چمن مصنوعی یک نوع پوشش برای کف است که جنبه کاربردی و تزئینی دارد. استفاده از چمنهای مصنوعی در فضاهایی که شرایط مناسبی برای رشد چمن طبیعی ندارند بسیار پرکاربرد است. امروزه از این چمن ها در بالکن های کوچک خانه، زمین های بزرگ ورزشی، روف گاردن و فضاهای نگهداری حیوانات خانگی استفاده می کنند.

استفاده از چمن مصنوعی

استفاده از انواع چمنهای مصنوعی

مزایای استفاده از چمن مصنوعی

ظاهر چمنهای مصنوعی سخت و خشن است. اما رنگ آنها بسیار مشابه چمن های طبیعی می باشد. چمنهای مصنوعی در انواع خواب های کوتاه و بلند در بازار موجود هستند. شما می توانید از این چمن ها برای محوطه منازل مسکونی و مکان های ورزشی استفاده کنید. یکی از مزایای استفاده از چمنهای مصنوعی این است که می‌توان آن ها را به هر فرمی در فضا برش داد. برای مثال برای محوطه دایره ای شکل می توانید چمن را متناسب با شکل فضا برش دهید، سپس چمن را به کف بچسبانید.

مزایای استفاده از چمنهای مصنوعی

مزایای استفاده از چمنهای مصنوعی

استفاده از چمنهای مصنوعی برای فضاهای بین موزاییک ها تا بزرگترین فضاها کاربرد دارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این چمن ها سازگاری آن ها با آب باران است. همچنین پس از نصب این چمن ها نیازی به نگهداری مداوم آن ها نخواهید داشت. ظاهر چمنهای مصنوعی مشابه چمن های طبیعی است. همچنین با نصب این چمنها نیازی به استفاده از مواد شیمیایی و آفت کش نخواهید داشت. یکی دیگر از مزایای چمنهای مصنوعی این است که قابلیت شستشو دارند. این چمن ها موقع بارندگی گل آلود نمی شوند. همچنین استفاده از آنها در دفع آب های جاری موثر است.

چمن بین موزاییک

چمن بین موزاییک

ایده های جذاب استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی

شما می توانید چمنهای مصنوعی را به همراه سایر متریال ها در طراحی فضاها و سنگفرش های محوطه استفاده کنید. استفاده از این چمن ها علاوه بر فضای مناطق شهری در خانه هم کاربرد دارند. افرادی که به دلیل مشغله کاری زیاد نمی توانند زیاد در طبیعت باشند، می‌توانند طبیعت کوچکی را به خانه خود ببرند. با استفاده از چمنهای مصنوعی می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را کمی زنده تر کنید. استفاده از این چمن ها در خانه و مناطق مسکونی روز به روز در حال افزایش است. شما می توانید پس از یک روز سخت کاری، پس از شلوغی و هیاهوی شهر به طبیعت کوچکی که در خانه خود ایجاد کردید پناه ببرید.

ایده های جذاب استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی

ایده های جذاب استفاده از چمنهای مصنوعی در دکوراسیون داخلی

دیگران مشاهده کردند :  طراحی محوطه و فضای سبز

ترکیب چمن مصنوعی با سنگ:

یکی از ایده های پرطرفدار و خلاقانه استفاده از چمنهای مصنوعی به همراه سنگفرش می باشد. ترکیب چمنهای مصنوعی و سنگ در دکوراسیون سبب ایجاد فضایی مدرن می شود. وجود این چمنها بین موزاییک های کفسازی جذابیت خاصی را ایجاد خواهد کرد. ترکیب سنگ ها با چمنهای مصنوعی سبب ایجاد تعادل خاصی بین سطح سخت سنگفرش و سطح نرم چمن می شود.

ترکیب چمنهای مصنوعی با سنگ:

ترکیب چمن مصنوعی با سنگ:

فواصل بین سنگفرش ها نباید کمتر از ۴ یا ۵ سانتیمتر باشد. سطح زیرین و فاصله بین سنگ ها بهتر است حدود 1 سانتی متر در نظر گرفته شود. در صورتیکه فاصله بین سنگ ها بیشتر باشد، چمنهای مصنوعی در شیار ها فرو می روند و نمای نامناسبی را ایجاد خواهند کرد. از طرفی فاصله کم این سنگ ها سبب آسیب به چمن ها و جدا شدن آنها می شود. چمنهای مصنوعی که بین سنگ ها استفاده می شوند باید به صورت اصولی به سطح زیرین آن بچسبند، در این صورت طول عمر، دوام و ماندگاری چمنها بیشتر خواهد شد. همچنین عرض چمنهای مصنوعی باید بیشتر از فاصله بین سنگ ها باشد، این امر باعث می شود شیارها کاملا توسط چمن پوشش داده شوند.  

