لوستر های اتاق خواب جز تزئینات دکوراسیون داخلی حساب شده که علاوه بر زیبایی مزایایی هم برای اتاق خواب خواهند داشت .نکاتی در ارتباط با انتخاب لوستر اتاق خواب باید مد نظر داشته باشید که ما در اینجا بطور مختصر برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.انواع مدل های لوستر اتاق خواب شامل مدل کریستالی ،مدل آبشاری،مدل فلزی و لوسترهای به سبک مدرن می باشد که تصاویر زیبایی از آنها را می توانید در مطالب زیر مشاهد کنید.نکته قابل توجه دیگر برای انتخاب لوستر ، رنگ لوستر می باشد .با توجه به اینکه کاربری لوستر برای اتاق خواب بزرگسال است یا کودک می توان از رنگهای متفاوتی استفاده کرد.با ما همراه باشید تا برای انتخاب لوستر نکاتی را به شما یادآوری کنیم .

چراغهای شیک برای اتاق خواب

لوستر اتاق خواب

لوستر اتاق خواب بخشی از دکوراسیون اتاق است که می تواند تغییر شگرفی در ظاهر محیط ایجاد کند. به طور کلی نور اتاق خواب مسئله مهمی است که علاوه بر پنجره، نوع چراغ ها و نورپردازی نیز در آن تاثیر به سزایی دارند. انتخاب یک لوستر مناسب که هم ظاهر زیبایی داشته باشد و هم پاسخگوی پخش نور در فضای اتاق باشد، اهمیت بالایی در دکوراسیون خواهد داشت.

 لوستر اتاق خواب

نکاتی در ارتباط با انتخاب لوستر اتاق خواب

پیش از هر چیز در نظر بگیرید که آیا اتاق خوابتان از محل مطالعه جداست یا یک اتاق مشترک برای هر دو مورد دارید. در صورتی که اتاق خوابتان از محل مطالعه و کار های شخصی روزمره جداست، می توانید با خیال راحت یک لوستر سبک با نور پردازی ملایم در نظر بگیرید تا مُخل استراحت نشود.اگر هنوز لوستر خود را انتخاب نکردید پیشنهاد می کنم مقاله نکاتی در مورد خرید لوستر را مطالعه کنید قطعا به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشید.

 

نکاتی در ارتباط با انتخاب لوستر اتاق خواب

زیباترین اویزهای چراغ برای اتاق خواب

اما اگر قرار است به منظورهای دیگری هم در اتاق وقت گذرانی کنید، باید نور اتاق پاسخگوی هر دوی این موارد باشد. در چنین حالتی سایز و نوردهی لوستر باید بیشتر باشد. بهتر است از لوستر هایی استفاده کنید که نیمی از چراغ های آن با کلید جداگانه روشن و خاموش شوند. بدین ترتیب در صورت لزوم می توان تنها نیمی از چراغ های آن را روشن گذاشت. البته استفاده از دو یا چند لوستر یا چراغ مطالعه هم گزینه مناسب دیگری برای این شرایط به شمار می رود. پیشنهاد می کنم مقاله  نورپردازی معجزه ایی شگفت انگیز در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان را هم برای آشنایی بیشتر با نورپردازی در دکوراسیون مشاهده کنید.

لوسترهایی با نور دهی متفاوت

لوسترهای زیبا و شیک

لوستر اتاق خواب مدل کریستالی

در میان انواع لوستر ها، مدل های کریستالی، علیرغم قدمت نسبتا بیشتری که نسبت به بقیه مدل ها دارند، بیشترین طرفدار را به خود اختصاص می دهند. انعکاس و پخش بالای نور، ظاهری خیره کننده به این نوع لوستر ها می دهد و به علاوه با هر نوع دکوراسیونی جور در می آیند.

لوستر اتاق خواب مدل کریستالی

لوستر آویز دار برای اتاق خواب

خود به خود وقتی اسم لوستر کریستالی می آید، تصویر یک لوستر شیشه ای با خم هایی به سمت بالا با چراغ های شمعی شکل و آویز های شیشه ای چند ضلعی در ذهن پدید می آید. اما لوستر های کریستالی این روز ها در انواع مختلفی موجود هستند و دیگر محدود به همان طراحی های قدیمی نمی شوند. در حقیقت استفاده از شیشه و کریستال در لوستر کاری بسیار شایع و منطقی است. زیرا به خوبی می تواند نور را در سراسر اتاق پخش نموده و باعث روشن تر به نظر رسیدن محیط گردد.

لوسترهای اویزی زیبا

چراغهای زیبا برای اتاق خواب

لوستر اتاق خواب مدل آبشاری

لوستر های آبشاری همان طور که از نامشان پیداست، مانند آبشار از سقف آویزان می شوند. این بخش آویز معمولا طول بلند تری نسبت به سایر انواع لوستر دارد.برای اتاق خواب هایی با سقف بلند، استفاده از لوستر آبشاری بهترین ایده است. خاصیت لوستر های آبشاری ایجاد یک نقطه کانونی در فضا است. بنابراین مهم است که آن را در کجای اتاق نصب می کنید

لوستر اتاق خواب مدل آبشاری

انواع لوستر زیبا برای اتاق خواب

در این نوع لوستر ها، چراغ ها روی بخش بالایی سقف نصب می شوند و بخش آویز لوستر تنها جنبه زیبایی و پخش نور را ایفا می کند. بنابراین لازم نیست که نگران داغ بودن آویز ها و خطرات برخورد با آن ها باشید. گرچه برای اتاق خواب بهتر است آویز لوستر ها خیلی مرتفع نباشد. اگر می خواهید از لوستر های آبشاری در بالای تخت خواب استفاده کنید. باید ارتفاع آن ها را با دقت انتخاب کنید. زیرا این لوستر ها اغلب طول بلندی دارند و اتفاقا دلیل اصلی جذابیت آن ها نیز همین امر است.

لوستر آبشاری برای اتاق خواب                           

لوسترهای زیبا و شیک برای اتاق خواب

لوستر اتاق خواب مدل فلزی

استفاده از فرفوژه های فلزی در چراغ های قدیمی مرسوم بوده. اما هنوز هم از این ترکیبات در لوستر ها استفاده می شود؛ البته نه به همان ظاهر خیلی قدیمی. در مدل های جدید تر، لوستر ها از ترکیب چند متریال مختلف تولید می شوند. نمونه ای از این مورد که احتمالا بارها دیده اید، ترکیب لوستر های کریستالی با قابی از فلز است. این بخش های فلزی هر چه پیچ و خم کم تری داشته باشند، از ظاهر کلاسیک آن ها کاسته شده و بیشتر مناسب خانه های مدرن خواهند بود.

لوستر اتاق خواب مدل فلزی

لوستر فلزی برای اتاق خواب

یک مدل زیبای لوستر فلزی

لوستر اتاق خواب به سبک مدرن

گرچه مدل های قدیمی همیشه طرفداران متعصب خود را دارند، برخی به دنبال جدید ترین و کمیاب ترین طرح های می گردند. خوشبختانه مدل های مدرن و جدید هم کم نیستند. اتفاقا لوستر های مدرن، از آن جا که اغلب تجمل کم تری دارند، با بیشتر دکوراسیون ها سازگار هستند.

لوستر های به سبک مدرن

سبک مدرن برای تزیینات اتاق خواب

لوستر های حباب دار از آن جا که تجمل و زرق و برق دیگر انواع لوستر ها را ندارند، می توانند گزینه مناسبی برای دکوراسیون های ساده باشند. این لوستر ها مدل های بسیار متنوعی را شامل می شوند. از ترکیب آن ها با مدل های کریستالی و آبشاری گرفته تا تک حباب های کاملا ساده.

انواع مختلف چراغهای حباب دار

شیک ترین مدل های چراغ اتاق خواب

رنگ لوستر اتاق خواب

لوستر ها به جز انواع کریستالی و شیشه ای که بی رنگ هستند، غالبا در رنگ های طلایی، نقره ای، مشکی، طوسی، کرم و سفید عرضه می شوند. استفاده از رنگ هایی به جز این موارد در لوستر چندان مورد استقبال نیست. اغلب لوستر های رنگی را مناسب اتاق کودک می دانند و برای سایر مناطق خانه به سراغ لوستر های رنگی نمی روند. اما قرار نیست که حتما یک پالت رنگی روی لوسترمان داشته باشیم، پس بد نیست با به کار بردن یک یا نهایتا دو رنگ خارج از رنگ های نام برده، دکوراسیون متفاوتی برای اتاق خواب دست و پا کنیم.

رنگ مشکی برای لوستر اتاق خواب

لوستر زرد رنگ برای اتاق خواب

لوستر های به اصطلاح “چشمه نور”، می توانند در کریستال هایی با هاله ای از یک رنگ خاص عرضه شوند. این کار ظاهر تکراری لوستر های کریستالی را به شدت خاص می کند. اما اینکه این هاله رنگی دقیقا چه رنگی داشته باشد هم اهمیت زیادی دارد.

لوسترهای زیبا مدل جاشمعی

چراغهای لوکس برای اتاق خواب

برای اتاق خواب انتخاب این رنگ باید با توجه به دکوراسیون اتاق انتخاب شود. در این موارد زیباترین گزینه این است که کل دکوراسیون اتاق حول یک رنگ روشن ست شده باشد و لوستر نیز طیف روشنی از همین یک رنگ را دارا باشد.

نمای اتاق خواب در شب با لوستر

رنگ بندی اتاق خواب با لوستر

در حقیقت چنین ترکیبی می تواند یک دکوراسیون رویایی برای اتاق خواب شما پدید آورد. اگر دکوراسیون کلی اتاق به رنگ سفید، طوسی، قهوه ای و مشکی است، بهتر است رنگی بودن کریستال ها را فراموش کنید.

لوستر با رنگ زرد برای چراغ

البته به جز لوستر های کریستالی، در سایر انواع لوستر هم، دخیل بودن یک یا دو رنگ در بخش هایی از لوستر می تواند ایده جذابی باشد.

لوستر برای اتاق خواب

انواع چراغ اتاق خواب با مدلهای متنوع و شیک