درب و پنجره ساختمان 20 مدل جذاب سال 2020

2.7/5 امتیاز از (4 رای )

درب و پنجره ساختمان تاثیر بسیار چشمگیری بر نمای داخلی و بیرونی ساختمان دارند. پنجره علاوه بر زیبایی ظاهر ساختمان، باعث ایجاد نور در فضای داخلی آن می شوند. کاربرد درب و پنجره نه فقط از لحاظ ساختمان بلکه از لحاظ فرهنگی بسیار اهمیت دارد. در طول تاریخ قوم ها و تمدن های مختلف درب و پنجره ساختمان خود را به گونه ای طراحی و اجرا می کردند که نشان دهنده سلیقه و باور عمومی آن ها بود. اما امروزه هیچگونه محدودیتی برای انتخاب درب و پنجره ساختمان وجود ندارد. امروزه طراحان از طراحی کلاسیک و مدرن استفاده می کنند.  

نقش درب و پنجره در ساختمان نکات مهم طراحی درب و پنجره ساختمان

2.7/5 امتیاز از (4 رای )

نکات مهم طراحی درب و پنجره ساختمان

وجود درب و پنجره در ساختمان بسیار ضروری است. چرا که راه ارتباطی افراد با بیرون خانه از طریق درب و پنجره ساختمان انجام می شود. اجازه ورود نور و تهویه هوای خانه بر عهده پنجره است. تصور خانه ایی بدون پنجره حتی برای افرادی که از بیرون، ساختمان را مشاهده می کنند بسیار زشت و هراس انگیز است. درب و پنجره از لحاظ فرهنگی هم دارای اهمیت است معمولا در طول تاریخ سبک طراحی درو پنجره ها بر طبق باورها و سلایق مردم متفاوت بوده. یکی از بااصالت ترین سبک معماری، معماری ایرانی است که در آن از طراحی های خاص و ویژه ایی برای در و پنجره ها استفاده می شده. نمای پنجره های قشنگ ساختمان در معماری ایرانی چشم هر بینده ایی را خیره می کند.می توانید انواع مدلهای در و پنجره های چوبی ومزایا و معایب آن را هم مشاهده کنید.

نکات مهم طراحی درب و پنجره ساختمان و چگونگی محکم سازی آن

مدل پنجره خانه ایرانی 

درب و پنجره ساختمان در فرهنگ و معماری ایرانی از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. متریال استفاده شده در آنها چوب و شیشه است. اما نکته ایی که وجود دارد استفاده از شیشه های رنگی است نه شیشه های ساده. کارایی پنجره ایجاد نور است و اما با استفاده ار پنجره های رنگی علاوه بر نور، رنگ نیز به عنوان یک عامل دیگر هر چه بیشتر به افزایش شادی و نشاط در محیط کمک می کند. استفاده از پنجره ها با شیشه رنگی در مناطق گرم بسیار کمک کننده است زیرا به عنوان یک فیلتر عمل کرده و از تایش مستقیم آفتاب جلوگیری می کند. برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون سنتی مقاله دکوراسیون سنتی و ایده های جذاب دکوراسیون ایرانی را مطالعه کنید

مدل پنجره خانه ایرانی بسیاز زیبا و دلنواز 

مدل پنجره خانه ایرانی سنتی و با رنگ های شاد و زیبا

پیشنهاد می کنم مشاهده کنید. طراحی ورودی ،20 ایده فوق العاده و زیبا برای فضای کوچک اما تاثیرگذار

 نکات امنیتی در منزل و محیط کار

در زمان طراحی و انتخاب انواع پنجره باید توجه داشته باشید که امنیت محیط کار یا خانه شما به خطر نیفتد. توصیه می شود از درب و پنجره های ضد سرقت در ساختمان استفاده کنید.