ترکیب چمن مصنوعی با سنگ:

ترکیب کردن چمنهای مصنوعی با سنگ

چمنهای مصنوعی برای اتاق خواب:

در صورتیکه بدانید کدام قسمت از اتاق خواب خود را با چمنهای مصنوعی تزیین کنید، اتاق خواب متفاوت و منحصر به فردی را ایجاد خواهید کرد. تصور کنید که قبل از خواب پاهای خود را بر روی چمن می گذارید و حس کنید در وسط طبیعت بکر نشسته‌اید. بدون شک با این ایده لذت بی نظیری را تجربه خواهید کرد. ممکن است برخی افراد تمایل داشته باشند که اتاق خواب خود را به طور کامل با چمن های مصنوعی بپوشانند. این افراد از این اتاق سرسبز خود برای انجام مدیتیشن یا تمرین یوگا استفاده می‌کنند. یکی دیگر از کاربردهای چمنهای مصنوعی در اتاق خواب این است که با استفاده از آن می توانید یک زمین بازی فوتبال را برای فرزند خود مهیا کنید. با این کار می‌توانید یک پارک کوچک را به خانه خود ببرید.

چمن مصنوعی برای اتاق خواب:

چمنهای مصنوعی برای اتاق خواب

ترکیب چمن برای زمین بازی

ترکیب چمن برای زمین بازی

ترکیب چمنهای مصنوعی با گیاهان زینتی

افرادی که چمن های محوطه آن ها قدیمی شده و سرحال نیستند می توانند آن ها را با چمنهای مصنوعی جایگزین کنند. شما با ترکیب چمنهای مصنوعی با گیاهان زینتی می توانید فضایی آرام و دلنشین را ایجاد خواهند کرد. شما با استفاده از این چمن ها می توانید پس زمینه جذاب سبز رنگی را برای گیاهان ایجاد کنید. انتخاب گیاهان با گل های رنگ روشن در کنار رنگ سبز چمن زیبایی چشمگیری را ایجاد خواهد کرد.

ایجاد تراس سبز با چمن مصنوعی :

ایجاد تراس سبز با چمنهای مصنوعی

ترکیب چمنهای مصنوعی با ترمووود :

ترموود یک نوع چوب حرارت داده شده است. امروزه از این نوع مصالح در پروژه های مختلف از قبیل نمای ساختمان، ساخت آلاچیق، روف گاردن و … استفاده می کنند. استفاده از ترموود در کنار چمن سبب ایجاد جذابیت خاصی می شود. از این ترکیب می توان برای حاشیه باغ ها، سطح کف بالکن، بام سبز، مسیرهای عبور و مرور، فضای نشستن و … استفاده کرد.

طرح چمنهای مصنوعی در کنار سنگ ریزه :

در یک محوطه با ایجاد تفاوت جنس و رنگ متریال می توانید یکنواختی محیط را از بین ببرید. برای این منظور در کنار چمنهای مصنوعی می توانید از سنگریزه استفاده کنید. افرادی که می‌خواهند فضای نشستن را در محیط از سایر فضاها جدا کنند، می‌توانند از از این طرح استفاده کنند. از ترکیب سنگریزه و چمنهای مصنوعی به صورت دکوراتیو و در دیوار جدا کننده ها استفاده می کنند.

طرح چمن مصنوعی در کنار سنگ ریزه :

طرح چمن در کنار سنگ ریزه

ایجاد تراس سبز با چمنهای مصنوعی :

داشتن یک بالکن با فضای سبز محیطی دلباز را ایجاد خواهد کرد. امروزه استفاده از چمنهای مصنوعی به دلیل مزایایی که دارند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از این چمن ها در طراحی بالکن و تراس سبب ایجاد فضایی مدرن خواهد شد.

ایجاد تراس سبز با چمن مصنوعی :

ایجاد تراس سبز با چمن