کاور فرش بهترین گزینه جهت محافظت و نگهداری از فرش به شمار می آید. با استفاده از کاور به راحتی می توانید از فرش ها و قالیچه های گرانبهای خود به خوبی نگهداری کنید. امروزه استفاده از کاورهای فرش به طور گسترده ای رواج پیدا کرده است، چرا که فرش یک قسمت جدایی ناپذیر از هر خانه ای محسوب می شود. با انتخاب روفرشی از یک طرف می توان فضای زیبا در محیط منزل خود ایجاد کرد و از طرف دیگر از فرش ها به خوبی محافظت کرد.

کاور های شیک برای روی فرش

کاور های شیک برای روی فرش

آشنایی با مزایا و مشخصات بهترین کاور برای فرش

استفاده از کاور فرش مزایا و قابلیت های زیادی را به دنبال دارد. انتخاب کاورهایی با جنس و کیفیت بالا به راحتی می توانند از زیبایی و کیفیت فرش های شما به بهترین شکل محافظت کنند. اگر شما هم از طرفداران فرش ایرانی هستید و از فرقهای نقیس ایرانی در منزل خود استفاده می کنید روفرشی ها بهترین گزینه جهت محافظت از کیفیت تار و پود و ریشه های فرش شما محسوب می شوند. محافظت از تمیزی فرش ها از دیگر مزایای استفاده از کاور فرش است. پوشاندن عیوب فرش، کاهش مرتبه ‌های نیاز به شست و شوی فرش در سال، جلوگیری از سائیدگی بافت فرش و محافظت از رنگ فرش در برابر تابش نور خورشید و ایجاد رنگ ‌پریدگی از دیگر مزایای استفاده از کاورهای فرش به شمار می آیند.

استفاده از رو فرشی برای زمحافظت از فرش

استفاده از رو فرشی برای زمحافظت از فرش

خصوصیات کاور فرش

کاورهای فرشی را که انتخاب می کنید باید از مواد اولیه با کیفیت و مرغوبی ساخته شده باشند. همچنین از دیگر خصوصیاتی که یک کاور باید داشته باشد، قابلیت شست و شو است. در واقع بافت این کاورها باید ضمن شست و شو، تغییر حالت و تغییر رنگ ندهد و از مقاومت بالایی در برابر شست و شو بهره ببرد. از دیگر خصوصیاتی که یک کاور باید داشته باشد این است که با قرار گرفتن بر روی فرش لیز نخورد و به سطح فرش بچسبد. به نوعی می توان گفت روفرشی ها باید از نوع کش دار باشند تا به طور کامل به سطح فرش بچسبند و از ورود گرد و خاک به تار و پود فرش جلوگیری کنند.

روفرشی از نوع کشدار

روفرشی از نوع کشدار

نحوه انتخاب روفرشی براساس دکوراسیون داخلی

همانطور که می دانید فرش ها دارای تاثیر بسیار زیادی در روح بخشیدن و ایجاد گرما در هر فضایی هستند. در صورتی که از کاورهای فرش جهت محافظت از فرش و قالیچه های خود استفاده می کنید، بهتر است آن ها را بر اساس دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید. در واقع برای داشتن یک دکوراسیون داخلی جذاب لازم است کاورها را متناسب با فضای مورد نظر خود انتخاب کرد. قبل از انتخاب کاورهای فرش بهتر است به یکسری نکات همچون ست کردن آن ها با مبلمان، پرده ها، رنگ دیوار و کوسن توجه و دقت لازم را داشته باشید. رعایت این نکات دارای تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی دکوراسیون داخلی است، از اینرو به صورت مختصر با این نکات آشنا خواهیم شد.

هماهنگی رنگ دکور داخلی منزل

هماهنگی رنگ دکور داخلی منزل

ست کردن کاور فرش با اجزای دیگر سالن پذیرایی

ست کردن کاورهای فرش با مبلمان: انتخاب کاور فرش در صورت داشتن هارمونی با مبلمان منزل دارای تاثیر بسیار زیادی در ایجاد یک دکوراسیون زیبا و دوست داشتنی است. قبل از انتخاب این کاورها می توانید آن ها را با توجه به رنگ مبلمان منزل خود خریداری کنید.