در ساختمان و تاثیر آن در زیبایی ورودی داخلی  نکات امنیتی در منزل و محیط کار

طرح پنجره و تطابق با نمای ساختمان

موقع انتخاب در و پنجره باید به مطابقت و همخوانی مدل آنها با نمای ساختمان توجه ویژه داشته باشید. در طراحی ساختمان های مدرن معمولا از پنجره های شیشه ای تمام قد استفاده می شود. اما در طراحی کلاسیک استفاده از پنجره های منحنی و سلطنتی به همراه نقش و نگارهای زیبا کاربرد دارد. هر قسمت از منزل شما به مدل پنجره متفاوتی نیاز دارد، بنابراین بهتر است از قبل محل قرار گیری پنجره را مشخص کنید.

پنجره و تاثیر آن در جذابیت نما طرح پنجره و تطابق با نمای ساختمان

پنچره در ساختمان مدرن طرح پنجره و تطابق با نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان شیک و فوق العاده زیبا را هم می توانید در سایت خانه معمار مشاهده کنید.

درب و پنجره دو جداره upvc

این نوع در و پنجره از 4 بخش مهم تشکیل شده

  • پروفیل
  • دستگیره
  • شیشه
  • یراق آلات

هر کدام از بخش های این نوع در و پنجره باید ویژگی های مخصوص به خود را داشته باشند. استفاده از پروفیل استاندارد و شیشه های ضد سرقت (دو جداره لمینت شده، دو جداره ضد گلوله) تاثیر دو چندانی بر ضد سرقت شدن در و پنجره دو جداره خواهد داشت.

پنجره سرتاسری پذیرایی درب و پنجره دو جداره upvc

مزایای در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره دو جداره upvc از مزایای قابل توجهی از قبیل کاهش مصرف انرژی، عایق صدا، ظرافت و زیبایی ظاهری و ماندگاری، طول عمر بالا و … برخوردار هستند.جنس و نوع پروفیل از مهم ترین فاکتورهای موثر بر کیفیت نهایی درب و پنجره upvc می باشد. پروفیل با کیفیت و بر مبنای استاندارد جهانی باید حداقل ضخامت 3 میلی متر را داشته باشد.یراق آلات فلزی و اتصالات درب و پنجره در دو دسته ترک و آلمانی در بازار موجود هستند. جنس آلمانی کیفیت بالاتری دارد. جنس و تعداد جداره های شیشه از نظر عایق دما، صدا و آلودگی بودن بسیار اهمیت دارند، بنابراین هدف خریداری این محصول بسیار مهم است. برای مثال عایق صدا و گرد و غبار بودن و یا طرح ظاهری و تنوع تنظیمات برای شما اهمیت دارد.

در ورودی ساختمان مزایای در و پنجره دوجداره upvc

درب ورودی زیبا و شیک برای خانه ایرانی درب ساختمان

درب ورودی فرفوژه درب ساختمان

درب ساختمان

درب ورودی ساختمان می تواند حس دعوت کنندگی خوبی به ساختمان شما بخشیده و به زیبایی و شکوه ساختمان شما بیفزاید. درب ساختمان نیز برحسب سلیقه شما و البته سبک طراحی نما، می تواند به صورت مدرن یا کلاسیک طراحی شود.

در ساختمان های آپارتمانی درب ساختمان

درب ساختمان درب ورودی ویلایی فرفوژه

درب ورودی ساختمان با ترکیب رنگ روشن متریال های قابل استفاده

درب ورودی ویلایی متریال های قابل استفاده

متریال های قابل استفاده

در ساخت درب و پنجره از متریال های متفاوتی از قبیل چوب، فلز و کامپوزیت استفاده می شود. که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود است. 

در ساختمان مدل فرفوژه متریال های قابل استفاده

متریال های قابل استفاده درب ورودی مدل کلاسیک

درب و پنجره های upvc دسته ایی از پنجره های کامپوزیت هستند که دارای ویژگی های خاصی هستند.

درب ساختمان درب ورودی ویلایی فرفوژه متریال های قابل استفاده

درب ورودی ساختمان متریال های قابل استفاده

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
0 پرسش و پاسخ
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات