آباژور به کار برد. یک نکته برای داشتن فضایی زیبا و منحصر بفرد این است که به  تناسب رنگ بین اکسسوری ها و مبلمان توجه و دقت لازم را داشته باشید. در واقع رعایت این نکته جلوه بصری بهتری در فضای منزل شما ایجاد می کند.

آشنایی با ایده های جالب جهت چیدمان مبل ال

آشنایی با ایده های جالب جهت چیدمان مبل ال

شناسایی نقطه کانونی: بهتر است بدانید منظور از نقطه کانونی قسمتی از فضای خانه است که باید در مرکز توجه قرار بگیرد. در طراحی دکوراسیون داخلی جهت ایجاد یک فضایی زیبا و بی نظیر لازم است که نقطه مرکزی یا کانونی استفاده شود. لازم به ذکر است که نقاط کانونی می تواند شومینه، لوستر، تلویزیون و میز وسط باشد. در موقع چیدمان مبل ال بهتر است این نقاط کانونی شناسایی و سایر وسایل و مبل ها براساس آن ها چیده شوند.

چیدمان مبل بر مبنای نقطه کانونی

چیدمان مبل بر مبنای نقطه کانونی

شناسایی نقطه کانونی و چیدمان مبلمان بر مبنای آن

شناسایی نقطه کانونی و چیدمان مبلمان بر مبنای آن

آشنایی با نحوه چیدمان مبل L در فضاهای بزرگ

با چیدمان اصولی و دقیق مبل ال می توان جلوه زیبا و بی نظیری را در فضای خانه خود ایجاد کرد. در صورتی که در طراحی دکوراسیون داخلی بدانید چه عناصری را با این نوع مبل ترکیب کنید، مبل ال همچون نگینی درخشان در مرکز نشیمن خانه شما می درخشد. از نکاتی که در چیدمان مبل ال در فضای بزرگ باید به توجه کرد، قرار دادن یک فرش در مرکز این نوع مبل است. در واقع می توانید دو ضلع فرشی را که در مرکز قرار گرفته اند با دو بال مبل ال محصور کنید.

آشنایی با نحوه چیدمان مبل ال در فضاهای بزرگ

آشنایی با نحوه چیدمان مبل ال در فضاهای بزرگ

همچنین از دیگر نکات مهم در چیدمان این نوع مبل ایجاد فضای پر و خالی در دکوراسیون است. برای این کار می توان از دو مبل تک نفره متناسب با مبلمان ال در ضلع مقابل آن استفاده کرد. همچنین جهت دلبازتر شدن فضا می توانید یک فضای باز بین مبلمان با دیوارها و میان فرش ایجاد کنید. در حالت کلی می توان گفت یکی از انتخاب های اصلی برای خانه های با نقشه های باز مبل های ال شکل هستند، چرا که این نوع مبل ها به راحتی قادرند فضای خانه را تفکیک کنند.

مبل ال استخوانی

مبل ال استخوانی

مبل های تک نفره

مبل های تک نفره