ست کردن رو فرشی با مبلمان

ست کردن رو فرشی با مبلمان

ست کردن روفرشی ها با پرده ها: پرده یکی از بهترین گزینه ها جهت ست کردن با کاور فرش به شمار می آید. با توجه به رنگ پرده می توانید از بین مدل های مختلف روفرشی ها یک مدل را انتخاب  و خریداری کنید. در واقع این ست کردن به نوعی باعث ایجاد خلاقیت و زیبایی در محیط مورد نظر می شود.

ست کردن دکور داخلی با رو فرشی

ست کردن دکور داخلی با رو فرشی

ست کردن روفرشی ها با رنگ دیوار: بهتر است بدانید استفاده از ترکیب رنگ های تیره و روشن دارای تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی یک دکوراسیون داخلی است. در واقع استفاده از این تکنیک، نمایی جذاب و مدرن را خلق می کند. برای انتخاب کاورهای فرش می توانید از رنگ های دیوار الهام بگیرید. در صورتی که از رنگ های تیره در دیگر اجزای مختلف ساختمان استفاده می کنید، بهتر است کاورهایی به رنگ روشن را انتخاب کنید. لازم به ذکر است دکوراسیونی که در آن نوعی هارمونی بین رنگ ها دیده می شود، یکی از ایده آل ترین و مناسب ترین نوع دکوراسیون داخلی به شمار می آید.

هماهنگی رنگهای منزل

هماهنگی رنگهای منزل

آشنایی با انواع مختلف روفرشی 

بهتر است بدانید روفرشی ها دارای انواع مختلفی براساس جنس و مدل هستند. کاور فرش ها از نظر سبک و طراحی به دو نوع مدرن و کلاسیک تقسیم می شوند. در مدل های کلاسیک کاورها در حاشیه تزیین شده و دارای طرح ترنج و گل دار در وسط هستند. به نوعی می توان گفت این مدل کاورها حالتی همچون فرش دارند. در مدل های مدرن کاورها تنها از الگوهای رنگی متنوع استفاده شده است و بدون تزیینات شلوغ هستند. طراحی این نوع کاورها ساده بوده و از طرح ترنج در و سط آن ها استفاده نشده است.

بهتر است بدانید این مدل کاورها در بازار به صورت کشدار و ساده هستند. مدل های کشدار از سرخوردن و جمع شدگی فرش ها جلوگیری می کنند. همچنین روفرشی ها بر اساس جنس به انواع مخمل ابریشم، دوشانل، ابریشمی، زرکدار و مخمل تقسیم می شوند. بد نیست به صورت مختصر با هر کدام از این انواع روفرشی ها آشنا شوید.

طرح های کلاسیک از کاور فرش

طرح های کلاسیک از کاور فرش

طر حهای مدرن برای رو فرشی

طر حهای مدرن برای رو فرشی

انواع رو فرشیها

روفرشی مخمل ابریشم: این نوع کاورهای فرش از جنس مخمل و از وزن بالایی برخوردار هستند. همچنین جنس این روفرشی ها بسیار نرم و لطیف است و از روی فرش های شما لیز نمی خورد.

مدل کاور فرش مخمل

مدل کاور فرش مخمل

روفرشی دوشانل: بهتر است بدانید این نوع روفرشی ها دارای وزن سنگین تری هستند، زیرا نخ های استفاده شده در آن ها مخمل است و مانند روفرشی های مخمل ترکیبی از نخ معمولی و مخمل نیستند.

کاور فرش های زیبا

کاور فرش های زیبا

روفرشی ابریشمی: استفاده از این نوع رو فرشی بیشتر برای افرادی که عادت به نشستن روی زمین دارند و یا بچه های خردسال آن ها بر روی زمین چهار دست و پا راه می روند گزینه مناسبی به شمار می آیند. در واقع این نوع روفرشی ها بسیار نرم هستند و از الیاف ابریشم مصنوعی بافته شده اند.

کاور های فرش برای منزل

کاور فرش های زیبا

روفرشی زرکدار:  بهتر است بدانید در این نوع روفرشی ها یکی از نخ های به کار رفته در نوع مخمل و از نوع نخ زرک است.

کاور فرش زرک دار

کاور فرش زرک دار

روفرشی مخمل: این نوع کاورهای فرش از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ترکیبی از مخمل و نخ می باشند.

رو فرشی از جنس مخمل

رو فرشی از جنس مخمل